|
За легендою першого чоловіка і першу жінку бог виліпив з глини і вдихнув у них життя. Те, що Єва потім була зроблена з ребра Адама, нічого не змінює. Матеріал-то все той же ...
Насправді глину люди стали використовувати з найдавніших часів. Її використовували при будівництві перших найпримітивніших хатин і пізніше при зведенні складних архітектурних будівель. Глиняні таблички, що донесли до нас інформацію про минуле людства так само з глини, на якій писали гострою паличкою. З глини робили глечики, горщики та інші судини. Кольоровою глиною все це розписували.
І ще в глибоку давнину було відомо, що глина вбиває бактерії і небезпечні для людини мікроби. Про лікування глиною писали Гіппократ, Пліній Старший, Конфуцій, Авіценна та багато інших.
У Росії лікування глиною застосовувалося в клініці С. П. Боткіна в кінці XIX століття. Царська Росія продавала глину за кордон. У першу світову війну в арміях деяких країн в їжу солдатам додавали трохи глини.
В кінці минулого століття вивченням глини зайнялися всерйоз вчені різних країн.
Лікування глиною застосовують на деяких західних курортах.
На нашій планеті існує кілька видів глини, які відрізняються один від одного не тільки квітів, але і набором корисних речовин.
Різна глина може містити: срібло, магній, марганець, цинк, кремнезем, фосфат, залізо, азот кальцій, молібден, алюміній, мідь, фосфор, кобальт.
Існує біла глина, чорна, жовта, червона, сіра, зелена, рожева, блакитна ...
В офіційній медицині, як правило, використовують білу і блакитну глину. У косметичних цілях застосовують глину різних кольорів. Купити її можна в аптеці і приготувати самостійні маски по типу шкіри.
Глина живить шкіру, зволожує, позбавляє від лущення, чорних крапок, відновлюється і оновлюється верхній шар шкіри, роблячи її рівною і пружною, розгладжує зморшки, омолоджує.
Глина має антисептичну й заспокійливу властивостями.
Змішуючи з водою її можна використовувати не тільки для обличчя, але і для всього тіла і для волосся.
Маска з білої глини
1 чайну ложку глини змішати з 1 десертною ложкою води і 1/2 чайної ложки оливкової олії. Добре розмішати, нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити спочатку теплою водою, потім вмитися прохолодною.
Маска для жирної шкіри
1 десертну ложку глини розвести водою кімнатної температури до консистенції сметани і додати 2-3 краплі свіжого лимонного соку. Нанести на обличчя на 10 хвилин, змити водою кімнатної температури.
Маска для в'янучої шкіри
1 ст. ложку глини розвести водою до консистенції сметани, додати 1 яєчний білок, добре перемішати і додати 1 краплю ефірного масла розмарину. Нанести на 10-15 хвилин. Змити водою кімнатної температури.
Маски, що стягують пори
1 ст. ложку блакитної глини розвести водою, додати 1 чайну ложку рисової муки, перемішати, додати 1/2 чайної ложки свіжого соку лимона. Нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити теплою водою і потім протерти обличчя кубиком льоду.
1 ст. ложку білої глини залити вершками до консистенції сметани, додати чайну ложку сметани, 1/2 чайної ложки рослинної олії і 1/2 чайної ложки соку грейпфрута. Перемішати, нанести на обличчя на 10 хвилин.
Змити теплою водою.
Маска для сухої шкіри
1 ст. ложку рожевої глини змішати з яєчним жовтком, додати 1 чайну ложку сиру, перемішати, залити вершками до консистенції густої сметани, нанести на обличчя на 15 хвилин.
При жирній шкірі жовток замінити білком, а сметану кефіром.
Маска, що омолоджує і розгладжує зморшки
1 ст. ложку блакитної глини зміщувати з 1 чайною ложкою меду, 1 чайною ложкою оливкової олії і долити стільки свіжого соку огірка, щоб вийшла густа сметанообразная маса. Нанести на обличчя на 15 хвилин.
Змити теплою водою, вмитися прохолодною.
Від веснянок
1 ст. ложку блакитної глини змішати з 1/4 чайної ложки лимонного соку і залити свіжим соком огірка. Добре перемішати і нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.
Готові маски
Очищаюча маска з глиною «Реп'ях» серії Pure Nature від Oriflame
Маска із глиною для глибокого очищення шкіри обличчя Solutions «Ідеальна шкіра» від Avon
Експрес-маска з червоною глиною Sisley Eclat Express Radiant Glow Express Mask Cleansing With Red Clay Intensive Formula
Маска для обличчя та волосся з марокканської глиною від Yves Rocher
Маска для обличчя з рожевою глиною Pure and Radiant Mask with Pink Clay від Clarins
|
Свіжі лимони зараз продаються в супермаркетах цілорічно. За ціною - доступні, за своїми властивостями - незамінні. Дізнайтеся, для чого потрібні лимони нашій красі.
Дивно, в дитинстві смак лимона не подобався зовсім. А зараз багато страви з м'яса, випічка, коктейлі практично не мисляться без пікантної кислинки натурального лимонного соку або цедри.
Але лимону місце не тільки на наших кухнях. Догляд за шкірою і волоссям стає набагато ефективніше, якщо в нього додати ці підбадьорливі лимонні нотки.
УВАГА: Не залишайте лимонний сік на шкірі протягом довгого часу, в комбінації з сонячними променями він може провокувати серйозні шкірні реакції.
Лимони від вугрів і акне
Антибактеріальної і протигрибкової сили цього підбадьорливого плода достатньо, щоб вважати його натуральної альтернативою будь сильному засобу для лікування акне. А рецепт застосування до банальності простий: зробіть свіжий зріз м'якоті лимона і протріть лимоном обличчя. Можна попередньо на половинку лимона накапати декілька крапель органічного меду, і обробити таким «медовим лимоном» ділянки шкіри, де є вугри. Зачекайте 10 хвилин і сполосніть обличчя холодною водою.
Лимони для рівного тону шкіри
Плями на шкірі з'являються не тільки від вікової або гормональної пігментації. Нерівність залишають прищики і акне. Лимонна кислота має властивість вибілювати і вирівнювати тон шкіри. Навіть ювеліри відбілюють срібні і золоті прикраси з допомогою лимонної кислоти (правда, для сильного відбілюючого ефекту виріб кип'ятять Лимонка). Варто відзначити, що моментального ефекту одне застосування часточки лимона не принесе - потрібно кілька застосувань. Будьте також уважні з лимонною кислотою, якщо на обличчі є відкриті рани або порізи (потрапляючи на них лимонний сік буде дуже сильно жалити шкіру).
Лимони для відбілювання зубів
Звичайно, результати навряд чи повторять салонне відбілювання, але на 1-2 тони освітлити емаль можна. Але слід дотримуватися при цьому певні правила:
- Змішайте харчову соду з лимонним соком,
- Помістіть суміш на зуби за допомогою ватної палички,
- Не залишайте більш ніж на 1 хвилину, бо лимонна кислота є досить сильним інгредієнтом для зубної емалі.
- Ретельно почистіть зуби пастою і прополощіть проточною водою.
Лимони від жирної шкіри
Перед сном, а також перед ранковим умиванням проведіть по шкірі ватяним тампоном, змоченим в розбавленому лимонному соці. Жирний блиск буде переможений.
Лимони для кольору волосся
Освітлити відтінок волосся або окремі пасма можна за допомогою лимонного фарбування за участю сонця. Ідеальне місце для такого фарбування - дача або літній відпочинок. Для фарбування змішайте сік лимона з кондиціонером для волосся. Нанесіть склад на волосся (по всій довжині повністю або на окремі пасма), і перебуваєте на сонці протягом декількох годин. Повторюйте процес, принаймні, раз на тиждень, і ви помітите, що ваші волосся стали значно світліше, і придбали натуральний ефект вицвілих на сонці пасом.
Лимони для зміцнення нігтів
Лимонний сік не завжди справляється за один раз з висвітленням нігтів, але кидати цю процедуру не варто. Потрібно кілька застосувань для того, щоб позбавити нігті від жовтизни. А ось і хороша новина: поки ви будете чекати осветляющего ефекту від лимонного соку, він буде «працювати» як зміцнювальний засіб для нігтів. Змішайте лимонний сік з оливковою олією і наносите на нігті - це засіб швидко позбавить від слабких і ламких нігтів.
Лимони від лупи
Заспокоїти суху шкіру голови і усунути лупа допомагають маски для шкіри голови з лимоном. Зробіть суміш на основі кокосового масла, оливкової олії, свіжого меду і лимонного соку. Ретельно помасажуйте шкіру голови цим складом. Це хороше рішення від сухості і лупи.
Лимони як ефективний скраб
Лимонний сік усуває мертві клітини шкіри. Після нього, як після будь-яких фруктових кислот, шкіра стає гладкою і яскравою. Застосовуйте лимонний сік, щоб зробити домашній хімічний пілінг.
Лимони для очищення шкіри
Ви завжди зможете зробити очищення шкіри більш ефективним, якщо будете додавати у миючі засоби лимонний сік. Можете спробувати зробити домашнє миючий засіб, змішавши йогурт і лимонний сік. Помасажуйте шкіру цим складом, це відмінно видалить будь-який бруд, жир і бактерії, одночасно зволоживши шкіру.
Що говорить наука
До домашніми рецептами і засобам не у всіх сучасних жінок є довіра. Однак у випадку з лимонами побоюватися нічого. Наука погоджується з народними рекомендаціями та визнає лимон як джерело дуже великої кількості переваг для здоров'я та краси:
- Лимон допомагає печінці очищатися від токсинів, стимулюючи роботу природних ферментів. Це сприяє хорошому здоров'ю і допомагає зберегти шкіру чистою.
- Лимонна кислота допомагає усунути відкладення кальцію в судинах, а також запобігає появі каменів у нирках.
- Лимон містить величезну дозу антиоксидантів, таких як вітамін С, який впливає на рівний тон шкіри і відсутність зморшок.
- Вітамін С також, як широко відомо, стимулює імунну систему, запобігаючи простудні захворювання.
- У лимонах багато електролітів, таких як калій, кальцій, магній, що допомагають зволожувати організм.
- Лимони багаті флавоноїдами. Ці речовини покращують кровообіг, допомагають підтримувати нормальний кров'яний тиск і зменшують будь-які запалення.
- Лимонний сік відмінно балансує рівень рН. Кислий смак вводить в оману, проте лимони формують лужне середовище в організмі.
- Лимони містять модифікований пектин і лімоноіди, ці речовини зупиняють ріст ракових клітин, і навіть в деяких випадках викликають смерть ракових клітин.
ЩОДЕННИЙ РАДА: Починайте свій день з лимона. Слід вичавити м'якоть в глечик з теплою водою, додати шкірку. І пити цей напій з ранку. Здоровий колір обличчя, гарний метаболізм і стрункість забезпечені!
|
|
|
|
|
|