|
Водоростеві процедури стимулюють кровообіг і викликають розширення кровоносних судин, що сприяє кращому виведенню шлаків з організму і стимулює процеси клітинної регенерації.
Згадайте, що ми робимо, якщо на пляжі, на березі або у воді побачимо водорості? Ми всі старанно уникаємо водоростей. Однак цей воістину чарівний дар моря надає не менш чарівну дію на нашу шкіру. Унікальність морських водоростей, а їх налічується більш ніж 20000 видів, полягає в тому, що вони не можуть завдати шкоди нашому здоров'ю і красі. Вони не тільки зволожують глибинні шари шкіри, входячи до складу різних косметичних засобів, але і нормалізують всі обмінні процеси, що відбуваються в ній.
Короткий історичний екскурс
З давніх часів різні види водоростей використовувалися для поліпшення зовнішнього вигляду шкіри і лікування всіх шкірних хвороб. Ще перші люди на Землі накладали морські водорості на обпалені сонцем або вогнем ділянки, використовуючи їх бактерицидні та заспокійливі властивості.
Великою популярністю водорості користувалися в Стародавньому світі. Красуні Єгипту, Греції, Китаю активно користувалися дарами моря, щоб примножити і зберегти свою красу.
У Середні століття культ тіла був забутий. Проте вже в 18-19 століттях європейці повернули втрачені знання та знову стали використовувати морські водорості в якості косметичних і медичних засобів. У 19 столітті сформувалася європейська методика оздоровлення продуктами моря - таласотерапія.
У 20-початку 21 століття настає час швидкого зростання технологій, це дозволяє розкрити прихований потенціал морських водоростей, і «розфасувати» по пляшечка косметичні засоби з морських дарів.
У чому унікальність морських водоростей?
Один з основних компонентів, що входять до складу водоростей - альгінова кислота. Ця хімічна сполука володіє корисною властивістю пов'язувати шкідливі продукти життєдіяльності нашого організму, сприяючи їх видалення.
Крім того, у водоростях прихований величезний енергетичний потенціал, який полягає у високому вмісті необхідного для нас йоду, що регулює обмінні процеси в організмі. В даний час, вченими доведено, що при альгинатной масці, або обгортанні для тіла, або ванні з водоростями йод всмоктується через нашу шкіру.
Цікаво!
Водорості також вважаються джерелом поліненасичених жирних кислот, їх використання рекомендується при лікуванні артрозів, артритів і ревматизму.
Протипоказання до водоростевим процедурам
• Варикозне розширення вен.
• Захворювання серцево-судинної системи.
• Гострі інфекційні захворювання.
• Алергія на йод.
• Проблеми з тиском.
• Онкологічні захворювання.
• Гіперфункція щитовидної залози.
• Гострі вірусні захворювання.
Технологія домашнього обгортання
Водорослеве обгортання є одним з найбільш ефффектівность способів боротьби з целюлітом і сприяє зниженню ваги. Шкіра стає оксамитовою.
1. Перед тим, як переступити до водоростеві обгортання, обов'язково слід зробити пілінг шкіри для видалення відмерлих частинок шкіри. Така підготовка шкіри сприяє більш ефективному та глибокому проникненню поживних речовин.
2. Необхідно змити скраб і витертися насухо.
3. На суху шкіру наносять готову або приготовану самостійно маску з водоростей. Загортаються в харчову плівку, а зверху надягають теплий халат. Так ходять 40- 60 хвилин. За цей час всі корисні речовини з водоростей вбираються в шкіру.
4. Потім вся маса змивається водою. Можна нанести зволожуючий крем.
|
Гарбуз - один з найбільш поширених в середній смузі видів овочів. Плід цієї рослини називається «тиквіна», має кулясту або довгасту форму, гладку поверхню і всередині жовту м'якоть з насінням. Зовні вона така яскрава і життєрадісна, як сонце. Цвіте гарбуз зазвичай в червні-липні, дозріває в серпні-жовтні.
Зараз саме час, щоб почати збирати стиглі тиквіни. Щоб гарбуз довше зберігалася, необхідно зрізати плоди з плодоніжкою, і на стадії повної зрілості. Якщо вам попалися плоди з відбитою плодоніжкою, їх слід готувати в першу чергу, тому в місцях надлому почнеться процес гниття.
Оптимальна температура для зберігання гарбуза - 8-10 градусів Цельсія, при відносній вологості повітря в 70-85%. Дуже вологі і холодні приміщення для зберігання непридатні. Якщо ви зберігаєте гарбуз у підвалі, то накрийте її соломою, щоб додати хоч трохи тепла. Укладати гарбуз на встелені соломою стелажі слід плодоніжкою вгору, при цьому стежити, щоб плоди не стикалися. Якщо ви зберігаєте плоди в міській квартирі, кладіть їх в комору кімнату або під ліжко, щоб захистити від сонячних променів.
Для короткочасного зберігання (1-2 місяці) підійдуть будь-які сорти зрілого овоча, для більш тривалого - столові сорти крупноплодной гарбуза, тому у них покривна тканина дуже товста і міцна, а в м'якоті міститься достатня кількість сухих речовин.
Цілющі властивості гарбуза
Насіння гарбуза дуже багаті лінолевої, олеїнової, пальмітинової і стеаринової кислотами, які входять до складу жирної олії. Також містяться органічні кислоти, фітостерини, смолисті речовини, каротиноїди і вітаміни С і В1. У м'якоті плодів - цукру (до 11%), каротиноїди, нікотинова кислота, елатеріцін і вітаміни С, Е, В1 і В2, солі кальцію, калію, заліза, магнію та інші елементи.
Мякость плодів застосовують як сечогінний засіб, у тому числі таким же ефектом володіє відвар з стебел гарбуза. Для людей із захворюванням нирок і печінки, а також набряках серцевого і ниркового походження часто призначають саме гарбузову дієту. Гарбуз показана при ожирінні, коли в організмі порушений сольовий обмін, запорах, колітах, запаленні товстої кишки, недокрів'ї, железодіфіцітной анемії і навіть безсонні. Растолченную м'якоть можна прикладати до ран і опіків - вона надасть протизапальну і ранозагоювальну дію.
Вітаміни та мікроелементи, що містяться в гарбузі, сприятливо впливають на імунітет, допомагають впоратися із запальними процесами, мають позитивну дію на нервову систему, зміцнюють судини, покращують стан шкіри і роботу очей. Наприклад, вітамін Е допомагає в боротьбі з передчасною старістю, а солі цинку дуже важливі для нормального розвитку організму сильної половини суспільства. Насіння гарбуза допомагають проти глистів - досить з'їдати в день близько 3 склянок насіння, тому неспроста їх дають діткам.
Про гарбузі замовте слово
Так як гарбуз піддається тривалому зберіганню, її здавна використовували в господарстві, тому відомо безліч страв російської кухні з помаранчевим овочем, навіть не дивлячись на те, що батьківщиною гарбуза були Центральна і Південна Америки, де її почали вирощувати ще 5000 років тому. У деяких релігіях Сходу гарбуз вважали рослиною, з якого відбулися Боги. Послідовники фен-шуй виготовляють з гарбуза талісмани, які покликані відновлювати потяг між подружжям, згармонізовувати відносини між дітьми і батьками і захищати від різних захворювань. І за свої незрозумілі містичні властивості гарбуз була визнана символом свята Хелловіну, тому по доданню хелловінську ліхтарі з гарбуза повинні були відганяти злих духів. Хоча існує й інша версія, що гарбузове вогники - це і є блукаючі між землею і небом духи.
Наприклад, у Верхній Австрії (на кордоні з Німеччиною) щорічно 30 вересня відзначають День Гарбузи. У це свято на вуличних базарах можна спробувати гарбузове супи, пироги, шнапс та інші страви. У тому числі, до свята організовується виставка, на якій представлені вправні падлюка з гарбуза. Корінні австрійці вважають зелене гарбузове масло більш смачним і корисним, ніж оливкова.
Перші американські поселенці дуже любили печену гарбуз. Вони зрізали з неї верх, акуратно чистили від насіння, наповнювали молоком, медом і різними спеціями, а потім запікали в гарячій золі. А гарбузове насіння і донині прийнято додавати в тісто для випічки хліба.
На сьогоднішній день існує близько 50 сортів гарбуза. Страви з неї дуже різноманітні. Якщо ви вирішили приготувати з гарбуза десерт, то підбирайте більш дрібні стиглі плоди, тому чим менше гарбуз, тим вона солодша. Щоб гарбуз було зручно чистити, відріжте її кінці, розділіть плід на дві половини і ложкою вичистіть насіння, потім зріжте товсту шкірку, а м'якоть порубаєте, як потрібно за рецептом.
Гарбуз - низькокалорійний овоч і добре виводить з організму шлаки, тому відноситься до дієтичних продуктів. У 100 грамах м'якоті всього 20 ккал. Для бажаючих схуднути, гарбуз, як і інші овочі, повинна входити в щоденний раціон харчування. Гарбуз добре підходить для дитячого харчування, але перше знайомства дитини з гарбузовим пюре повинно відбутися не раніше 5 місяців, а дітей з алергією - не раніше 7-8 місяців життя. Гарбузовий м'якуш чудово поєднується з м'ясом, зі злаками (наприклад, рисом або пшоном), з фруктами (яблуками або абрикосами).
Натуральна косметика з гарбуза
Гарбуз настільки універсальний продукт, що знайшла своє застосування і в косметології. Коли восени багато фруктів і овочі починають зникати з прилавків магазинів, встигає гарбуз. А коли, як не восени (і взимку, в тому числі), нашій шкірі потрібна живильна підтримка.
-
Зволожуюча маска для сухої шкіри
Інгредієнти: варений гарбуз - 2 ст. ложки, оливкова олія - 1 ст. ложка. Обидва продукти добре розім'яти і перемішати, отриману масу нанести на обличчя і через 20 хвилин змити прохолодною водою.
-
Маска для чутливої шкіри
Інгредієнти: гарбузовий сік - 2 ст. ложки, яєчний жовток - 1 шт, оливкова олія - 1 ч. ложка, мед - 1 ч. ложка і вівсяна мука. Всі продукти ретельно перемішайте, вівсяну муку додавати по мірі загустіння маси. Маску нанести на обличчя і через 15 хвилин змити теплою водою.
-
Очищаюча маска для жирної шкіри
Збийте перетерту м'якоть сирого гарбуза з яєчним білком, нанесіть на обличчя і через 10 хвилин змийте прохолодною водою.
-
Маска для видалення пігментних плям і знебарвлення ластовиння
Інгредієнти: сирі гарбузове насіння, вода, мед. З насіннячок зніміть шкірку, розітріть їх з водою до отримання однорідної густої маси, додайте в ступку мед у співвідношенні 2: 1. Отриману маску нанесіть на обличчя і зніміть через 20-30 хвилин. Підходить для щоденного застосування.
-
Маска проти зморшок і для млявою шкіри
Варіант 1. Інгредієнти: м'якоть гарбуза - 3 ст. ложки, крохмаль - 2 ст. ложки. Гарбуз натерти на дрібній тертці, змішати з крохмалем і нанести на особою. Через 10-15 хвилин змити підкисленою водою. Варіант 2. Інгредієнти: молоко, гарбуз, яєчний жовток - 1 шт., Мед - 1 ч. Ложка. Кілька невеликих шматочків гарбуза відваріть в молоці до стану кашки. Візьміть 1 ст. ложку отриманої маси, змішайте з жовтком, медом і молоком. Нанесіть маску на обличчя і через 15 хвилин змийте водою.
Якщо ви не встигли цього року посадити і виростити гарбуз, не переживайте. Восени на міських ринках і в магазинах ви завжди знайдете цю красуню.
|
|
|
|
|
|