Гусячий жир для жіночої краси та здоров'я
 28 вересня. День пам'яті великомученика Микити. Свято Гусятник. Дикі гуси відлітають на південь. За народною прикметою - «Високо летять гуси - до дружнього та високому майбутнього весняного водопілля, низько - до малої весняній воді».

Придивлялися до домашніх гусям: «Гусак лапу піднімає - до холоднечі, на одній нозі стоїть - до морозу, полощеться у воді - до тепла, ніс під крило ховає - до ранньої зими».

Гусей на Русі любили, про них казали казки і розводили їх не тільки для того, щоб готувати смачні страви, але й щоб лікуватися гусячим жиром, використовувати його в косметичних цілях.

Гусь - водоплавна птиця з перетинчастими лапами з сімейства качиних, близький родич лебедя. Від лебедів гуси відрізняються меншим розміром тіла, більш короткими лапами і шиєю. А ще у гусей, на відміну від лебедів, повністю оперені ділянки між очима і дзьобом, так звана вуздечка. Дзьоб стислий з боків. По краях дзьоба у гусей з внутрішньої сторони знаходяться поперечні зубовидном гребені - платівки - для відціджування харчових часток з мулу і води. Гуси, крім водної стихії охоче ходять по землі, люблять пастися на лузі. Хоча і плавають вони чудово.

У Росії найбільше білих гусей, але оперення цих птахів може бути і сірим, і чорним, і бурим, і з плямами. Деякі зграї диких гусей летять клином, але багато гуськом - витягнувшись один за одним в одну лінію.

Дикі гусаки мешкають по всьому світу, селячись як біля прісних, так і біля солонуватих водойм. Гуси, що гніздяться в Північній півкулі, найчастіше зимують в субтропіках і в тропіках. На другий, третій рік, досягнувши статевої зрілості, гуси об'єднуються в пари і зберігають один одному вірність все життя. Гнізда вони влаштовують на землі, про гусенят піклуються обидва батьки. Домашні гуси, звичайно, нікуди не відлітають і повністю залежать від людини.

 Гусячий жир для жіночої краси та здоров'я
   Наші предки споконвіку використовували гусячий жир для профілактики і лікування   застуди, пневмонії, шкірних захворювань. Деякі рецепти:

- Опіки
Взяти 50 гр. гусячого жиру і прокип'ятити його. Остудити до + 45С і додати 2 ст. ложки порошку какао (краще російського, наприклад, «Золотий ярлик»). Перемішати, додати 2 ложки меду і 2 ст. ложки соку алое. Все добре перемішати, зберігати в холодильнику. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день, розчиняючи в гарячому молоці за півгодини до їди. Курс лікування 1 місяць.

 Гусячий жир для жіночої краси та здоров'я
   - Екзема
3-4 ст. ложки гусячого жиру змішати з 1 ст. ложкою ялицевої олії, перемішати, накласти на хворе місце, зверху накривши пергаментним папером і обв'язавши бинтом.
Курс лікування 2-3 тижні.

- При обмороженні
Зробити ванночку з відвару селери. 100 гр. сухого подрібненого селери залити 2 склянками окропу, настояти півгодини, остудити до теплого і потримати обморожене місце в рідині 20 хвилин, змити прохолодною водою і намазати уражене місце гусячим жиром.

- Знахарки в селах лікували гусячим жиром ерозію матки.
50 гр. гусячого жиру ставили в попередньо розігріту піч (духовку), коли жир розтопиться, додавали жменю квітів календули, млоїли під кришкою півгодини. Віджимали, переливали в чисту банку, змочували в остигнула суміші тампон, який ставили на ніч. Курс лікування 10 днів, перерва 10 днів. І так 3 рази, тобто 30 днів лікування і 20 перерви. Інтимне життя на час лікування строго заборонялася.

 Гусячий жир для жіночої краси та здоров'я
   - Російські красуні вважали гусячий жир одним з кращих косметичних засобів. У морози і у вітряну погоду його використовували замість крему, що б зберегти молодий і здорової шкіру обличчя і рук.

- Маска захисна
Гусячий жир подрібнити, розплавити на водяній бані, процідити через два шари марлі і зберігати в холодильнику.

- Поживна маска для сухої шкіри
25 гр. готового гусячого жиру змішати з 2, 5 гр. камфорного масла. Масу добре розтерти і нанести на 20 хвилин на обличчя, зняти жир серветкою, вмитися теплою водою, потім водою кімнатної температури.

- Для пом'якшення і омолодження губ
19 пелюсток шипшини або місцевої садової троянди рожевого або червоного кольору розтерти в кашку і змішати з 1 ст. ложкою гусячого жиру. Якщо змащувати губи цим складом, хоча б 3-4 рази на тиждень, вони стануть молодими, гладкими і пружними.

- Маска з гусячого жиру для сухих і ламких волосся
Розтоплений і охолоджений гусячий жир протягом 5-7 хвилин втирати в шкіру голови, залишити на 30 хвилин, промити волосся шампунем, відповідним за типом волосся. Потім обполоснути волосся трав'яним відваром або теплою водою з додаванням лимонного соку.

А ще, перечитуючи улюблених класиків, не варто забувати, що лише завдяки гусячим пір'ю ми читаємо багато свої улюблені з юності твори. Так, що спасибі гусям за все.
Автор: Наталя Алексєєва


 Китайський агрус ...
 ... Або Актинідія китайська - це те, що ми звикли називати ківі ... З давніх пір ця рослина було оповите найхимернішими легендами і переказами. Одна з них стверджує, що плід ківі не що інше, як яйце місячної птиці.

А китайські поети з незапам'ятних часів захоплювалися білим убранням квітучої по весні актинідії і величезними листям, що нагадують опахала. Рослина Ківі назвали на честь «ківі» - нелітаючого птаха, що мешкає в Новій Зеландії.

Актинідія китайська, китайський агрус, або ківі - Actinidia chinensis Planch.   - Трав'яниста лазяча дерев'яниста лоза або ліана до 8 - 8, 5 метрів завдовжки. Пагони ліани ростуть дуже швидко і обвивають опору, яку для них встановлюють спеціально, як і для виноградних лоз. Це може бути сітка в метра два шириною і до трьох метрів заввишки.

Листя у китайського агрусу темно-зелені, великі. Квіти білі або жовті, рідше оранжеві до 5 см в діаметрі. Цвіте ківі в травні - початку червня. Плоди - ягоди подовженої форми з коричневою шкіркою і зеленої м'якоттю. Маса плодів від 50 до 150 гр. Дозрівають у вересні-листопаді. Листя, плоди і пагони ківі покриті коричневими шерстинками, тому рослина виглядає волохатим.

Батьківщиною актинідії китайської є ... Китай. А предком ківі називають ліану міхутао або мі-Хута - «мавпячий персик». У 1904 році насіння актинідії китайської були завезені до Нової Зеландії, де її довго вирощували, як декоративна рослина. Плоди у рослини були дрібні, непоказні, жорсткуватий.

 Китайський агрус ...
   У середині XIX століття садівник-любитель з Нової Зеландії Олександр Еллісон, протягом багатьох років доглядає за рослиною, вивів з красиво квітучою ліани з жорсткими плодами ліану, що дає смачні, м'які, запашні плоди.

У США насіння ківі завезли американські солдати. Промисловим розведенням ківі перший зайнявся портовий клерк із США Джеймс Маклоклін. Саме з його легкої руки плоди ківі з'явилися на прилавках магазинів і поширилися по всьому світу.

У наш час ківі в промислових масштабах вирощують в Новій Зеландії, Каліфорнії, на заході Франції і в Ізраїлі.

Здоров'я в плодах ківі
Плоди ківі містять: вітаміни - В1, В2, В3, В6, Е, РР, С, бета-каротин, флавоноїди, фолієву кислоту, фруктові кислоти, пектин, мікроелементи - калій, фосфор, магній ...

За вмістом вітаміну С ківі в два рази перевершує апельсин.

У Китаї ківі з давніх часів застосовувалося для профілактики і лікування ревматизму, шлунково-кишкових захворювань, розлади нервової системи, для попередження утворення каменів у нирках.

Той, хто регулярно їсть ківі, має гарну гладку шкіру і довго не сивіюче волосся.

 Китайський агрус ...
 Краса за допомогою ківі
Ківі досить часто застосовують у народній косметиці для насичення шкіри вітамінами, зволоження, очищення й омолодження. Особливо корисно застосовувати маски з ківі пізньої осені, взимку і ранньою весною.

- Маска живить
Очистити 1 ківі і перетворити його в пюре. Взяти 2 ст. ложки пюре, додати 1 чайну ложку меду і 1 чайну ложку сметани. Нанести на обличчя, шию і декольте на 10-15 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

- Маска зволожуюча
2 ст. ложки ківі змішати з 1 чайною ложкою оливкової олії і 2 чайними ложками м'якого сиру. Все добре перемішати, нанести на шкіру обличчя на 10 хвилин. Змити тампоном, змоченим в теплій заварці зеленого чаю. Через 5 хвилин протерти обличчя кубиком льоду.

- Маска омолоджуюча
2 ст. ложки пюре ківі змішати з 1 ст. ложкою яблучного пюре і 1 ст. ложкою густих вершків. Нанести на обличчя на 20 хвилин, змити теплою водою. Протерти обличчя кубиком льоду або вмитися прохолодною мінеральною водою без газу. Дати висохнути волозі природним шляхом.

- Відбілююча маска
2 ст. ложки пюре ківі змішати з 1 чайною ложкою картопляного крохмалю і ½ чайної ложки лимонного соку. Нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури і нанести зволожуючий крем.

- Маска для в'янучої шкіри
2 ст. ложки ківі змішати з 1 курячим білком і ½ чайною ложкою оливкової олії. Нанести на обличчя, шию і декольте. Змити через 10-15 хвилин трохи теплим відваром петрушки або ромашковим чаєм.

Ківі можна комбінувати майже з будь-якими фруктами, особливо благотворно на шкіру діють маски із суміші пюре ківі, яблука, груші.

- Колір шкіри помітно покращиться, якщо особа просто щодня протирати шматочком ківі або соком ківі.

- Сік ківі втирають в шкіру голови за 20-30 хвилин до миття для поліпшення росту волосся, додання їм шовковистості і здорового блиску.
Автор: Наталя Алексєєва