Флокси: краса природи для краси шкіри
 Важко знайти людину, яка б не знала флоксів. У них полонить все - і краса і різноманіття фарб і аромат. Флокси чудово виглядають в саду, на клумбі і в букеті. І зовсім не обов'язково букет викидати, можна використовувати квіточки з користю для своєї краси.

Мовою квітів флокс   позначає - полум'я твоїх губ . А в перекладі з грецької мови "флокс", значить - полум'я .

Якось раз Одіссей разом зі своїми моряками спускався в підземне царство - Аїд. І щоб орієнтуватися в непроглядній темряві вони несли в руках смолоскипи.

Вибравшись з Аїда назад на землю, факели супутники Одіссея кинули і з них виросли прекрасні квіти - флокси.

Карл Лінней в 1737 закріпив це ім'я за рослиною, зробивши його ботанічною назвою.

А на Русі за старих часів флокси називали ситцем ... Флокс - Phlox   - Трав'яниста рослина з сімейства сінюхових.

 Флокси: краса природи для краси шкіри


В роду флоксів близько 60 видів, за винятком флокси Друммонда все флокси багаторічники.

Флокси можуть бути високими і низькими. У них прямі жорсткі стебла, довгасті, загострені на кінцях листя зеленого або темно-зеленого кольору. Деякі злегка шорсткі.

Ароматні квіти можуть бути білими, рожевими, фіолетовими, жовтими, червоними і бордовими. Зібрані в рихлу кисть. Цвітуть флокси з липня і до заморозків. Флокси з сланкими пагонами цвітуть у квітні-травні.

Батьківщиною флоксів є Північна Америка. Перші переселенці були зачаровані цими квітами і стали садити їх у своїх садах.

У 1732 році флокси були завезені Джеймсом Шепардом з Північної Америки в Англію, де вони відразу прижилися завдяки вологому і теплому клімату.

У XVIII столітті флокси стали культивувати і створили кілька садових гібридів.

Незабаром, флокси завдяки своїй пишності, невибагливості і тривалості цвітіння завоювали всю Європу, оселившись спочатку в садах знаті, а потім і на ділянках середнього класу.

У Росії флокси з'явилися в XIX столітті.

Квітки флокса їстівні, вони мають слідкувати-пряний смак. Їх додають у салати, морозиво, кладуть на бутерброди, прикрашають торти.

Травники рекомендують білі флокси від нервів :

1 чайну ложку залити 1 склянкою окропу, настояти півгодини, приймати по 1 чайній ложці 4-5 разів на день.

 Флокси: краса природи для краси шкіри


І, звичайно, флокси використовують в косметиці.

Маска для нормальної шкіри

1 чайну ложку подрібнених білих флоксів змішати з 1 ст. ложкою сиру, добре розтерти, додати стільки сметани, щоб вийшла кремоподібна маса.

Нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити теплою водою.

Вмиватися прохолодною.

Маска для жирної шкіри

1 чайну ложку подрібнених білих флоксів добре розтерти з 1 ст. ложкою меду, додати збитий білок і знову добре розтерти, нанести на обличчя на 15-20 хвилин, змити теплою водою.

Маска омолоджуюча

1 чайну ложку сухих подрібнених флоксів змішати з 1 десертною ложкою квіток липи, заварити 1 склянкою окропу, настоювати 20 хвилин, процідити, додати в настій 1 чайну ложку меду, остудити. Нанести в декілька шарів на обличчя, шию, декольте за допомогою пензлика або ватяним тампоном.

Змити через 15 хвилин теплою водою.

Маска, що вирівнює шкіру і надає їй матовість

1 чайну ложку подрібнених білих флоксів розтерти з 1 чайною ложкою толокна, додати 1 збитий білок і стільки сметани, щоб вийшла консистенція крему.

Нанести на обличчя на 15 хвилин, зняти ватяним тампоном, змоченим в теплому відварі петрушки, або в теплій воді. Протерти обличчя кубиком льоду або вмитися прохолодною водою.

Маска для сухої шкіри

1 десертну ложку подрібнених білих квіток флокса залити трохи теплим молоком до утворення негустий кашки.

Нанести на обличчя на 15-20 хвилин, змити теплою водою і протерти обличчя кубиком льоду.

За старих часів вважалося, що якщо збирати з флоксів росу і наносити на обличчя, то старіння шкіри сповільниться на 7-10 років.
Автор: Наталя Алексєєва


 Використовуємо желатин у догляді за шкірою обличчя і волоссям
 Молодість, краса і здоров'я - ось до чого всі ми прагнемо! Чи замислювалися ви, наскільки тісно пов'язані ці три поняття? І адже ключовий момент - здоров'я. Якщо людина хвора, його волосся тьмяне і мляві, а шкіра далека від досконалості. Нездоровий організм швидше старіє. Тому не прагніть добитися просто краси, домагайтеся здоров'я - і тоді турбуватися буде не про що! Є багато секретів «здорової краси». Один з - них желатин! Все геніальне просто!

Чому желатин?

Тому що його склад унікальний! Це - розщеплений колаген, неймовірно корисний білок, який робить шкіру пружною і еластичною. Він допомагає зберегти молодість, призупиняє поява зморшок, відмінно пом'якшує і трохи відбілює шкіру.

Звичайно, є спеціальні креми з колагеном для старіючої шкіри, але вони дуже дорогі, а ефект зберігається тільки за умови постійного використання. Желатин, на відміну від них - доступне, натуральне і безпечне у використанні засіб.

Але пам'ятайте, що нічим не можна зловживати. Робіть желатинові маски один-два рази на тиждень, не більше. Цього цілком достатньо для відновлення метаболізму на клітинному рівні, поліпшення кровообігу і додання шкірі сяючого вигляду!

Як зварити з желатину косметичний зілля?

Головна умова приготування диво-масок - нічого не додавати, поки не розчинився желатин.

Для омолоджуючої маски для обличчя   знадобиться в 2 столових ложках теплого молока розвести 1 столову ложку желатину, розігріти, остудити і додати 1 білок. Маску треба тримати на обличчі 30 хвилин. Після того, як вона висохне, на шкірі з'явиться плівка, яку можна легко видалити, піднявши з країв.

 Використовуємо желатин у догляді за шкірою обличчя і волоссям


Ви любите желе з фруктами і ягодами ? Цим смачним блюдом можна обмазатися з великою користю для шкіри! Воно освіжить і поліпшить колір обличчя.

Приготуйте желатиновий розчин, остудіть його і додайте свіже фруктово-ягідне пюре. Нормальній шкірі сподобається апельсин і виноград, сухий - абрикос, хурма, мандарин, а жирної - малина, журавлина, грейпфрут, груша.

Якщо шкіра лущиться , Спробуйте з'єднати желатиновий розчин і жирні вершки . До цих основних компонентів також можна додати трохи меду або сільською сметанки. Ефект буде вражаючим!

Немає чорним точкам!

І, звичайно ж, не можна забувати про очищувальних властивостях   желатину! Маски з желатином ідеально підходять для жирної шкіри і допомагають позбавитися від чорних крапок. Правда, не варто очікувати, що цей засіб врятує від «важких» комедонов - в запущених випадках треба звертатися до косметолога.

Перед нанесенням маски треба ретельно розпарити шкіру обличчя. Найкращого ефекту можна домогтися після парової ванни, завдяки якій відкриються пори.

Отже! Приготуйте желатиновий розчин, нанесіть на шкіру і півгодини зберігайте спокій, а потім акуратно стягніть з лиця желатинову плівку, а разом з нею - чорні крапки! Скатертиною доріжка!

 Використовуємо желатин у догляді за шкірою обличчя і волоссям


Важливо, що пори при цьому не тільки очищаються, а й звужуються, що перешкоджає появі нових сальних пробок. Повторюйте процедуру раз на тиждень.

Желатин в догляді за волоссям

Мийте волосся спеціальним зміцнюючим шампунем , Відповідним для всіх типів волосся. Для його приготування вам знадобиться 1 столова ложка кристаликів желатину, 1 яйце і 1-2 столові ложки звичайного шампуню. З часом ви можете привчити волосся і припинити додавати шампунь.

Сухі та пошкоджене волосся побалуйте маскою .
Подрібніть листя кропиви. Столову ложку цієї сировини залийте склянкою окропу і залишіть настоюватися. У отриманому настої розчиніть 1 столову ложку желатину, додайте кілька крапельок ефірного масла шавлії і чайного дерева, половину чайної ложки яблучного оцту. Ввітріть цю суміш в чисте волосся і потримайте 15-20 хвилин. Процедуру повторюйте 1-2 рази на тиждень. Після цього ваше волосся будуть сильними, блискучими і шовковистим!

 Використовуємо желатин у догляді за шкірою обличчя і волоссям

Автор: Яна Колосовська