Шампанське для радості, здоров'я і краси
 Шампанське - це не тільки чудовий напій для задоволення і пробудження радості і любові, але це ще й чарівний засіб зміцнення здоров'я і набуття краси.

Звичайно, французи будуть сперечатися до останнього подиху, що батьківщина шампанського - Шампань, невелика провінція у Франції. Французьке переказ свідчить, що шампанське винайшов французький чернець Дон Періньон, вчені ж стверджують, що він лише удосконалив виробництво шампанського, поліпшивши його якість і зробивши саме тим божественним напоєм, виробництво якого було розпочато в Шампані в XVII столітті. Технологія ж його виготовлення була опублікована абатом Федина, каноніком Реймського собору в 1718 році. Все може бути…

Але справа, швидше за все, в тому, що французи встигли першими зареєструвати своє право на виготовлення шампанського в 1909 році. А в 1985 році, під пресом Франції ЄЕС заборонило вживати термін «шампанське» європейським виробникам, що постачають на світовий ринок велику кількість ігристих вин.

Хоча відомо, що в античні часи виробляли ігристе вино стародавні римляни. Деякі вчені вважають, що перше ігристе вино було вироблено в області Ліму в XVI столітті.

За деякими достовірним історичним фактам відомо, що на Україні виробляти ігристі вина почали в кінці XIX. І, хто знає, якби українців прийшло в голову запатентувати своє ігристе вино, ми тепер всі захоплювалися б саме українськими винами. Однак історію тепер вже не переписати ...

І в 1728 році почалася торгівля шампанським, через рік була заснована перша фірма-виробник шампанських вин «Рюінар». До кінця XIX століття шампанське стало популярним у всьому світі, і багато країн стали самі освоювати його виробництво.

Технологія «прискореного» шампанського, яке і п'ють в основному громадяни нашої країни, була винайдена радянським вченими.

Існує кілька видів шампанського , Що відрізняються один від одного смаком і ароматом, їх позначення:
- Brut - це саме сухе вино;
- Exstra sec (англ. Exstra dry) - дуже сухе;
- Sec - сухе;
- Demi sec - напівсухе;
- Demi doux - напівсолодке;
- Doux - солодке.

Сухе подається перед їжею і до закусок, напівсухе до другого блюда, напівсолодке і солодке на десерт. До різних видів шампанських вин подаються сири, страви з білого м'яса, риби ... Солодке шампанське за правилами подається тільки до солодких страв, десертів, фруктам і шоколаду.

Шампанське можна подавати як аперитив. За кордоном його подають до ікри. Сервірують шампанське охолодженим в спеціальному відрі, заповненим сумішшю води і льоду.

Незважаючи на те, що в радянському кіно часто стріляли пробкою від шампанського в стелю, відкривати його потрібно «тихо», тоді в напої зберігаються всі бульбашки, якими воно власне і заворожує.

 Шампанське для радості, здоров'я і краси
   Напій повільно наливають у спеціальні келихи, що нагадують формою флейту - на довгій ніжці, високі, із звуженою чашею. Знавці рекомендують тримати келих з шампанським за нижню частину.

Шампанське - це вино свята. Воно бадьорить, сприяє розкриттю почуттів, сплеску емоцій. Дарує веселощі і змушує парити. Але крім цього шампанське володіє масою переваг, про які ми до пори до часу й не здогадуємося.

- Наприклад, шампанське містить таніни і глюкозу, за допомогою яких в організмі виробляються антитіла, що збільшують опірність інфікуються мікробів і вірусів.

- У Франції з давніх пір шампанське вважалося найкращими ліками від застуди.

- Магній, що міститься в напої, розслаблює м'язи людини, благотворно діє на нервову систему і відновлює сили.

- Народна медицина рекомендує шампанське для позбавлення від шлунково-кишкових розладів.

- Існує так само дієта для схуднення на основі шампанского.Во час цієї дієти їдять нежирне м'ясо, фрукти і овочі.

 Шампанське для радості, здоров'я і краси
 Пити шампанське не рекомендується при гастритах і виразковій хворобі, хронічних холециститах, панкреатитах і колітах!

Не так давно шампанське використовувалося і в косметичних цілях. За переказами багато відомих красуні в прямому сенсі «купалися в шампанському», пінисті ванни робили їх шкіру пружною і гладенькою.

Ми, звичайно, не можемо собі дозволити ванни з шампанського, але от протирання шкіри тампоном, змоченим в напої, цілком реально.

До того ж, шампанське втирають у волосся для їх зміцнення і додання їм блиску і шовковистості за півгодини до миття.
Автор: Наталя Алексєєва


 Ароматерапія: розкриваємо таємниці бергамота
 Пишні зелене листя і крихітні білі, схожі на зірочку, квіти покривають гілки бергамотового дерева, яке може досягати у висоту шістнадцяти футів. Дозрівають на ньому грушоподібні жовті плоди, за розміром трохи менше апельсина, які називають бергамотовий грушею. Бергамотове дерево - результат схрещування лимонного і гіркого апельсинового дерева.

ЧОдін з сімейства Rutaceae, бергамот виростає в тропічній Азії. Фермери в більшості країн, що займаються культивуванням цього дерева, не мали майже ніякого комерційного успіху. Сьогодні бергамот виростає на слонової берегах Африки, в італійському регіоні Calabria і на Сицилії.

Вичавлюючи шкірку кислого зеленого фрукта, ви отримаєте блідо-смарагдове зелене масло. Воно має квітковий лимонно-апельсиновий аромат з легким запашним солодким відтінком. Маслом вищої якості є те, що вичавлюється руками. Шкірка +1000 плодів бергамоту дає близько 900мл масла.

Корисні властивості

Антисептичні дії масла бергамота роблять його корисним при лікуванні прищів і шкірних інфекцій .  Його в'яжучі властивості допомагають регулювати надмірне виділення масла та жиру на шкірі і голові .  Дезодоруючі дії допомагають освіжити тіло, ваш будинок або офіс .  Олія бергамоту відлякує комах і заспокоює шкіру після їх укусів .  Поряд з неролі, апельсином і розмарином, бергамот є невід'ємною частиною цього парфуму .  Сучасні парфумери цінують бергамот за його фруктово-квітковий букет, який передається їх створінням .  Його масло освіжає і підбадьорює .  Воно сприяє гарному емоційному стану, балансуючи спокій і збудження .  Дослідження італійських вчених показали, що масло бергамота послаблює почуття страху і занепокоєння, зменшує депресію, зневіру і гнів .  Врівноваження емоцій відбувається, завдяки активності гіпоталамуса .  Запах олії бергамоту дозволяє стабілізувати психіку людини, що знаходиться в хиткому емоційному стані .  Воно викликає відчуття щастя і радості, крім того, може підняти самооцінку .  У моменти зневіри і гіркоти масло бергамота дозволяє загоїти емоційний біль і вселити або відновити почуття любові .


 Маски з бахчей
 Спека спала, повільними кроками йде літо, але з нами залишається рання осінь зі своїми дорогоцінними дарами. Багато хто з нас влітку бояться їсти баштанні культури, побоюючись отруєння нітратами. Зате тепер ми можемо не тільки поласувати динями і кавунами, але і приготувати з них лосьйони і всілякі маски.

Навіть просте протирання шкіри соком кавуна   зволожить її, омолодить і збагатить вітамінами.

- Віджати 1 ст. ложку кавунового соку, додати 1 ст. ложку кип'яченої води і протирати двічі на день шкіру цією рідиною. Можна зробити компрес, просочивши складом марлю і наклавши її на 15 хвилин на чисте обличчя.

- М'якоть кавуна можна так само нарізати тонкими скибочками, виштовхнути вістрям сірники насіння і накласти скибочки на 20 хвилин на обличчя. Вмиватися кип'яченою водою кімнатної температури.

- Для жирної шкіри
М'якоть кавуна подрібнити, додати стільки картопляного крохмалю, щоб вийшла сметанообразная маса. Накласти на обличчя на 10-15 хвилин. Шкіра набуде красивий матовий відтінок.

- Для нормальної шкіри
Кавун подрібнити, додати 1 чайну човен меду і 1 ст. ложку м'якого сиру. Накласти на обличчя на 14 хвилин, змити спочатку теплою водою, потім вмитися прохолодною.

- Маска для сухої шкіри
2 ст. ложки подрібненої м'якоті кавуна змішати з 1 чайною ложкою оливкової олії і 1 чайною ложкою сметани, перемішати і накласти на обличчя на 10 хвилин. Змити тампоном, змоченим в слабкій теплій заварці зеленого чаю. Через 5 хвилин протерти обличчя кубиком льоду або вмиватися холодною водою.

- Маска омолоджуюча
Подрібнити 200 гр. кавуна, додати 1 ст. ложку соку алое. Попередньо листя алое потримати в холодильнику 2 тижні на нижній полиці. Добре перемішати, додати 1 чайну ложку меду і нанести на обличчя на 10-15 хвилин. Вмиватися теплою водою, а потім протерти обличчя кубиком льоду.

- При жирній себореї
Віджати ¼ склянки кавунового соку, додати 1 чайну ложку потрійного одеколону, взбултихать і втерти в шкіру голови перед миттям на півгодини. Промити волосся шампунем і сполоснути теплою водою підкисленою лимонним соком.

 Маски з бахчей
   Не менш корисна для обличчя диня .

- Лосьйон з дині
Вичавити з м'якоті дині ½ склянки соку, додати 1 чайну ложку меду і 1 ст. ложку горілки. Зберігати в холодильнику. Протирати шкіру вранці і увечері.

- Маска з дині для жирної шкіри
Диню подрібнити додати стільки розмелених на кавомолці вівсяних пластівців, щоб вийшла кашка. Накласти на обличчя на 10-15 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

- Маска зволожуюча, для нормальної шкіри
Нарізати диню тонкими пластинками. Намочити марлю і накласти на обличчя, зверху покласти скибочки дині на 20 хвилин. Вмиватися водою кімнатної температури.

- Маска для сухої шкіри
До 2 ст. ложкам пюре з дині додати 1 жовток і 1 ст. ложку сметани, добре перемішати, накласти на обличчя на 10 хвилин. Змити тампоном, змоченим у теплій воді. Вмиватися прохолодною.

- Для відбілювання шкіри
Диню подрібнити, взяти 2 ст. ложки динного пюре, додати 1 чайну ложку меду і ½ чайної ложки лимонного соку. Накласти на обличчя на 10 хвилин. Вмиватися водою кімнатної температури і нанести зволожуючий крем.

- При ластовинні
Динне пюре укласти на обличчя тонким шаром, зверху покласти вологу марлю. Змити водою кімнатної температури через 20 хвилин. Процедуру потрібно проводити курсами. 21-28 масок через 1 день.

- Для посилення росту волосся та його пишності
Віджати з дині сік, додати на ½ склянки 1 чайну ложку меду і ½ чайної ложки горілки, добре потрясти і втерти в шкіру голови перед миттям, розподілити рідину і по всій довжині волосся на 30 хвилин. Зверху надіти поліетиленову шапочку. Змити шампунем, відповідним типу волосся.

- Для краси рук
Змішати 4 ст. ложки динного пюре з 2 ст. ложками вершків, нанести на руки, на півгодини, вимити теплою водою і нанести живильний крем, надіти бавовняні рукавички. Процедуру краще робити на ніч.
Автор: Наталя Алексєєва