|
Напевно, немає жодної людини, яка б не знала милих і скромних квітів - братків. Вони прикрашають наші клумби і сади, зацвітаючи травні, і цвітуть до середини осені. В античні часи їх називали символом оживаючої природи.
Одиночні квітки синьо-фіолетові, жовто-чорні, помаранчеві з однією-трьома темними смужками на довгих квітконіжках з двома приквітками.
У лісі, на лузі, в парках ростуть дикі
братки
-
фіалки триколірні
.
Братки мають лікувальні властивості, їх застосовують і в косметології.
Траву і квіти братків збирають під час цвітіння і сушать в тіні.
Братки містять: вітаміни - А, С, таніни, глікозиди, ефірна олія, макро і мікроелементи - цинк, селен, калій та інші.
Готове сировину фіалок триколірних продають в аптеці.
При застуді
1 ст. ложку пелюсток залити 1 склянкою окропу, нагріти на киплячій водяній бані 15 хвилин, остудити, процідити, вживати по ½ склянки 4 рази на день.
Відварами з братків вмиваються при запаленнях, сухості, свербінні, вуграх.
При шкірних захворюваннях приймають ванни з додаванням пелюсток братків.
Для сухої шкіри
1 ст. ложку сухих пелюсток братків залити 1 склянкою окропу, настояти півгодини, процідити, додати 1 ст. ложку вершків, змочити в розчині марлю, складену в декілька шарів і накласти на обличчя. У міру висихання марлю змочувати знову. Тримати 15-20 хвилин. Вмиватися водою кімнатної температури.
Відваром братків змочують шкіру і перед нанесенням крему.
Речовини, що містяться в братки, покращують здатність шкіри краще вбирати крем і використовувати його властивості.
Лосьйон
2 ст. ложки пелюсток братків залити 1 неповним (до облямівки) склянкою окропу, остудити, додати 1 чайну ложку меду, 5 крапель лимонного соку, 1 ст. ложку потрійного одеколону для жирної шкіри і 1 ст. ложку рожевої води для сухої шкіри.
Користуватися, як звичайним лосьйоном, зберігати в холодильнику.
Маска для жирної шкіри
Подрібнити свіжі пелюстки братків, взяти 2 ст. ложки перетерти і залити окропом так, щоб вода тільки покривала пелюстки, дати постояти і нанести на обличчя теплою на 20 хвилин. Вмиватися водою кімнатної температури.
Маска універсальна
4 ст. ложки подрібнених пелюсток фіалки змішати з 1 чайною ложкою меду і додати стільки оливкової олії, щоб вийшла сметанообразная маса. Нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити теплою водою, вмитися мінеральною водою без газу або кип'яченої кімнатної температури.
Маска для еластичності і гладкості шкіри
1 ст. ложку подрібнених пелюсток братків залити ½ склянки окропу, настояти півгодини, процідити, додати 1 ст. ложка крохмалю і нанести на шкіру в декілька шарів.
Змити через 20 хвилин прохолодою водою.
Маска для дратівливою шкіри, схильної до лущення, стягання
2 ст.л. сухих пелюсток братків залити ½ склянки киплячого молока, накрити кришкою, настоювати 1 годину, процідити. Додати подрібнені на кавомолці вівсяні пластівці, дати їм розбухнути і нанести кашку на обличчя.
Змити теплою водою.
Курс 3 тижні по 2 маски на тиждень.
Маска зволожуюча
Подрібнити пелюстки братків, взяти 3 ст. ложки і перетерти їх з 3 ст. ложками м'якого сиру, додати стільки вершків, щоб вийшла маса типу крему, нанести на обличчя на 20 хвилин.
Зняти ватяним тампоном, змоченим у відварі братків, вмитися ім. Через 5 хвилин обполоснути обличчя прохолодною водою.
Маска омолоджуюча
2 ст. ложки подрібнених братків змішати з 2 ст. ложками соку алое і додати трохи жирного крему або сметани, добре перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити теплою водою і протерти обличчя кубиком льоду.
До речі, братки - прекрасний елемент нейл-дизайну для весняного манікюру! Ось кілька прикладів:
|
Так і хочеться сказати про редьці - стара, як світ ... Ще в Давньому Єгипті редька була в раціоні будівельників пірамід нарівні з часником і капустою. Виявлені написи про окультурення редьки в Давньому Єгипті на піраміді Хеопса. З насіння редьки в Єгипті виготовляли рослинне масло, яке високо цінувалося в стародавньому світі.
Розводили редьку стародавні китайці і японці. У Стародавній Греції редька цінувалася на вагу золота. А наші предки не уявляли без цього овоча своєму повсякденному житті.
Редька вважалася їжею, яка оберігає від безлічі хвороб, дає силу і витривалість.
Редька - одно- або дворічна рослина з сімейства хрестоцвітних. Прямий стебло редьки виростає на 50-70 см вгору. Прикореневі листя мають глибокі надрізи і суцільно покриті жорсткими волосками. Білі, рожеві, бузкові, фіолетові квітки зібрані в пухкі кисті.
Цвіте редька в травні. Плоди - великі стручки з насінням у вигляді кульок.
Вирощують редьку через соковитих круглих або довгастих коренів з гострим смаком. Колір коренів буває самий різний від світлого до темного. Викопують плоди у вересні.
Коренеплоди редьки містять: вітаміни - А, В1, РР, В2, С, білки, клітковину, ферменти, фітонциди, ефірні олії, мінеральні солі калію, натрію, кальцію, магнію, заліза, фосфору, сірки, хлору.
Для того, щоб забезпечити себе на добу вітаміном С, досить з'їсти 200 г редьки.
Редька вважається дієтичним продуктом, вона спалює жири і допомагає не набирати вагу.
Редька покращує роботу шлунково-кишкового тракту, виводить з організму шкідливий холестерин, служить відмінною профілактикою атеросклерозу.
Народна медицина застосовує редьку для лікування хвороб печінки, жовчного міхура, серця, бронхів.
Зовнішньо при радикуліті.
Відвари з редьки п'ють при набряках.
Відвар з білої редьки
500 г редьки залити 1 літром води, додати 1 чайну ложку солі і кип'ятити 10 хвилин, Остудити, пити протягом дня замість води.
Редьку ще з часів Давньої Русі використовували в косметиці. Вона і тепер у знаючих людей користується заслуженою популярністю.
Маска з редьки поживна
Натерти на тертці чорну редьку, 1 ст. ложку кашки змішати з 1 чайною ложкою меду і 1 ст. ложкою сметани, додати 2 краплі оливкової олії. Нанести на обличчя, заздалегідь змащене олією на 5-7 хвилин.
Якщо не щипає, накласти ще один шар.
Змити через 10 хвилин теплою водою, вмитися прохолодною. Можна нанести живильний крем.
Маска з редьки омолоджуюча
2 ст. ложки натертої на тертці редьки змішати з 1 ст. ложкою соку алое, 1 ст. ложкою настою зеленого чаю, все добре перемішати і нанести на обличчя на 15-20 хвилин. Змити водою кімнатної температури.
Від веснянок
Віджати сік з натертої на тертці редьки, розбавити кип'яченою водою 1: 1 і протирати проблемні місця вранці і ввечері.
Якщо веснянок багато чи хочеться просто відбілити шкіру
Редьку нарізати тонкими, майже прозорими скибочками. Особа змастити оливковою олією або іншим рослинним і накласти скибочки редьки на 20-30 хвилин.
Скибочки зняти, обличчя протерти прохолодним молоком. Через 20 хвилин вмиватися водою кімнатної температури.
Маска для жирної шкіри
1 ст. ложку натертої на тертці редьки змішати з 1 збитим яєчним жовтком.
Через 20 хвилин зняти ватяним тампоном, змоченим в слабкій заварці зеленого чаю.
Через 5-10 хвилин вмитися прохолодною водою.
Маска для жирного волосся
Редьку очистити, натерти на дрібній тертці, віджати сік, додати відвар кропиви (1 ст. Ложку заварити 1 склянкою окропу, настояти півгодини, процідити), нанести на голову, втерти теплу масу в корені волосся.
Одягти поліетиленову шапочку, обв'язати зверху рушником.
Через 30 хвилин добре промити. Курс місяць по 1-2 рази на тиждень.
|
|
|
|
|
|