Інгредієнти з поганою репутацією: шкода і ... доведений шкоду
 Так чи небезпечні інгредієнти в косметичних засобах, якими нас лякають б'юті-журналісти та жіночі журнали? Парабени, сульфат натрію, мінеральні масла, силікони, тальк, вазелін ... Це точно небезпечно? А якщо так, то чому?

Парабени
Парабенам зараз дістається багато. Якщо ви бачите на етикетці такі назви: метилпарабен (Methylparaben), пропілпарабен (Propylparaben), етілпарабен (Ethylparaben), бутилпарабен (Butylparaben), - то це теж все парабени. Для чого їх допускають до складу косметики? Це дуже ефективні консерванти, вони вбивають бактерії, запобігають від утворення грибка в косметичному засобі, через яких шкіра може постраждати. Але що так не подобається останнім часом в парабенів? Ці консерванти виробляють з бензойної кислоти (речовина, яка містять дуже багато рослин), і ця кислота викликає гормональні порушення, а також ракові захворювання.

Звучить страшно, погодьтеся .  Але є і хороші новини .  Хоча бензойна кислота і є речовиною з дуже високою естрогенної активністю (що і викликає зміни на гормональному рівні), але небезпечним для людини вона може стати тільки в дуже великих дозах .  У косметиці концентрації парабенів так високі, щоб це могло викликати гормональні проблеми .  Крім того, якщо більшість рослин містить цю речовину, то, погодьтеся, стають небезпечними практично всі натуральні рослинні .  Але ж про це чомусь ніхто не говорить .  Що стосується того, що парабени провокують рак, то наукове співтовариство не так давно розвінчало дослідження, що виявили зв'язок між парабенами і онкологією .  Науковий комітет Європейського Союзу нещодавно оприлюднив уточнення з приводу застосування парабенів в косметиці .  У ньому сказано, що «вплив, який чинять на здоров'я парабени, що містяться в косметиці, можна назвати незначним» .  Комітет дійшов висновку, що тільки близько 1% парабенів, що містяться в косметиці, може проникнути в наш організм .  Це нікчемна кількість, яке не може надати фатальних руйнувань . 

Залишаються тільки побоювання з приводу того, чи дійсно парабенів поклали в крем не так критично багато. З цим питання вирішується так: в переліку складових кошти парабени повинні бути в самому кінці списку, це означає, що вони в малих концентраціях. Якщо ж парабени ближче до початку списку, це привід задуматися.

І ще одна обставина. Крем не може бути зовсім без консервантів. І нікчемне вплив парабенів на організм і шкіру куди менш небезпечно, ніж вплив бактерій, грибка та інфекцій, які можуть з'явитися в кремі без консервантів.


Лаурилсульфат натрію (Sodium Lauryl Sulfate, SLS)
Цей компонент має хороші очищаючі властивості. А основні претензії до SLS - він подразнює шкіру, є причиною випадання волосся і навіть раку. Чи обгрунтовані вони?

 Інгредієнти з поганою репутацією: шкода і ... доведений шкоду
   Лаурилсульфат натрію є дійсно дуже дратівливим шкіру компонентом. Це доведено вченими. І коли вони хочуть показати, наскільки дратівливим є досліджуване речовина, вони часто порівнюють показники з SLS. Продукти з лаурилсульфат натрію викликають негативну реакцію шкіри, а тому можуть бути присутніми тільки в змиваються продуктах. Допустима концентрація речовини в косметиці, яка не викличе змін на шкірі, - не більше 1%. Хоча, чи варто ризикувати? Зараз винайдено досить інших очищувальних компонентів, менш дратівливих. До слова, інші сульфати натрію менш подразнюють шкіру і набагато м'якше і безпечніше.

Що стосується інших претензій до SLS, то немає ніяких доказів і наукових досліджень щодо того, що цей інгредієнт може викликати алопецію (випадання волосся) і рак.


Мінеральне масло
Прихильники натуральної косметики вважають, що цей інгредієнт потрібно уникати будь-яку ціну, оскільки мінеральні масла є похідними від нафти. Що в цьому небезпечного?

Насправді, заява, що мінеральні масла не натуральні - трохи сумнівні. Адже нафта, з якої вони виходять, цілком природна речовина. Крім того, мінеральні масла - це ж не значить, що ви будете накладати на обличчя чисту нафту. Це різні речі!

Варто також сказати, що є кілька типів нафтопродуктів. І той, який використовується в косметиці, безпечний. Немає жодних доказів того, що мінеральні масла викликають рак. Що мінеральні масла можуть зробити для шкіри - так це створити хороший захисний бар'єр, що запобігає роздратування, уповільнюючий втрату вологи. І єдиним негативним моментом можна назвати те, що мінеральні масла можуть провокувати появу акне, оскільки кілька закупорюють пори. Хоча при цьому досить зволожують шкіру і роблять її м'якою.


Силікони
Силікони використовуються дуже часто в косметиці. Це, по суті, той рятівний інгредієнт, який забезпечує засобам гарне ковзання по шкірі, робить текстуру косметики м'якою і шовковистою. На етикетках часто силікони виступають під назвами dimethicone і cyclomethicone. Крім того, силікони формують захисний бар'єр для шкіри, зберігаючи її зволоженою. Але саме через це захисного бар'єру силікони стали називати комедогенним інгредієнтом, і вся критика силіконів ставиться до цих його властивостям.

Однак силікон не є комедогенним! Він дійсно утворює захисний бар'єр, який не тільки блокує проникнення в шкіру деяких інгредієнтів косметики, але і бруду, між іншим. Більшість людей сприймають силікони і ніяк не реагують на їх утримання в косметиці. І тільки деяке роздратування - ось можливий побічний ефект. А в іншому силікон в косметиці не небезпечний.


 Інгредієнти з поганою репутацією: шкода і ... доведений шкоду
 Вазелін
Вазелін (Petrolatum або Vaseline) має свою недобру славу, як і мінеральні масла, в основному, через те, що це похідне від нафти. А Євросоюз заборонив більшість нафтопродуктів в косметиці, оскільки вони викликають рак.

Однак, швидше за все, ця заборона не поширюється на вазелін, так як є достатня кількість кремів від європейських виробників з вазеліном у складі. Що стосується зв'язку між вазеліном і раком, то мені не вдалося знайти ніяких серйозних і наукових доказів цьому. Вазелін досі є гарним зволожуючим і, напевно, найдоступнішим за ціною зволожуючим засобом. Він до того ж зменшує запалення шкіри і навіть часто заліковує.


Пропіленгліколь
Пропіленгліколь (Propylene Glycol) потрібен в косметиці як зволожуючого компонента. Він може черпати вологу з навколишнього середовища і поставляти її в шкіру. Він також допомагає доставити в шкіру інші активні компоненти, що містяться в кремах і сироватках. Чому ж ми зараз іноді чуємо про поганий репутації цього «чарівного» інгредієнта?

Опоненти пропіленгліколю кажуть, що він небезпечний, оскільки викликає проблеми з печінкою, нирками, а також провокує рак. Але знову варто задуматися, а чи так це?

Дійсно, пропіленгліколь - це по суті антифриз, продукт, шкідливий здоров'ю, що викликає рак. Але тільки той антифриз, про шкідливість якого говорять, - це пропіленгліколь в 100% концентрації. А в косметиці такий компонент міститься в мізерних дозах (як правило, менше 5%). Такі концентрації не є небезпечними. Заспокоїть вас і те, що пропіленгліколь не міститься в списку канцерогенних речовин, який зареєстрований Європейським парламентом.


Тальк
Тальк (або водний силікат магнію) є мінералом, використовуваним в косметичних продуктах для поліпшення виду продукції. Він також має поглинаючі вологу властивості.

У 1990 році було опубліковано дослідження, згідно з яким робився висновок про зв'язок між тальком і раком яєчників (хоча дослідники тоді говорили, що досвід не остаточні і тести триватимуть). Загалом, виходить, що тальк поки дійсно можна назвати не зовсім вивченим інгредієнтом для внутрішніх органів, тому, якщо у вас з'явилася стурбованість, щось не застосовуйте засоби для інтимної гігієни з вмістом тальку. Хоча, можливо, варто бути більш уважним і при застосуванні будь-яких косметичних засобів з тальком.
Автор: Ольга Ларсен


 Огляд останніх новинок догляду за волоссям
 Життя не стоїть на місці. Не стала винятком і індустрія краси, фахівці якої щодня трудяться на благо всього людства, створюючи новинки, багато в чому полегшують наше життя. Якщо конкретно, то хотілося б зупинитися на новинках по догляду за волоссям. Тема ця завжди актуальна, а додаткові знання ніколи не завадять.

Ще недавно наші жінки з радістю пізнавали такі процедури, як еллюмінірованіе, ламінування, біоламінування, екранування, глазурування і навіть не побоялися познайомитися з процедурою, під час якої волосся обробляються справжнісіньким вогнем. На щастя, фахівці вирішили не зупинятися на досягнутому, а продовжили дивувати нас все новими і новими способами, за допомогою яких всього за пару сеансів можна стати володаркою шикарних волосся. Отже, хочу представити вам огляд таких новинок.

Кератинове випрямлення волосся.   Така процедура припаде до душі власницям неслухняних кучериків. Вона допоможе не тільки випрямити волосся, але і помітно поліпшити їх стан за рахунок лікувального ефекту. Кератинове вирівнювання відновить пошкоджене волосся і зробить їх більш слухняними, а це саме те, що так необхідно витким волоссю. Ефект від випрямлення збережеться протягом 2-4 місяців, але є одне істотне АЛЕ. Після процедури категорично забороняються будь-які аксесуари для волосся - шпильки, невидимки, гумки, краби і все те, що може якимось чином змінити форму. Боюся, що від шапки теж доведеться відмовитися, що не зовсім актуально взимку. Загалом, думайте самі, вирішуйте самі, випрямляти або не випрямляються, можливо, кучеряве волосся це ваше прикраса, а не проблема ...

 Огляд останніх новинок догляду за волоссям


Ще одна процедура не обійшлася без кератинів - кератиновий догляд . Ліфтинг-догляд Keratin Shot розробила іспанська компанія Salerm Cosmetica Profesional. Фахівці цієї компанії переконані, що після такого ліфтинг-відходу ви забудете про неслухняних, пошкоджених волоссі, а посічені кінчики залишаться в минулому.

 Огляд останніх новинок догляду за волоссям
 Не буду вдаватися в подробиці й розписувати поетапно технологію, скажу тільки, що самостійно виконати таку процедуру будинку не вийде, необхідні знання, досвід, ну і, звичайно ж, спеціальні засоби.

Крім того, щоб домогтися 100% результату доведеться пройти цю процедуру не один раз. А результат необхідно буде підтримувати постійно за допомогою комплексу спеціальних засобів. Одним словом, ефект приголомшливий, але дуже клопіткий і витратний.

 Огляд останніх новинок догляду за волоссям
 Молекулярне глянцевание волосся . Звучить страхітливо, але насправді, не так страшний чорт ... Панацея для ослаблених і пошкоджених волосся. За допомогою спеціального прасування фахівець «запаяти» активні речовини всередину вашого волосся, завдяки чому волосся стануть гладкими, шовковистим, слухняними і блискучим, одним словом, ідеальними. Повторити процедуру необхідно не раніше, ніж через місяць, а обійдеться вона в середньому в 1300руб. Разом 15600руб. за рік!

 Огляд останніх новинок догляду за волоссям
 Ну ось, нанотехнології   добралися і до волосся. Завдяки косметичним засобам, до складу яких входять наномолекул, волосся легко відновлюються зсередини. Активні речовини здатні легко проникнути через пошкоджені ділянки в саму глиб волосся, більше того, з часом наномолекул вимиваються, а навпаки, накопичуються в волосі, тим самим відновлюючи стрижень волосини зсередини.

Ось, мабуть, все, що хотілося розповісти про останні новинки індустрії краси в області догляду за волоссям. Тестувати їх, або ж дотримуватися перевірених методів ... - вирішувати тільки вам. Але, адже не дарма кажуть, що хто не ризикує, той не має красивих волосся ...
Автор: MIRovaya