Активоване вугілля - продукт для нашої краси
 Інтернет заповнений закликами: «Схудніть з активованим вугіллям! »,« Одна таблетка вугілля - мінус 1 кг жиру! " і т.д. Ви вірите цим заявам? Давайте розберемося, чим активоване вугілля може нам допомогти. І не тільки для схуднення, але і для догляду за собою.

Активоване вугілля в наших аптечках припасений в основному як «ліки від живота». Однак чи знаєте ви, що ці таблетки чорного кольору можуть стати хорошим помічником з проблемами шкіри? Активоване вугілля може позбавити від бактерій і масел, при цьому очищає і не сушить шкіру.

Деревне вугілля використовувався в медицині і косметології протягом тисячоліть. Стародавні єгиптяни робили компреси з вугіллям на рани (щоб тримати їх чистими), для фільтрації води вугілля використовувався ще до нашої ери, а в 18 столітті вугілля став визнаним протиотрутою.

Що таке активоване вугілля?

Назва «вугілля» багатьох бентежить. Але активоване вугілля - це не ті вуглинки, на яких смажать шашлик. Активоване вугілля являє собою вугілля, оброблений киснем, з якого вилучено вода. Це робиться для того, щоб вугілля став більш пористим. Що ж робить активоване вугілля, коли ми його випиваємо при розладах шлунка?

Активоване вугілля діє як потужний магніт, що притягує домішки, токсини, забруднення - переважно органічні. Ця властивість вугілля допомагає навіть при отруєнні хімікатами і зіпсованими продуктами харчування. До речі, не дарма найефективніші фільтри для очищення води містять вуглець (вугільні фільтри), там теж «працює» активоване вугілля.

 Активоване вугілля - продукт для нашої краси


Активоване вугілля очищає не тільки шлунок

Тепер зрозуміло, як вугілля може допомогти при схудненні. Він діє як відмінний детокс. Очищення шлунка є однією з перших заходів, коли хочеться якісно схуднути. Природно, слід знати, що таким детокс не варто захоплюватися, тому не слухайте порад приймати активоване вугілля щодня. Активоване вугілля лише допоможе підготувати організм до нової дієті і нового способу життя.

Очищаючу властивість активованого вугілля логічно використовувати не тільки при отруєнні. Якщо вугілля здатний витягати токсини і бруд, то варто використовувати цю його здатність і для нашої шкіри.

Маски на основі активованого вугілля добре очищають шкіру, навіть глибоко в порах. Це дозволяє застосовувати їх як профілактику прищів і вугрів. Застосовувати активоване вугілля на шкіру слід 1 або 2 рази на тиждень. Насамперед, косметика з активованим вугіллям призначена для жирної шкіри з великими порами.   Такі кошти можна робити самостійно, а можна купити готовий продукт. Наприклад, маска ORIGINS Clear Improvement® Active Charcoal Mask, або серія так званих «чорних» коштів boscia® (Detoxifying Black Cleanser, Luminizing Black Mask, Revitalizing Black Hydration Gel).

 Активоване вугілля - продукт для нашої краси


Засоби з активованим вугіллям своїми руками

Увага! При роботі з активованим вугіллям варто враховувати, що він залишає брудні плями на одязі і на шкірі. Тому дійте акуратно. Правда, ці плями легко змиваються.

• Активоване вугілля для відбілювання зубів

Вуглець чистить забруднення дуже ефективно, видаляючи наліт. Приваблює в цьому рецепті і його повна натуральність. Використовувати відбілювання з вугіллям варто не частіше 1-2 разів на тиждень, щоб уникнути стирання зубної емалі.

Для рецепта нам буде потрібно зубна паста, зубна щітка і порошок активованого вугілля. Іноді вугілля вже випускається в порошкової формі (у капсулах). Але якщо вугілля в таблетках, то його треба потовкти.

Нанесіть пасту на зубну щітку і занурте щітку у вугільний порошок, щоб паста повністю покрилася шаром порошку. Чистіть зуби як звичайно. Природно, рот і зуби після такого чищення матимуть чорний наліт. Його слід виполіскувати за допомогою звичайної води.

 Активоване вугілля - продукт для нашої краси


• Маска з активованим вугіллям

Ця маска підходить для будь-якого типу шкіри, але перед використанням краще зробити тестування на ділянці шкіри, щоб зрозуміти, чи немає алергічної реакції. Робити це можна на руці, і почекати 24 години. Слід також зазначити, що вугільні маски схожі за дією на глиняні, але косметологами зізнається, що вугілля - більш чистий інгредієнт, ніж глина.

Інгредієнти:

- 1 чайна ложка активованого вугілля
- 1 чайна ложка гелю алое вера (або чистого соку алое вера)
- 1 чайна ложка води або рожевої води
- 5 крапель олії чайного дерева
- 1 щіпка морської солі

Змішати все в невеликому контейнері і нанести на обличчя тонким шаром. Дати масці висохнути, а потім - змити. Ця маска очищає пори шкіри, видаляє надлишки шкірного сала, матує шкіру.

 Активоване вугілля - продукт для нашої краси


• Скраб для обличчя з активованим вугіллям

Спосіб приготування:

- Взяти дві таблетки активованого вугілля.
- Додати половину або одну чайну ложку води. Залиште на кілька хвилин, таблетки почнуть пузиритися по мірі всмоктування води.
- Додати чайну ложку алое вера (соку або гелю).
- Стільки ж меду.
- Додати чайну ложку цукру. Намагайтеся не використовувати сіль, оскільки вона зневоднює шкіру.
- Все ретельно перемішати і нанести на обличчя. Залишити на 20-30 хвилин на обличчі. За цей час склад висохне.
- Змити маску-скраб чистою водою.

• Мило з активованим вугіллям

Вугілля і мило - здається, що два ці поняття суперечать один одному. Однак це не так. Активоване вугілля часто використовується в формулах саморобної та лікувального мила. Адже, як ми з'ясували вище, вугілля витягує всі токсини і забруднення. Мило з вугіллям часто радять для тих, хто страждає акне. І багато хто, хто пробував, підтверджують, що акне значно полегшується, майже проходить.

 Активоване вугілля - продукт для нашої краси


Мило з активованим вугіллям не шкодить шкірі, його можна використовувати безбоязно, хоча деяких бентежить чорний колір миючого засобу. Вугільне мило можна купити у тих, хто варить мило самостійно, або зробити його самій. Рецепт простий: у звичайний базовий склад додається порошок активованого угля. Можна розтопити звичайне дитяче мило і додати порошок туди, сформувавши новий брикет мила.
Автор: Тамара Василівна


 Жолуді для краси
 Мабуть, у кожному російському місті є дуби: вони можуть бути в парку, у сквері або на околиці у вигляді невеликої діброви. Про те, коли з'явилися у світі перші дуби, сказати складно. Але в якості продукту харчування і лікувального засобу жолуді використовувалися ще 5000 років тому. Саме до того часу відносяться відбитки жолудів в печах і скам'янілі плоди, виявлені при розкопках в Середземномор'ї.

На Русі дуб почитали, як святе дерево. Наші предки лікували різними його частинами хвороби і поранення. І плід дуба цінувався за його цілющі властивості.

Жолудь має форму овалу коричневого або буро-жовтого кольору від 1 до 3, 5 см завдовжки. На жолуді капелюшок-чашечка. Дозрівають жолуді у вересні - початку жовтня.

Жолуді містять: вітаміни - А, В, РР, білки, крохмаль, цукру, дубильні речовини, таніни, жирні олії, макроелементи - кальцій, магній, калій, фосфор і мікроелементи - залізо, цинк, мідь, марганець.

Плоди дуба мають протизапальну, бактерицидну, обволікаючу, сечогінну, протипухлинну властивостями, знімають набряки і спазми.

Жолуді вживають при чоловічих і жіночих захворюваннях, захворюваннях сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту.

 Жолуді для краси


Для очищення і зміцнення шлунка приймають настій жолудів протягом 3 місяців.

1 чайну ложку перетворених на порошок жолудів залити 1 склянкою окропу, настоювати до охолодження, процідити, вживати по 1/4 склянки 3 рази на день до їди.

Але перш, ніж застосовувати жолуді для лікування, їх потрібно обов'язково вимочити або обсмажити, щоб зруйнувався міститься в них кварцетин. Ця речовина безпечно для тварин, але токсично для людини.

Фахівці радять поступати так:

Жолуді очистити від шкірки, розрізати на 4 частини, залити водою кімнатної температури на 2 доби.

Воду потрібно зливати і наливати нову 3 рази на день. Потім залити жолуді водою вдвічі перевищує обсяг жолудів і довести до кипіння. Після чого жолуді подрібнити і просушити, розклавши тонким шаром.

Висушені жолуді розмолоти на млині.

При захворюваннях серця, діареї, циститі, бронхіті, кашлі з порошку варять каву.

1 чайну ложку сухих подрібнених жолудів залити 1 склянкою окропу і після охолодження процідити.

Приймати по 1/2 склянки 2-3 рази на день.

 Жолуді для краси


Жолуді з великою ефективністю використовуються в косметиці.

Маска універсальна

1 чайну ложку сухих подрібнених жолудів залити невеликою кількістю кислого молока, добре розмішати і накласти на обличчя на 15 хвилин. Змити, тампоном, змоченим у теплій воді. Вмиватися прохолодною.

Маска для гладкості шкіри

2 ст. ложки відвару з жолудів змішати з картопляним крохмалем до консистенції густої сметани. Додати 1 чайну ложку вершків. Нанести на обличчя на 15 хвилин, змити теплою водою, вмитися кип'яченою водою кімнатної температури.

Для жирної шкіри

10 г жолудів залити 1 склянкою окропу, накрити кришкою і кип'ятити на тихому вогні півгодини, процідити і протирати обличчя вранці і ввечері. Зменшиться саловиділення, стягнуться пори, і шкіра придбає матовість.

При вуграх робити примочки щодня.

 Жолуді для краси


Лосьйон для жирної шкіри

1 ст. ложку сухих подрібнених жолудів залити 1 склянкою окропу, варити 40 хвилин на повільному вогні, остудити, процідити, додати 1/4 склянки потрійного одеколону і 1 ст. ложку лимонного соку. Протирати жирні ділянки шкіри перед сном.

Для ополіскування жирного волосся і позбавлення від лупи

1 ст. ложку подрібнених жолудів залити 2 склянками окропу, кип'ятити 20 хвилин, остудити, процідити, споліскувати волосся після кожного миття, бажано 2-3 рази на тиждень протягом півтора, двох місяців.

Зовнішню шкаралупу жолудів застосовували для фарбування волосся в чорний колір і додання їм блиску.
Автор: Наталя Алексєєва