Дягель
 Цікаво те, що щороку винаходяться все нові ліки і косметичні засоби, але будь-які ліки має масу побічних дій, і розрекламовані косметичні засоби часто виявляються тільки марнуванням грошей.

Останнім часом все частіше доводиться чути про те, що люди занадто відірвалися від природи, хоча самі є її частиною і саме у неї можуть знайти і ліки, і продовження молодості. Доводиться визнати той факт, що наші предки краще нас розбиралися в травах і успішно використовували їх лікувальні властивості.

Ось, наприклад, є така рослина « дягель », Сама назва якого походить від слов'янського кореня і означає:« здороветь, бути сильним ».

За легендою, в дягель перетворився убитий ворожим списом богатир-велетень. Тому видно і рослина це виростає у висоту до двох з половиною метрів. Народні назви рослини - корівник, потогінну, пучка.

Дягель лікарський - Archangelica officinalis L   - Дворічна трав'яниста рослина з сімейства зонтичних або селерових. У рослини вертикальне вкорочене кореневище, зовні бурого кольору, а на зламі - білого з зморшкуватими корінням. Прямий товстий порожнистий борозенчасте гіллясте стебло з сизуватим нальотом досягає у висоту 2-2, 5 метрів. Через порожнини стебла, його як би дутості, дягель іноді називають дудником.

Різьблені верхні листки величезні, нижні поменше, мають роздуте піхву, частково охоплює стебло. Зацвітає дягель на другий рік. Дрібні білі або жовтувато-зелені квітки зібрані в суцвіття - великі парасольки.

Дягель виділяє сильний запах і є прекрасним медоносом.

Цікаво, що на сухих луках дягель може не зацвітати десятиліттями. Волога найнеобхідніший компонент для розвитку дягелю. Насіння рослини мають вигляд плоских яєчок бурого кольору, і їх буває більше тисячі.

Батьківщиною дягелю називають північ Європи та Азії, але він поширений по всій Європі, в тому числі і в Росії. Росте на заливних луках, у затінених місцях, по берегах річок, озер, струмків, на болотах, у ярах. Культивується в багатьох країнах Європи. У Росії і на Україні вирощується на городах і в садах, як пряна і лікарська рослина.

В лікарських цілях   використовуються коріння і кореневища дягеля.
Коріння рослини містять: вітамін С, органічні кислоти, дубильні речовини, ефірну олію, кумарини та інші цінні речовини.

Препарати з дягелю використовує не тільки народна, а й офіційна сучасна медицина. Вони мають тонізуючу, збудливим, сечогінну і потогінну властивостями.

Їх застосовують для поліпшення травлення при нетравленні, при боязні шлунково-кишкового тракту, хворобах дихальних шляхів.

- Тонізуючий чай
1 десертну ложку подрібненого сухого кореня заварити 1 склянкою окропу, настоювати 10 хвилин. Приймати по ½ склянки 2 рази на день.

У кулінарії , Як пряну приправу використовують висушені квітучі пагони, листя, черешки і коріння рослини. Корінням ароматизують мускатні вина, лікери, джин. Зі свіжого листя і стебел варять варення, роблять пастилу, додають в салати і гарніри.

Косметичні властивості дягелю   вражають не менше. Відваром дягелю умивають втомлену шкіру. З відвару можна так само приготувати кубики льоду, які особливо освіжають шкіру влітку в спеку. Відвар з дягелю знімає роздратування шкіри.

- Відвар
1 чайну ложку подрібнених коренів заварити 1 склянкою окропу, настоювати 10 хвилин, процідити. Умивати вранці і ввечері. Робити протирання.

- Для позбавлення від дрібних зморшок
1 чайну ложку відвару змішати з 1 чайною ложкою меду і 1 ст. ложкою м'якого сиру. Ретельно перемішати, нанести на шкіру на 10 хвилин, Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

- Маска для обличчя
Залити молоде листя окропом так, щоб вода тільки покривала листя, через 5 хвилин листя подрібнити, додати сметану і нанести на 10 хвилин на обличчя. Зняти тампоном, змоченим у теплій воді. Вмиватися - прохолодною.

- Ванни   з дягелю роблять шкіру більш пружною і гладенькою, надають їй приємний аромат.
2 ст. ложки сухих подрібнених коренів дягелю заварити 1 літром окропу, настоювати 20-30 хвилин, процідити і вилити у ванну. Температура води у ванні не повинна перевищувати 38 градусів. Приймають ванну 15 хвилин. Курс 10-15 ванн.

- Волосся обполіскують   після миття відваром з коріння дягелю для позбавлення від лупи і додання волоссю пишності і аромату.
Автор: Наталя Алексєєва


 Чарівна сила оливи. Частина II
 «Нам ще належить дізнатися дуже багато про настільки багатогранному продукті як оливкове масло і його велику користь для нашого організму».
Спеціаліст з дієтології та здоровому харчуванню Пет Беірд


І знову про «рідкому золоті» ... У першій частині ми розповіли про унікальний складі оливкової олії, основних сортах, а також про те, як його застосовувати всередину, щоб надовго залишатися молодим і здоровим. Тепер поговоримо про «косметичному» застосуванні оливкової олії.

Оливкові маски для обличчя

- Маска для нормальної та сухої шкіри обличчя.   Взяти 2 столові ложки тертого яблука і змішати з 1 столовою ложкою оливкової олії. Отриману суміш нанести на шкіру обличчя на 10-15 хвилин. Потім змити теплою водою.

- Маска для в'янучої шкіри.   Взяти 1 столову ложку вівсяної муки і змішати з 1 столовою ложкою оливкової олії, 1 столовою ложкою теплого молока і 1 чайною ложкою рідкого меду. Нанести на очищену шкіру обличчя і тримати 30-35 хвилин. Потім змити теплою водою.

- Зволожуюча маска.   Візьміть 1 банан і розімніть його виделкою. Натріть на тертці 1 огірок середнього розміру, попередньо очищений від шкірки. Змішайте фруктово-овочеві маси і додайте 2 столові ложки оливкової олії. Нанесіть суміш на обличчя і тримаєте близько 30 хвилин, а потім змийте прохолодною водою.

 Чарівна сила оливи. Частина II
 - Глиняна маска для проблемної шкіри.   1 чайну ложку білої або блакитної глини розчиніть в мінеральній воді, потім змішайте з 1 столовою ложкою оливкової олії. Через 15 хвилин змийте теплою водою.

- Поживна прогріваються маска-обгортання.   Просочіть марлю, складену вдвічі, теплим оливковою олією і обкласти нею все обличчя. Маску-обгортання тримати на обличчі до 30 хвилин. Вмиватися теплою водою.

Оливкові секрети для волосся

- Поживна маска для волосся.   Змішайте 1 сире яйце з оливковою олією, додайте 1 чайну ложку рідкого меду. Перемішайте і нанесіть на волосся. Оберніть голову плівкою і укутайте махровим рушником. Через годину змийте маску і вимийте голову шампунем.

 Чарівна сила оливи. Частина II
 - Оливковий шампунь.   Взяти 1 жовток, 2 столові ложки лимонного соку, 1 столову ложку оливкової олії, 0, 5 л світлого пива. Все змішати блендером. Отриману суміш нанести на волосся, потримати 30 хв, обполоснути водою з яблучним оцтом.

- Нічна маска.   Змішайте 2-3 столові ложки оливкової олії, 150 г рому і 5 крапель лавандового масла. Втерти суміш у шкіру голови і залишити на ніч, обернути поліетиленовою плівкою. Вранці вимити голову з шампунем.

- Маска для сухого волосся.   Візьміть м'якоть 1 стиглого авокадо. Додайте 1 столову ложку рідкого меду і 2 столові ложки оливкової олії, змішуйте до отримання однорідної суміші. Нанесіть масу на волосся і залиште на 20 хвилин. Вимийте голову з шампунем.

Оксамитові ручки і шовкові ніжки

- Оливкова пемза . Втирайте в шкіру ніг 2-3 рази на тиждень суміш оливкової олії і солі грубого помелу. Змийте залишки суміші теплою водою.

- Ванночка для міцних нігтів.   Щовечора робіть 5-10-хвилинну ванночку з розігрітого оливкового масла. Висушивши нігті, можна обробити їх йодовмісні спиртовою настоянкою.

- Масло для нігтів.   Нагрійте на водяній бані 1 столову ложку оливкової олії і змішайте з декількома краплями лимонного соку. Отриману суміш масажними рухами нанесіть на нігтьові пластини, надіньте бавовняні рукавички, і залиште маску на ніч.

Оливково-молочна ванна

 Чарівна сила оливи. Частина II
 Щоб шкіра була еластичною:   приймайте ванни з додаванням суміші з 1-2 склянок молока і 2-3 столових ложок оливкової олії.

Ексклюзив. Перське рожеве масло

Перське масло омолоджує, регенерує, розгладжує, підвищує еластичність і пружність шкіри; нормалізує роботу сальних і потових залоз; розсмоктує шрами, надає рівний і красивий колір шкірі.

Рецепт 1.   У скляну пляшку з оливковою олією кладуть пелюстки червоної або рожевої троянди і ставлять на сонце. Коли пелюстки стануть білими, їх витягують і опускають інші. Так повторюють сім разів.

Рецепт 2.   Пелюстки червоних або рожевих троянд подрібнюють і заливають водою, додають оливкове масло в співвідношенні 1: 1. Ставлять на дуже маленький вогонь і випарюють воду. Масло готове, коли зникне вода.

Рада!   Додавайте в ванну по 3 столові ложки перського рожевого масла, і ваша шкіра буде ніжною і пружною.
Автор: Інна Сєдих