Важливі серветки
 Вимити руки, зняти макіяж, протерти фрукти, продезінфікувати ранку, довести до блиску скла і дзеркала, навести лад у квартирі ... Що об'єднує все це? Те, що все це можна зробити за допомогою вологих серветок!

Королева Іспанії Ізабелла Кастильська зізнавалася, що за все життя милася двічі - при народженні і в день весілля ... Якби в XV столітті були вологі серветки, ситуація з гігієною її високості, ймовірно, була б не такою критичною. Однак вологим серветкам судилося з'явитися на світ лише чотири століття по тому.

Вологі серветки були придумані в 70-ті роки минулого сторіччя - приблизно в один час з винаходом першого жевачек, call-центрів і пластикових карт. Втім, перші вологі серветки були далекі від досконалості: за якістю вони більше нагадували звичайні паперові серветки, просочені бактерицидним розчином. Відповідно, мали масу недоліків: рвалися, швидко висихали і були недостатньо м'якими і міцними. Та й використовувалися вони спочатку вузькоспеціальні - для малюків.

Кардинальні зміни в якості серветок відбулися після того, як виробники відмовилися від целюлози на користь синтетичних волокон і перейшли на неткані матеріали, які нітрохи не поступалися натуральним по м'якості, зате відрізнялися чудовою всмоктуючою здатністю. А вдосконалення лосьйонів і ароматів дозволило зробити їх більш функціональними - вологі серветки почали поступово з'являтися у ванних кімнатах, бардачках, кишенях і сумках.

У Росії вологі серветки з'явилися з кінця 90-х, проте найбільшого поширення набули в останні два роки, перетворившись з предмету розкоші в звичний атрибут повсякденного життя. На сьогоднішній момент існує безліч різновидів вологих серветок: універсальні, дитячі, для зняття макіяжу, інтимні, антисептичні, чоловічі, дезодоруючі, для підлітків. Інша група вологих серветок - серветки господарсько-побутового призначення: для скла, автомобільні, офісні, для монітора, для окулярів і навіть спеціальні серветки для миття фруктів!

Звичайно, теоретично можна було б випустити універсальні серветки і використовувати їх для будь-яких потреб, проте, застосування спеціалізованих серветок є більш ефективним. Справа в тому, що вони відрізняються між собою не тільки назвами і сферами застосування, але і якістю матеріалу, а також складом лосьйонів, які використовуються для просочення.

Так, наприклад, лосьйони для дитячих серветок характеризуються великою кількістю рослинних добавок: масло зародків пшениці, масло жожоба, екстракт ромашки і т.п. Крім того, дитячі серветки повинні бути гіпоалергенні, мати рівень pH 5, 5, і майже непомітний і нерізкий аромат.

До складу лосьйонів серветок для інтимної гігієни входять антисептичні добавки типу екстракту календули, а також молочний протеїн, що зміцнює захисні властивості жіночого організму.

Серветки для зняття макіяжу створені для швидкого і зручного очищення обличчя та очей від макіяжу, позбавляючи жінку від необхідності застосовувати додаткові засоби - тонік, ватяні диски і т.п. Саме тому просочуючі їх лосьйони містять добавки, що підвищують пружність шкіри і вирівнюють колір обличчя (наприклад, масло зародків пшениці), а також можуть містити кератин, що зміцнює вії.

Безумовно, вологі серветки не замінять водні процедури, однак, в умовах, коли води і мила немає під рукою, або, коли використання води є не дуже зручним (в подорожах, у транспорті, на прогулянках по місту), вологі серветки є незамінними. Більше того, тенденція останніх років така, що вибираючи між водою і вологими серветками, люди все частіше віддають перевагу останнім. І це зрозуміло: вологі серветки здатні замінити не тільки джерело води, але і систему очищення / косметичний засіб, а також рушник, а різноманітні варіанти упаковок (кишенькова упаковка, big pack або пластикова банка) роблять їх використання максимально зручним у будь-яких ситуаціях.

Втім, вчені знайшли вологим серветкам ще одне застосування. Тепер їх планують використовувати на міжнародних космічних станціях для захисту екіпажу від радіації.

Владислав Петров, завідуючий відділом радіаційної безпеки Інституту медико-біологічних проблем РАН, пояснює це тим, що космічна радіація найкраще послаблюється легкими речовинами, що містять водень, вуглець, азот, які найвдалішим чином є в просочують лосьоне вологих серветок. Антирадіаційна конструкція буде представляти із себе шторки з кишеньками, в які будуть вставлятися поліетиленові упаковки вологих серветок.

Автор: Олена Володіна, Компанія «Малтімекс»



 Колагенові маски для обличчя
 У боротьбі за молодість і красу всі засоби хороші, одне з них - колагенові маски для обличчя. Виробники косметики подбали про сучасних жінок, і пропонують колагенові маски, які легко і зручно використовувати в домашніх умовах.

Що таке колаген?

Заглянемо в словник: колаген (від грецького kólla - клей і ... ген) - фібрилярний білок групи склеропротеінам, основна частина колагенових волокон сполучних тканин людини. Колаген в життєдіяльності організму людини відіграє важливу роль. На жаль, з віком синтез колагену в організмі зменшується. Першою від цього страждає шкіра, вона втрачає пружність і еластичність, стає сухою, з'являються зморшки. Ученим прийшла в голову ідея використовувати колаген для підтримки здоров'я і молодості шкіри - так на світ з'явилися колагенові маски.

Фахівці з догляду за шкірою (дерматологи і косметологи) відзначають, що колаген, нанесений на поверхню шкіри, не може проникнути в її глибокі шари. Справа в тому, що молекула колагену занадто велика, вона не може просочитися з поверхні углиб шкіри. Колаген не всмоктується і не здатний вплинути на відновлення природних колагенових волокон в шкірі. Це дійсно так, треба бути реалістами і не вірити сліпо рекламі. Однак перераховані вище обставини не зменшують ефективність колагенових масок. Колагенові маски активно діють на поверхні шкіри.

Склад колагенових масок

У рослинах колаген відсутній, тому для виробництва масок колаген витягають зі шкіри тварин і риб. Відомо, що колаген становить близько третини всіх білків у тварин і є важливим структурним компонентом сполучної тканини, сухожиль, зв'язок, хрящів, шкіри, кісток, а також луски риб, виконуючи головним чином опорні функції. Колаген, використовуваний для виробництва масок, за своєю структурою дуже близький до природного коллагену людини - в цьому заслуга сучасних вчених.

 Колагенові маски для обличчя
   Колаген - не єдиний компонент колагенових масок. До їх складу входять різні активні добавки, завдяки яким застосування таких масок стає більш ефективним. Серед інгредієнтів колагенової маски можуть бути вітаміни, екстракти цілющих рослин, фруктові кислоти, гіалуронова кислота, натуральні ефірні олії, відбілюючі компоненти. Часто колаген і плацента є сусідами в одній масці, виробники косметики пропонують саме такий «коктейль» для шкіри. Залежно від того, які компоненти були додатково використані для приготування колагенової маски, залежатиме ефект процедури. Наприклад, спеціальні добавки можуть зняти роздратування, освітлити пігментні плями або поліпшити колір обличчя.

Яке дію роблять колагенові маски на шкіру обличчя?   Колагенова маска:

- Покращує мікроциркуляцію крові у верхніх шарах шкіри;
- Активізує обмін речовин;
- Виводить токсини;
- Зволожує шкіру;
- Розгладжує мімічні зморшки;
- Попереджає утворення нових зморшок;
- Прискорює процес загоєння ранок на шкірі;
- Запобігає утворенню грубих рубців;
- Відновлює шкіру після курсу пілінгів;
- Підтягує шкіру.

Правила застосування

 Колагенові маски для обличчя
 Колаген може бути представлений у вигляді порошку, до якого додається активна концентрована рідина. Перед застосуванням такої маски доведеться трохи потрудитися: порошок і рідина змішують до утворення однорідної маси, що вийшла, консистенція повинна бути схожа на желе.

 Колагенові маски для обличчя
 Ще один вид колагенових масок - так популярні зараз маски на тканинній основі. Вони являють собою серветку з особливого матеріалу, вирізану за формою обличчя людини з прорізами для очей. Тканинні колагенові маски просочені спеціальним складом. Вони вже готові до застосування, треба лише витягти їх з упаковки і накласти на обличчя.

Колагенові маски прості в застосуванні. Кожна жінка знає, що маски прийнято наносити на чисту шкіру. Перш за все, необхідно ретельно очистити обличчя від макіяжу і забруднень. Якщо є бажання зробити процедуру максимально ефективною, то можна попередньо обробити шкіру скрабом і провести самомасаж обличчя. Скраб ретельно очистить шкіру від ороговілих частинок шкіри, а завдяки легкій масажу, поліпшується кровообіг і обмінні процеси в шкірі. Якщо не полінуватися і провести підготовчі процедури в повному обсязі, то результат нанесення колагенової маски буде більш вираженим.

Хід проведення процедури:

 Колагенові маски для обличчя
 - Порошкоподібну колагенову маску необхідно заздалегідь підготувати до використання згідно інструкції.

- Однорідну желеподібну масу наносять на обличчя.

- Якщо маска має тканинну основу, то серветки, просочені спеціальним водяним розчином, накладають на обличчя і на шию. Така маска нагадує вологий компрес.

- З колагенової маскою на обличчі не варто розгулювати по квартирі, краще просто полежати. Приємна мелодія допоможе розслабитися.

- Колагенові маски залишають на 20-30 хвилин.

- Залишки колагенової маски промокають серветкою, обличчя вмивають теплою водою.

- Заключний етап процедури - нанесення на обличчя і шию зволожуючого крему.

Показання та протипоказання

Колагенові маски підходять для різних типів шкіри - це ще одне їх гідність. Враховуючи тип і потреби власної шкіри, кожна жінка може вибрати для себе ефективну і згодом улюблену колагенову маску. Незалежно від типу шкіри колагенові маски надають комплексний вплив: зволожують, відновлюють, омолоджують, регенерують шкіру, підтягують, знімають втому.

Косметологи підкреслюють, що особливо застосування колагенових масок корисно власницям сухої шкіри.

Незважаючи на масу очевидних переваг колагенових масок, існують деякі протипоказання для їх застосування. Від використання таких масок доведеться відмовитися, якщо на шкірі є запалені ділянки, порізи, висипання, прояви алергії. Як тільки стан шкіри нормалізується, можна побалувати себе колагенової маскою.

 Колагенові маски для обличчя
 Підказка . Де можна придбати колагенову маску? Питання цілком закономірний, особливо після прочитання статті про плюси цього виду масок. Колагенові маски вільно продаються в магазинах косметики, в інтернет-магазинах і навіть в аптеках. Колагенові маски пропонують різні косметичні компанії. Ось невелика карта: Edelstar (Франція-Росія), Vilenta (Корея-Китай), Beauty Style (США), Montagne Jeunesse (Великобританія), Dizao (Китай), Imeten (Китай), Eveline (Польща), Фараонові Ванни (Китай) . Ціни на колагенові маски цілком прийнятні.
Автор: Ірина Рукавишникова