Ах, ця червона горобина - оберіг краси, молодості та здоров'я!
 Колись давно, в незапам'ятні часи наших предків, горобина вважалася священним деревом, якому поклонялися, навколо якого водили хороводи і жерці підносили свої молитви до богів і духів, спалюючи горобинові гілки. З ягід горобини дівчата робили намиста і вважали, що таке намисто врятує від чорного чаклунства, від не Добро погляду і інших напастей. Крім того оберіг з ягід горобини був покликаний уберегти його носительку від нещасної любові, зберегти її молодість і примножити красу. Використовувати горобину з косметичними цілями, на думку дослідників, першими почали гречанки, саме мешканки Еллади помітили, що вода, настояна на горобині, має цілющі властивості, а якщо кашку з розім'ятих стиглих ягід горобини нанести на шкіру, то вона омолоджується, зникають дрібні зморшки, тон шкіри вирівнюється, бліднуть пігментні цятки.

І це не дивно!

Подивіться на склад соку червоної горобини, - чого тут тільки немає! Каротин в значній кількості, вітамін С, вітаміни Е, К і Р, ефірне масло, яблучна і лимонна кислоти, специфічні парасорбіновую і сорбінова кислоти, спирти, антибактеріальні речовини, фітоестрогени. Плоди горобини містять чимало калію, магнію, фосфору, заліза і ряду інших макро і мікроелементів.

Щоб користі від усього цього багатства, що таїться в невеликих яскравих ягодах, зібраних в красиві грона, було більше, горобину краще використовувати і для зовнішнього (маски, лосьйони, тоніки) і для внутрішнього (вітамінні напої, киселі, варення) споживання. Тільки врахуйте, горобина набуває найцінніші властивості після осінніх заморозків ... ось тоді і потрібно її збирати, звичайно, не вздовж автомобільних магістралей, і не у дворах мегаполісів і промислових центрів.

Зовні ...

Свіжий горобиновий сік, віджатий з дозрілих ягід, чудово підходить для догляду за будь-яким типом шкіри. Їм можна протирати обличчя, щоб освіжити і тонізувати шкіру. Також для цієї мети добре підходить косметичний лід, заморожений з соку горобини.

* Горобиновий лід

Стиглі ягоди горобини розімніть або попустити через м'ясорубку, відіжміть сік, розведіть його кип'яченою водою (1: 1), розлийте у формочки і поставте в морозильник. Цілюще лід з горобинового соку тонізує шкіру, стягує пори, добре допомагає при купероз.

* Омолоджуюча маска «Горобина + Мед»

Приголомшливим тонізуючим і омолоджуючий ефект володіє найпростіша маска з ягід горобини. Дві ст. ложки ягід стиглої горобини розімніть або потовчіть до утворення соку. Кашку з розім'ятих ягід горобини змішайте зі столовою ложкою меду, додайте трохи гарячої води і нанесіть маску на шкіру обличчя, через 10-15 хвилин змийте прохолодною водою. Ця маска добре тонізує і підтягує в'ялу, старіючу шкіру обличчя.

 Ах, ця червона горобина - оберіг краси, молодості та здоров'я!


Схожим дією володіє і наступна маска ...

* Рябиновая маска для в'янучої шкіри

  Змішайте і ретельно розітріть: 1 чайну ложку горобинового соку, чайну ложку меду, чайну ложку оливкової олії. Додайте яєчний жовток і збийте суміш. Отриману масу нанесіть на добре очищену шкіру обличчя і шиї на 15-20 хвилин. Змийте маску відваром петрушки і обполосніть обличчя прохолодною водою.

* Вітамінно-зволожуюча маска «Горобина + Морква»

Кашку з стиглих ягід горобини змішайте з рівною кількістю тертої моркви. Якщо шкіра суха можна додати в суміш столову ложку будь-якого рослинного масла. Нанесіть маску на очищену шкіру хвилин на 15, а потім змийте теплою водою.

* Відбілююча маска «Горобина + Кефір + Петрушка»

Змішати 2 столові ложки кефіру (краще взяти 2-3-денної давності) зі столовою ложкою розім'ятих ягід горобини, додайте таку ж кількість соку петрушки або лимона. Маска наноситься на очищене обличчя на 15-20 хвилин, потім змивається теплою водою. Відмінно підходить для відбілювання жирної шкіри і поліпшення кольору обличчя.

* Лосьйон з горобини

Чудово підходить для жирної і змішаної шкіри обличчя. Для приготування візьміть 2 ст. ложки ягід горобини, і ретельно їх розімніть, щоб утворився сік. Помістіть отриману кашку в яку-небудь скляну ємність. Обережно влийте 1 склянку окропу, додайте 1 ст. ложку меду, 2 ст. ложки сухого білого вина і 1 чайну ложку яблучного оцту. Добре все перемішайте, щільно закрийте ємність, і залиште на 1 добу.

* Маска для поліпшення кольору шкіри «Горобина + мед + молоко»

Ця маска додасть трохи здорового рум'янцю блідою і тьмяною шкірі. Вам знадобляться заморожені ягоди горобини - 1 стіл. ложка, які потрібно обшпарити окропом. Додайте до ягід 1 стол. ложку мёжа і 3 стіл. ложки теплого молока. Гарненько все розітріть і нанесіть отриману суміш на обличчя. Через 15 хвилин вмийтеся теплою водою, а потім сполосніть обличчя холодною водою.

 Ах, ця червона горобина - оберіг краси, молодості та здоров'я!


Зсередини ...

Враховуючи багатий склад, плоди горобини червоної можна і потрібно використовувати як полівітамінний, загальнозміцнюючий засіб, для поліпшення і прискорення обмінних процесів, процесів відновлення.

У народній та офіційній медицині сік горобини і відвар з її плодів знаходить застосування при різних запальних процесах як протизапальний, сосудоукрепляющего, протинабряклого, антибактеріального, що регулює склад мікрофлори кишечника кошти.

Важливим компонентом ягід горобини є пектини, які перешкоджають надлишковому бродінню вуглеводів, тим самим, зменшуючи газоутворення в кишечнику.

Дуже цінним компонентом плодів горобини є парасорбіновую кислота , Яка поряд з сорбінової кислотою , Належить до специфічних антибіотиків і як, виявилося, обмежує активне розмноження деяких вірусів, гальмує ріст мікроорганізмів, грибів і цвілі.

У насінні горобини міститься глікозид амігдалин   (іноді його називають вітаміном В17), при розщепленні якого в організмі утворюються ціаноподобние речовини, у зв'язку з цим відвар з плодів горобини слід вживати в день приготування, а консервацію протягом року. В іншому випадку існує небезпека, що потрапивши в продукт, амигдалин разом з гіркотою додасть йому токсичні властивості. Правда, присутність амігдаліна має і деякі позитивні сторони - цей глікозид підвищує стійкість організму до кисневого голодування, і, на думку багатьох адептів альтернативної медицини, є потужним профілактичним і лікувальним засобом проти онкологічних захворювань. Наскільки це вірно наука ще з точністю не визначила, а от можливість надавати токсичну дію на організм амігдоліносодержащіх кісточкових (у тому числі і горобини) сумнівів не викликає, так що дотримуйтеся обережності.

 Ах, ця червона горобина - оберіг краси, молодості та здоров'я!


З оздоровчою метою з ягід горобини в осінній період прийнято готувати настої і відвари. Технологія не складна:

* Відвар плодів горобини

1 ст. ложку ягід залити 300 мл води, томити на водяній бані 30 хвилин, потім настоювати 10 хвилин, процідити, віджати. Приймайте відвар по 100 мл 4 рази на день перед їжею, він корисний при порушеннях апетиту, дисбактеріозах кишечника, при хронічному ентероколіті, гепатиті, при ожирінні, та й просто як хороший профілактичний
вітамінний засіб особливо в непогожу осінню погоду.

* Настій плодів горобини

2 ч. Ложки плодів залити 2 склянками окропу, настояти 1 годину, додати цукор за смаком. Випити за 3-4 прийоми протягом дня. Настій плодів горобини вживається як полівітамінний засіб при виснаженні і недокрів'ї.

А ще з горобини можна приготувати варення - ласощі смачне і корисне. Зробити це зовсім не складно. Промиті ягоди опустіть в окріп на кілька хвилин, залийте киплячим сиропом і залиште на ніч. Вранці доварити варення, тобто кілька разів доводять до кипіння і залишайте. Коли сироп стане досить густим - варення готове. На кілограм ягід потрібно 1, 7 кг цукру, 2 склянки води.

Додавання ягід горобини в тій або іншій якості до щоденного раціону, безсумнівно, збагатить організм так необхідними йому в зимовий період мінералами, мікроелементами, вітамінами, дозволить зберегти і підвищити рівень здоров'я, поліпшить зовнішній вигляд.
Автор: Ольга Травлеева


 Все, що потрібно знати про домашніх ськрабах для обличчя
 Регулярне відлущування шкіри - важливий компонент догляду за собою. Однак не всі довіряють свою ніжну шкіру покупним складам. Домашні засоби - найкраще рішення для тих, хто сумнівається. До речі, так вважають навіть деякі зірки, у яких немає недоліку в коштах.

Наприклад, Тейлор Свіфт воліє покупним складам власний скраб з вівсянкою, а Міранда Керр любить рецепт з коричневим цукром. Давайте і ми навчимося азам приготування домашніх скрабів для обличчя, щоб зберігати молодість шкіри і не хвилюватися з приводу агресивності процедури.

Щоб зробити власний склад, потрібно вибрати три основних інгредієнта. Почнемо.

Крок перший: Виберіть ексфоліант.   Це ті самі абразивні частинки, які будуть допомагати позбуватися від мертвих і сухих клітин шкіри. Найпопулярніші ексфоліанти - це сіль і цукор, а також усі їхні різновиди: простий білий цукор, коричневий цукор, йодована сіль, чорна морська сіль, біла морська сіль.

При цьому коричневий цукор - самий м'який ексфоліант з усіх перерахованих, тому підійде для чутливої ​​шкіри. А, наприклад, чорна морська сіль (інша назва - гавайська сіль) - найбільш жорсткий склад.

 Все, що потрібно знати про домашніх ськрабах для обличчя
  Все, що потрібно знати про домашніх ськрабах для обличчя


Крок другий: Підберіть масло. Масло - необхідний інгредієнт домашніх скрабів для обличчя, воно зволожує, загоює шкіру. Розглянемо найпростіші масла, які є у нас на кухнях:

- Оливкова олія - ​​кращий вибір для сухої шкіри, так як воно ефективно зволожує, не забиваючи пори.

- Сафлорова масло підійде шкірі, схильної до акне, воно допоможе заспокоїти роздратовану шкіру, запобігаючи забиті пори.

- Мигдальне масло можна включати майже в усі склади, воно вирівнює тон шкіри, захищає шкіру від пошкоджень, у тому числі викликаних УФ-променями.

- Масло авокадо володіє, мабуть, кращими зволожуючими властивостями, підійде для дуже сухої шкіри.

- Кокосове масло багате антиоксидантами, попереджає передчасне старіння, підходить для вікової шкіри більшою мірою.

Крок третій. Виберіть фрукти / овочі.   Це останній крок у створенні власного скрабу. Овочеві (або фруктові) інгредієнти повинні повністю відповідати потребам вашої шкіри. Майте у вигляді, що скраби, що містять свіжі фрукти, мають коротший термін служби, і повинні обов'язково зберігатися в холодильнику.

 Все, що потрібно знати про домашніх ськрабах для обличчя


- Ківі і полуниця - хороший вибір, якщо є бажання зробити колір обличчя яскравіше.

- Ананас містить фермент, який може розчиняти мертві клітини, чтоделает його відмінним інгредієнтом для шкіри, схильної до акне.

- Помідори містять лікопін. Завдяки цій речовині, вони захищають шкіру від пошкоджень і ультрафіолету. До того ж помідори матируют шкіру, що важливо для жирної шкіри з великими порами.

- Огірки зменшують набряки, викликані затримкою води, мають заспокійливу дію, підійдуть навіть для дуже чутливої ​​шкіри.

 Все, що потрібно знати про домашніх ськрабах для обличчя


Як тільки ви визначилися з основними інгредієнтами, можна приступати до роботи. Хоча, яка це робота? Справжня творчість. Яке має деяку нескладну послідовність дій:

1. Візьміть невеликий пластиковий контейнер, в якому будете зберігати скраб. А також посудину, в якій будете готувати (змішувати інгредієнти).

2. Спочатку помістіть ексфоліант, що не більше 1/4 від обсягу контейнера.

3. Масла потрібно в 2 рази більше, ніж ексфоліанта.

4. Перемішайте до однорідної маси.

5. Додайте нарізані фрукти або овочі, і швидко перемішайте. Але не використовуйте занадто багато фруктів (овочів), інакше вони дадуть сік і розчинять гранули ексфоліанта.

6. Перелийте складу в контейнер. Щільно закрийте кришкою. Зберігати можна тільки в холодильнику, і не довше ніж 2 тижні.

 Все, що потрібно знати про домашніх ськрабах для обличчя


Приклади простих домашніх скрабів для обличчя

Тепер закріпимо свої знання, і повчимося на конкретних прикладах. Перед вами - прості склади для різних типів шкіри.

- Для зрілої і сухої шкіри.   Цей скраб буде зволожувати шкіру і зробить її пружною. Склад: кухонна сіль, помідори, оливкова олія. Використовуйте м'якоть помідорів, без шкірки і вологи.

- Для схильної до акне шкіри.   Даний склад позбавить від мертвих клітин, не висушуючи шкіру. Інгредієнти: білий цукор, соняшникова олія, ананас.

- Для нормальної / комбінованої шкіри.   Такий скраб зробить колір шкіри яскравіше. Склад: білий цукор, соняшникова олія, свіже ківі.

- Для чутливої ​​шкіри.   Потрібен заспокійливий скраб, ніжний і м'який. Підійдуть такі складові: коричневий цукор, масло авокадо, огірок.

- Для нормальної і товстої шкіри.   Цей склад найбільш агресивний, для чутливої ​​шкіри не підходить. Але відлущує дуже добре. А кокосове масло в його складі заспокоїть шкіру, якщо вона трохи розлютиться. У скраб входять такі інгредієнти: чорна морська сіль, кокосове масло і ананас.
Автор: Юлія Шестакова