|
З наближенням холодів на прилавках магазинів з'являється журавлина і продається вона до ранньої весни. Ця дивовижна ягода найкращий цілитель і косметолог. Тому, як говоритися, - не проходьте мимо!
Журавлина - вічнозелений гіллястий чагарничок. У неї довгі, тонкі сланкі гілки з гнучкими одревесневающимі темно-бурими стеблами.
Цвіте журавлина в кінці травня - початку червня. Плоди журавлини - соковиті ягоди, що нагадують велику червону круглу намистину. На смак кислі. У м'якоті безліч насіння. Дозріває журавлина у вересні. Збирають ж ягоди не тільки восени, а й взимку після танення снігу. Після зимівлі ягоди журавлини стають солодший.
Журавлина містить:
вітаміни - B1, B2, B5, B6, PP, С, пектин фарбувальні речовини, глюкозид, фітонциди, цукор, лимонна, бензойна, кетоглутаровую, хітинову, олеаноловую, урсоловую, органічні кислоти, флавоноїди, дубильні речовини, бетаїн, і біофлавоноїди, катехіни , макро- і мікроелементи - йод, залізо, мідь, калій, кальцій, марганець, фосфор, магній, барій, бор, кобальт, нікель, олово, свинець, срібло, титан, хром, цинк, алюміній ...
З причини того, що журавлина містить ацетилсаліцилову і аскорбінову кислоти, вона є природним антисептиком. Тому ця ягода незамінна в сезон вірусних інфекцій і простуд.
Плоди журавлини і її сік мають протимікробну, жарознижувальну, загальнозміцнюючу, тонізуючим властивостями. Вони добре втамовують спрагу. Для цього роблять чай з ягід або розводять кип'яченою водою сік журавлини.
При застуді, грипі і температурі лікарі рекомендують варити з журавлини кисіль, робити морси. Сік журавлини, розведений водою, так само знижує температуру.
При кашлі сік журавлини змішують з медом 1: 1 і приймають по чайній ложці щогодини.
Або в 1 склянку журавлинного соку додати 2 ст. ложки меду. Приймати по 1/4 склянки 4 рази на день до їди.
Крім того журавлина рятує від авітамінозу, покращує роботу шлунку і кишечника, знижує кров'яний тиск, її рекомендують приймати при циститах та інших захворюваннях сечовивідних шляхів, сечового міхура, нирок, гастритах, панкреатитах, ревматизмі.
Журавлина має здатність запобігати розмноженню бактерій, служить профілактикою онкології.
Знижує рівень холестерину і сприяє більш повному засвоєнню корисних речовин з їжі.
Відвар з журавлини при діареї
2 ст. ложки суміші листя і ягід заварити 2 склянками гарячої води, кип'ятити 10 хвилин на слабкому вогні, охолодити, процідити, вживати по 1/2 склянки 4 рази на день до їди.
Журавлину можна їсти при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.
Настоянка з журавлини зміцнювальна
1 стакан промитих, обсушених і розчавлених ягід журавлини залити 500 мл горілки, додати за смаком мед. Настоювати закритій скляній банці в коморі 1 тиждень.
Процідити. Ягоди віджати через марлю.
Журавлину використовують в косметиці, як омолоджуючий засіб, помітно поліпшує колір обличчя. При дуже жирній шкірі можна протирати обличчя нерозведеним соком журавлини. Але в інших випадках сік журавлини потрібно розводити кип'яченою водою 1: 1.
Маска для жирної шкіри з розширеними порами
Збити 1 яєчний білок, додати, помішуючи, 1 чайну ложку журавлинного соку. Нанести пензликом на обличчя, коли підсохне другий шар, потім третій.
Змити через 10 хвилин ватним тампоном, змоченим у відварі петрушки або в теплій воді.
Маска, що очищає для гладкості шкіри
1 чайну ложку журавлинного соку розмішати з 1 чайною ложкою кип'яченої води кімнатної температури і 2 чайними ложками картопляного крохмалю.
Через 15-20 хвилин змити теплою водою.
При пітливості рук і ніг
25 мл свіжого журавлинного соку змішати з 100 г вазеліну, добре розтерти і змащувати шкіру тонким шаром протягом 5-10 днів.
Для пишності й блиску волосся
1 десертну ложку свіжого соку журавлини розвести в 1 літрі теплої води і обполоснути волосся після миття.
|
Для більшості з нас парафін - це в першу чергу свічки. Але, виявляється, його застосовують у медичних і косметичних цілях. Парафін - тверда, злегка жирна на дотик маса. Отримують його шляхом перегонки нафти. Він буває жовтого і білого кольору.
У косметичних цілях фахівці рекомендують використовувати білий парафін, який позбавлений подразнюючих властивостей і добре переноситься шкірою.
Одна і та ж парафінова маса в косметиці використовується тільки 1 раз, так як парафін накопичує забруднення і різні чужорідні частинки, наприклад, лусочки шкіри.
Перш ніж використовувати парафін, його розплавляють, нагріваючи до 75 - 80С в сухому посуді. Не повинно бути ні крапельки вологи.
Парафін не викликає опіків, але накладати його можна тільки на суху шкіру.
Найчастіше парафінові маски використовуються для омолодження шкіри обличчя, для позбавлення від шрамів, рубців, прищів, при млявості, одутлості шкіри, при другому підборідді, для догляду за шкірою рук і нігтями.
До спеціального косметичний парафін додають різні речовини - ефірні масла, масло обліпихи, сік алое і т.д.
Маски з парафіну покращують кровообіг, стимулюють роботу шкірних залоз, сприяють виходу через пори токсинів і забруднень. Таким чином, шкіра очищається, зникають вугри і всілякі нерівності.
Як правило, парафін не накладає безпосередньо на шкіру, а на накладений попередньо товстий шар крему або яку або маску.
При нанесенні парафінової маски треба лежати, тому бажаний помічник - подруга, мама, сестра ...
Маски з парафіну роблять курсами - 25 масок з інтервалом в 2-3 дні. Курс зазвичай проводиться 1 раз на рік.
Парафінові маски не рекомендується застосовувати при серцево-судинних захворюваннях, неврозі серця, і гіпертонії.
Маска парафінова універсальна
50 г білого свіжого парафіну покласти в невелику, насухо витерту каструльку і обережно почати підігрівати. Парафін легко запалюється, тому в цілях безпеки, розплавляти його краще на водяній бані, обережно, помішуючи.
Нанести пензликом на сухе обличчя в декілька шарів. Укрити харчовою плівкою, зверху махровим рушником.
Через 15 хвилин парафін зняти.
При дратівливою і припухлою шкірі
У розігрітий на водяній бані парафін додати 1 ст. ложку сухих пелюсток волошки синьої, добре розмішати. Накласти на шкіру пензликом в 3 шари. Зняти маску через 15-20 хвилин.
Маска для сухої шкіри
У гарячий парафін додати 1 чайну ложку обліпихової олії і накласти на шкіру при температурі 45-60С.
Маска омолоджуюча
50 г парафіну і 1 чайну ложку бджолиного воску поставити розплавляти, помішуючи, додати 1 чайну ложку масла какао і 1 чайну ложку оливкової олії, добре перемішати дерев'яною ложкою і нанести на шкіру, змащену оливковою олією.
Прикрити обличчя харчовою плівкою і махровим рушником. Через 15 хвилин маску зняти.
Маска для в'янучої шкіри
Розтопити парафін і нанести його на шкіру, попередньо рясно змащену риб'ячим жиром. Накрити обличчя плівкою і рушником. Зняти через 15-20 хвилин. Протерти обличчя тоніком і змастити зволожуючим кремом.
Парафінова маска при подвійному підборідді
Парафін розтопити змочити в ньому бинт, складений у кілька шарів, злегка віджати і накласти на попередньо змащений живильним кремом підборіддя.
Маску зав'язують як при хворих зубах. Зверху рушник.
Зняти через 20 хвилин.
Маска з парафіну для рук зволожуюча
Парафін нагріти і опустити в нього кисті, витягнути, дати застигнути, знову опустити в парафін і так 3 рази.
Одягти целофанові рукавички, зверху вовняні рукавиці.
Через 20 хвилин зняти парафін.
Ця маска покращує кровообіг, розгладжує шкіру і омолоджує її.
Маска робиться 2 рази на місяць з перервою в 2 тижні.
|
Чи не гори, звичайно, але мідної енергії, корисних властивостей міді. Ці властивості, при бажанні, можна звернути на благо свого здоров'я і краси. Хто знає, може Господиня мідної гори, завдяки цим властивостям, і зберігала свою молодість і красу. Не дарма кажуть - «Казка брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок». Дівчатам теж.
Адже відомо, що при недоліку міді в рослинних тканинах зменшується вміст хлорофілу, листя рослин починають жовтіти, квітки не утворюються і рослина не плодоносить і може загинути зовсім. Тому в сільському господарстві використовують мідний купорос.
В організмі людини міститься близько 70-120 мг міді. На жаль, дефіцит міді не рідкість і саме він буває основною причиною ішемічної хвороби серця, інсульту і атеросклерозу.
Якщо міді недостатньо в організмі з'являється целюліт, сивіють і випадає волосся. Для того щоб цього не сталося, лікарі рекомендують вживати в їжу
продукти, що містять мідь
-
морепродукти, морську і річкову рибу, м'ясо, печінка, вівсянку, гречку, перловку, кріп, петрушку, полуницю, агрус, чорну смородину, малину, абрикоси, курагу, груші, горіхи.
Взимку можна заварювати такі рослини, як сушеницу і лапчатку або додавати їх по щіпці в звичайну чайну заварку.
Мідь являє собою пластичний золотисто-рожевий метал. Людям вона відома з давніх пір.
Мідь має протизапальну і знеболюючу дію, прискорює дозрівання наривів, захищає від інфекційних захворювань, підвищує імунітет.
Аристотель і Гален лікували міддю синці та набряклість, лікарі Стародавньої Індії використовували її при захворюванні шкіри і очей.
Ібн Сіна застосовував мідь при запаленні мигдалин.
На Стародавньому Сході лікарі рекомендували приймати порошок червоної міді і запивати молоком при переломах.
У Росії мідь так само використовували для лікування кісток, при радикулітах і навіть холери.
Відомо, що холеру не хворіли робочі мідноливарний заводів. А бурлаки, щоб не захворіти на холеру носили мідні хрести.
Мідь так само захищає від кору і грибка.
У побуті нерідко мідні пластини прикладають до великого місця.
Пластини робляться з червоної міді у вигляді тонких добре відшліфованих кружечків.
Деякі використовують монетки, які прожарюють попередньо на вогні, остуджують і очищають наждачним папером. Прикладають їх на хворе місце, закріплюючи пластиром, або прибинтовують на строк від 6:00 до доби. Після зняття пластин, шкіру миють теплою водою з милом. Курс такого лікування від 3 діб до 3 тижнів.
Але все-таки лікування слід проводити під наглядом фахівця.
Бактеріологічними ефектом володіє вода, настояна в мідній посудині протягом 8-10 годин. Такою водою полощуть горло при застуді. Але ковтати таку воду не потрібно, тому що можна отруїтися. Передозування міді викликає судоми, блювоту, слабкість.
Мідь з давнини використовувалася в косметиці. Напевно, майже всі пам'ятають виразні очі Нефертіті. Єгипетська цариця підкреслювала їх зеленим і чорним кольором. Так от зелений барвник одержували з малахіту - карбонату міді.
Малахіт, який добували в Єгипті ще за 4000 років до н.е. використовували для приготування косметичних і очних мазей.
У домашніх умовах «мідну воду» можна використовувати для протирання, щоб позбутися від висипань і вугрів.
Марлю, просочену мідної водою, прикладають на 20-30 хвилин до целюлітні місцях. Курс 20 днів - через день.
Народні цілителі рекомендують пити по 1-2 чайних ложки мідної води за 20 хвилин до їжі 1 раз на день для схуднення. Але я б не стала ризикувати.
Краще їсти продукти, що містять мідь. Наприклад, вранці вівсянку, зварену на воді і додаванням кураги, або гречку, посипану подрібненою зеленню кропу і петрушки.
|
|
|
|
|
|