|
Один з найпопулярніших компонентів в косметиці для догляду за шкірою обличчя - гіалуронова кислота. Це назву можна зустріти мало не на кожній другій баночці з кремом. Що ж це за чудовий універсальний компонент, який справляється з безліччю шкірних проблем?
Народжена бути собою
Гіалуронова кислота
- Той рідкісний тип речовин, молекули якого однакові для всіх живих організмів: і для людини, і для мікробів. В організмі вона виконує безліч функцій, наприклад, підтримка нормальної зволоженості епідермісу і глибоких шарів шкіри. Це своєрідний біологічний «цемент», що скріплює волокна колагену і його попередника еластину в шкірі. У косметиці гіалуронова кислота і її натрієва сіль (гіалуронат натрію) використовуються як інтенсивних поверхневих і глибоких зволожувачів. Чистий гіалуронова кислота допомагає боротися з ознаками старіння шкіри.
Гіалуронова кислота міститься практично в будь тканини людського організму, «зшиваючи» клітини і зміцнюючи зв'язок між ними. Захисні функції клітин при цьому підвищуються, мова йде не тільки про механічну захисті клітин, а й про мікробіологічному бар'єрі. Ця речовина має величезне значення як компонент суглобової рідини. Входячи до складу склоподібного тіла ока, воно сприяє нормалізації очного тиску. Велике біологічне значення має також як учасник процесу запліднення.
Вміст в організмі власної гіалуронової кислоти залежить від багатьох факторів.
Як і всі інші процеси в організмі людини, вміст у тканинах гіалуронової кислоти регулюється гормонами. Велике значення має надходження ззовні деяких вітамінів і мінералів, наприклад, магнію, заліза, цинку, аскорбінової кислоти. При нестачі або надлишку цих речовин освіту гіалуронової кислоти зменшується, погіршується її «якість».
Недолік гіалуронової кислоти вважають одним з основних факторів старіння всього організму
в цілому і таких його ознак, як зменшення рухливості суглобів, зміна зовнішнього вигляду шкіри, різних захворювань серцево-судинної системи і вікових змін зору.
Вода, вода, кругом вода!
Наша шкіра на 70% складається з води, що становить близько 15% всієї води, що міститься в організмі! Кількість води в організмі залежить від віку та спадкової схильності людини.
Саме гіалуронова кислота, як ніяке інше речовина, відповідальна за збереження вологи в шкірі.
У парі з нею «працюють» і деякі інші речовини, наприклад, сечовина, молочна кислота, колаген. Комплекс таких молекул зайнятий поглинанням і утриманням вологи ззовні і зсередини - це і є той самий натуральний зволожуючий фактор або NMF (natural moisturizing factor). З віком водний баланс шкіри, внутрішній і зовнішній, порушується, знижується продукція гіалуронової кислоти і прискорюється її руйнування. Наслідком цих процесів є погіршення зовнішнього вигляду шкіри, зневоднення і поява зморшок, як поверхневих, так і мімічних.
Основне унікальна властивість гіалуронової кислоти - здатність зв'язувати 10000-тикратному об'єм води!
Навіть одновідсотковий розчин кислоти володіє високою в'язкістю. Розчин саме такої концентрації є природним стабілізатором гелю в склоподібному тілі ока, що забезпечує його фізичну структуру.
Молекула гіалуронової кислоти дуже велика і через це нездатна проникнути всередину шкіри, на поверхні вона виконує роль захисної плівки, яка постачає вологою епідерміс. А ось низькомолекулярна гіалуронова кислота (розщеплена на менші частини) володіє меншим розміром молекул, тому проникає в глибокі шари шкіри і стимулює синтез власного колагену і еластину, зміцнюючи міжклітинні зв'язки. Завдяки цій властивості «внутрішнього стимулятора» її вводять до складу відновлюють, ранозаживляющих, омолоджуючих кремів.
При постійному застосуванні кремів з цим компонентом шкіра позбавляється від обезвоженности, стає м'якою, еластичною, поверхневі зморшки розгладжуються. Гіалуронова кислота - природний компонент шкіри людини, що формує нормальний водний баланс на поверхні шкіри і всередині неї. Вона прекрасно сумісна зі шкірою, при належній якості косметичної продукції алергічні реакції виникають вкрай рідко.
Природне джерело краси ... в одному шприці
Гелі з гіалуронової кислоти (з великими і маленькими молекулами) застосовуються для корекції форми губ, вирівнювання мімічних зморшок навколо очей, носогубних і міжбровних складок, а також для корекції наявних шрамів і рубців. Така корекція без агресивного втручання дозволяє позбавлятися від цих недоліків без участі пластичного хірурга.
У косметології застосовується гіалуронова кислота тваринного походження, наприклад, з півнячих гребенів, склоподібного тіла очей великої рогатої худоби, і мікробного походження - її виробляють бактерії роду
Streptococcus
. Найважливішим у процесі отримання препарату є очищення і стабілізація гіалуронової кислоти, щоб вона була стійка до впливу руйнуючих факторів, а саме ферментів. Мікробна гіалуронова кислота предпочтительней для застосування, так як не викликає алергічних реакцій у людей, які мають схильність до таких проявів при використанні коштів тваринного походження.
На основі гіалуронової кислоти різної молекулярної маси використовують різні види гелів для введення в шкіру, наприклад, препарати
Restylane®, Perlane®, Juvederm®, Rofilan Hylan®, AcHyal®
. Матеріали на основі цієї речовини успішно використовуються для збільшення обсягу губ, скул, щік, підборіддя, заповнення носогубних складок і складок у кутах рота, корекції контуру, розміру і форми губ, вирівнювання шкіри над верхньою губою. Процедура триває не більше 30-40 хвилин. Під час процедури найдрібніші порції гелю вводяться під шкіру найтоншої голкою. Частинки гелю природним чином вбудовуються в навколишні тканини і не перешкоджають вільній міграції гормонів, кисню та інших життєво важливих речовин. Ефект від процедури триває від 6 місяців до року залежно від індивідуальних особливостей. Гіалуронова кислота, введена в організм, з часом розсмоктується, потім засвоюється організмом і повністю виводиться з нього, не заподіюючи ніяких незручностей.
Можливість використання гіалуронової кислоти в косметичних цілях - одне з найбільш вдалих наукових відкриттів, що дозволяють зберегти молодість.
Крім того, ця речовина застосовується в багатьох областях медицини - кардіології, травматології, хірургії, дерматології, входячи до складу лікарських препаратів для внутрішнього і зовнішнього застосування.
|
Як ми жили раніше без силікону, уявити складно. Ми вже звикли до того, що силіконові вироби несуть у наше життя практичність і комфорт. Дійсно, силікон - матюкав м'який і на сьогоднішній день він по праву визнаний кращим для контакту з людською шкірою.
Саме завдяки унікальним властивостям силікону його облюбували медики в якості основного матеріалу для виробництва протезно-ортопедичної продукції. Силіконовий бюстгальтер, силіконові подушки, силіконова посуд, силіконові протези: пройшовшись по цьому дивовижному списку, устілки з силікону вже не викликають сильного здивування.
Про що це
На сьогоднішній день у продажу є величезний вибір силіконових устілок і прокладок для різних ділянок стопи.
Відчуваєте болю в поздовжньому зводі стопи? Тоді Вам допоможе спеціальний силіконовий клин, виготовлений для відповідної частини взуття. Таке пристосування також є відмінним профілактичним засобом проти плоскостопості і, звичайно ж, полегшить ходьбу людям, які вже страждають цим захворюванням.
При ходінні відчуваєте надмірне навантаження і незручність в передній частині стопи? Тоді Вас виручать силіконова манжетка або вставка під плюсну, які розвантажать, захистять від тертя і подарують комфорт стопі.
При шкарпетці сандалій страждаєте дискомфортом між пальцями ніг? Для вирішення цієї проблеми розроблені міжпальцеві силіконові перегородки.
Натерли пальчик в новому взутті? Тут виручить силіконовий напальчник для ніг, який являє собою безшовну конструкцію, що вельми до речі для пошкоджених ділянок шкіри. Таке нехитре пристосування також здатне запобігти травмуванню пальців ніг і захистити їх від утворення мозолів.
Натерли кістковий виступ великого пальця? Силіконова вставка для цієї ділянки стопи захистить його хворобливого тиску і чутливого тертя.
Відчуваєте хворобливе тиск взуття на кінчики своїх пальців? На допомогу прийде силіконова перегородка зі спеціальним кріпленням.
П'яту ж при ходьбі допоможе захистити силіконова наклейка-протектор з тканинним покриттям для задника взуття, а також подпяточнікі (чашоподібні або плоскі) з силікону подвійної щільності. Такі пристосування здорово виручать Вас, якщо попереду довгий день на ногах.
Наклейка-протектор на задник взуття подарує комфорт п'яті, запобіжить утворенню мозолів і натирань. Однією наклейки вистачить на 2 тижні.
Силіконові подпяточнікі рекомендують вагітним жінкам, оскільки вони суттєво зменшують навантаження на хребет. Високі стінки подпяточнікі чудово захищають п'яту від травмування і забезпечують правильне розташування стопи в спортивному взутті, що особливо припаде до душі людям, що захоплюються бігом. Також чашоподібні силіконові подпяточнікі медики рекомендують використовувати в реабілітаційний період після перелому кістки стопи.
Якщо все ж трапиться Намин, мозоль або натоптиш, то шкіру від подальшого пошкодження захистить вставка під підйом стопи.
Для любительок високого каблука по буднях полегшить навантаження на ноги силіконовий вкладиш під підйом зводу стопи зі знімною подушечкою поперечного склепіння. Товщина такої подушечки складає всього 2мм, завдяки чому займає мінімум місця у взутті і при цьому чудово розвантажує поперечний звід стопи, допомагає при Наміним і натоптишах. Однієї такої подушечки вистачить на 1 тиждень інтенсивної шкарпетки.
А ось п'яточку від ударів при ходьбі у відкритому взутті щонайкраще захистить спеціальна силіконова вставка. Таке пристосування буде відмінною профілактикою тріщин на шкірі п'яти.
Власне силіконові устілки можуть бути на 3/4 довжини з поперечним склепінням і на повну довжину. Як правило, обидві моделі забезпечені антибактеріальним покриттям. При необхідності устілку можна обрізати до потрібного розміру.
Чому силікон?
Силікон чудово підійшов в якості матеріалу для виготовлення устілок і прокладок у взуття для різних частин стопи, так як перешкоджає ковзанню ступні по підошві. Силікон - матеріал пружний, стопа на ньому як би пружинить, в результаті чого м'язи та сухожилля ніг розслабляються, циркуляції крові поліпшується, ходьба стає комфортніше, і ноги менше втомлюються.
Контактуючу зі шкірою сторону устілки, як правило, роблять антибактеріальної, вбирає вологу і запах, що також додає комфорту при тривалій ходьбі. Крім того, антибактеріальне покриття дозволяє нозі легше проникати у взуття.
Силікон - той рідкісний матеріал, який практично ніколи не викликає алергічних реакцій і перешкоджає зростанню і розвитку різного роду грибком і бактерій.
Медики рекомендують силіконові устілки для профілактики і лікування плоскостопості, синдрому діабетичної стопи початковому ступені, псоріазі, дерматиті, екземі, ревматоїдному артриті, шпорі п'яти, в період реабілітації після травм, тріщинах і сухості шкіри стопи.
Але основна причина, по якій набувають силіконові прокладки для взуття - щоб підкладати їх під найбільш натаптиваемие місця.
Протипоказання і недоліки силіконових устілок
- Силіконові вироби не рекомендується використовувати довше 16 годин на добу.
- Протипоказання для застосування силіконових устілок є відкриті або кровоточать рани.
- Термін придатності силікону необмежений, але термін експлуатації буде залежати від догляду, правильності підбору розміру, індивідуальних особливостей шкарпетки і інтенсивності використання виробу. У середньому він становить 2 місяці.
- Деякі користувачі скаржаться на те, що їм не подобається саме відчуття силікону на своїй шкірі. Навіть порівнюють торкання до нього з киснем до жаби.
- Як правило, виробники пропонують в продаж надтонкі моделі силіконових устілок, які підходять для будь модельного взуття. Але, тим не менше, все одно деякі споживачі іноді скаржаться, що нозі у взутті з устілкою тісно.
Як доглядати
Рекомендується щодня після використання мити силіконову продукцію для стопи в теплій воді із застосуванням невеликої кількості мила. Ні в якому разі не можна допускати контакту силікону з хлором. Після миття силіконові устілки необхідно промокнути м'якою тканиною і сушити без застосування нагрівальних приладів, уникаючи прямих сонячних променів. Перед подальшим застосуванням бажано обробити устілки звичайної присипкою.
Силіконові устілки можна використовувати із застосуванням масел, вітамінів і ароматизаторів.
Скільки коштує
Силіконові вироби для стопи, в залежності від їх розміру та призначення, коштують від 3 до 60 у.о. Середня ціна на силіконову устілку-амортизатор з антибактеріальним шаром коливається в межах 16 у.о.
Де купити
Силіконові устілки для взуття продаються в провідних торгових центрах, аптеках та на спеціальних Інтернет-порталах.
А яку частину стопи Ви найсильніше натаптиваете? Може, саме час зглянутися над нею і доглянути відповідну силіконову устілку?
|
|
|
|
|
|