Позбавляємося від вугрової висипки
 Ніхто, напевно, не стане сперечатися, що зовнішність відіграє в житті людини, і особливо жінки, чималу роль. Народне прислів'я говорить про те, що «зустрічають по одягу, а проводжають по розуму». Але зовнішній вигляд це не тільки одяг, фігура, але і чисте, доглянуте обличчя.

Юним дівчатам і молодим жінкам нерідко псує настрій вугрі, яка, як правило, з'являється в підлітковому віці з початком гормональної перебудови організму. У більшості вона сама собою зникає до 18-20 років. Але у деяких висип, і окремі прищики висипають у 40 і в 45 років.

Причини можуть бути самі різні. Найчастіше висипання не дають спокою любителькам солодкого, жирного, копченого.

Тому потрібно постаратися, хоча б скоротити кількість цієї їжі, якщо немає сил, відмовитися від неї зовсім.

Крім того, при схильності до висипань потрібно відмовитися від жирних кремів, масел і препаратів містять вазелін і ланолін.

 Позбавляємося від вугрової висипки


Промисловість випускає чимало коштів від шкірних висипань. Добре допомагають і народні засоби, якщо користуватися ними регулярно. Наприклад, від висипки допомагає позбутися звичайний морквяний сік, якщо приймати його курсами по 7-10 днів 1 стакан натщесерце і 1 за півгодини до обіду.   Від такого корисного лікування не тільки зникає висип, але і сама шкіра виглядає молодою і здоровою.

 Позбавляємося від вугрової висипки


Ефективним засобом по позбавленню від висипу є кропива. 1 ст. ложку подрібненого сухого сировини заварити 1 склянкою окропу, настояти півгодини, процідити і випити за 30 хвилин до їжі.   У наш час в аптеці продають кропиву в пакетиках, її зручно заварювати як чай і пити 3-4 рази на день по 1 склянці. Курс 1 місяць.

Засоби для зовнішнього застосування:

Лосьйон огірковий

1 середній огірок натерти на тертці.

2 ст. ложки маси залити ½ склянки окропу, накрити кришкою до охолодження.

Процідити. Додати в настій 1 чайну ложку меду, добре розмішати.

Нанести на місця з висипом і вуграми на 15 хвилин, вмитися кип'яченою водою кімнатної температури.

Робити так до повного одужання шкіри.

 Позбавляємося від вугрової висипки


Настій календули

25 г сухих квіток календули покласти в пляшечку з темним склом і залити 1 склянкою доброї горілки. Закупорена.

Настоювати 2 тижні в темному місці, але не в холодильнику. Наприклад, в коморі.

Процідити і протирати висип 3 рази на день.

Готову настоянку календули можна купити в аптеці.

З настоянки календули можна зробити маску, яка підсушить і продезинфікує шкіру.

1 ст. ложку настоянки налити на вату і покласти її на висип, через 15-20 хвилин вату зняти і вмитися кип'яченою водою кімнатної температури.

Якщо защіплет, то зняти відразу.

 Позбавляємося від вугрової висипки


Звіробій

Із звіробою роблять відвар, який дезінфікує шкіру і надає протизапальну дію.

1 ст. ложку подрібненої сухої трави звіробою залити 1 склянкою окропу і кип'ятити в емальованій каструлі 15 хвилин на тихому вогні, процідити. Просочити відваром вату і прикласти до хворих місць на півгодини.

Цим же відваром протирають шкіру вранці після вмивання і ввечері.

Маска від висипки

1 ст. ложку подрібнених на кавомолці вівсяних пластівців змішати з 1 ст. ложкою подрібненої квашеної капусти, додати ¼ чайної ложки кухонної солі і додати стільки теплої води, щоб вийшла сметанообразная маса.

Нанести на обличчя на 20 хвилин. Зняти серветкою і вмитися кип'яченою водою з додаванням лимонного соку (1 чайна ложка соку на 1 склянку води).

Алое

Ця рослина є вдома у багатьох, тобто завжди під рукою.

 Позбавляємося від вугрової висипки


Листя алое потрібно зірвати і потримати днів 5 на нижній полиці холодильника, вичавити сік і просочити їм марлю, складену в декілька шарів. Накласти на обличчя на півгодини, накривши зверху шматком вологої махрової тканини або невеликим махровим рушником.

Вмиватися кип'яченою водою кімнатної температури.

Курс 30 масок. 1 тиждень маски роблять кожен день. Другу через день. Третю через 2 дні. І потім 2 рази на тиждень.
Автор: Наталя Алексєєва


 Маски з солодкої картоплі
 При нинішньому продуктовому достатку можна купити в магазинах все, що завгодно. Наприклад, батат. І не тільки приготувати з нього страви корисні для здоров'я, але і приготувати маски, омолоджуючі і пом'якшувальні шкіру.

Батат   або солодка картопля   - Ipomoea batatas   - Трав'яниста, бульбоплідні багаторічна або однорічна рослина з сімейства вьюнкових, роду іпомея. Назва «батат» прийшло з мови араваков.

Рослини досягають 15-18 см висоти. А повзучі стебла батату бувають до 5 метрів завдовжки і вкорінюються у вузлах.

Листя у рослини довгі цілісні, іноді округлі на довгих черешках. Квітки найчастіше блідо фіолетового кольору розташовуються в пазухах листків і зовнішнім виглядом нагадують звичайні в'юнки. Цвіте батат в тропічних умовах, запилення перехресне.

Вирощують батат заради бульб, які можуть важити від 200-250 г до 2, 5 - 3 кг.

Батат часто порівнюють з картоплею через бульб, які утворюються на коренях рослини. На смак вони солодкі, містять до 25% від загальної ваги крохмалю і цукру.

У батату ще сильно розростаються бічні корені і стають товстими, як бульби, їх теж їдять.

 Маски з солодкої картоплі


Родина батату Центральна Америка. Вирощують батат в наші дні в Китаї, Індії, Індонезії ... В Європу батат привіз Колумб. Але, наприклад, племена маорі вирощували батат задовго до відкриття Америки Колумбом, про це дізнався в XVIII столітті знаменитий Джеймс Кук, потрапивши на острови Нової Зеландії.

Крім цукрів і крохмалю батат містить: вітаміни - В, РР, С, каротин, фолієву кислоту, калій, магній, кальцій, залізо, натрій, цинк, холін, селен ...

Крохмаль батату, так само як і крохмаль картоплі використовується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, як пом'якшувальний і обволікаючий засіб.

У Китаї батат називають «підземної гарбузом» і вважають плодом довголіття. Японці вважають його ефективним засобом профілактики онкології.

Батат підвищує імунітет, допомагає видужати після хвороб. Його рекомендують їсти при авітамінозі, анемії, хворобах печінки, нирок, при грипі, високому тиску і діабеті.

 Маски з солодкої картоплі


Батат містить деякі жіночі гормони, тому він корисний жінкам під час клімаксу.

Батат покращує якість життя в старості, відновлює еластичність судин.

Не варто часто є батат тим, у кого підвищена кислотність шлункового соку, а так само при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.

А ось маски з батату освіжають і омолоджують будь-який тип шкіри.

Маска очищаюча і освіжаюча

Відварити в молоці свіжий батат не надто великий, перетворити на пюре, додати 1 десертну ложку рослинної олії і накласти на обличчя на 20 хвилин, змити теплою водою, вмитися прохолодною.

Курс таких масок зробить шкіру пружною і розгладить зморшки.

 Маски з солодкої картоплі


Маска для сухої шкіри, схильної до запалень

Відварити середній бульба батату, додати стільки сметани, щоб вийшла консистенція не густо крему. Нанести на обличчя на 15 хвилин, через 15 хвилин, зняти ватяним тампоном, змоченим в слабкій теплій заварці зеленого чаю. Вмиватися прохолодною заваркою і не змивати її хоча б півгодини.

Для жирної шкіри

Відварити середній батат, перетворити на пюре, додати 1 курячий білок і стільки вершків, щоб вийшла консистенція сметани. Нанести на обличчя на 15 хвилин, змити теплою водою і протерти обличчя кубиком льоду.

Маска зволожуюча

2 ст. ложки пюре з відвареного батату змішати з 1 чайною ложкою меду і 1 ст. ложкою огіркового соку, нанести на обличчя на 15-20 хвилин.

Змити водою кімнатної температури. Протерти обличчя кубиком льоду, в ідеалі з додаванням огіркового соку.

Для росту волосся

Віджати сік з батату і втерти в коріння волосся за 20 хвилин до миття голови.

Вимити голову, відповідним за типом волосся шампунем.
Автор: Наталя Алексєєва