Весна ... не календарна
 Календарна весна у нас приходить в березні, але насправді, це ще зима. Весна ж настає в кінці квітня, а на повну силу ми відчуваємо її в травні.

Навесні всім нам, насамперед, слід задуматися про зміцнення захисних сил організму. Для цього потрібно добре висипатися і лягати спати не пізніше одинадцятої вечора, так як ще нашим прабабусям було відомо, що краса приходить до нас до півночі.

Щоб зберігати красу, необхідно вміти відмовлятися від повсякденних турбот і переживань. Комусь в цьому допомагає спорт, комусь медитація або аутогенне тренування.

Заспокоїтися і розслабитися допоможуть так само вечірні ванни з додаванням 4-5 крапель евкаліптової або м'ятного масла. Вода у ванні не повинна бути вище + 38С. Тривалість прийому ванни 15 хвилин. Під час ванни фахівці рекомендують глибоко вдихати аромат масла.

 Весна ... не календарна


Після прийняття ванни перед сном не кваплячись розчесати волосся дерев'яним гребенем. Наші предки вважали, що цей ритуал несе оновлення, знімаючи негативну енергію, пробуджуючи цілющий енергетичний потік.

А ще, нарешті, ми можемо скористатися дарами весни і приготувати дуже корисні маски з трав і квітів для обличчя.

Маска з кульбаби

Взяти 3-4 листа кульбаби, подрібнити, залити теплим молоком так, щоб воно тільки закрило зелень, дати постояти хвилин 15. Додати яєчний жовток - для сухої і нормальної шкіри. І яєчний білок - для жирної шкіри. Добре перемішати і нанести на обличчя на 10 хвилин.
Зняти теплою водою, вмитися прохолодною.

Ця маска наситить шкіру всіма необхідними для її еластичності і пружності вітамінами.

Маска зволожуюча

Жменьку листя кропиви ошпарити, подрібнити, додати приблизно стільки ж подрібненого листя кульбаби, залити окропом, щоб він на 1 см покрив траву, настояти 15 хвилин, додати 2 ст. ложки м'якого сиру, добре перемішати, нанести на обличчя густим шаром на 15 хвилин. Зняти ватяним тампоном, змоченим в теплій воді. Вмиватися прохолодною.

 Весна ... не календарна


Маска для очищення шкіри і надання їй пружності

Подрібнити грам по 10 щавлю і петрушки, розтерти їх дерев'яною ложкою до появи соку, додати гарячі вершки до утворення сметаноподібної маси, накрити кришкою, дати постояти 15 хвилин, додати 1 ст. ложку подрібнених на кавомолці вівсяних пластівців.

Нанести на обличчя на 10 хвилин. Зняти ватяним тампоном, змоченим в теплій воді. В ідеалі - вмиватися відваром петрушки. Або кип'яченою водою кімнатної температури.

Маска освіжаюча

2 ст. ложки подрібненого листя мати-й-мачухи залити окропом на 1 палець вище листя, настоювати 15 хвилин, додати 1 чайну ложку меду і 1 чайну ложку густих вершків. Перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин.

Змити трохи теплою водою.

Маска, що очищає і звужує пори

Прокрутити через м'ясорубку листя деревію, додати на 2 частини листя 1 частина сиру. Нанести на обличчя на 15 хвилин.

Зняти серветкою і вмитися водою кімнатної температури.

Маска, що розгладжує зморшки

2 ст. липового цвіту залити ½ склянки окропу, настоювати 15 хвилин, додати 1 чайну ложку меду, добре перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин.

Вмиватися водою кімнатної температури.

 Весна ... не календарна


Маска відбілююча

Змішати по 1 чайній ложці подрібнених пелюсток лілії, троянди і квіток бузку, додати 1 чайну ложку огіркового соку і 1 чайну ложку вершків, добре перемішати, нанести на обличчя на 16 хвилин.

Змити водою кімнатою температури.

Маска для росту, пишності й шовковистості волосся

Взяти в рівних кількостях квітки ромашки, настурції, траву звіробою, кропиви, білої конюшини, пропустити через м'ясорубку і залити кефіром так, щоб вийшла сметанообразная маса. Настояти півгодини. Нанести на корені волосся і розподілити по всій довжині. Одягти поліетиленову шапочку, обмотати голову рушником. Через 40 хвилин струсити, по можливості, масу, змити і вимити голову шампунем.
Автор: Наталя Алексєєва


 Сочевиця - некоронована цариця
 Колись сочевицю дійсно вважали царицею. На її честь називали міста, наприклад, місто Факусс в Греції був названий на честь сочевиці. Багато вчених вважають, що сочевичну юшку з'явилася на зорі цивілізації. Про стравах з сочевиці писали Геродот, Теофраст, Пліній Старший. Без сочевиці не обходилися давньогрецькі солдати, вона була основною їжею бідняків.

А в Давньому Єгипті страви з сочевиці були навіть на столі фараонів, посудину із залишками висохлого чечевичного пюре був виявлений археологами в Фівах в гробниці фараона, що правив в IV столітті до нашої ери.

На фресках, що відносяться до часу правління Рамзеса II відображене приготування сочевичну юшку.

Сочевиця входила в щоденний раціон римських легіонерів.

У Росії сочевиця з'явилася 500 років тому і користувалася великою популярністю, але, у міру введення в культуру ячменю і різних овочів, сочевиця постійно здавала свої позиції. Хоча на Русі її теж називали царицею-сочевицею.

Сочевиця - Lens Gren. et Godr   - Однорічна трав'яниста бобова рослина з сімейства метеликових. У сочевиці низькі прямі або лежачі стебла до 70 см завдовжки. Листя парноперисте, що закінчуються вусиком.

Дрібні білуваті, рожеві або фіолетові квіти знаходяться в пазухах листків. За зовнішнім виглядом нагадують дикий мишачий горошок або запашний горошок, то тільки зменшений. Вони можуть бути поодинокими або зібрані в суцвіття.

Плід - двостулковий сплюснутий боб, усередині якого насіння від одного до трьох штук.

Насіння теж сплюснуті, сірого, рожевого, коричневого кольору, іноді з малюнком.

 Сочевиця - некоронована цариця


Сочевиця містить: вітаміни - А, групи В, РР, жири, вуглеводи, білки, фолієву кислоту, залізо, цинк, марганець, мідь, кальцій, хром, кобальт, йод, і фосфор ...

Білок сочевиці близький до тваринного білка.


Сочевиця відноситься до продуктів, регулюючим жировий і вуглеводний обмін, вона захищає організм від набору зайвої ваги.

Страви з сочевиці зміцнюють кістки, зуби, нігті, підвищують імунітет і працездатність.

Сочевиця вважається екологічно чистим продуктом, оскільки не накопичує нітратів, радіонуклідів і токсичних речовин.

Здавна сочевиця вважалася лікувальним засобом і мало не панацеєю від усіх хвороб.

Античні лікарі призначали її при каменях у нирках, а в середньовіччі сочевицею лікували віспу.

Сумішшю сочевичної борошна з яєчним жовтком заліковували рани.

Сочевиця заспокоює нерви, усуває наслідки стресів, допомагає знайти душевну рівновагу.

Більшість бобових вважаються важкою їжею, але зелена сочевиця корисна і хворим і здоровим і молодим і літнім.

 Сочевиця - некоронована цариця


Сочевицю використовують в домашній косметиці:

Маска омолоджуюча

1 ст. свіжої сочевиці подрібнити, додати 1 ст. сметани, накласти на обличчя на 15-20 хвилин. Зняти ватяним тампоном, змоченим в теплій заварці зеленого чаю. Вмиватися прохолодною.

Маска для жирної шкіри

2 ст. ложки сочевиці відварити, злити воду, перетерти, перетворивши на пюре, додати 1 чайну ложку меду і 1 яєчний білок, добре перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

Маска для сухої шкіри . Все те ж саме, тільки замість білка додається жовток.

Маска зволожуюча

2 ст. ложки перетертих сочевиці залити невеликою кількістю теплого молока, щоб вийшла кашка, додати 1 чайну ложку оливкової олії, нанести на обличчя на 15 хвилин.

Змити теплою водою, протерти обличчя кубиком льоду і нанести зволожуючий крем.

 Сочевиця - некоронована цариця


Маска, що розгладжує зморшки

1 ст. ложку сочевиці перетвореної на пюре змішати з 1 чайною ложкою соку алое і 1 чайною ложкою меду (краще гречаного), нанести на обличчя на 10 - 15 хвилин.

Змити водою кімнатної температури, нанести живильний крем, що підходить за типом шкіри.
Автор: Наталя Алексєєва