Щастя ... цибульне
 «Хто їсть цибулю, той позбавлений від вічних мук» (народна мудрість). Всі ми звичайно не раз чули, як мама чи бабуся називають дитини горем цибульним ... Ну, так, від цибулі ллються сльози. Але якщо замислитися, то це велике щастя, що у всіх у нас є лук.

Згідно єгипетської міфології, лук був улюбленим овочем богині родючості Ісіди, і тому вона наділила його багатьма цілющих властивостей.

Єгиптяни розводили цибулю на великих площах в долинах Нілу ще в IV тисячолітті до н. е. і вживав його в їжу у великій кількості. Лук входив в щоденний раціон будівельників пірамід. У Стародавній Греції цибулю так само був одним з найулюбленіших і вживаються в їжу рослин. Про нього неодноразово згадує Гомер в «Одіссеї» і «Іліаді». У Стародавньому Римі цибулю вирощували на спеціальних ділянках навчені люди для потреб армії. Лук згадується в клинопису древніх шумерів і в Біблії.

Цибуля ріпчаста - Allium cepa   - Багаторічна цибулинна рослина з сімейства лілійних, висотою від 50 до 100см. М'ясиста пленчатая цибулина має вигляд приплюснутого кулі до 10-15см в діаметрі. Зовнішня луска цибулини має білий, жовтий або фіолетовий колір. Від донця цибулини відходить пучок коренів, що йдуть в грунт на глибину 50-70см. Стебло товсте, порожнисте, що має біля основи кілька листя, як правило, від 4 до 8.

Квіти мало помітні, зеленувато-білі, на довгих квітконіжках, з приквітками, зібрані в кулястий парасольку, який до цвітіння укритий в плівчастим чохол. Цвіте цибуля ріпчаста в червні - серпні. Запилюють цибулю бджоли та інші комахи. Іноді в суцвітті, крім квіток, утворюються крихітні цибулинки-дітки, які при попаданні на землю проростають і дають життя новій рослині. Плоди ріпчастої цибулі дозрівають у серпні-вересні і мають вигляд кулястих коробочок з чорними, дрібними насінням.

Цибулина ріпчастої цибулі містить: вітаміни групи В, А, С, РР; цукру - глюкозу, фруктозу, сахарозу, мальтозу, ефірна олія, інулін, фітин, азотисті, флавоноїди, сірку, кальцій, фосфор, йод .... Вся рослина володіє фитонцидной активністю.

З найдавніших часів різні народи світу використовували його з лікувальною метою . Лук застосовували у своїй практиці Гален і Гіппократ.

- Лук має протимікробну, антисептичну, проти онкологічним, антитоксичний, антивірусним, бактерицидну, ранозагоювальну, вітрогінну, жовчогінну, потогінну, сечогінну, відхаркувальну, гіпотензивну, шлунковим, тонізуючим властивостями.

- Відомості про його цілющі властивості містяться в Російському народному травнику, опублікованому в 1871 році, де зазначено, що цибуля ріпчаста - ефективний профілактичний засіб проти найбільш «прилипливих хвороб і морових пошестей».

- Японські вчені встановили, що ріпчаста цибуля здатна не тільки «очищати» клітини головного мозку і сповільнювати процес їхнього старіння, а й омолоджувати.

- А французькі вчені, обстеживши кілька тисяч жінок у віці від 25 до 70 років, з'ясували, що вживання в їжу цибулі веде до зниження захворюваності онкології на 80%.

- Лук зміцнює кістки, очищає кров, регулює вагу тіла, покращує обмін лімфи, покращує пам'ять, забарвлює емоції в більш світлі життєрадісні кольори.

- Свіжа цибуля корисний при цинзі і імпотенції.

- Тисячоліттями цибулю використовували для лікування інфекції дихальних і сечовивідних шляхів, порушень травлення, шкірних захворювань, хвороб серця, при високому кров'яному тиску, атеросклерозі, лихоманці.

- Якщо подрібнену цибулину змішати з сіллю і прикласти до бородавок, то вони зникнуть

- Народна медицина застосовує цибулю для вигнання круглих глистів (аскарид, гостриків). Для цього його їдять натщесерце або випивають ½ склянки цибульного настою протягом 4 днів. 1 середню цибулину подрібнити і залити на ніч 1 склянкою води.

- Цибуля є одним з найбільш поширених компонентів практично у всіх еротичних кухнях світу. Як афродизіак його використовували з доісторичних часів. Про це написано в давньогрецьких, арабських, індійських трактатах, присвячених мистецтву любовного насолоди.

 Щастя ... цибульне


Не менш популярне використання цибулі та в народній косметиці .

- Так при випаданні волосся свіжий сік цибулі втирають в голову.

- Для зміцнення волосся і поліпшення їх зростання миють голову відваром цибулиння або наносять на волосся подрібнений в кашку цибулю, закривають зверху поліетиленом і залишають на волоссі на 40-60 хвилин. Після чого голову миють шампунем.

- Використовують цибулю і для позбавлення від лупи, а також для додання волоссю солом'яно-золотистого відтінку. Для цього їх просто споліскують відваром з цибулиння. А для того, щоб пофарбувати волосся в оранжево-червоний колір, відваром змочують волосся і залишають його на 30-40 хвилин.

- Кашка з цибулин виводить вугри, веснянки, пігментні плями, усуває висипання і свербіж. Вичавити сік з однієї цибулини, змішати з медом 1: 1 і накласти на обличчя на 10-15 хвилин. Змити водою кімнатної температури.


Ще стародавні греки знали про омолоджуючих масках з ріпчастої цибулі .

- Маска для обличчя для попередження і розгладження зморшок.   1 середню молоду цибулину відварити в лушпинні, очистити, розім'яти, додати 1ст. ложку сметани і накласти на обличчя на 10-15 хвилин, змити водою, в якій варилася цибулина.

- Маска для жирної шкіри . 2ст ложки цибулевого соку змішати з 1 чайною ложкою столового оцту, просочити цією сумішшю серветку і накласти на обличчя на 7-10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

- Для роздратованої шкіри . 2ст. ложки лушпиння кашки змішати з 1ст. ложкою цукру, добре розмішати і накласти на обличчя на 10 хвилин, змити ватним тампоном, змоченим у теплій воді, потім вмитися прохолодною.

- Відбілююча маска . 1ст. ложку цибулевого соку змішати з 1 ст. ложкою огіркового соку. Просочити серветку і накласти на обличчя на 10-15 хвилин. Для досягнення ефекту потрібен курс масок 15-20 через 1-2 дні.

Маги запевняють, що цибулина, посаджена в молодика, приверне в будинок удачу в грошових і любовних справах.
Автор: Наталя Алексєєва


 Дар Гора ...
 «Я знав одну жінку, так вона в один прекрасний день пішла в город за петрушкою, кролика погодувати, та й обвінчалася».
(Вільям Шекспір. «Приборкання норовливої»).


Згідно староєгипетському міфу, удавана такої звичної петрушка - рослина не просте, і виросла вона з крові, що витекла з вирваного жорстоким Сетом очі Гора - сина бога Осіріса. Стародавні єгиптяни влаштовували релігійні святкування, під час яких на голову одягали вінки з петрушки. Незважаючи на це, батьківщиною петрушки прийнято вважати Македонію.

Петрушка городня - Petroselinum sativum   - Дворічна трав'яниста рослина. У перший рік після посіву виростає тільки розетка двічі перисто розсічених листя приємного зеленого кольору на довгих черешках. Корінь у петрушки соковитий, гіллястий, нагадує старе прабабусиного веретено. На другий рік з'являється квітконосне стебло.

В Європі існує чотири види петрушки. У Росії на присадибних ділянках вирощують - кореневу і листову, або кучеряву петрушку.

Листову петрушку   збирають з весни до пізньої осені. Зелень вживають в їжу, а дрібні коріння її не їстівні.

Кореневу петрушку   викопують з кінця літа. Насіння збирають у міру їх дозрівання.

Листя і коріння петрушки без жодного перебільшення джерело корисних речовин і вітамінів. У них містяться вітаміни: В1, В2, В9, РР, К, С, провітамін А; мінеральні солі магнію, кальцію, фосфору, натрію і заліза; селен, флавоноїди, фітонциди, глікозиди, інулін / ефірні масла. Причому, вітаміну С в петрушці в 4 рази більше, ніж у лимоні.

Петрушку з незапам'ятних часів використовують в медицині .

- Свіжа зелень незамінна в сонячні дні, коли кілька з'їдених гілочок оберігають від надмірного сонячного випромінювання.

- Насіння і корінь мають сечогінну дію і застосовуються для профілактики і лікування поліартриту, подагри, сечокам'яної хвороби, захворюваннях сечового міхура, ниркових спазмах, водянці, набряках, кишкових кольках, запаленні передміхурової залози, при порушеннях менструацій. ½ чайної ложки насіння заливають 1 склянкою окропу, настоюють цілу ніч і приймають по ¼ склянки 4 рази на день до їди.

- Сік петрушки приймають при сп'янінні, кишково-шлункових захворюваннях, хворобах нирок і сечового міхура, гастриті, виразковій хворобі, атеросклерозі, гіпертонії, сечокам'яної і жовчнокам'яної хвороби, малярії, при захворюваннях очного нерва, рогової оболонки ока, кон'юнктивіті, катаракті, порушенням менструального циклу ...

Але в день можна приймати більше 4ст. ложок соку петрушки, так як це дуже сильнодіючий засіб.

- Зовнішньо сік петрушки застосовують при укусах комах, для виведення різних темних плям на шкірі, прищів.

- Або листя розтираються і прикладаються до проблемного місця.

- Відвар з листя петрушки   застосовують для очищення організму від продуктів життєдіяльності, при ваді серця / при скарлатині, кору, вітрянці, при болісних менструаціях, запаленні щитовидної залози, при судомах і діареї. 2ст. ложки подрібненої сировини залити 1 склянкою окропу, кип'ятити 10-15 хвилин, остудити, процідити і приймати по ½ склянки 3 рази на день за 20 хвилин до їжі. Цей же відвар можна використовувати для промивання очей.

Від вживання петрушки слід утриматися при вагітності, при загостренні хвороб нирок, при нефриті і циститі.

 Дар Гора ...


Зате в косметичних цілях   петрушку можна використовувати всім.

- Вона робить найсильніший відбілюючий дію на шкіру, активно бореться з висипом вугрів і не дає з'явитися ранніх зморшок.

- Маски з петрушки   не тільки знебарвлюють пігментні плями і веснянки, але і розгладжують вже наявні зморшки на обличчі, шиї, декольте, знімають подразнення шкіри і почервоніння.

- Відвар з трави петрушки   для освітлення веснянок і пігментних плям на шкірі. 4 ст. ложки подрібненої зелені залити 1 склянкою окропу, довести до кипіння, зменшити вогонь і на повільному вогні кип'ятити півгодини, остудити, процідити, додати ½ чайної ложки лимонного соку, перемішати і ватяним тампоном змочувати особа ввечері кілька разів. Промокати і вмиватися не потрібно. Відвар можна дві доби зберігати в холодильнику, але краще робити щодня свіжий.

- Настій з коріння петрушки застосовують для догляду за волоссям, додання їм блиску, шовковистості, кращого росту і позбавлення від лупи. Відвар з коренів : 8 ст. ложок сухих коренів залити 1 літром окропу, кип'ятити 20 хвилин, настоювати хвилин 30-40, процідити, споліскувати волосся після миття.

- Маска омолоджуюча . Жменя петрушки подрібнити до появи соку, додати 1-2ст. ложки сметани і накласти тонким шаром на обличчя, шию, декольте. Змити через 20 хвилин теплою водою. Курс 15 масок через 1 день.

- Для сухої, чутливої ​​і в'янучої шкіри . 2 ст. ложки проверчені на м'ясорубці кореня змішати з такою ж кількістю жирного сиру і накласти на обличчя на 15 хвилин. Змити відваром з листя петрушки або теплою водою.

- Від гусячих лапок під очима . Зелень петрушки подрібнити, перемять і обережно викласти навколо очей на 15 хвилин, вмитися водою кімнатної температури.

Петрушка допомагає скинути вагу, якщо включити її в щоденне меню.

Для залучення уваги протилежної статі в старовину щоранку тіло протирали відваром петрушки або обливалися цим відваром вранці і перед побаченнями.
Автор: Наталя Алексєєва