|
У Японії в Старої Столиці Кіото проходить в 15 день 5-й місяця, починаючи з VI в свято мальви «Аой Мацурі». За переказами, це свято пов'язане з проливними дощами, які часто йшли в цю пору року, викликали повені і приносили людям багато бід. Тоді люди вирушили до храму і там звернулися до богів з молитвою. Боги почули їхнє прохання і дощі припинилися. На знак подяки люди піднесли богам в дар листя китайської мальви.
І з тих пір довгий час вважалося, що листя мальви мають чудовою силою запобігати повені та землетруси.
Насправді мальва була відома ще древнім грекам, які культивували її і вважали корисним і поживним рослиною.
Піфагор навіть вважав рожу рослиною причетним до божественної природи.
Мальва
-
Malva
- Однорічна, дворічна і рідше багаторічна рослина з сімейства мальвових до 2-х метрів заввишки.
У мальви прямий стебло, покритий жорсткими волосками. Великі, округлі, сіро-зелене листя. Великі квітки самої різного забарвлення від білого, рожевого, лимонної до темно-бордовою зібрані в суцвіття - довгий колос.
Квітки лісової мальви рожевого кольору. Садова мальва може бути махрової і напівмахрові. Цвіте мальва з кінця червня по вересень. Плоди - сухі просвіркі, що розпадаються на окремі сім'янки.
Сіють мальви зазвичай під зиму або на розсаду в березні, інакше вони зацвітуть тільки на наступний рік.
Учені припускають, що батьківщиною мальви є Балканський півострів, Євразія і Північна Америка.
Дика рожа росте практично на всій території Росії.
Пліній Старший писав:
«Хто п'є щодня чай з мальви, тим самим захищає себе від усіх випадкових захворювань»
.
В середні віки в Європі рожу використовували в медицині, кулінарії. А діти ласували її солодкими плодиками.
Мальва містить: вітаміни - В, РР, С, каротин, цукру, слизу, дубильні речовини, фарбувальні речовини, мікроелементи - залізо, кадмій, цинк ...
Насіння містить полувисихающее масло.
У народній медицині мальва лісова застосовується для лікування запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, циститів, холециститів, ларингіту, кашлю.
Настій при сухому кашлі
1 ст. ложку квіток мальви заварити 1 склянкою окропу, настояти півгодини, приймати по ½ склянки 4 рази на день у проміжках між їжею.
Цей же настій покращує стан під час клімаксу.
Мальва використовується споконвіку в домашній косметиці.
Умовно настоєм мальви
пом'якшують, заспокоюють шкіру, знімають набряклість.
1 ст. ложку квіток або листя мальви залити 1 склянкою окропу, настоювати 1 годину, процідити. Вмиватися настоєм вранці і ввечері.
Маска для гладкості шкіри
1 ст. ложку подрібненого кореня мальви залити 1 склянкою холодної води і кип'ятити 15 хвилин на повільному вогні, остудити. Відлити половину і додати в половину рідини 1 десертну ложку меду і 1 ст. ложку подрібнених на кавомолці пластівців, дати їм розбухнути і нанести на обличчя. Через 20 - 30 хвилин змити другою половиною настою мальви.
Маска омолоджуюча
Свіжі пелюстки мальви залити невеликою кількістю молока, дати постояти і накласти їх на обличчя. Через 20 хвилин зняти і вмитися водою кімнатної температури.
Для зняття набряків
свіжі пелюстки білих мальв, змочені в молоці, кладуть на повіки, на півгодини.
Маска зволожуюча
Подрібнити пелюстки мальви, взяти 1 ст. ложку, змішати з 1 ст. ложкою м'якого сиру і додати стільки вершків, щоб вийшла консистенція сметани і нанести на обличчя на 15 хвилин, змити теплою водою і вмитися прохолодною.
Для пишності волосся і їх блиску
2 ст. ложки подрібнених квіток мальви заварити 1 літром окропу в термосі, настоювати 40-50 хвилин. Остудити, процідити і споліскувати волосся після миття.
|
Масло мірри - одне з найдавніших масел. Завдяки унікальним цілющим властивостям йому знайшлося широке застосування в косметології. Завдяки йому, шкіра стає підтягнутою, пружною і еластичною, сповільнюються процеси старіння, розгладжуються неглибокі зморшки. Шкіра виглядає свіжою, відпочила і здоровою, матовою і бархатистою. Мрія будь-якої дівчини, чи не так?
Отримують це масло зі смоли миррового дерева, яке росте в Європі, Індії та Африці. У нього вузлуваті гілки і маленькі білі квіти.
Проблеми, з якими допоможе впоратися масло мірри
• Чи мучить Вас
пошкоджена і запалена шкіра
? Чи є у вас неісчезающая вугрі, важко загоюються виразки і рани, нариви, пролежні, екзема на обличчі, алергічні дерматити, грибок? Не хвилюйтеся, масло мірри допоможе забути про все це назавжди.
•
Суха, обвітрена і потріскана шкіра
теж може завдати чимало страждань. Масло мірри пом'якшить її і посприяє швидкої регенерації.
• Якщо ви серйозно травмували шкіру, це масло допоможе
розсмоктати рубці
.
• У
боротьбі з розтяжками
воно незамінне.
•
Випадання волосся
- Джерело паніки багатьох людей. Мірра зміцнить волосся і зупинить їх порідіння.
• Ще одне показання -
хвороби порожнини рота
. Це відмінний засіб від виразок, гінгівіту, пастозности ясен. Воно допоможе позбутися неприємного запаху з рота.
Як правильно користуватися маслом мірри?
Масло мірри найчастіше
змішують з іншими маслами
. Особливо добре підходять базові косметичні масла кедра, обліпихи, календули. Змішувати треба столову ложку обраного базового масла з 2-3 краплями мірри. Масло мірри добре поєднується з маслом кипариса, мандарина, ялівцю, сандалу, пачулі, чебрецю, лаванди, сосни, м'яти, ладану, гвоздики. Такі суміші можуть застосовуватися
замість кремів і масок
.
Масло мірри може використовуватися безпосередньо на уражені ділянки шкіри
В чистому вигляді
. Крапелькою мірри можна акуратно точково змащувати прищики, рани і нариви 2-3 рази на день.
Проти рубців і розтяжок
підійде суміш з масла мірри, гвоздики, грейпфрута (по з краплі кожного) з 10 г базового масла. Якщо рубці свіжі, шанс повного і безслідного загоєння дуже високий!
Для оздоровлення ясен
можна приготувати суміш, що складається з масла мірри (5 крапель), апельсина (3 краплі) і паросток пшениці та (10 крапель).
Звичайні
крему і шампуні
можуть бути збагачені маслом мірри. Просто додайте до 10 грамам основи 5 крапель мірри.
Миррове масло допомагає вирішити ряд
гінекологічних проблем
- Воно стимулює функції матки, допомагає відрегулювати менструальний цикл. Її можна використовувати для спринцювань при молочниці.
Однак існує й протипоказання - запам'ятайте: масло мірри
не можна застосовувати під час вагітності
!
Масло мірри в ароматерапії
Захоплюєтеся Ви ароматерапією? Якщо так, обов'язково спробуйте масло мірри. просто запаліть аромалампу і додайте декількох крапельок масла.
Воно має на рідкість теплим і насиченим ароматом. Йому характерний вишуканий запах з гострою
бальзамической ноткою
, Легким і приємним
пряним відтінком
.
Цей аромат підходить для медитацій, позбавляє від нервової перевтоми, допомагає розслабитися, швидко і легко заснути. При занепаді сил масло мірри може надати бадьорить. Крім того, це масло - відомий афродизіак.
Складно переоцінити користь масла мірри ... Це протизапальну, протимікробну, протигрибкову, ранозагоювальну, болезаспокійливу засіб допоможе добитися ідеального стану шкіри і зберегти його на довгі роки. Ви хочете, щоб шкіра набула світиться вид? Тоді обов'язково користуйтеся маслом мірри регулярно. Ефект не змусить себе чекати!
|
|
|
|
|
|