Око дня, маргаритка
 Day's eye - око дня - так в деяких країнах називають маргаритку - прекрасна квітка, який за повір'ям, перший відкриває свої пелюстки назустріч новому дню. Своє наукова назва маргаритка отримала від грецького слова - margarites, що в перекладі означає - перлина.

Дикі маргаритки були пофарбовані в білий колір, і видали смотрелись як перли. А в Німеччині маргаритку називають - «міра любові», тому, що в давнину німецькі дівчата ворожили на маргаритки про те, як сильно любить їх звужений.

У Середньовіччі дівчата дарували маргаритки лицарям, пропозиція руки і серця яких поки не прийняли. У християнстві маргаритки є символом Богородиці. Взагалі ж, маргаритка жіночий квітка, оскільки піклується про жіноче здоров'я і красу.

Маргаритка - Bellis perennis   - Однорічна або багаторічна трав'яниста рослина з сімейства складноцвітих. Багаторічні маргаритки називають вічними.

У маргариток коротке кореневище. Прикореневі листя утворюють розетку, за формою бувають довгастими або нагадують тупу лопатку. Стебло безлистий до 10-12см. заввишки. На кожному стеблі один білий або рожевий квітка, вірніше корзинка, в яку зібрані квітки.

Суцвіття бувають язичкові і трубчасті. А так само махрові, напівмахрові і немахрові. Цвітуть маргаритки в травні-червні. Плоди - дрібні насіння. Розмножуються рослини насінням і дочірніми розетками.

 Око дня, маргаритка
   Батьківщиною маргариток називають Північну Америку і Євразію. У дикому вигляді їх можна зустріти в Європі, Азії, в Криму на лугах, полях, по узбіччях доріг.

У лікарських, косметичних і кулінарних цілях використовують суцвіття і листя маргариток. Суцвіття збирають під час цвітіння, а листя круглий рік.

Лікувальні властивості маргариток
За повір'ями, особливо цілющі маргаритки зібрані на Івана Купала, близько 24 червня, оскільки вважається, що в цей час маргаритка досягає піку свого розвитку.

- Маргаритка містить: вітамін С, органічні кислоти, цукру, гіркоти, сапоніни, ефірну олію, дубильні речовини, антоксантін, смоли, інулін, жири, флавоноїди.

- Препарати з маргариток мають протизапальну, болезаспокійливу, кровоочисною, тонізуючу, відхаркувальну, проносним і протисудомну властивостями.

- Свіжі маргаритки, що додаються в салати, стабілізують обмін речовин.

- У Середньовіччі маргаритки кип'ятили у вині та давали випити на ніч від судом і для гарного сну.

- Сучасна народна медицина призначає маргаритку при кашлі, бронхіті, каменях у жовчному міхурі та нирках.

- Використовують її при хворобах печінки, шлунково-кишкового тракту, при авітамінозі, поганому апетиті, при жіночих хворобах. Зовнішньо при шкірних хворобах.

- Чай з квіток і листя маргаритки
1 десертну ложку сировини залити 1стаканом окропу, накрити кришкою, настоювати 10 хвилин, процідити. Приймати 2 рази на день по ½ склянки до їди.

- Відвар від жіночих хвороб і при хворобливих місячних
1 ст. ложку залити 1 склянкою окропу, настоювати в термосі 6-8 годин. Приймати по ¼ склянки 3-4 рази на день.

- При маткових кровотечах, втоми приймають сік з весняної трави маргариток по 1ст. ложки з водою 3 рази на день.

- При ранах і шкірного висипу роблять припарки з трави маргариток або компреси з відвару.

Маргаритка для краси

- У домашній косметології чаєм з трави маргариток обмивають вугри, прищі.

- Маска з маргариток для жирної шкіри
2 ст. ложки свіжих маргариток, або 1 ст. ложку сухих маргариток залити ½ склянки окропу, кип'ятити 15 хвилин на водяній бані. Остудити до теплого стану, укласти між рядами марлі і накласти на обличчя на 15-20 хвилин. Вмиватися прохолодною водою.

- Маска з маргариток для блідої шкіри
2 ст. ложку білих маргариток подрібнити, змішати з 1 ст. ложкою натертої на дрібній тертці моркви і 2 ст. ложками сметани, накласти на обличчя, шию, декольте на 10 хвилин. Зняти ватяним тампоном, змоченим в теплій заварці зеленого чаю. Через 5 хвилин протерти шкіру кубиком льоду або обполоснути холодною водою.

- Маска омолоджуюча
Подрібнити 2 ст. ложки квіток маргаритки, залити теплим молоком, щоб вийшла кашка, додати 1 чайну ложку меду, нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

- Щоб позбутися від пігментних плям і веснянок, траву разом з квітками кип'ятили в дощовій воді, а потім протирали обличчя відваром.
Автор: Наталя Алексєєва


 Спа-салон від російських щей ...
 «Кип'ятіть щі, щоб гості йшли» ...

Взимку, практично всі ми варимо щі, та й як же їх не варити при наших зимах. Щи - одне з найдавніших страв російської кухні, вони не знали станових меж, їх їли селяни, купці і царі.


Так і зараз щі варять і багаті, і бідні. Хоча, можливо, багатим їх варять кухаря або кухарки, і дружини багатих мають можливість ходити в салони краси щодня.

А ось, середній клас, до якого відносять себе більшість з нас, салони краси влаштовує собі вдома, іноді прямо на кухні, тим більше що продукти для щей ідеально підходять і для догляду за шкірою.

Отже спа-салон від російських щей .

- Маска з капусти для будь-якої шкіри
Провернути на м'ясорубці невеликий шматочок соковитої капусти, взяти 2 ст. ложки маси, додати 1 чайну ложку меду і 1 ст. ложку сиру. Перемішати, накласти на обличчя на 10 хвилин, змити трохи теплою заваркою зеленого чаю. Хвилин через 10 вмитися водою кімнатної температури

 Спа-салон від російських щей ...
   - Маска з капусти для жирної шкіри
До 1 ст. ложці провернути на м'ясорубці капусти додати 1 збитий білок і стільки подрібнених на кавомолці вівсяних пластівців, щоб вийшла густа сметанообразная маса. Накласти на обличчя на 15-20 хвилин. Зняти тампоном, змоченим у теплій воді, вмитися прохолодною.

При жирній пористій шкірі обличчя корисно протирати обличчя соком квашеної капусти за 20 хвилин до вмивання.

- Маска зволожуюча, з квашеної капусти
1 ст. ложку подрібненої квашеної капусти змішати з 1 чайною ложкою сметани, 1 жовтком і 1 чайною ложкою оливкової олії. Нанести на 10-15 хвилин, змити теплою водою, вмитися прохолодною.

- Маска з моркви для жирної шкіри
Натерти моркву на дрібній тертці, додати до 4 ст. ложкам морквяної маси 4 ст. ложки кислого молока і 2 краплі лимонного соку, перемішати, нанести на обличчя на 10-15 хвилин. Змити теплою водою. Протерти обличчя кубиком льоду.

- Маска з моркви при вуграх
Натерти на тертці 1 моркву, додати 2-4 краплі лимонного соку, накласти на шкіру на 10 хвилин, змити слабкою заваркою зеленого чаю.

- Маска морквяна для блідої шкіри
Натерти на тертці шматочок соковитої моркви. Взяти 2 ст. ложки моркви, 1 чайну ложку густих вершків і 1 чайну ложку меду, перемішати, нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

- Для старіючої шкіри
2 ст. ложки натертої на дрібній тертці моркви змішати з 1 ст. ложкою меду і 1 чайною ложкою оливкової олії. Нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити відваром петрушки або ромашковим чаєм. Нанести зволожуючий крем.

- Маска для в'янучої шкіри з картоплі
Картопля зварити в мундирі, швидко очистити, перетворити на пюре, додати 1 ст. ложку теплих вершків і 1 яєчний жовток, добре перемішати, нанести на обличчя на 20 хвилин, змити теплою водою. Протерти обличчя кубиком льоду.

- Маска з картоплі для сухої шкіри
2 ст. ложки теплого картопляного пюре змішати з 1ст. ложкою розтопленого вершкового масла і нанести на обличчя на 15 хвилин, зверху прикрити тканиною. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

- Маска картопляна для жирної шкіри
Натерти на тертці сиру картоплю. 2 ст. ложки маси змішати з 1 збитим білком і 1 чайною ложкою меду. Нанести на обличчя, змити через 15 хвилин водою кімнатної температури.

 Спа-салон від російських щей ...
 - Маска з томата при землистої шкірі
Помідор подрібнити, додати 1 чайну ложку меду, перемішати, нанести на шкіру на 10-15 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

- Маска для блідої в'янучої шкіри з буряка
Зварити маленьку буряк, очистити, натерти на тертці, додати стільки сметани, скільки буряка, добре перемішати, нанести на 10 хвилин, змити теплою заваркою зеленого чаю. Вмиватися прохолодною водою і нанести живильний крем.

- Маска поживна
2 ст. ложки натертої на тертці свіжого буряка, залити 2 ст. ложками теплих вершків, додати 1 ст. ложку м'якого сиру і стільки морквяного соку, щоб вийшла густа сметанообразная маса. Нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.
Автор: Наталя Алексєєва