|
Хто з нас, жінок, не любить тонкі ллються шовкові тканини, - здавалося б, уособлення самої жіночої суті.
У Франції в XV столітті ложі любові застеляють тільки шовковими тканинами для примноження любовних сил. Шовкова білизна першою стала носити відома коханка короля-сонця Людовіка XIV де Бурбона маркіза де Помпадур.
Невагомий, найтонший шовк виготовляється з ниток, що добуваються з кокона шовковичного шовкопряда, батьківщиною якого є Китай. В одній красивою китайській легенді говориться, що шовковими тканинами ми зобов'язані китайської імператриці Хен-Лінг-Чі, що жила 2600 років до н.е ..
Одного разу імператриця про щось чи то задумалася, чи то замріялася, і впустила в гарячу воду шовковий кокон. З розм'якшеного кокона відділилися шовкові нитки. Імператриця була розумною жінкою і швидко збагнула, як можна використовувати її ненавмисне відкриття. Так на землі з'явилося шовківництво, засноване на життєдіяльності шовковичного шовкопряда, харчується листям шовковиці - білої шовковиці.
Божеством шовковичного хробака була жінка, що стояла на колінах біля тутовника і виплітаються шовкову нитку. У Стародавньому Китаю існували спеціальні обряди жертвопринесення цьому божеству, докладно про це викладається в «Записах про обрядах» і «чжоускімі обрядах».
У Стародавньому Китаї був спеціальний податок на використання виробів з шовку. Більше 3000 років китайці зберігали таємницю виготовлення шовку, а спроба вивезти кокони шовкопряда з Китаю каралася стратою.
Але, незважаючи на загрозу розлучитися з життям, спроби приймалися одна за одною. За легендою, в 550 році н.е. вивести личинки шовкопряда до Візантії вдалося двом бродячим ченцям в видовбаних отворах палиць.
Метелик шовковичного хробака невелика, розмах її крил становить 27-37 мм. Фон передніх крил світло-коричневий з ледь помітним малюнком з темних ліній. Задні крила темно-коричневі, з двома світлими лініями. Мешкає шовкопряд тільки там, де є тутовнік.
У наш час гусениць розводять спеціально на культивованих кущах шовковиці в Китаї, Японії, Тайвані, Росії та інших країнах. Тутові шовкопряди дуже ненажерливі - з однією тонною листя тутового дерева впораються тридцять тисяч шовкопрядів, для того, щоб справити всього-навсього п'ять з половиною кілограмів шовку-сирцю. Виходить, що для того, щоб отримати один кілограм шовку-сирцю, необхідно трудитися п'яти з половиною тисячам шовкопрядів.
Шовкопряд створює навколо себе кокон за три-чотири дні. Під час розмотування кокона виходить шовкова нитка, приблизно від шестисот до дев'ятисот метрів у довжину. Для створення ж одного метра шовкової матерії потрібно від 2800 до 3 300 коконів. Тому натуральний шовк коштує недешево. Зате він довго носиться.
Шовк, незважаючи на свою тонкість і легкість, дуже міцний матеріал. І ще однією перевагою шовку перед іншими тканинами є те, що в шовкової тканини не заводяться комахи. Цим користувалися дами і кавалери Середньовіччя, які не любили митися. Натільна білизна з натурального шовку за наказом царя видавалося та російською офіцерам під час ведення бойових дій.
До того ж носити натуральний шовк дуже корисно. Він складається на 97% з білків і на 3% з жирів і воску, містить 18 амінокислот, що поліпшують не тільки зовнішній вигляд шкіри, але і циркуляцію крові, і роботу травної системи.
Шовкова білизна допомагає впоратися з алергією, знизити рівень цукру в крові, служить профілактикою гіпертонії і атеросклерозу.
Шовк входить до складу багатьох сучасних зволожуючих, живильних і розгладжують зморшки кремів і до складу шампунів і гелів. Сучасні косметологи стверджують, що всмоктується шкірою протеїни шовку, зволожують шкіру і активізують регенерацію шкірних покривів, гояться дрібні садна й подряпини, розгладжуються зморшки. Протеїни шовку легко проникають і в волосяну цибулину, зволожуючи і живлячи її, від чого волосся стає блискучим, пишними і еластичними.
Китайські жінки про цілющі і омолоджуючі властивості шовку знали давним-давно.
- Для того щоб шкіра стала ніжною і гладенькою, вони натирали її шовковим полотном. Що не заважає робити нам і зараз. Такі процедури сприяють зникненню целюліту. Натиратися рекомендується шовком білого кольору.
- Волосся для блиску і пишності також рекомендується натирати шовком білого кольору, брюнеткам можна натирати їх і чорним шовком.
- Для того щоб омолодити шкіру, потрібно налити в ємність воду, заморозити її, потім процідити через кілька шарів марлі, змочити цією водою шовкову тканину і зробити прохолодний компрес на обличчя, шию і декольте. Компрес тримають 20-30 хвилин, змочуючи тканину в міру висихання. Але для досягнення ефекту шовк повинен бути натуральним. Курс 20-25 компресів - 2 рази на тиждень. Після компресу не вмиватися, а робити його краще всього на ніч.
|
Можливо, хтось згадає маленькі металеві баночки з вазеліном, які продавалися в радянські часи. А хтось вже й не знає, що раніше це був найдоступніший продукт для жіночої косметички. Але і зараз їм з успіхом користуються жінки світу. І не тільки старезні дами!
Сказати, що вазелін - продукт з минулого, - ніяк не можна. Чи знаєте ви, що й донині в європейських косметичних магазинах і супермаркетах продається продукт з назвою
Vaseline
? А саме слово - це не тільки назва відомого нам кошти, але і бренд.
Зараз
Vaseline
- Це торгова марка, що належить англо-голландської компанії
Unilever
. А винайдений і запатентований вазелін був у Сполучених Штатах в 1872 році. У наші дні під маркою Vaseline випускається велика різноманітність засобів для шкіри, серед яких і зволожуючі лосьйони, і креми, і продукти для дітей, і навіть чоловіча косметика. Деякі продукти вже і не містять у складі того самого вазеліну, про який ми говоримо в цій статті.
Суперечки про те, наскільки вазелін - натуральний продукт, не вщухають. По суті, це побічний продукт, що утворюється при видобутку нафти. І деякі вважають, що це шкідлива сусідство, а є ті, хто доводить, що вазелін не більше небезпечний, ніж сама земля або вода, адже добутий з надр. Але кілька поколінь жінок виросло на вазеліні. Відома прихильниця вазеліну модель
Тайра Бенкс
частенько розповідає в інтерв'ю, що досі поважає цей продукт. Але якщо все ж брати до уваги деякі побоювання з приводу безпеки вазеліну, то все одно залишається чимало сфер для його застосування в справі турботи про нашу красу. Давайте відкинемо страх і спробуємо скористатися таким доступним і простим засобом.
Для зволоження
Деякі експерти вважають, що вазелін сам по собі не зволожує шкіру, він усього лише створює захисний бар'єр, що допомагає утримувати вологу. Є й ті, хто думає, що вазелін - сам по собі зволожуючий агент. Але й ті, й інші, не можуть не погодитися з тим, що для зволоження вазелін потрібен. Особливо це стає актуально в холодну і вітряну погоду. Хочете прокинутися вранці з м'якими і зволоженими губами? Нанесіть вазелін на них на ніч. А ще можна пом'якшити вазеліном грубі ділянки шкіри на ліктях, п'ятах, колінах - це теж порада для зимової пори року.
Для тісного одягу
Щоб уникнути роздратування і натертостей на шкірі від тертя тісних джинсів або обтягуючих легінсів, нанесіть в цих місцях трохи вазеліну. Одяг буде нормально ковзати, а ви уникнете висипань і ран.
Для парфуму
Вазелін допомагає продовжити дію духів. Спробуйте цей маленький трюк: перед тим, як скропити духами зап'ястя і шию, спочатку на ці місця нанесіть трохи вазеліну. Виявляється, вазелін здатний вбирати запах і зберігати його, поширюючи протягом дня.
Для пілінгу
Якщо змішати вазелін з сіллю - отримаємо соляної скраб, якщо з коричневим цукром - цукровий. Ви можете бути впевнені, що такий скраб не поранить шкіру, оскільки вазелін ковзає прекрасно, а сіль або цукор «працюють» як отшелушивающие агенти.
Для демакіяжу
Трохи тканини (фланелевою або ситцевій) і вазелін, і у вас готове доступний засіб для зняття макіяжу. Можна тканину замінити паперовою серветкою. Ватний тампон не раджу - залишаються ворсинки на обличчі. Вазелін хороший для видалення водостійких засобів макіяжу, а також бронзаторами (він частенько видаляється складніше, ніж тіні або помада).
Для зберігання і використання лаку для нігтів
Проблема багатьох - прилипання кришки флакончика лаку для нігтів до самого флакону. Буває, через це лак викидається. Не поспішайте. Нанесіть трохи вазеліну на шийку флакона, це допоможе кришці швидко Відгвинтивши. До речі, цей метод можна використовувати і для інших домашніх банок, які погано відкриваються.
Для стайлінгу волосся
Нанесіть трохи вазеліну на долоні, розітріть в руках і нанесіть на волосся. Він не ускладнює волосся, але додасть гладкості і слухняності. Це актуально для щойно вимитих волосся. А дівчата з кучерявим волоссям, напевно, і так знають цей рецепт, оскільки він здорово приборкує неслухняне локони. До речі, посічені кінчики добре запечатуються вазеліном, їм якраз потрібно таке покриття-плівка.
Для видалення плям
Вазелін може допомогти видалити плями від помади на одязі. Після цього, звичайно, утворюється пляма від самого вазеліну, але його легко видаляють милом або засобом від миття посуду. Є й рецепт видалення засохлого плями фарби. Пом'якшити фарбу допоможе вазелін, потім фарба віддаляється скипидаром, і після миючим і знежирюючим засобом прибираються плями від вазеліну.
Для манікюру
Перед тим, як зайнятися складним нейл-дизайном, змастіть вазеліном шкіру навколо нігтів. Потім перед малюванням обов'язково знежирте самі нігтьові пластини. Обробка шкіри вазеліном допоможе лаку не прилипає до шкіри, якщо раптом ви промахнетеся і зробите неточність, шкіру буде набагато легше очистити від лаку.
|
|
|
|
|
|