|
Колись маки цвіли на полях, у садах і на клумбах. Тепер їх можна зустріти не так часто, але все-таки мак вирощують заради його зрілих насіння, які використовують у кулінарних, лікувальних і косметичних цілях. Для домашньої медицини та косметології згодяться і пелюстки маку.
У Стародавньому Римі мак пов'язували з богинею родючості Церерой. Богиня мандрувала по світу і ніде не знаходила спокою і відпочинку. Тоді стурбовані боги виростили квіти маку, що б Церера могла відпочити і заповнити свої сили. Церера побачила маки, назбирала букет і заснула. А коли прокинулася, то зазнала величезну радість від урожаю, який побачила навколо. З тих пір рясне цвітіння маку пов'язують з хорошим урожаєм.
У народній медицині спиртову настоянку або відвар з сухих пелюсток маку використовують при перевтомі, безсонні і як загальне заспокійливий засіб.
Приймають їх при кашлі, пневмонії та катарі шлунка.
Пелюстки маку збирають у травні - липні, насіння - у серпні - вересні.
В Індії тонізуючу протигарячковий засіб готують з листя маку.
Мак використовують у харчовій і косметичній промисловості.
Удома можна самим приготувати чимало косметичних засобів з пелюсток і насіння маку:
Лосьйон маковий зволожуючий
2 ст. ложки пелюсток червоного маку і 1 чайну ложку макових зерен залити 1стаканом окропу в термосі і наполягати 3:00, процідити і протирати обличчя вранці і ввечері.
Лосьйон для сухої шкіри
1 ст. ложку подрібнених пелюсток маку залити ½ склянки киплячого молока, закрити кришкою, настоювати 2:00. Процідити, протирати обличчя вранці і ввечері.
Лосьйон зволожуючий
2 столові ложки пелюсток маку залити склянкою окропу, настоювати півтори години, процідити. Намочити у відварі шматок махрової тканини і накласти на обличчя на півгодини. Вмиватися не треба.
Маска для в'янучої шкіри
Подрібнити 10 пелюсток маку, залити оливковою олією на 1 мм, добре перетерти і нанести на обличчя на 15 хвилин.
Змити теплою водою, вмитися прохолодною.
Маска живить
1 ківі очистити від шкірки, розім'яти, змішати з 1 чайною ложкою насіння маку, добре перетерти, нанести на обличчя на 20 хвилин.
Змити водою кімнатної температури.
Маска для комбінованої шкіри
Розтовкти в порошок 1 чайну ложку макового насіння, додати 1 чайну ложку рисової муки (можна замінити пшеничного вищого сорту.). Додати 1 чайну ложку оливкової олії і 2 ст. ложки кефіру. Все добре розмішати і нанести на обличчя на 10-15 хвилин, після чого змити прохолодною водою.
Курс таких масок не тільки очистить шкіру, але і зробить її більш пружною і еластичною.
Для поліпшення кольору обличчя
Подрібнити 5 пелюсток маку, перетерти, додати 2 ст. ложки кефіру, 1 ст. ложку сиру, 1 ст. ложку морквяного соку, добре перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин, змити водою кімнатної температури.
Маска зволожуюча
Залити 5 пелюсток маку гарячими вершками так, щоб рідина закрила їх на 2 пальця, настоювати під кришкою близько години. Процідити, додати 1 чайну ложку меду, добре перемішати і нанести на шкіру в декілька шарів. Через 15 хвилин змити трохи теплою заваркою зеленого чаю.
Через 5 хвилин протерти обличчя кубиком льоду або вмитися прохолодною водою.
Маска для нормальної і жирної шкіри
Подрібнити і перетерти 4-5 пелюсток маку, додати 1 ст. ложку розтертих ягід малини, добре перемішати, додати 2 ст. ложки кефіру, нанести на обличчя на 15 хвилин, змити водою кімнатної температури.
Для протирання шкіри на ніч
2 ст. ложки пелюсток маку залити 1 неповним (до облямівки) склянкою окропу, настоювати протягом години, остудити, процідити, додати в ту частину, що буде використана 1 краплю оливкової олії.
Якщо протирати обличчя щовечора, то шкіра стане м'якою і пружною.
Для видалення волосся з будь-яких ділянок тіла
Вся рослина маку-самосійки спалити і втерти його золу в ту ділянку шкіри, з якого потрібно видалити волоски.
|
Винотерапия - це б'юті-процедура, яка, як видно з назви, використовує найкращі і корисні властивості вина. Винотерапію пропонують у багатьох спа Європи та Америки. Ви теж можете приєднатися до прихильниць процедури. Поїхавши, наприклад в Спа La Prairie, або насолодившись Винотерапии у себе на дому.
Про переваги вина знають багато. Про користь вина знали ще стародавні римляни, а віномассаж був частиною б'юті-ритуалів цариці Клеопатри. Келих хорошого червоного вина в день корисний для жінок, антиоксидантні властивості напою омолоджують і оздоровлюють. Антиоксиданти допомагають відновлювати колаген, надають пружність і скорочують зморшки.
Батьківщиною винотерапии називають Італію, Тоскану. Інтерес до винотерапии є майже у всіх європейських країнах, а в останнє десятиліття і в США ці процедури стали популярними в салонах.
У виноградне вино є дуже багато інгредієнтів, які косметологами називаються джерелами збереження молодості і краси шкіри. І виноградні стебла, і шкірка, і насіння, і сама м'якоть містять: потужні антиоксиданти, мінерали, пектинові цукру, дубильні речовини і вітаміни. Ці елементи сприяють зміцненню шкіри, зменшенню запалення, уповільненню процесів старіння. І, звичайно, не варто забувати про останній бумі в б'юті-індустрії - ресвератрол. Це речовина, знайдена у винограді, допомагає поліпшити мікроциркуляцію в шкірі, зміцнити колагенові зв'язку. Але ще ресвератрол, що міститься у виноградному вині, зменшує ризики захворювання на рак шкіри, хворобою Альцгеймера, захворюваннями серця та інших хвороб 21 століття.
Що таке салонна винотерапия?
У салонах і спа пропонують комплекс з декількох винних процедур. Тут і маски, і віномассаж, і віноомоложеніе. Задоволення не дешеве, 200-250 доларів за годину будь винотерапии. Клієнткам пропонується келих дорогого вина (за бажанням) і процедури на основі різних видів вин. В основному, використовується червоне вино, більш багате флавоноїдами і антиоксидантами.
Вино використовується не тільки для шкіри обличчя. Наприклад, в салонах пропонуються винні ванночки для ніг, а також цукрові скраби для ніг з додаванням шампанського. Є винні обгортання на основі шоколаду і вина, це розкішна процедура з антицелюлітним ефектом. Винні процедури дуже популярні в періоди весільних подорожей: спа-салони Італії, наприклад, пропонують цілі винні програми для двох, що включають ванни, масажі, а також обов'язковий легка вечеря з вином і сирної тарілкою.
Винотерапия будинку
Як бачимо, вартість винотерапии зараховує її до процедури класу люкс. Але є і хороша новина: винотерапію ми можемо зробити у себе вдома. Розкішна процедура стане доступною. А для цього допоможуть кілька простих рецептів:
•
Маска-ліфтинг.
Цей склад буквально затягує шкіру і має антивіковий силою. Мед у складі маски є натуральним зволожувачем. Результат - шкіра з гладкою текстурою і чистими порами.
Інгредієнти:
- 1 яєчний білок,
- 3 столові ложки червоного вина,
- 1 столова ложка органічного меду.
Всі інгредієнти слід змішати до отримання однорідної маси, і нанести на обличчя рівним шаром на чисту шкіру обличчя і шиї, уникаючи область навколо очей. Розслабтеся і залиште маску на обличчі на 10-15 хвилин. На очі можна покласти скибочки огірка. Після - змийте маску теплою водою, а в кінці обполосніть холодною. Промокніть шкіру сухим рушником, потім нанесіть зволожуючий крем.
•
Маска для світіння шкіри.
Натуральні інгредієнти в цій масці очистять пори і згладять шкіру. Результат - блискуча і шовковиста шкіра.
Інгредієнти:
- 1 столова ложка вівсянка,
- 1 столова ложка Шардоне
- 2 столові ложки простого йогурту
Змішати всі інгредієнти до однорідної пасти, викласти на чисту шкіру обличчя і шиї, крім області навколо очей.
•
Антивікова маска.
Зелений чай у складі - це додаткова доза антиоксидантів поряд з вином. Мед і йогурт - заспокійливі і зволожуючі інгредієнти. Маска робить шкіру молодою і сяючою.
Інгредієнти:
- 1 пакетик зеленого чаю, або 1 столова ложка заварки зеленого чаю,
- 1 столова ложка червоного вина,
- 1 столова ложка простого йогурту,
- 2 столові ложки органічного меду.
Заваріть чашку зеленого чаю. Розігрійте мед, щоб він став рідким (але не занадто гарячим), краще на водяній бані або в мікрохвильовці (протягом декількох секунд). Все перемішати до однорідної маси. Викласти масу рівним шаром на чисту шкіру обличчя і шиї, уникаючи область навколо очей.
• Крем-скраб для тіла. Цукор м'яко відлущує, а мед заспокоює суху шкіру.
Інгредієнти:
- 5 столових ложок нерафінованої цукру,
- 5 столових ложок коричневого цукру,
- 3-4 столові ложки органічного меду,
- 2 столові ложки червоного вина.
Нанести суміш на тіло, масажувати шкіру, потім змити у ванній або в душі. Закінчити процедуру зволожуючим кремом для тіла.
Насолоджуйтесь користю вина, використовуючи його для своєї краси. І не забувайте те, про що попереджає МОЗ: надмірне споживання вина всередину шкодить вашому здоров'ю.
|
|
|
|
|
|