Такий корисний селера: для краси
 У Стародавній Греції цій рослині приписували магічні властивості. Вважалося, що за допомогою селери можна підтримувати молодість і красу. Саме з нього, а не з благородного лавра, як вважається, плели вінки, якими прикрашали голови переможців. Про хворого без надії людини говорили, що йому не вистачає для зцілення лише селери.

Ще Гіппократ радив застосовувати цю рослину при лікуванні від різних захворювань.

Чим же селера такий хороший?
Корисно в ньому все: коріння, стебла, листя та насіння. У селері міститься величезна кількість вітамінів (А, В1, В2, В3, В5, В6, С, Е і т.д.), мінеральних речовин (цинк, залізо, калій, фосфор, магній, сірка та ін.). У ньому багато дієтичної клітковини і абсолютно немає жиру. Селера нормалізує обмін речовин.

Сік з цієї рослини робить шкіру і волосся більш здоровими і красивими. Він виводить з організму шкідливі речовини. Лікує сечовидільну систему, рекомендується при каменях у сечовому міхурі. Усуває запори, нормалізує апетит, підвищує тонус, відновлює нервову систему. Добре змішувати його з соком петрушки, яблук і моркви. Рекомендується вживати не більше 100 мл на день.

При кропивниці та алергічний дерматит соком селери рекомендується змащувати хворі ділянки шкіри.

Зверніть увагу, що відвари селери не рекомендуються після шести місяців вагітності!

Ще грецькі красуні частенько використовували цю рослину для догляду за своїм тілом і шкірою обличчя. Зараз існує величезна кількість різних масок, скрабів і тоніків на основі селери. Вважається, що він омолоджує клітини шкіри, уповільнює старіння. У вигляді ефірної олії селера прибирає набряклість і почервоніння. Ця рослина допомагає детоксикації нирок, благотворно впливаючи на здоров'я очей і шкіри. У ньому міститься багато води, що сприяє заповненню втрати рідини в організмі. Шкіра, насичена вологою, еластична і здорова. Рідина необхідна і для запобігання ламкості нігтів.

Хочу поділитися з Вами рецептами простих і недорогих масок на основі селери для догляду за шкірою.

 Такий корисний селера: для краси
   - Маска для нормальної та сухої шкіри
Стебло селери натираємо на крупній тертці (можна скористатися блендером), потрібну кількість - 1 ст. ложка. Стільки ж пластівців геркулесу перемелюємо в кавомолці. Перемішуємо, додаємо 1 ч. Ложку жирних вершків, 1 ч. Ложку масла (оливкової або рослинного) і 3-4 ст. ложки трохи підігрітого молока. Знову перемішуємо і наносимо на обличчя рясним шаром. Тривалість процедури - 10-15 хвилин. Потім змиваємо маску теплою водою.

- Маска для комбінованої шкіри
Подрібнюємо стебла селери до отримання 2 ст. ложок кашки. Заливаємо його 150 мл будь-якого пива і кип'ятимо приблизно 3-5 хвилин. Дочекаємося повного охолодження. Далі отриману суміш проціджуємо, додаємо 1 ст. ложку нежирної сметани і 1 ч. ложку соку лимона. Наносимо отриману маску на обличчя. Змивати можна через 15 хвилин.

- Поживна маска для сухої шкіри
Натираємо селера (можна використовувати і корінь, і стебло, і листя, тільки потрібно зняти шкірку) до кількості 1 ст. ложки. Додаємо 3 ст. ложки теплого молока і 1 ст. ложку жирного сиру. Все це перетираємо ложкою. Наносимо отриманий склад на обличчя, через 15 хвилин змиваємо. Якщо в цей рецепт додати 1 ч. Ложку меду, то маска відмінно підійде для в'янучої шкіри.

- Маска-скраб для в'янучої шкіри
Висушений корінь селери перемішуємо в рівних пропорціях з коріандром (кінзою), імбиром і мускатним горіхом. Отриману суміш подрібнюємо в кавомолці. Повинен вийти порошок. До нього додамо 1 ст. ложку меду і 1 ч. ложку кориці. Гарненько перемішуємо. Маска наноситься на вологе, чисте обличчя. Робимо масаж кінчиками пальців, ніжно вбиваючи скраб в шкіру. Потім змиваємо.

- Маска для жирної шкіри
Нам знадобляться сухі трави: селера, щавель, кріп, ромашка, петрушка, шавлія і календула. Кожну візьмемо по 1 ч. Ложці і заллємо всі разом 1 склянкою окропу. Накриємо кришкою і залишимо мінімум на годину. Далі суміш процідимо, візьмемо 2 ст. ложки настою, змішаємо з 1 яєчним білком і зіб'ємо міксером. Змащуємо цією масою обличчя. Як тільки вона підсохне, наносимо ще один шар. Змивати можна через 15 хвилин. Відвар, що залишився разом з розмоченою травою можна використовувати в якості скрабу для тіла.

- Освіжаючий і тонізуючий тонік для всіх типів шкіри
1 пучок селери дрібно поріжемо, заллємо склянкою крутого окропу. Залишимо на 3:00, щільно накривши кришкою. Процідимо. Отриманим настоєм можна освіжати шкіру обличчя вранці і ввечері. Добре заморозити його в формочках для льоду.


Селера благотворно впливає на шкіру не тільки в складі масок, але і в рецептах готових страв. Спробуйте приготувати селеровому суп з квасолею, він дуже хороший для втомленою і истонченной шкіри.

 Такий корисний селера: для краси
 - Грибний суп з квасолею і селерою
Нам знадобляться з розрахунку на 4 порції: 25г сушених грибів, 400г будь квасолі, 2 гілочки селери, 1 гілка шавлії (або трохи сухого), 1 цибуля-порей, 3 лаврових листки і 200г біойогурті. Попередньо замочуємо гриби і квасоля, окремо. Рідина зіллємо в каструлю, гриби поріжемо. Доводимо настій до кипіння на повільному вогні. Подрібнюємо цибулю, селеру і шавлія і додаємо в рідину. Туди ж кладемо лавровий лист. Прокип'ятимо на слабкому вогні протягом 15 хвилин. Додамо гриби і квасоля. Варити суп слід ще 30-40 хвилин. По закінченні перемішуємо з біойогуртом. Корисний і поживний супчик готовий!

 Такий корисний селера: для краси
 - Напій із селери на сніданок
У ньому містяться корисні речовини, достатні за нормами цілого дня. Вичавимо і перемішаємо сік 1 яблука, 1 морква, 1 груші, 1 ківі і 1 стебла селери. За смаком додамо імбир.
Автор: Наталія Романова