Домашні секрети молодості і краси
 Молодість ... це найкращий період у нашому житті. Молодими, ми рідко замислюємося про те, що час швидко минає, і, розлучившись з молодістю, ми станемо зовсім іншими. Але нам завжди хочеться бути красивими, незважаючи на свій вік. Тому, ще з давніх часів, люди ділилися порадами і народними засобами, як зберегти молодість і красу. Пропоную читачам познайомитися з рецептами, які легко втілити в домашніх умовах, витративши мінімум часу.

Народна косметика

Перше, на що звертає увагу чоловік при погляді на жінку, це її обличчя. Дуже важливо, щоб воно виглядало молодим і підтягнутим. Для цього рекомендую такі маски:

1. Беремо одну чайну ложку крохмалю і один банан, очищений від шкірки, змішуємо. Наносимо на обличчя і область декольте на 20 хвилин, чекаємо, поки маска не підсохне, потім змиваємо.

2. Змішуємо один лимон, одну чайну ложку меду, одну столову ложку білої глини, кладемо на 20 хвилин на обличчя. У результаті тонізується і зволожується шкіра, біла глина, у свою чергу, має антибактеріальні та протизапальні властивості, і тому широко використовується в косметології. Після такої процедури можливе почервоніння, але воно легко проходить за допомогою якого-небудь крему.

3. Беремо один яєчний білок (він звужує пори і стягує шкіру), одну чайну ложку лимонного соку і дитячого тальку, і додаємо кілька крапель ментолового масла. Теж залишаємо на 20 хвилин. Така маска добре усуває сліди втоми на обличчі. Всі ці маски не варто робити одночасно, можна чергувати з інтервалом кожні чотири дні.

4. А от від зморшок, як нещодавно з'ясували вчені, хорошим ефектом володіє звичайний твердий сир. Подрібнюємо його на дуже дрібній тертці. Змішуємо, в пропорції один до одного, з вершками (можна взяти рідку сметану). Наносимо на обличчя, залишаємо на 15 хвилин, змиваємо теплою водою. Після першої процедури відразу видно зміни на шкірі обличчя, вона стає пружною, бархатистою, набуває красивий колір. Маску можна робити щодня, таким способом розгладжуються дрібні зморшки.

5. І останній рецепт: скраб від целюліту. З такою проблемою, як зайвий жир, стикається майже кожна жінка. Беремо півсклянки морської солі і цукру, 4 столові ложки будь-якого рослинного масла (краще оливкової) і 5 крапель апельсинового масла, (якщо немає, то можна обійтися без нього). Змішуємо, наливаємо в долоню і натираємо проблемні зони знизу вгору. Проводимо цю процедуру 2 рази на тиждень після контрастного душу. Добре змиваємо і натираємо тіло живильним кремом.

 Домашні секрети молодості і краси


Продукти, які омолоджують

  Те, наскільки красиво ми виглядаємо, визначається так само тим, чим ми харчуємося. Наприклад, надмірне вживання кави звужує кровоносні судини, організм засмічується непотрібними речовинами, що призводить до різних захворювань, в тому числі і старіння. Набагато корисніше пити чаї на основі різних ягід, а також зелений чай. Останній же найкраще джерело антиоксидантів, вітамінів В, С, К, Р, РР. Він також втамовує спрагу краще, ніж вода, знижує стрес, збільшує мозкову активність, тонізує, знижує кров'яний тиск, зміцнює волосся, ясна, зуби, нігті, підвищує імунітет і знижує рівень холестерину в організмі.

  Другим важливим напоєм для омолодження є звичайне коров'яче молоко. Воно підходить для будь-якого типу шкіри. Ще цариця Клеопатра приймала молочні ванни кілька разів на день. Воно чудово зволожує. І навіть не дивлячись на те, що молоко буває жирним (якраз таке воно ще більш цілющий, бо містить жиророзчинні вітаміни А, Е, К), люди, що живуть в селі, не користуються косметикою з магазину, а тільки молоком і його продуктами . І, ні в якому разі, його не кип'ятити!

Секрет від Клеопатри

Можна зробити собі звичайну ванну, додати в неї 2 л молока, 2-3 столових ложки меду і 1-2 столових ложки масла мигдалю. Час процедури 20 хвилин. Після ополоснуться, промокнути шкіру рушником. Така молочна ванна корисна для сухої шкіри, вона робить її більш ніжною, знімає свербіж.

  А ось вживаючи щодня мигдаль, морква, помідор, чорний шоколад можна легко поліпшити стан своєї шкіри. Мигдаль містить вітамін Е, який відповідає за стан шкірного покриву, а також є антиоксидантом, який перешкоджає старінню організму і захищає від УФ-променів. Морква містить вітамін А, який теж перешкоджає старінню шкіри і не дає можливості надмірно розростатися клітинам у верхніх шарах епідермісу. Помідор же містить лікопін, який захищає шкіру від різних негативних впливів, підвищує її пружність і перешкоджає старінню. А ось ласунам припаде до смаку чорний шоколад, він вирівнює шкіру і захищає від УФ-променів.

 Домашні секрети молодості і краси


Правила краси

Ось декілька порад як продовжити свою молодість:

1. Травлення.   Шлунково-кишковий тракт повинен бути в повному порядку, вживайте свіжі овочі і фрукти, готуйте з них салати, їжте каші. Також корисний чай з ромашки, він надає молодість шкірі, пийте його вранці. Але не забувайте про звичайну воді - вона очищає організм від всяких шкідливих речовин, пийте близько 2 л в день.

2. Сон.   Безсоння або недосипання - це ворог номер один для шкіри і волосся. Оптимальний час для здорового сну - лягати спати в 9-10 годин вечора, а прокидатися рано вранці.

3. Свіже повітря.   Немає нічого корисніше прогулянки, вона надає бадьорість. Людині потрібно 30 кубометрів свіжого повітря. Це справжній кисневий коктейль, який молодить.

4. Вітаміни.   Вживайте їх якомога більше, їжте на сніданок вівсянку, взимку сухофрукти, пийте компоти і чай з шипшини (він джерело вітамінів).

5. Внутрішній настрій.   Секрет краси в тому, щоб уникати негативу у своєму житті. Жартуєте, смійтеся, радійте життю, займайтеся улюбленою справою, будьте доброзичливі і вічна молодість вам гарантована навіть без пластичних операцій!
Автор: Світлана Доскоч


 Березовий гриб: корисні властивості чаги
 Як опаде листочки, на стовбурах старих беріз з тріщинами можна побачити темні нарости неправильної форми. Це чага або березовий гриб. Ботанікам він відомий як трутовик косотрубчатий.

Чага   - Паразитний гриб з сімейства трутовікових.

Спори гриба проникають у деревину на місці пошкодження кори і починають її поступово руйнувати.

Кулястої форми нарости бувають на місцях зрубаних гілок, решта нарости мають неправильне обрис і горбисту поверхню. Товщиною вони бувають від 10 до 15 см і до 35-40 см в довжину.

Дереву, звичайно, від чаги одні незручності, а ось людям цей гриб приносити велику користь. Про цілющі властивості чаги знали ще в глибоку давнину. Способи його застосування описані в працях відомого середньовічного лікаря Абу Алі ібн Сіни.

У російському літописі XI ст. розповідається, що за допомогою відвару чаги вилікували від онкології губи великого князя Володимира Мономаха.

У XVI столітті народи Сибіру вважали березовий гриб панацей майже від усіх важких хвороб. Відварами з нього лікували захворювання серцево-судинної системи, печінки, нирок, легенів, шлунка і кишечника. Відвари у вигляді примочок прикладали до фурункулів, розтирали хворі суглоби.

У російських травниках XVIII століття містяться рецепти лікування березовим грибом онкології і шлунково-кишкових захворювань.

Але, крім лікування хвороб, чага широко і з великою ефективністю використовується в косметиці.

 Березовий гриб: корисні властивості чаги


При сіточках на обличчі

Подрібнити шматочок чаги, 1 десертну ложку залити 1/4 склянки теплої води, добре розмішати і настоювати 1 годину, додати 1 ст. ложку картопляного крохмалю, розмішати, викласти між шарами марлі і накласти на шкіру на 15 хвилин. Змити теплою водою.

Лосьйон з чаги для чутливої ​​шкіри

1 чайну ложку сухого порошку чаги змішати з 1 чайною ложкою квіток ромашки аптечної і 1 чайною ложкою трави шавлії добре перемішати і залити 1 неповним (до облямівки) склянкою окропу. Наполягати в термосі півтори години, процідити, додати 1 чайну ложку лимонного соку.

Протирати шкіру, схильну до подразнення вранці і ввечері.

Тонік для жирної шкіри

1 ст. ложку подрібненого березового гриба залити 1 склянкою гарячої води і настоювати в термосі всю ніч. Процідити, додати 1 ст. ложку потрійного одеколону і 1 краплю (не більше!) ефірного масла чайного дерева, перемішати.

Протирати обличчя вранці і ввечері.

 Березовий гриб: корисні властивості чаги
  Березовий гриб: корисні властивості чаги


Маска для сухої шкіри

2 ст. ложку подрібненого гриба залити 1/4 склянки гарячої води, але ні окропу, настоювати 1:00, остудити, додати 1 курячий жовток і 1 чайну ложку рослинної олії, перемішати і намазати на обличчя на 15 хвилин.

Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

Крем з чагой для в'янучої шкіри

2 ст. ложки настою чаги змішати з 2 ст. ложками меду, 50 г мигдалевого масла, 60 г водного ланоліну.

Мед розігріти на водяній бані, додати і розчинити ланолін, ввести мигдальне масло. Остудити, збити, використовувати як нічний крем, зберігати в холодильнику.

Проти лупи

1 ст. ложку чаги залити 1 склянкою гарячої води, настоювати 6-8 годин. Процідити, втерти в коріння волосся і добре змочити всі пасма, надіти поліетиленову шапочку. Змити настій через 40 хвилин теплою водою.

 Березовий гриб: корисні властивості чаги
  Березовий гриб: корисні властивості чаги


Маска для зміцнення і зростання волосся

2 ст. ложки відвару чаги змішати з 1 ст. ложкою свіжого соку цибулі і 1 ст. ложкою меду. Добре розмішати, втерти в коріння волосся, надіти поліетиленову шапочку, обмотати зверху рушником. Через півгодини вимити шампунем.

Ванна з чагой бадьорить і тонізуюча

Змішати 1 ст. л. подрібненого березового гриба з 1 ст. ложкою плодів фенхеля, 1 ст. ложкою трави фіалки триколірної і 1 ст. ложкою листя берези. Залити 1 літром води, довести до кипіння, зменшити вогонь і кип'ятити 15 хвилин. Остудити, процідити, вилити у ванну з температурою води + 37С.

Час прийому ванни 15 хвилин, область серця не повинна бути занурена у воду.

При застосуванні ванни 1 раз протягом півтора місяців шкіра помітно помолодшає.

 Березовий гриб: корисні властивості чаги

Легендарне чорне мило від "Бабусі Агафії" зроблено на основі чаги.
Автор: Наталя Алексєєва