|
Нерідко ми шукаємо чудо десь далеко або за великі гроші. А диво може бути поруч ... Наприклад, сироватка, яку називають нерідко еліксиром довголіття та краси. Сироватка виходить при виготовленні сиру і сиру і являє собою рідина зеленуватого кольору з молочним запахом. Наші прабабусі високо цінували її кулінарні, лікувальні та косметичні властивості.
Втім, сироваткою лікували різні захворювання ще в античні часи.
Сучасні вчені підтвердили корисність сироватки для організму людини. У сироватці містяться:
вітаміни - А, групи В, Е, С
, Багато
легкозасвоюваного білка
і майже немає жиру. Зате в ній є
незамінні амінокислоти, пробіотичні бактерії, лактоза, мікро- і макроелементи: калій, кальцій, магній, фосфор
...
Сироватка продукт натуральний і вживати її можна в необмеженій кількості. А для того, щоб зміцнити імунітет досить випивати в день 1 неповна склянка сироватки.
Сироватка допомагає позбутися від дисбактеріозу, запорів, знижує вміст в крові цукру і холестерину, виводить з організму зайву рідину, шлаки і токсини. Вона покращує роботу нирок і печінки, служить профілактикою атеросклерозу, захворювань сечостатевої сфери і шкіри.
У тих, хто часто п'є сироватку, тиск до старості залишається в нормі і не підводить серце.
Сироватка є природним антидепресантом, проганяє геть тривоги, страхи, усуває наслідки стресів. Вона незамінний друг всіх худнуть. Адже вона допомагає скинути вагу навіть тим, хто лінується робити фізичні вправи.
Існують різноманітні дієти на основі сироватки. Найпростіша з них це, коли
за день випивається 1.5 літра сироватки, в яку додаються дрібно нарізані свіжі огірки, зелень кропу, селери, петрушки. Такі розвантажувальні дні проводяться два рази на тиждень.
Сироватка покращує кровообіг, зміцнює зуби, нігті, робить пишними волосся, допомагає позбутися целюліту. Вона корисна як дорослим, і навіть літнім жінкам, так як омолоджує організм, так і молодим, допомагаючи їм зберегти молодість і красу.
Промисловість випускає і звичайну і косметичну сироватку.
Найпростіша сироватка, як домашня, що залишилася від приготування сиру, так і магазинна, надає на шкіру зволожує, живить, протизапальну та омолоджуючу дію.
Якщо використовувати сироватку постійно, то шкіра стає пружною, еластичною, вона як би починає світитися зсередини, дрібні зморшки розгладжуються.
Деякі рецепти:
Маска зволожуюча
Просочити сироваткою марлю, складену в декілька шарів і накласти на обличчя. Тримати 15-20 хвилин. Якщо марля підсохне, то намочити її в сироватці знову.
Маска для будь-якої шкіри
Потовкти 1 чайну ложку сухого зеленого чаю, додати 1 ст. ложку рисової муки (можна пшеничної), 1 чайну ложку оливкової олії, долити стільки сироватки, щоб вийшла сметанообразная маса. Нанести на обличчя на 10-15 хвилин. Змити теплою водою і протерти обличчя кубиком льоду.
Маска для сухої шкіри
1 ст. ложку сиру змішати з 1 чайною ложкою меду і розвести до кремоподібної маси сироваткою.
Нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.
Маска відбілююча
2 ст. ложки сиру змішати з 2 ст. ложками сироватки і додати 3-4 краплі лимонного соку. Добре перемішати і нанести на обличчя на 10 хвилин.
Зняти тампоном, змоченим у теплій воді. Потім вмиватися прохолодною.
Сироватку можна використовувати, як
шампунь для волосся
.
Для цього додати в 1 склянку сироватки 1 ст. ложку меду, перемішати, втерти в коріння волосся і нанести на волосся, розподіливши по всій довжині, надіти поліетиленову шапочку і тримати 40-50 хвилин.
Змити шампунем, відповідним за типом волосся.
Волосся придбають шовковистість, пишність і стануть краще рости.
Для зміцнення слабких нігтів їх опускають в ванну з теплою сироваткою на 10-15 хвилин.
|
Про цілющі властивості цих двох великих врачевателей рослинного світу знають буквально все. При вірусних респіраторних захворюваннях ми вдихаємо їх пари, п'ємо цілющі настої, робимо компреси, при кашлі допомагає ліки з печеного лука ... і т.д. Звичайно, в наше століття синтезованих ліків, домашні зілля на часнику і цибулі, можуть здатися дрімучим анахронізмом.
Але якщо порівняти їх відносну безпеку з тим величезним списком протипоказань і побічних дій, який супроводжує практичні будь-який лікарський засіб з області офіційної фармакології, тут є над чим замислитися! Та й взагалі, чи не занадто багато «хімії» ми вживаємо? Звичайно, бувають випадки, коли без неї не обійтися, але для вирішення багатьох інших, час від часу виникають, проблем цілком можна обмежитися домашніми перевіреними століттями засобами.
Те ж саме стосується і косметики. Нестачі в косметичних засобах на будь-який смак, гаманець і т.д. не спостерігається! Але подивимося уважно на їх склад, чого там тільки немає ... І далеко не завжди ці складові так вже нешкідливі і дружні нашій шкірі. Так що забувати про старих рецептах краси все ж не варто.
Лук для краси волосся і здоров'я шкіри
Лук по праву вважається незамінним продуктом харчування. Його харчова цінність визначається унікальним поєднанням білків, клітковини, мінеральних солей, вітаміну С і мікроелементів. Лук володіє відмінними знезаражуючими і бактерицидними властивостями. І це не все! Всі його сорти багаті вмістом цинку. А саме цинк надає благотворний і омолоджуючу дію на шкіру. Кремнію в цибулі також предостатньо, що обумовлює його вплив на стан волосся.
Цибулеві маски для волосся зміцнюють їх коріння, прискорюють ріст волосся, при цьому ущільнюється структура волосся, крім того, їх регулярне застосування попереджає і передчасне поява сивини. Рецепти масок нескладні.
• Три столові ложки цибулевого соку (або кашку з свежеізмельченного лука) втирають у корені волосся 1-2 рази на тиждень. Голову укутують рушником, а потім змивають маску шампунем. На сухому волоссі маску тримають приблизно годину, якщо волосся нормальної жирності то 2:00, якщо підвищеної то і всі три.
• При дуже сухому волоссі дві столові ложки цибульного соку змішайте з такою ж кількістю касторової або реп'яхової олії. Потім укутайте голову на 40-50 хвилин, і змийте маску за допомогою шампуню.
• Для слабких і пошкоджених волосся можна застосовувати наступну маску. У тертий лук додайте рослинне масло, яєчний жовток і мед - по чайній ложці кожного компонента. Нанесіть цю суміш на голову, тепло укутайте і через годину змийте.
Корисно втирати цибульний сік з коньяком і відваром коренів реп'яха в шкіру голови, якщо у вас лупа. На одну частину коньяку слід взяти 4 частини цибульного соку і 6 частин відвару коренів будяків. Вважається, що вже через три процедури ви повністю позбудетеся від цієї прикрої проблеми.
Цибулиння
, Вірніше відвар з неї, є чудовим засобом від лупи, а також може застосовуватися для зміцнення волосся і їх забарвлення. Для більшої ефективності змішайте лушпиння цибулі з корою дуба (1: 1), а щоб забарвлення волосся була більш стійкою, додайте на склянку відвару 2 чайні ложки гліцерину.
Лук корисний не тільки для волосся, цибульні маски відмінне
засіб омолодження
шкіри, вони освіжають, живлять і розгладжують зморшкувату шкіру.
Натерта цибулина середніх розмірів зі столовою ложкою меду, - прекрасна маска для сухої старіючої шкіри обличчя. Змивати її бажано ромашковим настоєм.
Омолоджують властивостями володіє і маска з молодого цибулі, звареного лушпинні. Розім'яту цибулину, змішайте зі сметаною і накладіть на обличчя. Через 20 хвилин маску слід змити теплою водою.
Спробуєте щодня опускати на 5 хвилин руки в цибульний відвар, і ви здивуєтеся, який шовковистою і ніжною стане ваша шкіра. Корисне засіб від ламкості нігтів - щоденне протирання нігтьової пластини зрізом цибулі, скропити лимонним соком.
Напередодні весни, коли у багатьох дам, шкіра покривається милими і веселими конопушкі, від яких вони чомусь намагаються позбутися все доступними способами, буде актуально відбілюючий властивість сирої цибулі. Компрес з тертої сирої цибулі з медом добре справляється з пігментними плямами і веснянками. Його тримають на шкірі до появи пощипування.
Багато хто відмовляється від застосування цибулевих процедур через стійкого запаху залишається на волоссі, але від нього можна позбутися, прополоскавши після процедури волосся в гірчиці.
Ну а, крім того, цибульний запах повністю зникає в кислому середовищі. Тому після всіх цибулевих процедур досить протерти шкіру будь-яким соком цитрусових, сироваткою або водою з додаванням лимонної кислоти.
Часник в косметології
Часник - продукт дуже багатий корисними поживними речовинами, мікроелементами, такими як сірка, натрій, кальцій, селен, кремній, фосфор, йод, калій і т.д. Плюс ефірні масла, фітонциди, вітаміни. У теж час він вважається одним з найефективніших натуральних антибіотиків, який може досить ефективно протистояти різним запальним і простудних захворювань. Часник можна з успіхом використовувати в косметичних цілях, в першу чергу, як відмінний засіб проти акне, прищів. Він надає на шкіру протизапальну, антимікробну, заспокійливу і пом'якшувальну впливу.
*
Маска з часником від прищів
Кілька зубчиків часнику очищаємо і натираємо на дрібній тертці або тиснемо спеціальним пресом. Особа очищаємо і протираємо рослинним маслом. Це робиться, щоб уникнути подразнення шкіри часниковим соком. На область з прищиками накладаємо тонкий шар кашки з часнику, зверху накриваємо марлею, змоченою в гарячій воді. Тримаємо маску 10-15 хвилин, а потім обережно знімаємо її і вмивалися теплою водою. Маску можна робити два рази на день - вранці і ввечері.
*
Часниковий лосьйон від прищів
Змішуємо 5 грамів рідкого меду, 5 грамів гліцерину, 2 грами бури, сюди ж додаємо трохи часникового соку і 50 грамів води. Протирати проблемну шкіру обличчя на ніч.
*
Ванночки для рук
Головку часнику очищаємо, ділимо на зубчики, ріжемо, заливаємо спиртовим розчином (1: 5) і наполягаємо 3 дні. Відвар картопляної шкірки зливаємо в глибоку чашку, Остуджуємо до кімнатної температури. Додаємо в цей відвар 5 крапель настоянки часнику, перемішуємо. Тепер можна використовувати відвар в якості ванночки для рук. Тримати руки у ванні слід 10-15 хв. Вийнявши руки, обітріть їх рушником і змастіть живильним кремом.
*
Маска для живлення і зволоження шкіри обличчя
Ретельно змішайте: один жовток, 2 ч. Л. рослинного масла, 1 ч.л. морквяного соку, 1 ч.л. соку свіжої капусти, 2 ч.л. вершків, 0, 5 ч.л. лимонного соку. Додайте в суміш 1-2 краплі часникового настою. Наносьте ватним тампоном обережно і поступово, з проміжком у кілька хвилин. Через 15 хвилин змийте теплою водою.
*
Маска від зморшок
Старовинний рецепт, який застосовували жінки в деяких країнах для позбавлення від зморшок. На повільному вогні вони нагрівали суміш з часнику, соку білої лілії, меду і білого воску в рівних частках і в теплому вигляді використовували суміш як маску.
Застосування часнику в догляді за волоссям сприяє їх росту волосся, бореться з лупою, робить волосся красивим і здоровим.
• У свіжий густий відвар коренів будяків, додайте 2 краплі соку часнику (на 100 мл відвару), дайте йому настоятися кілька годин. Цим відваром змочуйте волосся і втирайте його в шкіру голови.
Еліксири молодості, краси та здоров'я
Часник і цибуля відомі зі стародавніх часів омолажівателі. Тибетські ченці, східні і європейські врачеватели, народні цілителі, віддавали данину поваги властивостям цих рослин і використовували їх у своїх прописах. Ось деякі з рецептів:
Рецепт молодості:
дрібно нарізані 2 зубчики часнику і 1 чайну ложку перги кинути в киплячу воду або молоко, тут же зняти з вогню, настояти хвилин 10 і потім випити. Пити цю настоянку слід раз на тиждень по склянці.
Еліксир для здорової шкіри:
10 цибулин середнього розміру і 1 головку часнику варити в 1 літрі молока не менше години. Додати мед. Приймати еліксир по одній столовій ложці 3-5 разів на день.
Омолоджуюча суміш:
беремо 10 лимонів, 1 л натурального меду і 10 великих головок часнику. Часник очищаємо і перемелює на м'ясорубці, з лимонів віджимаємо сік, додаємо мед і все перемішуємо. Закриваємо кришкою і залишаємо в темному прохолодному місці на сім днів. Приймати 1 раз на день натщесерце по 4 чайних ложки, дуже повільно, розсмоктуючи мед у роті.
Всі ці еліксири не тільки покращують стан шкіри і волосся, але і знижують схильність організму всім видам простудних захворювань, зміцнюють імунітет. Але, приймаючи їх потрібно дотримуватися обережності, враховуючи протипоказання, адже при всій своїй користі, і цибулю і часник - досить агресивні рослини, і крім своєї корисної місії вони можуть подразнювати слизові оболонки шлунка, кишечника, очей, носа. Так часник протипоказаний тим, у кого гастрит з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразка шлунка та інші захворювання ШКТ. Особливу обережність слід дотримуватись гіпертонікам і людям з тахікардією.
Ну і, безумовно, перед використанням масок і лосьйонів потрібно перевірити індивідуальну реакцію шкіри. Нанести трохи засобу на згин ліктя або на зап'ясті, через 20 хвилин видалити і почекати ще 15 хвилин. Якщо на шкірі не виявиться ніяких проявів роздратування - червоності, печіння, висипу, то можна використовувати ці кошти для шкіри обличчя без побоювань.
|
|
|
|
|
|