Родичка орхідей ... ваніль
 Ваніль - єдине рослина з сімейства орхідних, чий плід їстівний. Але ваніль - це не тільки смачні булочки, а й жіноча краса, тяжіння пристрасті.

Багато історичних осіб користувалися ваніллю, як найсильнішим афродизіаком, багаторазово підсилює потяг. Наприклад, кажуть, що пані де Помпадур саме ваніллю розпалювала жар любові.

Ваніль запашна -Vanilla planifolia Andr - вічнозелена, багаторічна трав'яниста ліана з сімейства орхідних з потужним стеблом. Ця орхідея піднімається по стовбурах дерев на саму вершину, закріплюючись повітряними коренями. Цвіте ваніль великими зеленувато-жовтими квітами, які запилюються родом місцевих метеликів і колібрі.

Родина ванілі, насамперед, Мексика, звідки вона і була вивезена іспанськими конкістадорами, щоб через півтора століття з Іспанії поширитися по всьому світу. Зараз існують цілі плантації ванілі в Бразилії, Болівії, в Еквадорі, на Яві, в Шрі-Ланці, на Мадагаскарі і в Східній Африці.

Якісні палички ванілі бувають темними, еластичними, маслянистими і м'якими, покритими нальотом білих кристалів ваніліну. Стають вони такими після спеціальної, досить складної обробки. Світлі і ламкі стручки говорять про погану якість і неправильної обробці.

У стручках ванілі містяться: гіркоти, цукру, жир, смоли, слиз, дубильні речовини, ферменти ...

 Родичка орхідей ... ваніль


При правильному зберіганні аромат ванілі може зберігатися і 30, і 40 років.

У нас ваніль перетирають з цукром або наполягають на горілці. А в Індії стручки ванілі кип'ятять в молоці, а потім використовують в кулінарії. Спочатку ваніллю ароматизували тільки какао, тепер додають у випічку і різні десерти, в тому числі і в вино.

Офіційна медицина ароматизує нею деякі ліки.

Ваніль використовується і в народній медицині . Так в XVIII столітті ваніллю лікували виразку шлунка і використовували як протиотруту. Аборигени лікують ваніллю лихоманку, озноб, кашель, біль у горлі, ревматизм.

Доведено вплив ванілі на психічний стан людини, і особливо ваніль прихильна до жінок, допомагаючи їм позбутися депресії, знизити нервову напругу, підвищити настрій, впевненість у собі.

Ваніль так само, як і шоколад сприяє виробленню гормонів радості. А найцінніше її властивість, напевно, полягає в тому, що вона знижує тягу до солодкого. Для тих, хто худне, але не може відмовитися від солодкого, досить 1 краплі олії ванілі в десерт або на торт, щоб відбулося швидке насичення.

Тільки треба врахувати, що ванілін, продаваний в порошках - зовсім не ваніль, а штучне з'єднання.

Ваніль можна зробити самим або купити в аптеці ванілінова масло. Ефірне масло ванілі додається в креми, шампуні, гелі. Парфумери люблять ваніль не менше, аніж кухаря, додаючи в свої парфумерні лінії слідкувати-пряні нотки ванілі.

Ваніль має тонізуючу, антисептичну, зволожуючим, живильним і омолоджуючу властивостями.

 Родичка орхідей ... ваніль
   - Масло ванілі використовують по 1-2 краплі в основу, щоб надати шкірі   гладкість, пружність, позбутися висипу, чорних крапок.

- Якщо регулярно додавати масло ванілі в нічний крем, то можна надовго зберегти шкіру у хорошому стані.

- Волосся   для аромату обполіскують водою, близької до температури тіла, з 1-2 краплями ванілінова масла на 1 літр води. Стежити, щоб ваніль не потрапила в очі.

- Використовується масло ванілі і для еротичного масажу . Аромат ванілі допомагає розслабитися і отримати більше задоволення.

- Чоловіків аромат ванілі робить добрішими, уважнішими, сприяє довірливим стосункам.

Найдивніше, мабуть, полягає в тому, що на аромат ванілі поспішають не тільки чоловіки, але й коти ...

У будинку, в якому часто пахне ваніллю, панує атмосфера спокою і любові. 1 краплю ефірного масла ванілі капають в аромалампу, щоб зняти стрес, прийти в стан гармонії. Аромат ванілі допомагає краще зрозуміти один одного батькам і дітям, закоханим і ... діловим партнерам.

 Родичка орхідей ... ваніль


А тим жінкам, що знаходяться в пошуку другої половини або хочуть міцніше прив'язати до себе коханого чоловіка, чоловіка, варто в шафу з білизною покласти серветку або вату, просочену маслом ванілі або кілька стручків.
Автор: Наталя Алексєєва


 Салат на сніданок, салат на обличчя
 Що ми розуміємо під салатом, якщо виключити суміш овочів і фруктів, заправлену сметаною, майонезом, маслом? Правильно, зелененький травичку. І ця травичка буває сама різна. Поговоримо сьогодні про крес-салаті, який доступний всім.

При бажанні його можна виростити на будь-якому грунті, в домашніх умовах в будь-якому горщику і навіть на тарілці з мокрою ватою. Через два-три тижні після посіву його вже можна їсти, і використовувати для косметичних цілей.

І це простеньке рослина має багатотисячолітню історію, тому як, хоч батьківщиною його і вважається Іран, вирощували його і давні греки, і римляни, і єгиптяни.
Хтозна, можливо, сама Клеопатра омолоджувалась і гарнішала за допомогою крес-салату.

Кресс-салат   - Lepidium sativum L. - однорічна трав'яниста слабо пряна рослина з сімейства хрестоцвітних зі стеблом до 50-60см. Народні назви: перечнік, садовий крес, хреніца, подхреннік, перцева трава, кир-салат.

Прикореневі перисто розсічені листки утворюють розетку. Верхні листки цільні. Часто смугасті - синьо-зелені. Квітки рожеві, біло-фіолетові, білі зібрані в суцвіття у вигляді подовженої кисті. Плід - яйцеподібний стручок. Насіння майже гладкі, трохи приплюснуті, яйцевидної форми, жовтувато-бурого, світло-коричневого або червонуватого кольору.

Кресс-салат вже давно розселився по всьому світу. У нашій країні його культивують на Далекому Сході, на Кавказі ... У середній смузі Росії його багато вирощують на дачах.

У їжу, для лікувальних і косметичних цілей використовується тільки свіже рослина. Так що, потрібно ловити момент і використовувати його в сезон.

Зелень крес-салату містить велику кількість вітамінів В1, В2, К, С, каротин, рутин, гірчичне ефірне масло, цукру, білки, тіамін, рибофлавін, мікроелементи - кальцій, калій, натрій, магній, фосфор, сірку, йод, залізо ...

Лікарськими властивостями крес-салат користувався ще великий Гіппократ, який стверджував, що крес-салат дає життєві сили і очищає кров.

Свіжий сік крес-салату 3 рази на день по 1 десертній ложці застосовують при занепаді сил, недокрів'ї, анемії, високому артеріальному тиску, хронічної втоми, при безсонні, для поліпшення травлення, і при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, для поліпшення апетиту.

Фахівці стверджують, що якщо кожен день є крес-салат, снодійне не знадобиться.

Вживання в їжу крес-салату захищає організм від руйнівного впливу стресів.

Для зміцнення зубів і від пародонтозу потрібно щодня є молоді листочки крес-салату або проросле насіння крес-салату.

Товчені насіння крес-салату змішують з маслом і використовують при набряках.

Порошок з насіння в народній медицині застосовують замість гірчичників.

В Ефіопії крес-салат обробляють як олійна рослина. Його масло вживають в їжу, і використовують у миловарінні.

Зі свіжих листочків роблять маски для обличчя.

- Невеликий пучок салату промити, нарізати, залити водою так, щоб вона ледь покривала листя і відварити протягом 5 хвилин. Остудити і накласти на обличчя на 5 хвилин. Змити водою кімнатної температури. Особливо ця маска корисна забрудненої, угрістой шкірі.

- Для жирної шкіри . 2 ст. ложки подрібненого салату змішати з 1 чайною ложкою меду і 1 яєчним білком. Нанести на шкіру на 10-12 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

- Для нормальної шкіри . 10 листя салату розтерти до стану пюре, додати ½ чайної ложки оливкової олії і 5-10 крапель лимонного соку. Тримати 10 хвилин. Змити теплою потім прохолодною водою.

- 2 ст. ложки перетворених на кашку листя салату змішати з 2 ст. ложками кислого молока. Нанести на обличчя на 10 хвилин. Маска оживляє фарби обличчя і розгладжує дрібні зморшки.

- Для лупиться шкіри . 4 листа салату подрібнити, додати жирні вершки так, щоб вийшла кашка. Нанести на обличчя на 10-12 хвилин. Змити теплою водою і протерти шкіру кубиком льоду або вмиватися холодною водою.
Автор: Наталя Алексєєва