Все те, що нам подарує море ...
 Літо, відпустка, море - ці поняття у нас пов'язані майже нерозривно, і хоча існує і чимало інших привабливих місць для відпочинку, майже кожен намагається виділити хоч тиждень, що б провести її на тому чи іншому морському узбережжі. І це не дивно, мало того, що океан - колиска життя, і нас туди тягне пам'ять генів, море (а всі моря частина світового океану) - невичерпне джерело всіляких речовин, що допомагають зберегти красу і здоров'я.

Адже недарма, Афродіта, вічно юна давньогрецька богиня любові і краси народилася з білосніжної морської піни. Морська вода, планктон, водорості, морські грязі, черепашки - всі вони містять безліч натуральних компонентів, які нам необхідні. Це - мінеральні солі, мікроелементи, амінокислоти, вітаміни, хлорофіл і багато іншого.

Я вже не кажу, наскільки смачні і корисні їстівні мешканці підводного світу: риби, краби, креветки, кальмари, молюски! Вони - прекрасне джерело йоду, кальцію, фосфору, поліненасичених жирних кислот (Омега 3 і Омега 6), вітамінів А і D, інших корисних речовин.

Морська вода - солона і цілюща
Морська вода, в якій міститься практично вся таблиця Менделєєва, є унікальним природним тоніком і бальзамом, який розгладжує шкіру і збагачує її поживними елементами і мінералами. Так що, скупавшись у море, не поспішайте змивати морську воду з тіла після купання, залиште її на пару годин, злегка промокнувши тіло рушником, щоб крапельки води на шкірі не зіграли роль сонячних лінз. Ну, де ще ви знайдете таку чудову і просту у застосуванні маску, в якій містяться: йод, бром, залізо, кальцій, магній, селен, а також розчинені органічні сполуки - полісахариди, різні жирні кислоти, амінокислоти, альгінова кислота, вітаміни, ферменти і фітогормони. Морська вода благотворно впливає на обмінні процеси, мікроциркуляцію крові, активізує процес оновлення крові, виводить токсини з організму. Мінерали морської води зміцнюють, живлять волосся, шкіру і нігті.

 Все те, що нам подарує море ...
   Плавання в морі корисно не тільки за рахунок складу морської води, врешті-решт, морську воду можна і в басейн залити, і навіть у ванні розчинити пакетик морської солі. Плавання в морських хвилях, - це ще й природний гідромасаж, корисний і для зміцнення м'язів, і для підвищення пружності шкіри, і для поліпшення роботи внутрішніх органів, і для зменшення проявів целюліту. Та й від надлишків ваги можна позбутися!

А після купання в морі непогано буде повалятися на золотистому морському пісочку, звичайно, попередньо, переконавшись в його чистоті. Дрібний морський пісок являє собою натуральний пілінг, який видаляє омертвілі частинки епідермісу. А ще прогулянки босоніж по піску і по дрібній морській гальці - вони чудово масажують підошву, пісок прогріває суглоби стоп і, на думку деяких цілителів, забирає негативну енергію і сприяє загальному оздоровленню організму.

 Все те, що нам подарує море ...
 Вдихаючи моря аромат ...
Морське повітря - це справжній «морський коктейль», насичений солями (йоду, брому, натрію), фітонцидами водоростей і ароматами прибережної рослинності. Благотворно і заспокійливо впливає він на нервову систему, а також є унікальним ліками для лікування захворювань органів верхніх дихальних шляхів.

Але цим користь морського повітря не обмежується. Наше тіло сприймає повітря не тільки з диханням, але і всіма відкритими ділянками шкіри. Поглинання корисних складових морського повітря сприяє регенерації клітин і підтримці нормального внутрішньоклітинного тиску, що важливо для уповільнення процесу старіння, поліпшення еластичності шкіри.

Так що, з цієї точки зору, надзвичайно корисні ранкові та вечірні прогулянки вздовж берега моря в максимально оголеному вигляді, особливо якщо на море хвилювання або після минулого шторму, коли концентрація корисних речовин в морському повітрі максимальна.

Морські водорості
Морська рослинність унікальна - все, що потрібно їй для життєдіяльності, вона активно вбирає з морської води. Тому не дивно, що до складу водоростей входить практично той же набір життєво важливих амінокислот, фітогормони, вітаміни, мікроелементи (калій, кремній, натрій, кальцій, магній та ін.), Що і в морській воді. Обгортання водоростями є надзвичайно популярною процедурою на курортах. Лікування водоростями - альгінотерапія, показано всім, бажаючим підвищити тонус шкіри, зробити її більш гладкою і здоровою.

Звичайно, бродити по пляжу, збирати водорості і обмотуватися ними, напевно, не варто, навряд чи це буде дуже ефективно, особливо якщо ваш відпочинок проходить десь на Чорноморському узбережжі. На жаль, в Чорному морі, порівняно бідна флора, і, незважаючи на те, що водоростей у Чорному морі налічують понад 250 видів, серед них немає тих, які прийнято використовувати в косметичних і лікувальних цілях. Правда, є кілька видів їстівних водоростей, таких як симпатична, найніжнішого будови водорість ульва, її ще називають морським салатом (Не капустою!).

Найбільш цінні з косметологічної точки зору морські водорості - ламінарія, фукус - живуть у зовсім інших морях. Ламінарія виростає в азіатського узбережжя Тихого океану (від Охотського моря до берегів Кореї), фукус - на мілководдях Атлантичного океану, Північного і західній частині Балтійського морів, а також у Тихому океані. Але пройти курс процедур з цими чудовими морськими рослинами можна в будь-якому курортному SPA-салоні, і це варто зробити, особливо тим, хто стурбований целюлітом і розтяжками на шкірі.

 Все те, що нам подарує море ...
 Ламінарія   або морська капуста, яка найчастіше застосовується для обгортань, відноситься до бурих водоростей, містять 60 різних вітамінів і мінеральних речовин, які сприяють забезпеченню і утриманню вологи, тонізують і ініціюють обмін речовин, як на поверхні шкіри, так і в її глибоких шарах.

Ще один представник бурих водоростей - фукус . Його чудова якість - не піддаватися шкідливому впливу нафтопродуктів, і навіть при їх присутності в морській воді не втрачати своїх корисних властивостей.

 Все те, що нам подарує море ...
 Препарати з фукусами стимулює роботу щитовидної залози, попереджає гіпотиреоз, покращують розумову і фізичну працездатність, а також покращують роботу кишечника і прискорюють боротьбу з ожирінням, оскільки підсилюють жировий і холестериновий обмін, перешкоджають утворенню тромбів, перешкоджають випаданню волосся і старінню шкіри. Ефективний фукус в якості добавок в креми, маски, сироватки - він оптимізує роботу клітин шкіри і тонізує епідерміс, підтримує його пружність. Популярний фукус і як засіб для нормалізації ваги.

З бурих водоростей отримують цінний порошок альгінової кислоти, який, розчиняючись у воді, утворює в'язкі розчини. Його часто використовують як загусник при виробництві харчових продуктів, лікарських препаратів, а також і в косметичних масках і кремах.

Активно використовується в косметології та озерна синьо-зелена водорість спіруліна , Що мешкає в Африці та Центральній Америці, а також спеціально вирощувана в озерах Китаю, Індії.

 Все те, що нам подарує море ...
 Морські молюски, краби, корали, перли ...
Чарівний світ океанів і морів невичерпний - крім води, повітря, водоростей, слід згадати і, можливо, менш популярні, але не менш ефективні його дари - мушлі, корали, планктон. Всі ці морські компоненти знаходять своє застосування в індустрії краси. Морський планктон   часто вводиться до складу антицелюлітних засобів, він насичений альгинатами, мінералами, має зволожуючі, стимулюючими і регенеруючі властивостями, покращує кровообіг.

З морських черепашок   роблять порошок для дермабразії. Подрібнені корали   знаходять застосування в пилинге. Порошок перламутру   - Компонент лосьйонів і пудр для тіла, що додають сяйво. В арабських країнах такий дрібний порошок з натурального перламутру застосовують для захисту шкіри від сонячних опіків. Перлову пудру, що представляє собою подрібнений натуральні перли, застосовують для відбілювання та зміцнення зубів, як біологічно активну добавку до їжі, а також для лікування шкірних запалень, опіків, більш швидкого загоєння ран і т.д. На основі перловою пудри виготовляють перлинні креми, омолоджуючі шкіру і підвищують її еластичність.

 Все те, що нам подарує море ...
 З панцира далекосхідного і аляскинского краба вчені навчилися отримувати виключно цінний компонент хітозан , З якого потім виділили особливі олігосахариди - ці біоактивні речовини вже називають ліками XXI століття. Завдяки великій кількості активних зв'язують центрів олігосахариди хітозану здатні приєднувати до себе і виводити з організму токсини, радіоактивні речовини, а також зайвий жир. Крім того, вони «запускають» імунні реакції, мають протипухлинну активність, знижують рівень холестерину в крові. Хтозна використовується як ранозагоювальний і протиопіковий засіб, виявлені його антибактеріальні властивості. Ну, і звичайно, такий цінний компонент не залишили без уваги косметологи. Фарби для волосся, маски, креми, лікувальні та профілактичні засоби для волосся, шкіри, нігтів з хітозаном не є рідкістю.

Звичайно, щоб користуватися морської косметикою, немає необхідності відправлятися на моря, проте погодьтеся, є особливий шарм в її використанні саме на відпочинку. Тим більше, фахівці не рекомендують постійно використовувати косметику, подаровану морем, щоб не знизити її ефективність. Максимум три місяці, а потім, як би вам вона не подобалася, доведеться змінити її на іншу. Так чому б саме в ці літні місяці не поєднати воєдино - море, повітря, ... і морську косметику!
Автор: Ольга Травлеева