Рисовий гриб
 Багато розводять у скляних банках будинку не тільки популярний чайний, але і рисовий гриб. Його також називають японським грибом, китайським грибом, живим рисом. Але правильна назва - індійський морський рис.

Цей мікроорганізм за своїм зовнішнім виглядом нагадує невеликі прозоро-білі крупинки, сильно схожі на зерна рису.

Вирощують його в скляних банках з водою, прикривши зверху чистою марлею.

Щоб його приготувати потрібно:

Розчинити у воді кімнатної температури 2 ст. ложки цукру і додати в літр холодної води разом з 4 ст. ложками морського рису. Додати 10 родзинок без кісточок. Цукор потрібно добре розчинити, від попадання цілих крупинок гриб захворює. Банку з рисовим грибом накрити марлею і прибрати в тінь, наприклад, в кухонну шафу.

Індійський морський рис не переносить попадання прямих сонячних променів і може загинути.

  Наполягають напій дві доби, потім проціджують через марлю або ситечко, родзинки викидають, а сам рис промивають чистою водою і готують для нього новий розчин з підсолодженою води.

Напій індійського морського рису очищає і омолоджує організм, зміцнює імунітет, підвищує працездатність, знімає втому, нормалізує кров'яний тиск, проганяє депресію і безсоння, служить профілактикою серцево-судинних захворювань, онкології, чоловічих і жіночих захворювань, не дає утворюватися камінню в нирках і жовчному міхурі, знижує рівень цукру в крові.

 Рисовий гриб


У напої містяться оцтові бактерії, які надають сприятливий вплив на органи травлення. Крім того, індійський рис вбиває безліч хвороботворних мікробів.

Допомагає позбутися від відкладення солей у суглобах. Він також хороший для осіб, які страждають підвищеним артеріальним тиском, алергічними реакціями, безсонням і головним болем.

Рисовий гриб використовують для схуднення, оскільки він нормалізує обмін речовин і в ньому міститься ліпаза - фермент, який розщеплює жири.

Для лікування і профілактики приймають в день по 250-300 мл напою індійського морського гриба, розділивши обсяг на 3 частини і приймаючи за півгодини до їди. Ефект стає помітним за словами фахівців тижнів через три.

Напій індійського гриба не можна приймати інсулінозалежним діабетикам.

А ось в косметичних цілях рисовий гриб можна використовувати всім. Навіть якщо просто протирати шкіру настоєм гриба, вигляд шкіри помітно покращиться, а процес старіння сповільниться.

Напій рисового гриба чудово замінить лосьйон. Він не тільки очистить шкіру, але і наситить її вітамінами.

 Рисовий гриб


Його додають так само в маски:

Маска зволожуюча і відбілююча

До 2 ст. ложкам м'якого сиру додати стільки настою гриба, щоб вийшла консистенція сметани. Нанести на обличчя на 15-20 хвилин, змити водою кімнатної температури

Маска для додання шкірі матовості і свіжості

Розвести 1 десертну ложку картопляного крохмалю в невеликій кількості настою рисового гриба і рівним шаром нанести на обличчя на 15 хвилин.

Можна нанести пензликом в кілька шарів.

Змити кип`яченою водою кімнатної температури і протерти обличчя кубиком льоду.

Маска для в'янучої шкіри

Змішати 1 курячий жовток з 1 десертною ложкою меду, добре перемішати, долити трохи настою рисового гриба, знову добре перемішати і нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити трохи теплою водою, вмитися прохолодною.

Для тонусу і омолодження тіла

1/2 склянки настою індійського гриба вилити у ванну з водою температура, якої не вище + 38С. Час прийому ванни 15 хвилин.
Курс 15 ванн по 1-2 на тиждень.

Для ополіскування волосся

1 ст. ложку настою індійського гриба розчинити в 1 літрі теплої води і обполоснути чисте волосся. Дати їм висохнути природним шляхом.

При регулярному обполіскуванні волосся стане пишними, шовковистим і будуть швидше рости. Лупа зникне.
Автор: Наталя Алексєєва


 Камфора в медицині і косметиці
 В уявленні багатьох людей, камфора - це те, чим наші бабусі охороняли одяг від молі або щось медичне. Камфору, дійсно використовують в медицині, але і в косметиці теж. І отримують її не хімічним шляхом, а з рослини коричника.

Коричник камфорний   - Cinnamomum camphora   - Вічно зелене дерево з сімейства лаврових. Іноді його називають - лавр камфорний.

Камфорне дерево виростає до 30-50 метрів у висоту і має до 5 метрів в діаметрі. Його розгалужений, корявий стовбур покритий довгими вертикальними тріщинами.

Листки гладенькі, воскоподібні, з трьома жилками і численними просвечивающимися точками. Це крапельки ефірної олії.

Непоказні, дрібні, білі або зеленувато-жовті квітки зібрані в волотисте суцвіття на довгій ніжці. Цвіте коричник камфорний з липня до пізньої осені.

Плоди - кістянки, червоного або пурпурно-чорного кольору, діаметром до 1 см, по зовнішньому вигляду схожі на ожину. Дозрівають в листопаді.

 Камфора в медицині і косметиці


Коричник камфорний виділяє біла кристалічна речовина, зване камфорою. Росте камфорне дерево в Китаї, в Японії, на Тайвані, в Північно-східній Африці, Південній частині Аравійського півострова, на острові Мадагаскар.

Культивується в Африці, Південній Америці, Південній Європі, в Індії, на Цейлоні, в Єгипті, Мадагаскарі, на Чорноморському узбережжі Кавказу.

На жаль, камфорне дерево дуже чутливо до зниження температури і гине вже при -1С.

У медицині і косметології використовується квітуча надземна частина рослини.

Сиру камфору збирають з дерев. Ароматичне масло отримують методом дистиляції з парою з деревини, коренів і гілок.

Камфора має протизапальну, антисептичну, бактерицидну, сечогінну і відхаркувальну дію.

Ефірне масло камфори має заспокійливу властивість. Його вдихають при неврозах, депресіях, дратівливості, безсонні.

Камфору використовують, як захисний засіб проти інфекцій, при бронхіті та простудних захворюваннях, при розладах нервової та дихальної систем і зупинки серця.

Камфора поліпшує кровообіг, зовнішньо її використовують при артриті, м'язових болях, ревматизмі, розтягуванні.

 Камфора в медицині і косметиці


Для цього найкраще підходить масло камфорне   - 10% розчин камфори в соняшниковій олії.

Використовується також мазь камфорна   - 10 г камфори, 54 г вазеліну медичного, 8 г парафіну медичного, 28 г ланоліну безводного.

І спирт камфорний   - 10 г камфори і спирту 90% 70 мл, води до 100 мл. Використовується, як антисептичний і слабке місцево анестезуючий засіб.

Камфору не можна використовувати при епілепсії і схильності до судом. У великих дозах камфора є отруйною.

Камфора додається в засоби для розтирань м'язів і стимуляції кровообігу, зігріваючі крему для спортсменів.

У домашніх умовах білу камфору використовують для догляду за шкірою.

Лосьон очищающий

100 мл камфорного спирту, 50 г горілки, 2 ст. ложки лимонного соку, 2 яєчних жовтки і 1 склянку води. Все добре перемішати. Зберігати в холодильнику. Використовувати для пом'якшення та очищення шкіри.

Маска для жирної шкіри

Білок 1 яйця збити з 3-4 краплями лимонного соку і 1/2 чайної ложки меду, додати 10 крапель камфорного спирту, добре перемішати. Нанести 10 хвилин на обличчя, змити теплою водою. Така маска добре звужує пори і підсушує шкіру.

Маска для сухої шкіри

1 ст. ложку м'якого сиру змішати з 1 яєчним жовтком і 1 чайною ложкою камфорного спирту, добре розмішати і нанести на обличчя на 15 хвилин.

Змити водою кімнатної температури і обполоснути обличчя прохолодним настоєм чорного чаю.

Для збереження густоти і кольору брів

1 чайну ложку льняного масла змішати з 1/2 чайної ложки касторової олії і 5 краплями камфорного масла. Добре перемішати і змащувати брови.
Автор: Наталя Алексєєва


 Бальзам для губ в домашніх умовах - легко!
 У холодну пору року одна з найбільш незахищених частин нашого тіла - наші губки. Під впливом морозу і промозглих вітрів вони швидко сохнуть і тріскаються. Захистити і пом'якшити губи допоможуть спеціальні бальзами, тільки важливо їх правильно вибрати. А простіше самим їх виготовити з інгредієнтів, які вам більше подобаються.

Чим гарний домашній бальзам для губ?

 Бальзам для губ в домашніх умовах - легко!


Виготовлення домашнього бальзаму - це не тільки вигідно, але й індивідуально. Ви зможете вибрати найбільш підходящі вашим вимогам інгредієнти, заощадивши при цьому гроші. До того ж самостійно приготовані бальзами для губ набагато безпечніше деяких сучасних косметичних засобів, в яких міститься шкідливі елементи, як наприклад, свинець.

Домашній бальзам для губ - відмінне рішення для батьків, які турбуються за губки своїх чад, але побоюються викликати у дітей алергію, подразнення та ін. Типи і склади коштів можуть бути різними: з бджолиним воском, з медом, з кокосовим маслом, з вазеліном, з SPF і багато інших. Все залежить від ваших уподобань.

Аромати для домашнього бальзаму для губ

Кожному хочеться, щоб косметичний засіб було не тільки ефективним, але і ароматним. У домашній бальзам, як і в промисловий, зазвичай додаються ароматні ефірні масла. Ось декілька найбільш популярних варіантів з їх особливостями:

 Бальзам для губ в домашніх умовах - легко!


• Ефірні масла кориці і гвоздики - мають зігріваючу ефектом і досить сильним ароматом, тому додавати їх потрібно обережно.

• Ефірна олія імбиру - пряне, екзотичне і зігріваючий. Добре підходить для холодних сезонів. Але переборщувати з ним не варто.

• Ефірні масла лайма, лимона і грейпфрута - добре освіжають, наповнюючи бальзам для губ приємним ароматом цитрусових.

• Ефірне масло м'яти - має освіжаючим, що бадьорить і охолоджуючим ефектом. Через яскраво вираженого аромату додавати його варто в дуже малих дозах.

• Ефірне масло солодкого апельсина - має солодкий, освіжаючий цитрусовий аромат. Воно добре поєднується з більшістю інших масел.

• Ефірні масла ванілі і лаванди - володіють дуже приємними ароматами і можуть поєднуватися з іншими маслами.

Як виготовити домашній бальзам для губ?

Чаклуючи над складом свого бальзаму, покладайтеся виключно на ваш смак. Імпровізація - це кращий підхід до процесу виготовлення вашого засобу. Адже друга така ви навряд чи зустрінете. Однак найпоширенішим компонентом-основою бальзаму є бджолиний віск. Він міститься в більшості з видів косметики для губ (блиски, бальзами, помади, праймери). Його можна роздобути з будь-якого якісного бальзаму для губ на бджолиному воску або купити в аптеці або на ярмарку меду.

 Бальзам для губ в домашніх умовах - легко!


Ось кілька основних кроків для приготування звітного засоби:

• Натріть або грубо порубати одну частину бджолиного воску, потім покладіть його в чашку з трьома частинами рослинного масла (краще мигдалевого або оливкової) і розплавте на водяній бані або на звичайному пару. При цьому суміш не повинна закипіти.

• розтанути масу зніміть з плити і додайте ефірні масла, які ви вибрали (не більше 30 г).

• Вилийте суміш у заздалегідь підготовлений контейнер або баночку для бальзаму, поки він ще гарячий. Якщо раптом він швидко охолонув і застиг, то можна його знову підігріти на парі.

• Почекайте, поки ваш бальзам повністю не охолоне (зазвичай протягом ночі) в контейнері. І тільки потім закривайте ємність кришкою.

Додатково до основного класичним рецептом домашнього бальзаму пропонуємо познайомитися з ще кількома нескладними способами його приготування.

 Бальзам для губ в домашніх умовах - легко!


Домашній бальзам з бджолиним воском, медом і м'ятою

• 30 г чистого бджолиного воску;
• 1 ст. ложка меду;
• Мигдальне масло;
• Ефірна олія м'яти.

Викладіть віск в чашу і додайте до нього 60 г мигдалевого масла. Розтопіть суміш на водяній бані, або просто поставивши миску в каструлю з гарячою водою. Як тільки віск і мигдальне масло розплавляться, додайте до них одну столову ложку меду. Розмішайте все до отримання однорідної маси і залиште охолоджуватися. Після перевірте текстуру засоби: якщо воно не досить густе, то, швидше за все, ви переборщили з мигдальним маслом. А якщо навіть «ложка стоїть», тобто надлишок воску. Додайте до отриманої маси кілька крапель ефірної олії м'яти і перемішайте. Швидко, поки все не застигло, розкладіть в контейнери або баночки за допомогою одноразового шприца. Зберігайте бальзам в сухому і прохолодному місці.

Також готуються й інші бальзами, наприклад медовий:

• 2 столові ложки оливкової олії
• 1/2 чайної ложки меду
• 3/4 чайної ложки тертого бджолиного воску
• 1/2 чайної ложки чистого какао-масла
• Кілька крапель ефірного масла (краще лимона) за вашим вибором.

Або бальзам для губ з кокосовим маслом:

• Одна частина бджолиного воску або карнаубского воску;

• Дві частини кокосового масла;

• Кілька крапель вітаміну масла Е (діє як натуральний консервант, крім того, антиоксиданти) або кілька крапель ефірного масла за вашим вибором.

Домашній бальзам для губ з SPF

Цей тип бальзаму зможе захистити ваші губи від шкідливого впливу сонячних променів і від дрібних губних зморшок. Ось інгредієнти, які вам знадобляться:

• Бджолиний віск - 45 г;
• Олія авокадо - 60 г;
• Масло ши - 45 г;
• Масло какао - 30 г;
• Половина чайної ложки подрібненого білого оксиду титану - володіє відмінними захисними SPF-властивостями;
• Чайну ложку вітаміну Е (як консервант);
• 2 чайні ложки апельсина і ароматичної олії ванілі.

Розтопіть віск у каструлі на повільному вогні. Додайте до нього масла какао і ши. Кип'ятіть всі ці інгредієнти протягом 15 хвилин. Після додайте до них масло авокадо (бажано трохи зігріте), вітамін Е, оксид титану і ефірні масла. Зніміть чашу з сумішшю з плити і налийте її в контейнер для бальзаму.

 Бальзам для губ в домашніх умовах - легко!


Для додання красивого відтінку вашому домашньому бальзаму для губ можна використовувати природні або промислові харчові барвники, а також трохи тіней, помади або пудри.
Автор: Альбіна Рогова