Російська лазня для краси
 Про давність російської лазні можна тільки здогадуватися. Геродот, що подорожував колись по території нашої країни, писав про парній лазні у скіфів.

Скіфські жінки вже тоді використовували ароматичні речовини, отримуючи їх при розтиранні кипариса, кедра і ладану на шорсткою камені. До них підливали воду і отриманою сумішшю обмазували тіло, потім все змивали, і тіло ставало чистим і пахучим.

Візантійський історик Прокопій Кесарійський (500-565 рр.) Писав, що лазня супроводжувала древніх слов'ян все життя: в лазні омивали народжених немовлят, лазню відвідували перед весіллям, в лазні вмивали покинули цей світ.

Російська лазня згадується в літописах X-XIII століть. Написане про неї і в «Повісті временних літ».

Іноземців ж російські лазні не тільки дивували, але і лякали, вони вважали їх добровільної тортурами і не розуміли, як можна стягують себе віниками, піддавати високій температурі, а потім стрибати голяка в крижану ополонку. Але поступово й іноземці оцінили оздоровчу силу російської лазні.

 Російська лазня для краси
   В давнину лазні будувалися з колод і являли собою невеликі срубовой будиночки з одним маленьким віконечком, що знаходяться під стелею. У кутку розташовувалася велика пічка-кам'янка, в якій розпалювали вогонь, який опалює саму баню і нагревающий камені, покладені зверху на піч. У лазні перебувала бочка з водою. Коли камені розжарювалися, вогонь гасили, а розжарені камені поливали водою. Люди парилися, сидячи або лежачи на полицях. Замість води камені нерідко поливали квасом.

Лазні зазвичай стояли біля річки чи озера, взимку після парної купалися в холодній воді, якщо водойми поруч не було, то розтиралися снігом. А влітку просто обливалися холодною водою.

Баня це не просто місце, де можна змити бруд, вона володіє воістину цілющий вплив на організм. Взимку лазня добре прогріває, не дає прилипнути застуді та інфекції, вона робить людину сильнішою, підвищує і розумові здібності.

Лікар імператриці Єлизавети Петрівни португалець Санчес (1778г.) Стверджував, що російська лазня здатна замінити собою майже всі ліки. Саме Санчес, виїхавши з Росії, вперше сприяв відкриттю парних лазень в Європі. Петро I, перебуваючи за кордоном, повелів побудувати лазні для своїх солдатів в Парижі і Амстердамі. Російські лазні були побудовані в Європі та російськими військами після війни з Наполеоном.

Але баня   це не тільки здоров'я, чистота, ясність розуму, це ще й краса .

- Любительки лазні довго не старіють, зберігаючи свіжість шкіри і красивий її вигляд. Знаючі люди кажуть, що правильне відвідування лазні рівноцінно відвідуванню дорогого салону.

 Російська лазня для краси
 - Пар посилює циркуляцію крові, відкриває пори. Після парної шкіра стає м'якою, гладкою і бархатистою, як у немовляти.

- Добре очищають шкіру березові віники, а віники з горобини надають їй гладкість і матовість.

- Плюс до цього вологе повітря і висока температура виводять з організму надлишки води, допомагаючи скинути зайву вагу.

- Після другого заходу в парну фахівці радять провести пілінг обличчя і тіла.

Скраб
Змішати 1 склянку вершків з 1 склянкою солі і масажними рухами нанести на все тіло. Змити хвилин через 20 теплою водою під душем.

- Для зволоження тіла добре все тіло після очищення обмазати кефіром, який потім змивається теплою водою.

- У перервах між заходами в парну нанести маски на обличчя (у самій парній маски наносити не рекомендується).

Маска зволожуюча
Очистити і розім'яти ківі, додати 1 чайну ложку меду і 1 чайну ложку вершків, добре перемішати і нанести на обличчя на 15-20 хвилин. Змити теплою водою.

Поживна маска
1 ст. ложку сиру змішати з 1ст. ложкою теплого молока і дрібкою солі, перемішати, накласти на обличчя на 15 хвилин. Змити теплою водою.

Для розгладження зморшок
Змішати 1 курячий жовток з 1ст. ложкою оливкової олії і 1 чайною ложкою меду, добре перетерти і нанести на обличчя, шию, груди. Змити теплою водою через 20 хвилин.

Очищаюча маска для жирної шкіри
1 чайну ложку настоянки календули (продають в аптеці) розвести в 1 склянці води. Намочити махрову тканину і прикласти до обличчя. Через 10 хвилин тканину прибрати. Вмиватися не обов'язково.

Корисно обполіскувати тіло і волосся відварами трав
Материнку, м'яту, звіробій, листя чорної смородини, ромашку, календулу на вибір (або суміш різних трав) 4 ст. ложки заварюють 1 літром окропу на 1-2 години, проціджують і споліскують тіло і волосся.

- А якщо потрібно провести профілактику застуди, або впоратися з уже наявною, заварюють листя евкаліпта.

- Дезинфікують і гілки ялини, ялиці, сосни, кипариса, покладені на полицю в парильні.
Автор: Наталя Алексєєва


 Кабачкова історія ...
 Почалася вона ще в античні часи. Не так давно археологи знайшли доказ того, що кабачки в Америці вирощувалися ще в 3000 році до н.е. Власне, Америка і вважається батьківщиною кабачка, а спочатку в їжу вживалися тільки насіння рослини.

В Європу кабачок завезли з Південної Америки в XVI столітті і вирощували деякий час тільки в ботанічних садах. Потім цей овоч став частиною середземноморської кухні. Імовірно першими використовувати недостиглі плоди кабачків в їжу стали італійці.

Кабачок відноситься до овочевої твердокорой гарбузі, і в їжу придатні тільки молоді зав'язі кабачка у віці 8 - 12 днів.

Кабачок - однорічна рослина кущової форми з короткими гілками. Є й неветвящіеся рослини. Коренева система у кабачка досить потужна, вона йде в грунт на велику глибину і досить широко простягається в сторони. Грубо опушені листя кабачків складаються з п'яти лопатей зеленого кольору. Квітки жовтуваті або білі перекрестноопиляемих, роздільностатеві.

Плід - гладка тиквіна, тобто м'ясиста помилкова ягода подовженої або циліндричної форми. Шкірка буває білого, зеленого, жовтого кольору і навіть бувають смугасті кабачки. М'якоть біла або трохи кремова. Насіння кремового кольору.

Кабачок рідкісно корисна культура для профілактики, оздоровлення і лікування людського організму . М'якоть плоду містить: вітаміни А, В1, В2, В3, В6, В9, РР, С, цукру, крохмаль, білки, зольні речовини, клітковину, набір органічних кислот, мікроелементи - натрій, кальцій, магній, фосфор, мідь і залізо ... І при всьому при цьому всього 27 кілокалорій в 100 грамах свіжих кабачків.

- М'якоть кабачка легко засвоюється організмом, не викликаючи роздратування шлунково-кишкової системи, навпаки, активізуючи травні процеси, покращуючи моторну і секреторну функції шлунка і кишечника.

- Споживання кабачка в їжу так само покращує стан зору, зубів, волосся і шкіри.

- Харчові волокна кабачків разом з надлишків води виводять з організму токсини, шкідливий холестерин і важкі метали.

- Любителі кабачків до глибокої старості залишаються здоровими, рухливими і легкими на підйом.

- Дієтологи називають кабачок дієтичним продуктом і рекомендують його якомога частіше включати в раціон людям, що страждають ожирінням, діабетом, хворобами шлунка, жовчного міхура, печінки, дванадцятипалої кишки, нирок, при гіпертонії, недокрів'ї та серцево-судинних захворюваннях.

- Так як кабачки - прекрасний сечогінний засіб, вони допомагають позбутися набряків, у тому числі і прихованих.

- Кабачки корисні дітям, дорослим, старим і мамам, які годують груддю.

- У лікувальних цілях застосовують так само квіти насіння кабачка. Квітки 6-8 штук заварюють 1 склянкою окропу, настоюють півгодини, проціджують і п'ють рівними порціями протягом дня в проміжках між їдою.

Обмежувати споживання кабачків потрібно тільки при серйозних хронічних захворюваннях нирок.


У народній косметиці кабачки вважаються одним з найефективніших омолоджуючих засобів .

- Лосьйон для будь-якого типу шкіри обличчя.   Кабачок натерти на дрібній тертці, покласти в скляну банку і залити горілкою на 4-5 см. Наполягати 7 днів у темному місці, процідити, додати 1ст. ложку гліцерину і 1-2 краплі рожевого ефірного масла. Зберігати в холодильнику. При сухій шкірі розбавляти лосьйон кип'яченою водою 1: 1. Тільки ту частину, що буде відразу використана.

- Найпростіша кабачкова маска . Кабачок нарізати смужками і укласти на обличчя. Змити водою кімнатної температури.

- Для сухої і зморшкуватою шкіри.   Кабачок натерти на тертці. До 2 ст. ложкам кашки додати 1 курячий жовток і 1 краплю лимонного соку. Накласти на шкіру обличчя, шиї, декольте на 15-20 хвилин. Змити теплою водою, протерти шматочком льоду і нанести зволожуючий крем.

- Зволожуюча маска.   Кабачок натерти на тертці і до 2 ст. ложкам кашки додати 1 чайну ложку меду, нанести на обличчя на 15-20 хвилин. Змити кип`яченою водою кімнатної температури.

- Для лупиться шкіри.   Робити маску краще ввечері. 1 ст. ложку кашки кабачка змішати з 1 чайною ложкою оливкової олії, накласти на обличчя на 10 хвилин, зняти тампоном, змоченим в злегка підігрітому оливковій олії і залишити так до ранку.

- Зволожуюча маска для рук.   2 ст. ложку кашки кабачка змішати з 2 ст. геркулесу, попередньо замоченого в теплих жирних вершках на 5-7 хвилин. Додати 1 чайну ложку меду. Нанесіть на шкіру рук на 25-30 хвилин. Змити водою кімнатної температури. Для кращого ефекту, після процедури руки змастити на ніч рослинним маслом і надіти бавовняні рукавички до ранку.
Автор: Наталя Алексєєва