Гвоздика і кріп - прянощі для краси
 Якщо ваша шкіра схильна до прищів і запалень, використовуйте гвоздичні лосьйони. У боротьбі за красиву чисту шкіру вам також зможе допомогти кріп, що є природним антибіотиком.

Східні та споконвічно російські прянощі і спеції, дражливі своїм дурманним ароматом, здатні не тільки «настроїти» наш апетит на потрібний лад і додати стравам пікантності, а й послужити добру службу нашій красі, так як є чудовим доглядають засобом.

Гвоздика - потужний природний антисептик

Звична нам «гвоздика» - це висушений, не зовсім зрілий бутон тропічного, так званого гвоздичного дерева. У китайській медицині гвоздика, а точніше гвоздична масло використовувалося для очищення шкіри і лікування різних шкірних захворювань. Вся справа в тому, що мудрі китайці вже тоді знали про сильні антисептичних можливості цього масла.

Обережно! Концентрований нерозбавлене гвоздична масло у великих кількостях може завдати шкоди здоров'ю, тому перед використанням завжди необхідно його розбавити згідно з рекомендаціями інструкції. Вагітним жінкам гвоздична масло абсолютно протипоказано.

 Гвоздика і кріп - прянощі для краси


Вибілюємо зуби

Візьміть 2-3 бутони гвоздики і подрібніть їх. Змішайте гвоздичний порошок в рівній пропорції з подрібненою тирличем жовтою. Перед чищенням зубів порошок розведіть водою. Чистіть отриманої пастою зуби 2 рази на день протягом 3-х днів.

Зміцнюємо волосся

Візьміть 5 бутонів гвоздики і подрібніть їх. Змішайте гвоздичний порошок зі склянкою цибулиння і залийте склянкою горілки. Наполягайте два тижні в темному місці. Втирайте настій щоразу перед миттям голови і тримайте на волоссі протягом 30-40 хвилин.

Виводимо синці

Додайте в 1 літр холодної води 4-5 крапель ефірного масла гвоздики. Змочіть цією сумішшю складену в кілька разів марлю і прикладіть до удару. Тримайте до тих пір, поки марля не нагріє. Повторіть маніпуляції кілька разів.

Позбавляємося від прищів

У 100 мл холодної фільтрованої води додати 20 крапель ефірного масла гвоздики. Отриманим лосьйоном щодня протирати обличчя. При перших ознаках печіння або дискомфорту припинити застосування косметичного засобу.

 Гвоздика і кріп - прянощі для краси
 Кріп - природний антибіотик

Улюблений нами кріп - це справжня комора флавонідів, вітамінів С, В1, В2, В5, В9, P, PP, E, каротину, мікроелементів, а також у великій кількості калію, фосфору і заліза. Ефірне масло кропу - це природний концентрат рослинного антибіотика.

Позбавляємося від прищів

- Подрібнюємо за допомогою м'ясорубки в рівних пропорціях суміш з кропу, листя білокачанної капусти, ріпчастої цибулі, часнику і чорної редьки. Отриману пасту нанести на очищену шкіру обличчя на 20-30 хвилин. Змити прохолодною водою.

- Для приготування лосьйону проти прищів візьміть півсклянки подрібненої зелені свіжого кропу, 20 г гліцерину і 100 мл горілки. Наполягайте суміш протягом 3-х днів у темному місці при кімнатній температурі. Потім настій необхідно процідити і розбавити 100 мл фільтрованої води. Протирайте отриманим лосьйоном обличчя вранці і ввечері.

Плекаємо суху шкіру

Взяти 1 столову ложку подрібненої свіжої зелені кропу і змішати з 2-ма чайними ложками запарених вівсяних пластівців і 1 чайною ложкою мигдалевого масла. Додайте 1 столову ложку нежирної сметани, добре перемішайте компоненти. Нанесіть маску на обличчя на 15-20 хвилин. Змийте маску теплою водою.

Освітлює шкіру

Взяти 1 столову ложку подрібненої зелені кропу і змішати її з такою ж кількістю подрібненої петрушки. Залити отриману суміш 1 склянкою окропу, і настояти протягом 3-х годин. Процідіть настій через марлю. Отриманим лосьйоном протирайте обличчя 2 рази на день.
Автор: Інна Сєдих


 Фенхель
 «Той, хто бачить фенхель і не збирає його, - не людина, а диявол ...».
(Стара англійська прислів'я)


Фенхель відомий з глибокої давнини, його цінували кухаря Стародавнього Єгипту, Греції, Риму, Китаю. Вважалося, що його насіння загострюють зір і додають сили.

У Стародавній Греції фенхель був символом удачі. Стародавні греки називали фенхель «марафон», пов'язуючи з назвою місця битви, де вони здобули перемогу над персами в 490 році до н.е.

Фенхель згадує у своїх працях Пліній Старший. Древні вважали, що аромат фенхелю надає людині надзвичайні сили, відганяє злих духів, і притягує все світле і благотворний.

Щодо злих духів я не знаю, але наші прабабусі успішно відганяли їм бліх. У Середні століття ченці і священики під час своїх тривалих молитов освіжали подих, розжовуючи насіння фенхелю.

Фенхель звичайний - Foeniculum vulgare   - Дворічна або багаторічна пряна рослина з сімейства зонтичних. Народні назви: аптечний кріп, волошский кріп, солодкий кмин.

У фенхеля малогіллястим корінь, схожий на веретено. Стебло пряме, круглий, з ледь помітними борозенками і сизим нальотом, сільноветвістий нагорі, до півтора-двох метрів у висоту.

 Фенхель
 Сизуваті листя розсічені на довгі вузькі, часточки, що мають схожість з кропом. Дрібні жовтуваті квітки зібрані в суцвіття - складні парасольки. Плід - гола коричнево-зеленувата двусемянка довгастої форми до 5-8см завдовжки.

Батьківщиною фенхеля вважається Мала Азія, країни Причорномор'я, Південна Європа. Вирощується на зелень і насіння в однорічній або дворічна культурі в багатьох країнах світу. У деяких з них цілі плантації фенхеля, наприклад, в Японії, в Північній і Південній Америці, Китаї, Східній Індії, Франції, Італії, Польщі, Аргентині, Україні, Молдавії. Здичавілий фенхель зустрічається в Криму, Середній Азії і Закавказзі.

Цілющі властивості фенхеля
Для лікарських цілей з літа до осені збирають солодкуваті насіння фенхелю з оригінальним ароматом, злегка нагадує аніс. Парасольки сушать в тіні і обмолочують.

У фенхелі містяться: вітаміни - В, Е, PP, С, каротин, ефірна олія, жирне масло, білки цукру та інші корисні речовини.

Фенхель має дезінфікуючу, антимікробну, відхаркувальну, сечогінну і вітрогонною властивостями.

Про цілющі властивості фенхеля знали з глибокої давнини. Придворний лікар Фердинанда I П. А. матіоли в трактаті «Сила і дія фенхеля», опублікованому в 1563 році в Празі, оповідає про цілющі властивості цієї рослини.

Народна медицина використовує насіння фенхелю у вигляді чаю при поганому настрої, мігрені, бронхіті, пневмонії, кашлюку, кашлі, астмі, метеоризмі, болях у животі, ниркових захворюваннях, при грипі, циститах, уретритах, безсонні, клімаксі, для поліпшення зору.

Препаратами з фенхелю лікували катаракту, кон'юнктивіти.

- Настій
1 чайну ложку подрібнених на кавомолці насіння фенхелю залити 1 склянкою окропу, настоювати 20 хвилин, остудити, процідити, пити теплим. Можна додати мед.

Фенхель сприяє утворенню молока у годуючих матусь.

Наші бабусі колись готували з фенхеля «укропную воду», яку давали маленьким дітям при скупченні газів.

Чаєм з насіння фенхелю промивали очі при запаленнях.

Там, де росте фенхель, в атмосфері знижено до мінімуму зміст грибів.

Чай з насіння фенхелю п'ють бажають схуднути, так як він покращує обмін речовин, виводить токсини і канцерогенні речовини, спалює жири.

При стоматиті відваром фенхелю полощуть рот.

Листя і черешки фенхеля додають у салати, роблять з них начинки і подають у вигляді приправи до самих різних блюд.

Фенхель для краси
Масло фенхеля робить благотворний вплив на шкіру. Відвар фенхеля розгладжує зморшки і вирівнює колір шкіри. Компрес з настою фенхеля знімає запалення очей, почервоніння і набряклість повік.

- При прищах і запаленні шкіри
Заварити 1 чайну ложку фенхеля ½ склянки окропу, настоювати 20 хвилин, процідити, намочити марлю складену в декілька рядів у відварі і не занадто віджимаючи покласти на обличчя. Вмиватися після зняття маски не обов'язково.

- Маска з фенхелю
Розтерти 1 чайну ложку молодих насіння фенхелю, додати 1 чайну ложку меду, 2 ст ложки м'якого сиру, одне яйце. Все добре розмішати, накласти на обличчя на 10 хвилин. Змити теплою водою, вмитися холодною.

- Відвар для ополіскування волосся
1ст. ложку насіння фенхелю в термосі заварити 1 літром окропу, настоювати 1 годину, процідити, обполоснути волосся поле мятья. Зникає лупа, волосся стає густішим і швидше ростуть.
Автор: Наталя Алексєєва