|
У натуральному майонезі міститься унікальна комбінація активних речовин, що допомагає продовжити молодість і зберегти красу.
Якщо запитати будь-якого російського людини, без якого соусу немислимий звичайний або, більше того, святковий стіл, відповідь буде одним і тим же - «Майонез». Однак, як не прикро, майонез, що продається в супермаркетах і звичайних продуктових магазинах, не має нічого спільного з соусом, приготованим за класичною рецептурою. Природно, що по корисності справжній майонез перевершує своїх промислових побратимів. До того ж, готувати його зовсім нескладно, а скільки користі він може принести! Їм можна не тільки заправляти улюблені салати, не побоюючись впливу шкідливих консервантів, але і на його основі готувати унікальні натуральні косметичні склади для шкіри і волосся!
Цікаво!
Майонез - досить легкозасвоюваний продукт, який сприяє до того ж, більш легкому переварюванню овочевої їжі. Однак є ряд протипоказань щодо вживання цього продукту (ожиріння, атеросклероз, гіпертонія і т.д.).
Спосіб приготування
Інгредієнти
: 150 мл оливкової олії; 2 яєчних жовтки; 1, 5 чайної ложки цукру, 1/3 чайної ложки солі; 1/2 столової ложки свіжовичавленого лимонного соку.
Приготування
: Всі компоненти, крім оливкової олії, ретельно перемішуємо.
Важливо!
Майонез не призначений для тривалого зберігання. У холодильнику він зберігається не більше 3-5 днів. Потім додаємо по ½ чайної ложки оливкової олії і ретельно перемішуємо до утворення густої маси, так не схожою на «покупної» майонез. Щоб зробити майонез більш рідким, можна додати пару ложок кип'яченої води.
MAYONNAISE і волосся
Оливкова олія і жовтки - найкращі друзі наших волосся. Оливкова олія зволожує волосся і допомагає пригладити лусочки, що в сукупності робить волосся блискучим і гладкими. Жовтки глибоко очищають волосся, живлять коріння волосся, сприяють зміцненню їх структури, попереджають ламкість і перетин.
- Взяти 2-4 столові ложки домашнього майонезу (залежно від довжини волосся), 1 чайну ложку теплого молока, 1 чайну ложку натуральних (Не сухих!) Дріжджів, 3 краплі ефірного масла сандалу. Все ретельно перемішати. Нанести на волосся, обгорнути голову поліетиленовою плівкою і укутати махровим рушником. Через 1-1.5 години змити маску, промивши добре волосся з шампунем. Підходить для всіх типів волосся.
- Взяти 1 жовток, 3 столові ложки майонезу, 1 чайну ложку кокосового масла і ретельно перемішати всі компоненти. Нанести на волосся, обгорнути голову поліетиленовою плівкою і укутати махровим рушником. Через 1-2 години змийте маску, використовуючи шампунь. Підходить для сухого волосся.
MAYONNAISE і шкіра обличчя
У натуральному майонезі міститься унікальна комбінація активних речовин, що допомагає продовжити молодість і зберегти красу. Оливкова олія, «рідке золото», саме по собі чудовий косметичний продукт. Відмінно пом'якшує і розгладжує шкіру. Розчинена сіль сприяє гідратації шкіри. Лимонний сік насичує шкіру вітамінами, відбілює її, і, діючи як легкий «кислотний пілінг», відлущує омертвілі клітини, допомагаючи поживним речовинам проникнути в глибинні шари шкіри.
- Домашній майонез без всяких добавок може стати чудовою маскою для сухої або в'янучої шкіри. Просто нанесіть невелику кількість свіжого соусу на обличчя. Для збагачення майонезу можна додати в нього 1 краплю мандаринового ефірного масла або масла іланг-ілангу.
- Взяти 2-3 столових ложки квіток нагідок (календули), 3 столові ложки домашнього майонезу і змішати, ретельно розтерши квітки в соусі. Суміш поставити в тепле місце на 2-4 години. Потім нанести на шкіру обличчя по масажних лініях. Через 15-20 хвилин видалити маску ватяним тампоном.
Обережно!
Маски для обличчя з майонезу протипоказані при посиленому зростанні волосся на обличчі (гіпертрихоз), розширених кровоносних судинах особи, наявності гнійних прищів.
MAYONNAISE і шкіра рук і ніг
Якщо від морозу або сонця ваші руки загрубелі і почали лущитися, або шкіра на руках помітно потемніла, можна скористатися для вирішення проблеми медово-майонезній пастою. На очищену шкіру рук нанесіть майонез, змішаний з медом у пропорції 3: 1. Зверху надягніть поліетиленові рукавички. Потримайте маску 15-20 хвилин. Вимийте руки з милом і нанесіть живильний крем.
Якщо у вас загрубіла шкіра на ступнях, то тут знову ж допоможе майонез. Протягом тижня на ніч наносите на ноги домашній майонез. Потім обертайте плівкою і надягаєте спеціальні носочки, а на ранок змиваєте і змащуйте живильним кремом для ніг. У майонез варто додати краплю олії чайного дерева для антисептичного і бактерицидного ефекту.
Обережно!
Так як майонез містить лимонну кислоту (лимонний сік), то краще маски з нього не використовувати при наявності ранок, порізів і сильних потертостей на руках і ногах.
|
Саме так назвали помідори романтичні французи. Дослідники вважають, що батьківщиною томатів є Галапагоські острови і вузька частина уздовж тихоокеанського узбережжя Південної Америки.
Інки, що живуть на території Чилі, Перу і Еквадору, вирощували цю рослину з незапам'ятних часів. Росли томати і в Мексиці, де їх культивували ацтеки, саме з Мексики іспанці вивезли томати до себе на батьківщину в XVI столітті.
Правда, первісна назва
«Tumantla»
, Що означає - велика ягода, іспанці скоротили до «tomat». Саме це слово і прижилося в більшості мов світу.
З європейських ботаніків першим описав томати Маттиоли, назвавши їх, чомусь «mala insana» - нездоровими фруктами. Ймовірно, саме це омана ботаніка і позначалося довгий час негативно на іміджі рослини. Практично до XIX століття томати не вживали в їжу, всерйоз вважаючи, що ними можна отруїтися. У США так само до 1840 року вважався помідори отруйними ...
Прибулий в XVI столітті в Європу томат почали вирощувати як красиве декоративна рослина. При французькому королівському дворі його нарекли «яблуком кохання» (pomme d amou), і віднесли до афродизіаків. До Росії помідор потрапив тільки в XVIII столітті, а в 1780 році його вже почали вирощувати в Криму.
Томат -
Lycopersicon esculentum Mill
- Однорічна трав'яниста рослина з сімейства Пасльонових. Рослина має сильно розгалужену і досить потужну кореневу систему, яка може посилюватися за рахунок розгалуження і вкорінення пасинків. Основна маса коренів розташовується на глибині 30-50 см. Стебло у помідора прямій або полегающий під вагою плодів. Вся рослина покрито залозистими волосками, отчого помідори мають різкий запах, що відлякує багатьох шкідливих комах.
Листя зелені, перисто-роздільні або перисто-переривчасті з дуже коротким черешком, перехідним в головну жилку листа. Квітки невеликі жовтого кольору, схожі на зірочки. Томат - самозапилюється рослина, але пилок у рослини важка і переноситься вітром в суху і жарку погоду на відстань до півметра. Цвіте рослина в травні - червні.
Плід - соковита м'ясиста багато гніздова ягода, округлої, довгастої, сердечко видною, грушоподібної, форми самого різного розміру і ваги. Забарвлення стиглих томатів теж дуже різноманітна - від жовтої, майже білого, рожевого до помаранчевої, яскраво-червоної і майже чорною. Дозрівають плоди в липні - вересні. Насіння дрібне, плоскі, яйцевидної, трикутної овальної форми, світло-жовті або сірувато-жовті. Зберігає схожість від 4 до 14 років.
У сучасному світі томати одна з найпопулярніших і затребуваних сільськогосподарських культур. Їх вирощують практично на всій території Росії. Особливо великі площі вони займають у Поволжі та на Північному Кавказі.
Плоди томата джерело вітамінів і корисних речовин. У них містяться: вітаміни - В1, В2, В3, РР, С, каротин, вуглеводи, яблучна, лимонна, щавлева, винна органічні кислоти, жири, пектини, білки, крохмаль, клітковина, ферменти, цукру, мікроелементи - йод, калій, кальцій, магній, натрій, фосфор ... У траві рослини міститься глікоалкалоїд Томатина, що володіє антибіотичну дію на деякі гриби, бактерії і комах.
Томати широко використовують не тільки у звичайній кулінарії, а й
в лікувальному харчуванні.
- Велика кількість вітамінів і мікроелементів у поєднанні з клітковиною і пектиновими речовинами роблять томати лікарів при різних порушеннях обміну речовин.
- Помідори знижують високий тиск, допомагають при недокрів'ї, слабкості, запамороченнях, при хворобах серцево-судинної системи і шлунку, хворобах печінки, у тому числі і при цирозі.
- Людям, що страждають ожирінням, дієтологи рекомендують розвантажувальні помідорні дні 2-3 рази на тиждень.
У народній медицині
кашку з зрілих томатів застосовують як ранозагоювальний засіб і при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.
- Лікопен, одне з речовин, що містяться в томатах, служить ефективною профілактикою онкології і, пов'язуючи вільні радикали в організмі, сповільнює процес старіння.
- Ще наші пращури помітили, що любителі помідор ніколи не страждають від нападів туги, виявляється в м'якоті томатів, у великій кількості міститься серотонін, що особливо цінно у наш час, коли багато людей страждають від депресії.
Обмежувати томати в харчуванні потрібно тільки при хворобах жовчного міхура і при жовчнокам'яній хворобі.
-
Для лікування гнійних ран
. Плоди промити, обшпарити, очистити від шкірки, прокрутити на м'ясорубці і отриману кашку прикласти до рани або до місця з запаленою шкірою.
Томати здавна і з великим успіхом використовуються
в народній косметиці
. Вони володіють освіжаючим, заспокійливим, освітлюючим і омолоджуючу властивостями.
-
Для розгладження зморшок
. 1 великий помідор, обшпарити, зняти шкірку, подрібнити, покласти між шарами марлі і на обличчя на 10-15 хв. Змити водою кімнатної температури. Курс для помітного омолодження 21 маска через 1-2 дні. 15-20 днів перерва. І повторення курсу. Шкіра стане еластичною, м'якою, клітини будуть швидко відновлюватися.
-
Для очищення шкіри і стягання пір
. М'якоть свіжих стиглих помідорів протерти через сито і без насіння накласти на попередньо очищену шкіру обличчя, шиї і декольте на 15 хвилин. В область очей безліч трохи накладати. Змити спочатку теплою, а потім холодною водою.
-
Відбілююча томатна маска
. Помідори нарізати скибочками й укласти на обличчя. Через 20 хвилин змити водою кімнатної температури і нанести зволожуючий крем.
-
Для жирної шкіри
. Томати перетворити в кашку і додати 1ст ложку подрібнених на кавомолці вівсяних пластівців і ½ чайної ложки лимонного соку.
Через 15-20 хвилин, змити теплою, потім холодною водою.
- Томатний сік втирають у корені волосся для їх росту і пишності.
- А якщо свіжим томатним соком протирати тіло після кожного прийняття душу або ванни, шкіра незабаром стане м'якою і еластичною, як у юної дівчини.
|
|
|
|
|
|