|
Восени на прилавках з'являються довгасті соковиті плоди зеленого кольору, що виділяють складний аромат, що нагадує одночасно і полуницю і ананас. Це фейхоа - плід з Південної Америки. Індіанці називають його "акка" і використовують не тільки в їжу, але і як лікарська рослина. А ще фейхоа стане в нагоді тим, хто піклується про свій зовнішній вигляд і використовує для збереження краси домашні маски.
Фейхоа - Feijoa
- Невелике вічнозелене дерево з сімейства миртових з ламкими гілками жовтувато-сірого кольору. У висоту фейхоа виростає на 2-4 метри. Листя у дерева жорсткі, блискучі, овальної форми, зверху зелені, знизу опушені, сріблясто-сірі.
Великі квіти мають вигляд четирёхлістной чашечки червоного або малиново-рожевого кольору. Зовні пелюстки мають світліший колір, а в центрі квітки розташовані довгі червоні тичинки з жовтими пильовиками. Цвіте фейхоа в червні-липні.
Плід - довгаста багатонасінні ягода до 5-6 см завдовжки зеленого або жовтуватого кольору, вага від 20 до 100 г. М'якуш соковитий солодка з кислинкою і з приємним ароматом.
Росте в фейхоа в Бразилії, Аргентині, Колумбії, Уругваї. До Європи рослина потрапила в XIX столітті. Під час дослідження і классифицирования рослин Південної Америки, вчені звернули увагу на зеленуваті плоди, що ростуть на невеликих вічнозелених деревах.
Своє ім'я фрукт отримав на честь першовідкривача, бразильського натураліста -
Жоао да Сілва Фейхо
.
Незважаючи на те, що батьківщина фейхоа тропіки, дерево добре переносить морози до -12 - -14С.
Плоди фейхоа містять: вітаміни групи В, С, сахарозу, пектини, катехіни, танін, клітковину, ефірну олію, яблучну кислоту, велику кількість йоду та інші корисні речовини.
Протерті з цукром фейхоа, використовують як протизапальний засіб, їх призначають при атеросклерозі, авітамінозі, гіповітаміноз, захворювання шлунково-кишкового тракту, гастриті, при пієлонефриті, шкірних захворюваннях.
Фейхоа корисний для щитовидної залози, він покращує обмін речовин, підвищує працездатність і розумові процеси.
Любителі фейхоа завжди бадьорі, свіжі і повні енергії.
Вживання фейхоа всередину допомагає на довгі роки зберегти шкіру молодою.
На зиму фейхоа не варять, а перетирають разом зі шкурками з цукром і зберігають у холодильнику. Можна пропустити через м'ясорубку. На 1 кг фейхоа береться 1 кг цукру.
Соком фейхоа корисно протирати обличчя, шию, декольте. Якщо робити так хоча б протягом місяця, то шкіра помітно омолодитися.
Маска з фейхоа омолоджуюча
Перетворити фейхоа в пюре, взяти 2 ст. ложки, додати 1 чайну ложку рослинної олії і 1 чайну ложку меду, добре розмішати, нанести на 10 хвилин, змити водою кімнатної температури.
Маска з фейхоа для сухої шкіри
1 ст. ложку пюре фейхоа змішати з 1 ст. ложкою м'якого сиру, додати стільки вершків, щоб вийшла сметанообразная маса, і нанести на обличчя на 15 хвилин.
Змити теплою водою, вмитися прохолодною.
Маска з фейхоа для жирної шкіри
1-2ст. ложки пюре з фейхоа змішати з 1 курячим білком і 1 чайною ложкою меду. Нанести на обличчя на 15 хвилин, змити водою кімнатної температури.
Маска універсальна
До 2 ст. ложкам пюре з фейхоа додати картопляний крохмаль і 2 краплі лимонного соку, перемішати до утворення кремоподібної маси. Нанести на обличчя на 10 - 15 хвилин.
Змити водою кімнатної температури
Маска для в'янучої шкіри
1 ст. ложку протертого фейхоа змішати з 1 ст. ложкою обліпихової олії і додати стільки попередньо розмелених на кавомолці і замочених пластівців геркулесу, щоб вийшла легко розмазувати кашка. Нанести на обличчя на 15 хвилин.
Змити водою кімнатної температури. Нанести живильний крем, що підходить за типом шкіри.
|
Більшість з нас, коли чують слово "дріжджі", думають про тесті, згадують смачні бабусині або мамині пироги. Але дріжджі це не тільки можливість приготувати смачну їжу, це ще й спосіб зробити себе красивіше.
Хлібопекарські дріжджі являють собою одноклітинні мікроорганізми, які відносяться до класу грибів сахароміцетів і мають форму кулі або овалу.
Дріжджові клітини містять 75% вологи. Решта 25% - суху речовину клітини, яке складається з білків, мінеральних речовин і вуглеводів - глікогену і трегалози.
У дріжджах знаходяться так само ферменти, завдяки яким відбуваються всі їх життєві функції, без цих ферментів дріжджі не змогли б ні дихати, ні розмножуватися.
Для нормальної життєдіяльності дріжджів необхідні рідка середу, що містить поживні речовини, і певні температурні умови.
Найбільш сприятливою для розмноження дріжджів є температура +25 - 28С. При температурі +45 - 50С дріжджові клітини гинуть. Низька ж температура просто гальмує життєдіяльність дріжджів, вони впадають у стан анабіозу і зберігаються не псується.
Якщо заморожені дріжджі відтанути при кімнатній температурі, то вони збережуть всі свої корисні властивості.
Сьогодні ми будемо наводити красу за допомогою дріжджів.
Маска очищаюча
1 ст. ложку свіжих дріжджів змішати з 1 ст. ложкою сметани, 1 чайною ложкою чайної соди і додати стільки кип'яченої води, щоб вийшла сметанообразная маса. Нанести її на обличчя на 15 хвилин.
Змити водою кімнатної температури.
Маска тонізуюча і відбілююча
1 ст. ложку дріжджів розвести молоком до консистенції сметани і додати 1 чайну ложку подрібненого хрону, добре перемішати, нанести на обличчя на 20 хвилин.
Змити водою кімнатної температури.
Маска для жирної шкіри
1 чайну ложку дріжджів змішати з 1 ст. ложкою кислого молока, нанести на обличчя на 15 хвилин, змити теплою водою, вмитися прохолодною.
Така маска усуває жирний блиск і робить шкіру більш гладкою і матовою.
Маска для блідої шкіри
1 чайну ложку дріжджів змішати з 1 десертною ложкою сметани і 1 десертною ложкою свіжого морквяного соку, добре перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин.
Зняти ватяним тампоном, змоченим в теплій заварці чорного чаю. Через 5 хвилин вмитися прохолодною водою.
Маска тонізуюча
1 чайну ложку дріжджів змішати з 1 ст. ложкою тільки що вичавленого соку грейпфрута, нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.
Маска для еластичності і пружності шкіри
Розвести дріжджі в теплій воді до консистенції сметани, нанести на обличчя на 10 хвилин, змити теплою водою. Накласти на обличчя марлю, складену в декілька шарів і змочену в ромашкове чаї (1 пакетик або 1 чайну ложку на ½ склянки окропу, настоювати 10 хвилин). Полежати з марлею на обличчі 20 хвилин. У міру висихання марлю змочувати знову в ромашкове чаї. Вмиватися після цього не потрібно хоча б години 2.
Маска для сухої шкіри
1 чайну ложку дріжджів змішати з 1 ст. ложкою рослинного масла, намазати на обличчя на 10 хвилин. Змити теплою водою, вмитися холодною.
Маска для в'янучої шкіри
1 ст. ложку дріжджів розвести густими теплими вершками до консистенції сметани, добре розмішати, нанести на обличчя на 10 хвилин, змити теплою водою, протерти обличчя кубиком льоду.
Маска поживна
1 ст. ложку свіжих дріжджів змішати з 1 ст. ложкою рослинного масла, додати 1 десертну ложку меду добре перемішати, додати води до сметанообразного стану, нанести на обличчя на 10-15 хвилин.
Змити теплою водою, вмитися прохолодною.
Маска витаминизируется
1 чайну ложку дріжджів змішати з 1 ст. ложкою капустяного соку і 1 чайною ложкою соку алое. Нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.
|
|
|
|
|
|