|
У цей лютневий день в ряді європейських країн відзначається красиве свято - день свічки. Напевно, на світі мало людей, які були б байдужі до палаючих свічок. Можливо, наша зачарованість ними йде з глибин далекого минулого людства.
Особливо прекрасні воскові свічки теплих жовтих і коричневих відтінків.
В давнину спочатку свічки робили з волокнистого матеріалу просоченого смолою.
Найперші воскові свічки, за припущенням учених з'явилися в Стародавньому Китаї та Японії. У цих країнах віск отримували з насіння рослин і комах, масу перемішували і скручували в трубочки, а всередину поміщали гніт, зроблений з волокон рослин.
Перші свічки з бджолиного воску з'явилися в Європі в середні віки разом з розвитком бджільництва були дуже дорогими і їх могли купити лише багаті люди. Зате вони так хвилююче пахли медом і горіли рівно і яскраво.
Ми теж можемо запалити воскову свічку, тим більше, медики кажуть, що
дивитися на горіння свічки корисно для нервової системи
. Але сьогодні віск нас цікавить з точки зору краси.
Віск - це продукт воскових залоз бджіл, який не розчиняється у воді, слабо розчиняється в спирті, розчиняється в скипидарі.
Віск буває світлого і темного кольору в залежності від кольору нектару зібраного бджолами з квітів.
Віск містить близько 300 різних речовин, найбільше складних ефірів, вуглеводнів, вільних жирних кислот, ароматичних і фарбувальних речовин, води.
Зберігатися може століттями.
У медичних цілях його використовували ще в Давньому Єгипті. В даний час його застосовують у фармацевтичній та парфумерній промисловості.
Але все-таки хотілося поговорити про воску, як про косметичний засіб. Тим більше, що
бджолиний віск підходить для догляду за будь-якою шкірою
.
Купити бджолиний віск можна на ринках, де продають мед і в магазинах спеціалізуються на продажі продукції бджільництва.
Для пом'якшення шкіри і надання їй еластичності
Змішати 40 г воску, 60 г меду, 30 мл соку цибулини білої лілії, покласти в емальовану каструльку і нагрівати на слабкому вогні, поки віск не розтопиться.
Перемішати, охолодити до трохи теплого і нанести на обличчя.
Через 10 хвилин маску зняти ваткою, змоченою в теплій воді.
Маска універсальна для будь-якої шкіри
Змішати 2 ст. ложки розтопленого воску з 2 ст. ложками соку алое і з 3 ст. ложками меду, додати 1 ст. ложку персикового масла, добре перемішати і нанести на обличчя на 10 хвилин, зняти ватяним тампоном, просоченим теплою водою.
Маска для обвітреної шкіри
Змішати в рівній пропорції розтоплений віск, мед і вершкове масло. Нанести на шкіру на 10-15 хвилин. Зняти маску.
Для сухої шкіри
Змішати в рівній кількості масло обліпихи, мед і розтоплений віск, нанести на обличчя на 10 хвилин.
Для старіючої шкіри
Змішати в рівних частинах розплавлений віск, сік картоплі, рослинне масло, лимонний сік, додати 1-2 чайних ложки сметани, нанести на 10 хвилин. Змити теплою водою.
Маска від зморшок
3 ст. ложки розтопленого воску змішати з 1 ст. ложкою меду і 2 ст. ложками риб'ячого жиру, нанести на обличчя на 10-15 хвилин. Зняти за допомогою ватного тампона, змоченого в теплій воді.
Для втомленою шкіри
Змішати 2 ст. розтопленого воску з 3 ст. ложками огіркового соку і 1 ст. ложкою меду.
Нанести на обличчя на 15 хвилин.
Для рук
1 ст. ложку розтопленого воску змішати з 1 ст. ложкою сметани, 1 чайною ложкою оливкової олії і 1ст. ложкою морквяного соку, нанести на руки на 15 хвилин.
При мозолях і огрубіння шкіри на п'ятах
Розтопити в емальованій каструлі на повільному вогні 2 ст. ложки воску і 2 ст. ложки прополісу, додати 3ст. ложки лимонного соку, добре перемішати і перелити в скляну баночку з темного скла, закупорити. Зберігати в темному місці, наприклад, в шафі або коморі.
Наносити мазь на п'яти щодня.
Косметика з бджолиним воском
Крем дитячий косметичний з бджолиним воском Bubchen
Аромат Beeswax від Demeter
Бальзам для губ Burt's Bees
Спеціальне пом'якшувальний засіб Oriflame Tender Care "Ніжна турбота"
Бальзам-догляд для сухої шкіри з бджолиним воском Avon Naturals
Масло для рук і ніг Spa Wisdom Африка Мед і Віск від The Body Shop
|
Батьківщиною кокосової пальми вважається Південно-Східна Азія, звідки кокосова пальма поширилася по всьому світу. Кокосова пальма у аборигенів вважається деревом життя. Кокоси не тільки використовують в їжу, з волокон плетуть канати, рогожі і мішка, а з шкаралупи роблять посуд.
Вчені ж вважають кокосову пальму одним з десяти найбільш корисних рослин на землі. Вперше кокосова пальма була описана в книзі італійського мандрівника Марко Поло (1254-1324).
Кокоси ростуть на кокосовій пальмі по 15-20 штук, дозрівають протягом 8-10 місяців.
Насправді кокосовий горіх не є горіхом, це кісточкових плід. Вага плоду може досягати 1, 5-2, 5 кг.
Під зовнішньою оболонкою плоду пронизаної волокнами знаходиться шкаралупа, потім насіння, що складається з м'ясистого поверхневого шару копри - м'якоті білого кольору і ендосперми - кокосового молока.
Кокосове молочко і м'якоть кокоса містять: вітаміни - В1, В2, В5, С, сахарозу, глюкозу, жирні кислоти, антиоксиданти, макро і мікроелементи - фосфор, калій, кальцій, залізо, натрій ...
Кокосове молочко добре втамовує спрагу, відновлює сили, очищає кров, покращує зір, попереджає розвиток онкології і серцево-судинних хвороб, нервовому розладі, перевтомі.
Воно корисно для нирок, має властивості антисептика і усуває інфекцію при сечокам'яній хворобі.
У їжу вживають кокосове молочко і копру кокоса - м'якоть, яку їдять свіжою, сушеної, натирають на тертці.
Спочатку виливають молочко, проробивши одне-два отвори в поглибленнях на кінці плода.
Кокосове молочко використовують в косметиці, особливо воно корисне для зволоження сухої шкіри і шкіри пересушеній сонцем.
Кокосове молоко зміцнює і волосся.
Маска, зволожуюча з молочка
2 ст. ложки кокосового молочка збити, додати 2 ст. ложки подрібненого ананаса, перемішати, злегка підігріти, нанести на обличчя на 20 хвилин. Змити теплою водою, вмитися водою кімнатної температури.
Маска універсальна
2 ст. ложки кокосового молочка змішати з 2 чайними ложками меду і 2 десертними ложками подрібнених на кавомолці вівсяних пластівців, добре перемішати, нанести на обличчя, шию і декольте. Через 20 хвилин змити теплою водою.
Маска з м'якоті кокоса для будь-якої шкіри
2 ст. ложки натертої на тертці м'якоті кокоса змішати з 2 ст. ложками перетвореного на пюре ківі, додати трохи вершків до отримання кашки і нанести на обличчя на 15-20 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.
Крім кокосового молока, в косметиці використовують
кокосова олія
, Яке омолоджує шкіру і довгі роки дозволяє їй не старіти.
Кокосова олія видаляє зовнішній шар відмерлих клітин шкіри, проникає в глибші шари шкіри, роблячи її гладкою і сяючою, розгладжує зморшки.
Олія з кокоса можна зробити вдома:
Вирізати шматочки кокосового м'якушки, натерти на дрібній тертці, залити теплою водою, остудити і поставити в холодильник. Через кілька годин на поверхні води з'явиться шар жиру в 3-4 см. Цей жир потрібно зібрати і розтопити на водяній бані, але ні в якому разі не кип'ятити. При кип'ятінні пропадають всі корисні властивості. Процідити в скляну баночку. Зберігати в холодильнику можна 5 днів. Залишилася стружку можна використовувати, як скраб для тіла.
Проти старіння шкіри
Нанести на очищену шкіру обличчя, шиї, декольте кокосове масло на 15 хвилин, змити теплою водою.
Маска, зволожуюча
1 чайну ложку кокосового масла змішати з 1 ст. ложкою сиру і 1 ст. ложкою натертого на тертці огірка, добре перемішати. Нанести на 15-20 хвилин. Змити теплим відваром петрушки або слабкою заваркою зеленого чаю.
Через 10 хвилин вмитися прохолодною водою.
Кокосова олія є прекрасним зволожуючим засобом для всього тіла.
Для зміцнення волосся
Втерти трохи кокосового масла в шкіру голови і розподілити по всій довжині волосся. Через 4-5-8 годин змити теплою водою.
Косметика з кокосом
* Шампунь, кондиціонер і масло для сухих і пошкоджених волосся «Пшениця і кокос» від Оріфлейм
* Спеціальне пом'якшувальний засіб «Ніжна турбота» з ароматом кокоса від Оріфлейм
* Туалетна Вода "Малайзійський Кокос" від Yves Rocher
* Блиск для губ «Кокос» від The Body Shop
* Ультрам'якого мило Melvita, у складі якого міститься пальмова олія, масло Арганії, Кокоса і каріте
|
|
|
|
|
|