Мій улюблений, милий крем!
 Напевно, не знайти жодної жінки чи дівчини, у яких на туалетному столику не стояла б хоча б пара заповітних баночок з кремами. Денним і нічним, і неодмінно ще тюбик з кремом для рук. Ну, а у «просунутих» прихильниць «красивого життя» їх взагалі може бути з десяток, різного призначення: зволожуючий і з ліфтинг-ефектом, від зморшок і відбілюючий, поживний і очищающий, регенеруючий і омолоджуючий, а ще креми для тіла, бюста, шкіри навколо очей і т.д.

Просто дивно, що все це різноманіття походить від одного загального предка - «колдкрема», його рецептура була описана ще в працях знаменитого римсько-грецького лікаря Галена, який жив у II столітті нашої ери. Крем Галена складався з воску, мигдалевого масла і рожевої води. До речі, у Галена був не один рецепт, а безліч. Вони (в дещо зміненому вигляді) застосовуються до цих пір і носять назву «галенових препаратів»: це настойки, екстракти, води, масла, мила і т.д.

Саме слово «крем» англійського походження і в перекладі означає - «вершки». Протягом століть складу кремів практично не змінювався, в якості основного компонента використовувалися ланолін і спермацет, плюс вода і рослинні і тканинні екстракти. І ланолін, і спермацет - природні речовини тваринного походження.

Ланолін - віск, який отримують шляхом обробки овечої вовни, і за складом він дуже близький до природної жирової мастилі шкіри людини. Позитивними властивостями ланоліну можна назвати його швидке вбирання, відсутність жирного липкого сліду, хороші пом'якшувальні властивості.

Спермацет - воскоподобное речовина, що отримується при охолодженні рідкого жиру, що знаходиться в особливому мішку в голові кашалота. Якщо ланолін і зараз ще використовується в косметичних засобах, то спермацет після заборони промислу кашалотів повністю зник зі складу кремів.

Так що, якщо вам попадеться на полицях магазину крем під назвою «Спермацетовий», не шукайте в його складі спермацет, швидше за все роль основи в ньому грає ланолін, а назва - лише данина традиціям.

Ймовірно, і ланолін скоро назавжди зникне зі складу косметичних засобів, оскільки за останніми науковими даними потрапив у «чорний» список речовин, які сприяють алергізації організму.

Що ж входить до складу сучасних кремів, і як розібратися у всьому цьому різноманітті? Як вибрати для себе найкраще?

 Мій улюблений, милий крем!
   Звичайно, для того щоб правильно підібрати косметичні засоби, бажано, щоб Вас проконсультував лікар-косметолог. В цілому, вам підходить те косметичний засіб, який добре переноситься шкірою, не викликає алергії і дає приємні суб'єктивні відчуття.

Вибираючи крем, в першу чергу, поцікавтеся його складом.   Склад кремів відрізняється в залежності від того, для якого типу шкіри вони призначені, а також які завдання вони повинні вирішувати. Традиційно в косметології в якості основи косметичних засобів використовуються два основних типи емульсій: «масло у воді» і «вода в маслі».

Креми типу масло / вода   (в основному зволожуючі) можуть містити дешевші жирові компоненти і зважаючи низького вмісту жирів не вимагають застосування дорогих емульгаторів для підтримки стабільності колоїдної системи. Добре, якщо серед компонентів таких кремів містяться активні добавки - вітаміни, рослинні екстракти або ін., Які мають лікувальну і тонізуючу дію.

• До складу зволожуючих кремів входять спеціальні речовини-зволожувачі. Наприклад, такі як гліцерин   - Гідроскопічне субстанція, захоплююча і утримує молекули води на поверхні шкіри. Як зволожуючих компонентів виробники намагаються використовувати максимально гігроскопічні і споріднені нашій шкірі речовини. Це сечовина (карбамід), гіалуронова кислота, хітозан, Д-пантенол, морські водорості. Розчин гіалуронової кислоти добре розподіляється по всій поверхні шкіри, утворюючи легку плівку, яка активно всмоктує вологу з повітря. Це сприяє збільшенню вмісту вільної води в роговому шарі.

• влагоудерживающего здатність хітозану   близька аналогічні властивості гіалуронової кислоти.

Сечовина (карбамід)   - Традиційно застосовується для лікування сухості шкіри, так як сприяє зв'язуванню води з молекулами білка.

• Важливий зволожуючий компонент - Д-пантенол   (вітамін В5) який в шкірі перетворюється на пантотенову кислоту. Глибоко проникаючи в нижні шари епідермісу, Д-пантенол пов'язує воду, гарантуючи тривалий зволожуючий ефект.

• Добрими зволожувачами є також рослинні масла   (пальмова, мигдальне, соєва) і глицерол , Які повністю відновлюють гідроліпідну плівку, запобігаючи втрату вологи в зовнішнє середовище. А ось присутність у складі кремів мінерального масла небажано, хоча внаслідок своєї дешевизни вона застосовується досить широко. При нанесенні на шкіру воно не дозволяє їй дихати, оскільки утворює тонку водо- і повітронепроникну плівку, крім того, є сильним аллергізатором.

• Для догляду за зрілою і в'янучої шкірою відмінно підходять косметичні засоби, що мають у складі різні протеїни (білки) . Протеїни здатні утримувати вологу в тканинах шкіри.

Креми типу вода / масло   мають більш високий вміст жирів, невисихають на повітрі і з косметичної точки зору значно більш ефективні, хоча і повільніше вбираються в шкіру. Такі креми містять не більше 25 - 30% води і летких речовин і, відповідно, до 70% жирів і інших активних компонентів. При їх виробництві для стабілізації емульсії потрібне використання жирів досить високої якості та очищення, а також застосування дорогих емульгаторів.

Популярними компонентами сучасних кремів є також фруктові кислоти, ліпосоми і наносфери, еластин і колаген. Ліпосоми і наносфери   є своєрідним транспортним засобом для вітамінів, амінокислот і інших поживних речовин. Вони проникають через роговий шар і дозволяють водорозчинним речовинам досягти глибокого живого шару шкіри. Розміри наносфер менше розміру ліпосом і значить, їх транспортні можливості вважаються більш високими.

Креми на емульсійної основі

До останніх досягнень косметології можна віднести створення нової емульсійної основи кремів, структура якої складається з ліпідів, по властивості і складу ідентичних ліпідам людської шкіри - ламеллярной емульсії .

ліпіди - жироподібні речовини, в основному похідні вищих жирних кислот, спиртів або альдегідів. Поділяються на прості (воски, тригліцериди) і складні (фосфоліпіди, гліколіпіди), входять до складу всіх клітин і тканин, у тому числі і шкіри.

Якщо звичайна емульсія - це крапельки масла, які оточені водою (або розчинником), то в ламеллярной емульсії немає крапель, а є безперервний ліпідний шар, між яким знаходиться водна прошарок. Такі емульсії не ушкоджують ліпідний шар шкіри, органічно вбудовуються в нього, заліковують пошкодження і відновлюють його цілісність. Косметологи стверджують, що при використанні такої емульсії відпадає необхідність у наносфер і липосомах. При нанесенні на шкіру ламеллярная емульсія тривалий час залишається на її поверхні, утворюючи захисну плівку, яка в той же час служить сховищем, з якого активні інгредієнти поступово надходять в шкіру.

 Мій улюблений, милий крем!
   Креми на основі ламеллярной емульсії є родзинкою брендів КОКО, німецької компанії Dr. Spiller, швейцарської Pentapharm (серія «Woman's Bliss»), компанії ВИВАСАН.

При створенні сучасних засобів догляду за шкірою в них продовжують додавати і перевірені часом компоненти: мед, маточне бджолине молочко, квітковий пилок, вітаміни, природні рослинні соки, тонізуючі препарати, тваринні і рослинні екстракти.

В якості жирового компонента широко використовуються оливкова, мигдальне, касторове, кокосове масла, а також масла з персикових і абрикосових кісточок.

 Мій улюблений, милий крем!
 При виборі крему варто звертати увагу і на його упаковку. Ознакою гарної якості можуть служити вакуумна упаковка і дозована подача. Адже при цьому виключається контакт рук з усією кремовою масою, а значить, в такі креми виробники поміщають менше консервантів, головна мета яких пригнічувати розмноження бактерій і протистояти окислювання крему після кожного контакту його з повітрям і вашою рукою. Чим менше в кремі консервантів - тим більше місця в ньому займають корисні речовини, тим краще для шкіри.

Має сенс, купуючи крем, довіряти великим виробникам, які мають кошти для утримання власних лабораторій і застосування сучасних і часто дорогих технологій.

Але все-таки головне, що треба враховувати при покупці крему - індивідуальні особливості кожного організму. Адже навіть найдорожчий крем, найвідомішого бренду може не підійти, тому краще взяти пробник (якщо є можливість) вподобаного крему, і тільки потім, прислухавшись до відчуттів шкіри, зробити остаточний вибір.
Автор: Ольга Травлеева