Супертонікі пізньої осені
 Дні ще стоять більш менш теплі, але дихання пізньої осені, тим часом, все відчутніше ... Зима не за горами! Наша шкіра надзвичайно гостро сприймає природні зміни, особливо згубно діє на її стан різких передов від морозного повітря з холодним вітром до сухого повітря приміщень. Ще не пізно підготувати свою шкіру до випробувань зимового сезону за допомогою правильного харчування, підбору гарної захисної косметики і, звичайно, тонізуючих і зволожуючих засобів домашнього приготування. Природа в ці осінні дні дає нам всі шанси зустріти зиму у всеозброєнні.

У першу чергу, «король осені» - виноград . Звичайно, його зоряний час вже позаду, але і в цю пору напевно, у багатьох ще зберігається зібраний урожай, адже при правильному зберіганні, виноградні грона можна зберігати мало не до Нового року. Звичайно, його корисні властивості потроху зменшуються, так що не витрачайте час даремно, і, поки не пізно, займіться приготуванням унікального тоніка.

 Супертонікі пізньої осені


Лосьйон-тонік «Виноград»

Добре вимиті ягоди винограду (0, 5 кг) ретельно розминаємо в скляному або фарфоровому посуді. Через пару годин відціджуємо сік, додаємо в нього пів склянки мінеральної води, столову ложку морської солі і дві столові ложки меду. Всі інгредієнти перемішуємо і залишаємо настоюватися на 2:00. Після цього в лосьйон вливаємо чверть склянки червоного вина (якщо шкіра суха і в'яне), або (якщо шкіра жирна), 0, 5 склянки горілки. Добре збовтуємо. Переливаємо чарівну рідину в пляшку з темного скла зберігаємо в холодильнику.

Цей лосьйон-тонік допоможе кожній жінці виглядати красиво і молодо. Активні компоненти винограду зволожують шкіру, допомагають зміцнити стінки судин, не дають руйнуватися еластину і колагену, стан яких і є головними показником молодості шкіри. Виноград зменшує подразнення шкіри, заспокоює її, підсилює захисні властивості і знімає стрес. Свій важливий внесок у справу захисту шкіри вносять також - морська сіль, мед, мінеральна вода.

До речі, макуха, що отримав після проціджування соку, не поспішайте викидати, з нього можна зробити чудовий скраб для шкіри обличчя.

 Супертонікі пізньої осені


Осінній скраб

  Макуха винограду перемішайте з подрібненими насінням гарбуза чи соняшника, нанесіть суміш на обличчя, шию, плечі. Через кілька хвилин змийте теплою водою.

Застосовуйте скраб не частіше двох разів на тиждень, поєднуючи його використання з банними процедурами.

Лосьйони та тоніки, які додадуть шкірі здоровий вигляд і підготують її до холодів, можна приготувати з пізньоосінніх ягід, - горобини, калини, шипшини

 Супертонікі пізньої осені


Заспокійливий лосьйон-тонік «Горобина + шипшина»

Беремо пів склянки ягід горобини (можна сухих), 25 г сухого листя шавлії (це приблизно половина аптечної пачки), склянка свіжих плодів шипшини. Ягоди шипшини та горобини подрібнюємо в скляному або керамічному посуді, додаємо до них необхідну кількість шавлієвого листя .. Заливаємо цю суміш гарячою кип'яченою водою так, щоб ягоди і листя були повністю нею покриті, і зверху ще був її шар води десь 5-7 мм. Наполягаємо засіб добу в теплому темному місці. Потім відціджуємо настій і поміщаємо в холодильник. До речі, листя шавлії можна замінити двома-трьома краплями ефірного масла цієї трави. Так як, лосьйон не містить спирту, зберігати його можна не більше трьох днів.

 Супертонікі пізньої осені


Біоактивні речовини шипшини, горобини, шавлії допоможуть позбутися від червоних плям, роздратування і лущення на шкірі і відмінно підготують шкіру до зими.

Лосьйон для проблемної шкіри "Горобина + рожева вода"

Чотири столові ложки горобини поміщаємо в керамічну посудину, розминаємо і віджимаємо сік. Додаємо до соку горобини столову ложку рожевої води і столову ложку гліцерину.

Ретельно перемішайте. Зберігайте лосьйон в холодильнику, не довше тижні.

Користуватися лосьйоном рекомендується вранці (після вмивання), і ввечері (перед сном).

Лосьйон "Запашний: М'ята + Горобина + Ромашка"

Беремо в рівних кількостях (по третині склянки) м'яти, ромашки, плодів горобини, додаємо і цедру одного лимона і заварюємо трьома склянками окропу. Ставимо суміш на водяну баню на 30 хвилин, потім наполягаємо 8:00, відціджуємо, додаємо 2 столові ложки горілки і 3 столові ложки гліцерину. Зберігаємо в сухому і темному місці.

Такий лосьйон освіжить, омолодить шкіру, зніме запалення, та й пахне він чудово.

Пізньої осені настає період повної зрілості у калини . Калина містить вітаміни С, Р, Е, завдяки чому стимулює кровопостачання в шкірі, захищає від шкідливих впливів навколишнього середовища. Прихоплена першими заморозками вона особлива цінна в тому числі і для приготування лосьйонів.

А ще хороша ця чудова ягода, тим, що може дуже довго (півроку) зберігатися в холодильнику або на балконі, завдяки великій кількості в ній дубильних, пектинових і консервуючих речовин.

 Супертонікі пізньої осені


Лосьйон з калини для відбілювання та освіження шкіри

Ягоди калини розминаємо в неметалевої посуді, віджимаємо сік, додаємо на п'ять частин соку одну частину горілки, зливаємо готовий лосьйон в темну пляшку. Зберігати лосьйон краще в холодильнику, а перед використанням розбавляти водою в пропорції 1: 1. Протирати шкіру рекомендується вранці і ввечері.

Лосьйон для жирної шкіри "Калина + Мед"

З двох столових ложок калини робимо відвар. Для цього ягоди подрібнюємо, заливаємо склянкою гарячої води і кип'ятимо 10 хвилин. Відвар проціджуємо, і охолоджуємо до 40 градусів. Додаємо в готовий відвар калини 1 чайну ложку меду, 200 мл води і 100 мл хорошого одеколону. Зберігати відвар можна приблизно тиждень в холодильнику. Протирайте цим лосьйоном обличчя кожен день перед сном.

 Супертонікі пізньої осені


Зволожуючий багатокомпонентний лосьйон "Калина"

З свіжозібраних ягід калини вичавлюємо сік. На склянку соку беремо: два свіжі жовтки, по одній столовій ложці будь-якого рослинного масла і рідкого меду, 4 столові ложки лимонного соку, склянку камфорного спирту, склянку води і склянка вершків (або кислого молока). Жовтки добре розтираємо з маслом і змішуємо з вершками і лимонним соком. Потім, обережно маленькими порціями вливаємо в суміш сік калини, воду, рідкий мед, камфорний спирт. Все ретельно перемішуємо. Зберігаємо в холодильнику, а використовуємо щовечора перед сном.

Багато хто недооцінює значення лосьйонів і тоніків в щоденному догляді за шкірою, і абсолютно марно.

Тільки правильний постійний комплексний догляд за шкірою допоможе їй без втрат пережити складний зимовий період і дасть можливість виглядати і залишатися свіжою, гладкою, красивою і молодий на довгі роки.
Автор: Ольга Травлеева


 Краса за копійки, або як використовувати ялицеве ​​ефірне масло
 Ви хотіли б мати засіб, однаково благотворно позначається на волоссі, шкірі голови, загальному стані організму та ще й недороге? Це не епізод з фантастичного фільму, а реальність, доступна нам вже багато років. Не будемо вас більше інтригувати: йдеться про ялицевому ефірному маслі. Ця майже безбарвна рідина з яскравим хвойним запахом воістину являє собою еліксир краси для нас, жінок. У чому полягає цілюща сила природи в непоказному на вигляд флакончику з смерековим маслом? Зараз дізнаємося.

На що благотворно діє масло ялиці?

• Увядающая шкіра

Тонізувати, омолоджувати, розгладжувати - ось три дії, які масло ялиці виконує на «відмінно». При частому застосуванні засіб допоможе позбутися набряків особи, зведе «ні» зморшки, а в'ялу шкіру зробить еластичнішою.

• Проблемна шкіра

Однаково добре масло ялиці зніме роздратування, очистить обличчя від прищів, нормалізує жирність шкіри.

• Хвороби шкіри

З чим тільки бореться масло ялиці завдяки антимікробним і загоює здібностям: дерматитами, екземою та псоріаз, «застудою» на губах, ранки, порізи.

 Краса за копійки, або як використовувати ялицеве ​​ефірне масло


• Волосся, схильні до жирності

Використовуючи це недороге масло, ви впораєтеся з лущенням на шкірі голови, наблизите жирне волосся до нормальних, забудете про лупи.

• Загальний стан організму

Завдяки фитонцидам і активним речовинам, ялицеве ​​масло дарує оптимізм, здатне робити нас терпиміше і наполегливіше.

 Краса за копійки, або як використовувати ялицеве ​​ефірне масло


Найпростіший і найдієвіший метод користування маслом

Щоб відчути цілющий ефект ялиці, не потрібно годинами чаклувати над приготуванням зілля з декількох елементів. Досить збагатити улюблені засоби по догляду парою-трійкою крапель олії: тонік, крем, шампунь, домашні маски, гель для душу т.д.

Наприклад, 1-2 краплі, додані в улюблений крем для обличчя або домашню маску, борються з висипом вугрів. Щоб допомогти старіючої шкірі, досить додавати 2 краплі олії ялиці до ложки звичного рослинного масла і наносити суміш замість нічного крему. При митті голови зручно змішати в руках звичну порцію шампуню, бальзаму або маски з 2-3 краплями масла і нанести на волосся.

Як ще застосувати масло ялиці для жіночої краси

1.   Точкова атака на прищі і подібні неприємності

Флакончик з маслом ялиці та ватний аплікатор - ось весь арсенал засобів для прицільного удару по прищикам, мелкоточечной висипу від роздратування і герпесу на губах. Головні умови - акуратність і регулярність нанесення.

2.   Ароматерапія в лазні та ванної

Для ритуалу краси в лазні, досить додати в ківш води пару крапель олії. Така процедура крім заспокоєння і умиротворення обдарує вас м'якою ніжною шкірою. Для любительок похлюпатися в теплій ванні вистачить 2-3 крапель ароматної субстанції і 20 хвилин млості. Ефект буде аналогічний банного.

 Краса за копійки, або як використовувати ялицеве ​​ефірне масло


3.   Засіб від пітливості ніг

При делікатної проблеми допоможуть щоденні ванночки з смерековим маслом. Знову ж таки, пара крапель у воду - більш ніж достатньо.

4.   Тонізуючий лід для шкіри

Ідеальне натуральний засіб для тонусу м'язів обличчя і шиї. Кубики льоду готуються з суміші пари крапель олії, столової ложки очищаючого молочка і склянки води. Досить при пробудженні і перед сном «пройтися» кубиком по особових і шийним масажних лініях.

5.   Масажна маска для росту волосся

Досить додати в будь-яке олію 5 крапель пихтового і пройтися по масажних лініях голови подушечками пальців хвилин 15. Після чого ретельно промити голову водою. Крім посилення росту волосся, маска позбавляє від тьмяності і лупи.

 Краса за копійки, або як використовувати ялицеве ​​ефірне масло


Ось таке воно, чарівне «копійчане» засіб. Проте в гонитві за красою пам'ятайте, що деякі стани організму (типу вагітності, хвороб серця і гострого запалення нирок) накладають заборону на використання пихтового ефірного масла. В інших випадках гріх не скористатися дарами природи, щоб бути ще гарніше!
Автор: Яна Колосовська