Мода на сукупного, або здрастуй, скакалка!
 Ох вже ці новомодні слівця: голкіпер - замість звичного воротаря, форвард - замість нападаючого, аутсайдер - замість відстаючого, месседж - замість повідомлення. Ськіпінгом, як ви вже, напевно, здогадалися, нині прийнято називати всім нам знайомі з дитинства стрибки через скакалку.

Про що це

Поняття сукупного з'явилася від англійського "skip", тобто стрибати. Оформився в окрему спортивну категорію сукупного ще на початку 80-х років 20 століття. Сьогодні сукупного увазі не тільки стрибки через скакалку, а більш широкий комплекс вправ із застосуванням цього простого, дешевого і компактного тренажера. Сукупного неймовірно популярний у середовищі боксерів, волейболістів, борців, плавців, ковзанярів і просто людей, які ведуть здоровий спосіб життя.

Навіщо це

Користь від занять ськіпінгом вражає своєю багатогранністю.

По перше , Заняття з скакалкою сприяють схудненню і підтримці м'язів в тонусі. Сукупного допоможе зробити ноги стрункими, позбутися целюліту, привести в тонус стегна, ікри, плечі, руки і прес. Фахівці стверджують, що 15 хвилин інтенсивних вправ зі скакалкою позбавляють організм від 200 підступних і ненависних кілокалорій.

По-друге , Сукупного чудово стимулює роботу серцево-судинної системи. За ефективністю, як стверджують кардіологи, скакалка нітрохи не гірше дорогих кардиотренажеров.

По-третє , Заняття з скакалкою сприяють виведенню шлаків з організму і усуненню застійних явищ у венозній системі ніг.

По-четверте , Стрибки через скакалку чудово розвивають рівновагу, координацію, гнучкість і гарну поставу.

І, нарешті, сукупного бадьорить, дарує гарний настрій. А це дорого коштує!

Як правильно вибрати скакалку

Супермаркети, торгові намети і спеціалізовані спортивні магазини вам запропонують найширший вибір скакалок із сучасних матеріалів з ергономічними ручками, всіляких забарвлень. Ціна однієї скакалки коливається в межах 1 у.о.

Новомодне нововведення при виготовленні скакалки, яке напевно доведеться вам до душі, - наявність механічного лічильника на одній з ручок. Лічильник відраховує кількість вжитих вами стрибків через скакалку. Передбачена кнопка обнулення.

 Мода на сукупного, або здрастуй, скакалка!


При покупці скакалки вкрай важливо, для подальшої ефективності занять ськіпінгом, правильно вибрати її довжину. Для цього візьміть скакалку в руки (як для стрибків), витягніть руки перед собою на рівні грудей. Якщо при цьому край скакалки ледь стосується землі, значить, довжина Вам підходить.

 Мода на сукупного, або здрастуй, скакалка!


Як це робити правильно і ефективно

На перших порах стрибки через скакалку краще виконувати перед дзеркалом, щоб мати можливість контролювати точність виконання вправ і свою поставу при цьому.

Підказка: Секрет правильних і естетичних стрибків через скакалку полягає в тому, що весь корпус і навіть руки при цьому повинні залишатися нерухомими. Невеликі обертальні рухи повинні відбуватися тільки кистями рук. Найпоширеніша помилка новачків в сукупного - широко розведені руки:

 Мода на сукупного, або здрастуй, скакалка!


  Правильно - руки тримати максимально близько до корпусу:

 Мода на сукупного, або здрастуй, скакалка!


При приземленні з стрибка п'яти не повинні стосуватися підлоги. Відриватися ж від підлоги стрибком потрібно всього на пару сантиметрів. Скакалка при цьому повинна тільки злегка стосуватися підлоги, в іншому випадку темп стрибків вийде уповільненим.


Перед початком стрибків необхідно розігріти м'язи, тобто виконати невелику попередню розминку .

Після розминки переходимо до стрибків .

1. Підстрибуйте на місці і приземляйтеся на обидві ноги. Одному обороту скакалки повинен відповідати один стрибок.

 Мода на сукупного, або здрастуй, скакалка!


2. Здійснюйте ті ж стрибки, але більш повільні, коли одному обороту скакалки відповідає два стрибки.

3. Робіть ті ж стрибки, але приземляйтеся то трохи вправо, то трохи вліво від вихідного положення, як би роблячи стрибки в сторону.

4. Робіть ті ж стрибки, але приземляйтеся то вперед, то назад від початкового положення.

5. Тепер приземляйтеся зі стрибка то на розведені ноги, то на ноги, зведені разом.

6. По черзі підстрибуйте, то на правій, то на лівій нозі, немов біжите на місці.
Підказка: саме ця вправа дозволяє розвинути найбільшу швидкість стрибків.

 Мода на сукупного, або здрастуй, скакалка!


7. Ті ж стрибки-біг на місці, але на цей раз високо піднімайте коліна до рівня пояса.
Підказка: це вправа дуже добре зміцнює м'язи черевного преса.

 Мода на сукупного, або здрастуй, скакалка!


8. Ті ж вправи можна повторити, крутячи скакалку не вперед, а назад.

9. Вищим пілотажем в сукупного вважається вміння під час одного стрибка зробити два оберти скакалки, а також чергування простих стрибків зі стрибками зі схрещеними руками, коли необхідно згрупуватися і перестрибнути через петлю скакалки.

 Мода на сукупного, або здрастуй, скакалка!


Оптимальна кількість повторів наведених вправ - по 5-10 разів кожне. З часом можна збільшувати навантаження до 2-3 підходів до всього комплексу.

Протипоказання

Людям, страждаючим надмірною вагою або захворюваннями серця, слід обережно вибирати навантаження при заняттях ськіпінгом і обов'язково проконсультуватися з цього приводу зі своїм лікуючим лікарем.

Не завадить при заняттях ськіпінгом акуратність і абсолютно здоровій людині, особливо, якщо в цій справі ви - новачок. Не старайтеся на перших порах, поступово збільшуйте навантаження. Це тільки дивлячись на тренування професійного боксера здається, що стрибати через скакалку простіше простого. Крім того, озирніться навколо, щоб не завалити на себе звивалися скакалкою предмети інтер'єру. Також звертайте увагу, на що приземляєтеся. Адже при необережному приземленні з стрибка можна підвернути ногу.

Бонус: цікаві факти про сукупного

10 хвилин занять ськіпінгом = 2 милі на велосипеді
10 хвилин занять ськіпінгом = 12 хвилин плавання
10 хвилин занять ськіпінгом = 2 сети в теніс
10 хвилин занять ськіпінгом = біг на 1 милю

Зауважу тільки, що велосипед потребує капіталовкладень на придбання, місце для зберігання і хорошу погоду для катання, плавання вимагає витрат на абонемент у басейн і вільний час, теніс припускає наявність корту, партнера по грі і оплату занять, для бігу потрібно стадіон і гарна погода. Скакалка ж позбавить вас від вищезазначених обмежень. Так що вибір за вами!
Автор: Наталя Гришко


 Час збирати виноград, ... або про користь поліфенолів
 За що ми цінуємо виноград? За божественний смак, за цінні поживні якості, за унікальні лікувальні властивості, за те, що саме виноградні ягоди мають властивість уповільнити перебіг часу і продовжити молодість. Ця соковита ягода багата фруктовими кислотами, вітамінами, важливими мікроелементами і так званими біоактивними речовинами, представленими в основному поліфенолами. Саме їм багато в чому зобов'язаний виноград своїми унікальними властивостями, а утримуються вони в достатку в його шкірці, кісточках, м'якоті, листках і лозі.

Поліфеноли - це величезна група рослинних хімічних сполук, що характеризуються наявністю більш ніж однієї фенолової групи. Поліфеноли беруть участь у фотосинтезі, диханні, зростанні рослин, формуванні стійкості до поганої екології, у тому числі до збудників інфекційних захворювань, відповідають за пігментацію рослин.

Як працюють поліфеноли
З'їдаючи ягідку винограду, випиваючи склянку виноградного соку або келих сухого виноградного вина, ми не тільки одержуємо задоволення, калорії, поповнюємо запаси мікроелементів і вітамінів, а й збагачуємо свій організм поліфенолами. Фенольні сполуки винограду і продуктів з нього (сік і вино) можна умовно розділити на дві групи - фенолокислоти і флавоноїди.

Виноград надзвичайно багатий фенольними речовинам, найбільш поширеними з них є такі флавоноїди, як катехіни (катехін, епікатехін) та їх похідні і пофарбовані флаванони (кверцетин) і антоціани, пофарбовані в червоний і синій кольори. Найбільше поліфенолів (60-70 відсотків) знаходиться в кісточках винограду, чимало їх і в шкірці (28-35 відсотків), решта припадає на м'якоть.

Потрапляючи в наш організм, поліфеноли контролюють і нормалізують процеси обміну речовин на клітинному рівні, і, як показують численні наукові дослідження останніх років, їх позитивний вплив важко переоцінити. Поліфеноли можуть поглинати і нейтралізовувати вільні радикали і зупиняти ланцюгові реакції.

Відповідно до думки багатьох вчених, саме вільні радикали є бичем сучасності, викликаючи численні захворювання і передчасне старіння. Виявляється, антиоксидантні властивості поліфенолів вчетверо або уп'ятеро перевершує антиоксидантний потенціал вітамінів C і E.

Не так давно під шкіркою червоного винограду виявили дуже важливий флавоноид ресвератрол , Наявністю якого, на думку вчених, в основному і пояснюється знаменитий "французький парадокс" (низький рівень серцево-судинних і онкологічних захворювань при досить жирної дієті і великому вживанні вина).

Дія поліфенолів на організм багатосторонньо і не обмежується профілактикою серцево-судинних захворювань. Так, наприклад, антоціани і транскумаровая кислота забезпечують антибактеріальну дію, флавоноїди, спільно з аскорбіновою кислотою, беруть участь у процесах окислення і відновлення, збільшують пружність кровоносних судин, зміцнюючи їх стінки, сприяють накопиченню вітаміну С в печінці і наднирниках. Проціанідіни впливають на синтез і викид в кров багатьох речовин, що викликають запалення: гистаминов, простагландинів і т.д., таким чином можна відзначити і протиалергічний фактор дії поліфенолів, а також їх ранозагоювальні властивості.

При виробництві виноградного вина, порядку 63% всіх фенольних речовин виноградних насіння і шкірки переходять у вино, тому виноградне вино можна вважати одним з найефективніших природних ліків, звичайно за умови дотримання оптимальної дози його споживання. Найбільші зарубіжні фахівці (Gronbaek M., Muntwyler J., Gaziano J., Hart C. та ін.) В результаті масштабних досліджень, що охопили близько 300 000 чоловік, прийшли до однозначного висновку: при вживанні щодня 150-200 мл сухого червоного вина виникає достовірне зниження ризику смерті від серцево-судинних захворювань. Крім того, поліфеноли виноградного вина володіють протипроменевого ефектом - виводять радіонуклєїди з організму.

 Час збирати виноград, ... або про користь поліфенолів
   Слід враховувати, що збільшення допустимої дози користі організму не приносить, а тільки приводить до появи нових проблем. А ось використання винотерапии, комбінації процедур, проведених на основі препаратів, що містять продукти виновиробництва (витяжки з винограду, масла виноградних кісточок, подрібнених плодів винограду, екстрактів винних дріжджів і самого вина), в СПА-салонах практично не має протипоказань.

Багатство, укладену у виноградній лозі, в даний час широко використовують винороби, фармацевти і косметологи!

Поліфеноли і косметика
Виноград давно відомий своїми зволожуючими і пом'якшуючими властивостями. Маски з виноградної м'якоті розгладжують шкіру, роблять її ніжною і бархатистою. Не меншою популярністю користується з давніх часів виноградне масло. Метод холодного пресування при отриманні масла зберігає в ньому всі необхідні біологічно активні речовини, що визначають його антиоксидантні і регенеруючі властивості. У косметичних засобах масло з виноградних кісточок застосовується для оздоровлення тонких і пошкоджених волосся, в губних помадах, кремах для обличчя, тіла і рук. А зобов'язана своїми чудовими властивостями виноградна косметика в основному знову ж вмісту в продуктах виноградарства поліфенолів.

Поліфеноли винограду забезпечують захист шкіри від згубного впливу вільних радикалів, стимулюють вироблення волокон еластину і колагену, що гарантують еластичність і молодість шкіри.

Дослідження різних наукових груп по поліфенолам вельми успішно використовуються косметологами, що пропонують все нові і нові косметичні засоби використовують різні властивості поліфенолів. Яскравий приклад такої співдружності науки та косметології - косметична фірма Caudalie , Яку створили на початку 90-х років минулого століття Бертран і Матильда Тома спільно з професором Веркотереном, який очолює міжнародну групу з дослідження виноградних поліфенолів. Фірма запатентувала метод вилучення та стабілізації виноградних поліфенолів, цей метод дозволив зробити поліфеноли стійким з'єднанням і з успіхом вводити їх в косметичні текстури. Виділенню ефективного біологічного сполуки, ресвератрола ми також зобов'язані дослідницькій групі Caudalie.

Косметичні засоби, що містять ресвератрол, підтримують пружність шкіри, перешкоджають втрати еластичності шкірного покриву, стимулюючи зростання колагенових волокон. Крім цього, ресвератрол є хорошим ультрафіолетовим фільтром, що захищає шкіру від негативного впливу сонячної радіації. У продукції фірми (а це креми, муси, сироватки, біодобавки і т.п.) використовуються всі корисні властивості поліфенолів, що містяться у виноградній кісточці, шкірці, лозі.

 Час збирати виноград, ... або про користь поліфенолів
 Але виноградна косметика це не тільки Caudalie, багато відомих виробників поставили поліфеноли на службу красі. Наприклад:

- Vinefit Lancome   - Засоби цієї лінії зволожують, тонізують і повністю захищають шкіру завдяки поліфенолам білого винограду, та спеціальному вітамінному комплексу;
- Clarins Contour Facial Lift   - Зміцнює і підтягаючий крем для обличчя, поряд з іншими активними компонентами містить екстракт виноград;
 Час збирати виноград, ... або про користь поліфенолів
 - Серія косметики Grape від Oriflame   - Куди входять маска-пілінг, що очищає гель, денний і нічний креми, і все це з натуральним екстрактом виноградних кісточок червоного винограду.

Не тільки виноград
Виноград - чудова ягода, але поліфеноли винограду - лише маленька частина великої родини поліфенолів рослинного походження. Харчові джерела, багаті на поліфеноли, це - цибуля, яблука, чай, полуниця, малина, чорниця, журавлина, темна квасоля, какао-боби, оливкова олія, деякі горіхи. Практично всі відомі поліфеноли є потужними антиоксидантами, володіють сильними антимутагенні властивості, зменшують ризик серцево-судинних захворювань і онкологічних захворювань, попереджають передчасне старіння.

 Час збирати виноград, ... або про користь поліфенолів
 Останнім часом з'являється все більше досліджень, присвяченим поліфенолам. Навіть казка про «молодильні яблука» знайшла своє цілком наукове обгрунтування. Вчені з британського міста Норич (Інститут дослідження їжі), вивчаючи омолоджуючу дію яблук, довели що залежить це властивість від наявності в яблуках поліфенолу епікатехіну. Яблучний епікатехін діє на серцево-судинну систему, покращує циркуляцію крові, підтримує еластичність кровоносних судин. Британським ученим якимось чином вдалося прорахувати, що регулярне вживання яблучного соку омолоджує організм в середньому на 17 років.

Ну що ж, нехай таблетку вічної молодості вчені поки не знайшли, але у нас є можливість за допомогою звичайних і при цьому доступних і смачних продуктів харчування - винограду, яблук, журавлини, шоколаду та інших джерел поліфенолів, - продовжити свою молодість і зберегти красу і здоров'я!
Автор: Ольга Травлеева