Не дай собі засохнути
 Ні для кого ні секрет, що взимку, не дивлячись на відсутність спеки, та й самого сонця, наша шкіра пересушується сильніше, ніж в літню пору року. Виною тому мороз, вітер і центральне опалення. І в теж час ми всі знаємо, що зволожуючі креми взимку вживати не можна. Так що ж робити?

Воложитися. Існують спеціальні креми, містять сильні зволожуючі компоненти, такі як гіалуронова кислота, гіалуромат натрію і гліцерин. Як говорить реклама і виробники, сучасні креми не просто надовго зволожують шкіру, але і змушують краще працювати саму систему зволоження шкіри. Не знаю наскільки можна довіряти рекламі. Вчені, наприклад, кажуть, що і дешеві, і дорогі креми діють однаково ... малоефективно. Тому, напевно, все-таки надійніше приготувати зволожуючі маски своїми руками .

- Маска з лляного насіння
2 ст. ложки насіння льону залити ½ склянки гарячої води, настоювати 1:00. Процідити, просочити добре настоєм марлю і покласти на обличчя на півгодини. Якщо марля підсохне, то знову змочити її в розчині. Змити теплою водою і нанести зволожуючий крем. Робити цю маску ввечері. Курс 15 масок 2 рази на тиждень. Ця маска зволожує, розгладжує шкіру і знімає роздратування. Особливо вона корисна для сухої і нормальної шкіри.

- Маска зволожуюча для жирної шкіри
2 ст. ложки квашеної капусти подрібнити, додати 1 ст. ложку сметани і 1 чайну ложку меду. Добре перемішати і накласти на обличчя на 15 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

 Не дай собі засохнути
   - Маска зволожуюча з ромашки для будь-якої шкіри
2 столові ложки сухих суцвіть ромашки аптечної залити 1 склянкою окропу в термосі, настоювати 40 хвилин, процідити, остудити. Просочити настоєм махрову тканину і накласти на обличчя на півгодини. Через півгодини вмитися залишилися відваром. Ще через півгодини протерти обличчя кубиком льоду або вмитися мінеральною водою без газу.

Секрети зимового зволоження:

• А от, від нічного крему, напевно, не варто відмовлятися і наносити його на ніч товстим шаром. Особливо корисні креми з екстрактом ромашки, алое і вітамінами.

 Не дай собі засохнути
 • Суху шкіру рук добре живить маска із суміші молока і томатного соку, суміш наносять на 20 хвилин і змивають теплою водою, а потім змащують руки рослинним маслом або живильним кремом. І, природно, що взимку не можна ходити без рукавичок, якщо навіть вишили в магазин через дорогу або потрібно всього лише від дверей дійти до машини. Морозу і вітру достатньо і однієї хвилини, щоб відняти вологу у шкіри.

• Хоча б раз на тиждень слід застосовувати і засоби для злущення шкіри, так як відмерлі клітини на поверхні шкіри перешкоджають її хорошому і глибокому зволоженню. У шкіру, звільнену від ороговілого шару, всі поживні речовини проникають глибше і швидше.

 Не дай собі засохнути
 • Як не дивно, але фахівці не рекомендують приймати взимку гарячі ванни. При сильному й частому розпарюванні шкіри порушується її гідроліпідний бар'єр. А ось, контрастний душ сприяє зволоженню шкіри.

• Взимку, особливо в мороз і при сильному вітрі, потрібно тепло одягатися, і захищати обличчя шарфом, щоб холод не викликав спазм капілярів, що живлять шкіру.

• Природно, що якщо взимку стоїть гарна погода, шкірі свіже повітря піде на благо.

• вбереже шкіру від в'янення так само спокійний сон і правильне харчування.

 Не дай собі засохнути
 • А ось, куріння, сидіння перед телевізором, втім, як і перед монітором комп'ютера, і алкоголь ведуть до передчасного старіння шкіри. Від комп'ютера ми, звичайно, нікуди не дінемося, тому фахівці радять тримати в робочому приміщенні кімнатні квіти, ємності з водою, ідеальний варіант - акваріум з рибками і водоростями ...

• А ще під час роботи корисно зволожувати шкіру мінеральною водою без газу. І два літри води всередину теж ніхто не відміняв.

• Особливо корисна все та ж мінеральна вода або зелений неміцний чай з лимоном.
Автор: Наталя Алексєєва


 Ялівець. З глибини тисячоліть для нашої користі і краси!
 З свого недавнього подорожі на південний курорт привезла я незвичайний і цінний трофей - невеликий мішечок з маленькими темно-сизими шишкуватими ягодами - плодами реліктового високого ялівцю. Причому збирала я шишечки за порадою місцевих фахівців не з гілочок, а виключно під чагарником - торішні, які набрали в повній мірі своїх корисних якостей. Чим же цінний ялівець, і як використовувати його цілющі властивості?

Ялівець - реліктова рослина, відоме ще з біблійних часів. Але якщо спочатку його використовували в ритуальних цілях - для вигнання злих духів, то потім знайшли ялівцю і більш прозаїчні застосування.

Ще стародавні греки і римляни звернули увагу на антибактеріальні та антисептичні властивості цієї рослини - димом від згорання гілок обкурювали житла за часів епідемій чуми і холери, пов'язки, просочені соком, накладали на рани. Цінували корисні якості ялівцю і народи Середньої Азії, і північноамериканські індіанці, і жителі Скандинавії, і на Далекому Сході. За свою чудову здатність відлякувати плазунів ялівець заслужив згадки в давньогрецькому міфі про аргонавтів. За допомогою можжевеловой гілки Медея і Ясон приспали жахливого змія, сторожів золоте руно. На Русі також примічали масу корисних властивостей цього чагарнику: молоко в глечику з ялівцю НЕ кисне навіть у спекотний літній день, а в запарених ялівцем бочках не псуються заготовлені на зиму соління.

Всі види ялівцю володіють антибактеріальними властивостями, але от для приготування настоянок, лосьйонів і приправ не можна використовувати колючий (або козацький), який сильно отруйний. На щастя, ялівець звичайний (найбільш поширений), або ялівець високий, підходять для будь-яких цілей.

Звичайно, стародавні народи використовували цілющу силу ялівцю, спираючись виключно на експериментальні дані та інтуїцію, а ось ми вже знаємо, що властивості ялівцю пояснюються наявністю в хвої і шишечках великої кількості ефірного масла, склад якого унікальний.

 Ялівець. З глибини тисячоліть для нашої користі і краси!
   Дуже корисна хвоя ялівцю, вона багата аскорбіновою кислотою, різними фітонцидами і алкалоїдами, але більш широко застосовуються в оздоровчих цілях шишкоягоди. У них виявлені цукру (до 40%), смоли (до 10%), жирне масло, пектинові речовини, органічні кислоти, особливе барвне речовина - юніперін, віск і вітамін С.

До складу ефірної олії, яка містять шишкоягоди, входять такі хімічні речовини, як сесквітерпени (пінен, камфен, Терпін та ін.), Саме їм масло зобов'язане своїм приємним, хоч і різкуватим, хвойним запахом. Сесквітерпени володіють протизапальними, седативними і антивірусними властивостями, потенційно можуть надавати протиракову дію, а також виявляють бактеріостатичний і імуностимулюючий ефект. Змісту терпенів ялівцеве масло зобов'язана своїми антивірусними властивостями, а також здатністю подразнювати шкіру.

Навіть просто провівши день під покровом ялівцевих дерев, ви надасте велику послугу своєму організму. Вважається, що один гектар ялівцевого лісу за добу здатний оздоровити повітря великого міста.

Широко використовуються чудесні шишкоягоди в медицині як сечогінний, дезінфікуючий сечовивідні шляхи, відхаркувальну, жовчогінну і поліпшує травлення засіб, при метеоризмі і кишково-шлункових розладах.

Особисто я зібрала свій запас шишечок для приготування лосьйонів для обличчя та волосся.

Лосьйон тонізуючий
У скляний посуд з темного скла наливаємо сухе біле вино, поміщаємо туди роздавлені ягідки ялівцю (на 250 мл вина 7 шишкоягід), наполягаємо в темному місці при кімнатній температурі 7 днів. При сухій шкірі можна в лосьйон додати кілька крапель гліцерину.

Якщо шкіра проблемна, то з шишкоягід можна приготувати цілющу маску.

Ялівцева маска   надає тонізуючу, протимікробну і полівітамінний дію. Столову ложку зрілих плодів подрібніть, залийте склянкою окропу, прокип'ятіть на слабкому вогні під кришкою п'ять хвилин, остудіть і через пів години процідіть; 40 мл вийшла суміші змішайте зі столовою ложкою толокна (вівсяної муки) або крохмалю. Нанесіть маску на шкіру обличчя і шиї на 20 хв., Потім сполосніть шкіру теплою водою

Лосьйон для проблемної шкіри
Рекомендують застосовувати при юнацьких вуграх, герпесі: подрібнити чотири столові ложки ягід і залити склянкою окропу. Настоювати годину, потім процідити і змішати зі столовою ложкою гліцерину і 100 мл 70% -ного етилового спирту. Протирайте шкіру 1-2 рази на день протягом 3-4 тижнів.

Настоянка на спирті або коньяку (джин)
Спиртову настоянку ягід ялівцю використовують зовнішньо як лосьйону для волосся, для втирання в суглоби при ревматизмі, для зняття болю. Народна медицина пропонує використовувати ялівцеву горілку (або джин) як ефективний засіб при лікуванні простудних захворювань.

Цілющий аромат
Запах ялівцю цілюще, він стимулює і зміцнює нервову систему, заспокоює, допомагає при головних болях, стресах, занепаді сил, при захворюваннях дихальної системи, гіпертонії, безсонні.

Ялівець - прекрасний озонатор, їм здавна обкурювали житлові приміщення, він насичує повітря киснем і наповнює навколишній простір бадьорить хвойним ароматом.

Подрібнену деревину ялівцю можна застосовувати для ароматизації білизни, дезінфекції повітря в приміщенні, відлякування молі та інших комах. Спосіб санації повітря в приміщенні дуже простий. Приблизно 20 г дрібно подрібненої деревини ялівцю заливають 200 г води і кип'ятять 10-15 хвилин. При цьому ефірне масло випаровується разом з водою і у вигляді пари ароматизує повітря в приміщенні, одночасно дезинфікуючи його. Таким же способом можна проводити інгаляції, сеанси ароматерапії.

Є й інший спосіб знезараження повітря в приміщенні, він полягає в тому, що ті ж 20 г подрібненої деревини висипають на сковороду, гріють 20-30 хвилин. Пари ефірного масла разом з димом вбивають приблизно 30% містяться в повітрі шкідливих мікроорганізмів.

Ефірне масло ялівцю можна придбати в аптеках і парфумерних відділах магазинів, отримують його методом парової перегонки ялівцевих шишкоягід з подальшим очищенням. Маслу притаманний специфічний, терпкий, смолистий аромат, який добре поєднується з усіма цитрусовими, кипарисом, евкаліптом, шавлією, лавандою.

Застосовувати готове ефірна олія ялівцю можна, використовуючи аромалампу (2 краплі на 5 кв. М), додаючи кілька крапель в емульгатор для ванни, збагачуючи косметичні засоби (пару крапель на 5 г основи), додаючи кілька крапель олії в масажний крем.

 Ялівець. З глибини тисячоліть для нашої користі і краси!
 Масажна суміш - «чарівне масло»
Підвищує пружність шкіри, бореться з розтяжками. Інгредієнти:
1. 100 мл нерафінованої оливкової олії
2. 20 мл олії солодкого мигдалевого горіха
3. 20 мл ефірного масла розмарину
4. 20 мл ефірного масла ялівцю
5. 20 мл ефірної олії лимона
6. 20 мл ефірного масла гвоздики

Змішати масла і використовувати отриману суміш для масажу тіла. Особливо ефективним є застосування такого «чарівного масла» в домашній антицелюлітної програмі після соляної ванни та обробки тіла скрабом.

 Ялівець. З глибини тисячоліть для нашої користі і краси!
   Вважається що ефірна олія ялівцю крім впливу на тіло, володіє і особливими медитаційно властивостями. Його енергетика розвиває цілісність і вірність натури, допомагає розпізнавати брехню, захищає ауру від агресії, сприяє набуттю авторитету, розвиваючи шляхетність та інтелігентність.

Багато фірм-виробників нерідко включають ялівцеве масло або екстракт ялівцю до складу своїх косметичних продуктів для проблемної шкіри (тоніки, лосьйони, гелі для душу), а також використовується і в косметиці для волосся.
Автор: Ольга Травлеева