Секрети любовного яблука або синьйор Помідор
 Я - випещений помідор
З кожею атласною,
І вступати зі мною в суперечку
Овочам небезпечно!
Дж. Родарі


Дуже корисний і всіма нами улюблений овоч, без якого не можна уявити жодне застілля великого чи дрібного масштабу - синьйор Помідор - колись вважався токсичним і не був бажаним гостем на нашому столі. Це було, коли помідори тільки завезли до Росії з Європи, тоді їх ніхто не вживав у їжу, тому що вони вважалися отруйними. Протягом століття з часу, як овоч був завезений з Америки, європейці дотримувалися цієї версії і вирощували екзотичну рослину в горщиках і палісадниках як декоративна. Багато води утекло з цього часу, і тепер цей овоч один з найулюбленіших на нашому столі і в нашому арсеналі краси.

Цікаво!   Слово томат походить від індіанського найменування помідора - "томатль". Через свого кольору і форми плодів рослина отримала нове, романтичну назву "помодоро" - від французького "любовне яблуко".

Хімічний склад "любовного яблука"

Помідори містять велику кількість активних речовин, мінералів і вітамінів, необхідних для організму. До складу помідора входять цукру (фруктоза і глюкоза), мінерали (йод, калій, фосфор, бор, магній, натрій, марганець, кальцій, залізо, мідь, цинк), вітаміни (A, B, B2, B6, C, E, K, PP і бета-каротин), органічні кислоти (лимонна, яблучна, винна, щавлева).

Важливо! Лікопен - органічна сполука, що додає помідорам характерний червоний колір, є дуже потужним антиоксидантом, чиї можливості по боротьбі з вільними радикалами перевершують якості вітамінів С і Е.

 Секрети любовного яблука або синьйор Помідор
 Робимо косметику з помідорів!

Використання домашніх засобів з помідорами - непогана альтернатива дорогій лікувальної та професійній косметиці. Помідор в силу свого унікального природного складу покращують колір обличчя, омолоджують шкіру, розгладжують зморшки.

Жирна шкіра
  • Очищену шкіру обличчя протерти свіжовичавленим томатним соком, дати йому підсохнути. Потім нанести на обличчя суміш з збитого білка 1 курячого яйця і томатної кашки, яка залишилася після того, як був вичавлений сік. Тримати маску 10-15 хвилин. Змити водою кімнатної температури.


  • Взяти ½ палички пивних дріжджів і змішати з 1 чайною ложкою рідкого меду і 1 чайною ложкою томатного соку. Залишити на 15-20 хвилин. Збільшиться в об'ємі масу нанести на обличчя і тримати протягом 30 хвилин. Змити водою кімнатної температури.


  • При змішаному типі шкіри на щоки покладіть невеликі скибочки помідора, а на лоб, підборіддя і крила носа - тонкі скибочки огірка. Через 15 хвилин зняти шматочки овочів з лиця і вмитися прохолодною водою.

Цікаво!   Помідори мають антибактеріальну та протизапальну властивостями завдяки вмісту фітонцидів.

Суха шкіра
  • Очистіть помідор від шкірки і розімніть м'якоть вилкою. Додайте 1 столову ложку пшеничного борошна і 1 чайну ложку лимонного соку. Все змішайте і нанесіть на обличчя на 15 хвилин. Потім змийте прохолодною водою.


  • Змішати 1 столову ложку сметани з м'якоттю ½ помідора середнього розміру. Нанести кремоподібну масу на обличчя. Через 15 хвилин змийте прохолодною водою.


  • Зніміть шкірку з ½ помідора і розімніть вилкою, додайте 1 столову ложку жирного сиру і 1 чайну ложку оливкової олії. Все добре розітріть. Нанесіть на обличчя на 15 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

Цікаво!   Помідори - хороший антидепресант, помідори регулюють роботу нервової системи, завдяки серотоніну покращують настрій.

Нормальна шкіра
  • Візьміть ½ розтертого помідора середнього розміру, додайте 1 яєчний жовток, 1 столову ложку вівсяної муки. Все добре перемішайте. Нанесіть на обличчя на 15 хвилин, після чого змийте теплою водою.


  • Зніміть шкірку і розімніть 1 стиглий помідор, трохи почекайте і зцідіть сік. У м'якоть додайте 2 столові ложки вершків і поставте маску в холодильник на 30 хвилин. Холодний склад нанесіть на обличчя на 15 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

При вугрової висипки

Проблемні ділянки шкіри змащувати по кілька разів на день соком стиглого помідора, змішаного з гліцерином в рівних пропорціях.

Цікаво!   Помідори дуже корисні для травної системи, вони покращують травлення і обмін речовин.

Помідор - справжнє "молодильне яблучко", завдяки своєму унікальному складу, він здатний попередити передчасне старіння і поліпшити стан будь-якого типу шкіра. І це при тому, що він є натуральним і доступним засобом, в порівнянні з "тюбиками і баночками", виробники яких обіцяють вам красу і молодість після їх використання, проте замовчують про консерванти та токсичних речовинах у складі своєї продукції.
Автор: Інна Сєдих


 Із грязі в князі, або Бруд на службі Краси
 Ми з величезним нетерпінням чекаємо довгоочікуваного відпустки, але відпустка у всіх нас різний. Для одних це дачі і грядки, для інших - екскурсійні тури по «графським руїнах», для третіх - екстрим з сафарі і дайвінгом, для четвертих ... Четверті відносяться до відпочинку як до можливості відновити сили, здоров'я і красу. Географія такого відпочинку збігається з розташуванням джерел цілющих грязей.

Перевірений рецепт краси та здоров'я - обличчям в бруд

Лікувальні грязі, взагалі - унікальний природний продукт, багатий корисними речовинами і виключно простий у застосуванні. Грязьові процедури, нейтралізуючи вільні радикали, перешкоджають процесам старіння, покращують стан шкіри і стимулюють її регенерацію. Пружність, свіжість, гладкість і краса - ось результат застосування лікувальних грязей. За допомогою сапропелевих грязей проводяться антицелюлітні і моделюють обгортання, пілінги, глибоке зволоження і мінералізація шкіри. А ще з допомогою грязей виліковуються різні захворювання - епохальні стрес, втому, безсоння, зниження емоційного тонусу, а також шкірні захворювання, нервові розлади, захворювання опорно-рухового апарату, ревматичні захворювання, реабілітація після травм, переломів і складних операцій, і багато інших.

Більшість процедур недоступні ні в домашніх умовах, ні в СПА-салонах. А тому за «грязьовий красою» краще їхати до джерела цілющих грязей, тобто прямо на курорт. Куди саме - підкаже доктор або косметолог, куди більше «тягне» - визначайтеся самі (грязелікування не завадить обширною культурною програмою), ми ж зробимо короткий огляд грязьових курортів, яких, як виявилося, у світі безліч. Найвідоміші з них знаходяться в Німеччині, Болгарії, Ізраїлі, Туреччині, Чехії та деяких інших країнах. Зупинимося лише на деяких з них.

 Із грязі в князі, або Бруд на службі Краси


Географія невідхильності

Ізраїль.   Почнемо, мабуть, з Ізраїлю та відомого у всьому світі Мертвого моря, в якому кількість лікувальних солей, мінералів та інших корисних речовин в десять разів більше, ніж в будь-якому іншому. Основу води становить калій, кальцій і магній, а також солі брому, тому відкладення бруду, мають величезний лікувальний потенціал. У косметичних цілях активно використовується місцева зелена глина, яка чудово стягує пори і омолоджує шкіру. За словами фахівців, регулярне використання глини чудово замінить підтяжки і криогенний азот.

Ізраїльський курорт Тверія, розташований на березі Галілейського озера, знаменитий грязелікуванням на основі використання лікувальної грязі "Пілом", що утворилася з мінеральних відкладень в руслах річок і на дні озера. Висока концентрація мінеральних речовин в грязі дозволяє довго зберігати тепло і сприяє оновленню та підвищенню тургору шкіри.


Болгарія.   Літній відпочинок в Болгарії - це прекрасна можливість поєднувати екскурсійний відпочинок і лікувальні грязьові ванни, а значить - отримувати нові незабутні враження і піклуватися про свою красу. Один з найвідоміших грязьових болгарських курортів - Поморіє, розташований на березі Чорного моря. Це місце відоме чорної лікувальною гряззю - унікальним природним продуктом, який формується в лагуні Поморійського озері. Успіхи при застосуванні грязей в індустрії здоров'я та краси перетворили Поморіє в знаменитий бальнеологічний і таласотерапевтичного центр на Чорноморському узбережжі Болгарії, куди щорічно спрямовуються представниці прекрасної статі, небажаючі розлучатися з молодістю. Взагалі, грязьові ванни пропонують багато болгарських курорти - Хисаря, Святий Костянтин і Олена, Золоті піски, Кюстенділ, Банско та інші.

Німеччина.   У Німеччині бруду, які містять цінні біологічні компоненти, є важливим терапевтичним і косметичним засобом. Завдяки своїм особливостям вони віддають тепло повільно і рівномірно, оздоровлюючи і омолоджуючи організм, а також чудово знімаючи стрес.
Одним з найстаріших лікувальних курортів Німеччини є Бад-Бентхайм, де грязелікування успішно поєднується з терапією сірчистої водою. Іншим відомим грязьовим курортом країни є Бад-Вюрц, оздоровчим потенціалом якого тут насолоджуються з 17-го століття. Відчути себе «заново народилася» можна, відпочивши на грязьовому курорті Бад-Зассендорф, відомим - крім болотного бруду - також своїм м'яким кліматом і чистим повітрям. Тутешні лікарі практикують комплексний підхід, а тому вам запропонують не тільки косметичні процедури, але й оздоровлення всього організму. Але ж відомо, що «болячок» у кожної з нас чимало.

Інші відомі німецькі курорти, що пропонують широкі можливості грязелікування, це - Бад-Нойенар, Бад-Райхенхаль, Бад-Кіссенген, Бад-Пірмонт, Оберстдорф, ФЮСЕН.

 Із грязі в князі, або Бруд на службі Краси


Туреччина.   Серед туристів з Росії, США, Нідерландів та інших країн добре відомі грязьові ванни Далян. І не дивно, адже саме приїжджі відкрили чудові властивості місцевої бруду, яка чудово стягує шкіру і очищає пори.

Широко відомо приїжджим за грязьовими ваннами і мальовниче озеро Кейджегіз (Мюгла), що розкинулося по дорозі в Фетхіє і Мармаріс. Розташовані між озером Кейджегіз і Середземним морем термальні води Ріца Кавус утворюють водно-грязьові басейни - своєрідні СПА-салони на свіжому повітрі.

Чехія.   Чехія - це відмінний варіант відпочинку і «наведення» краси для людей із середнім достатком. Безумовно, найвідоміший чеський курорт - це Карлові Вари. Тут грязьові аплікації успішно комбінуються з питним лікуванням на джерелах, які є різними за складом, температурі і властивостям. У сукупності це дає прекрасний оздоровчий і омолоджуючий ефект.

Іншим знаменитим грязьовим курортом Чеської Республіки є Бехине, розташований в долині річки Лужниця. Тут грязями лікуються досить серйозні захворювання рухового апарату, а також розроблені ефективні програми по регенерації та реабілітації організму після хвороб та операцій, після яких відчуваєш себе «як новенький».

Росія.   Ну, а одним з популярних російських грязьових курортів є курорт Кавказькі мінеральні води, а конкретніше місто П'ятигорськ, поблизу якого розташоване озеро Тамбукан. Саме тут видобувається лікувальна грязь, яка чудово справляється з різними захворюваннями шкіри, надаючи протизапальну і регенеруючу дію. Завдяки своїм чудовим властивостям вона ефективно бореться з целюлітом, а також зміцнює коріння волосся. Але найголовніше - бруд повністю нормалізує стан шкіри - очищає її, абсорбує надлишки шкірного жиру, видаляє з поверхні омертвілі клітини. Завдяки такій дії поліпшується обмін в клітинах шкіри, зникають роздратування, розгладжуються зморшки і сповільнюються процеси старіння шкіри. Сама ж шкіра стає молодою, свіжою і бархатистою. А чи не цього хочеться кожній представниці прекрасної статі? ..

Тому махніть на активний нічний відпочинок в європейських мегаполісах і вирушайте на грязьовий курорт. Після його відвідин ви зрозумієте: вислів «Із грязі - в князі» має пряме значення. Бо інакше як «королевою» вас після грязьових ванн величати вже ніхто не буде.
Автор: Маша Медведєва