М'ятна ароматерапія
 Всім знайомий оригінальний пікантний запах м'яти і її смак з «холодком». Проте мало хто знає, яка цілюща сила поміщена в цьому непоказному на вигляд рослині. Нам пощастило: зараз не потрібно витрачати час на приготування м'ятних відварів і настоїв, щоб додати собі здоров'я і стати ще красивіше. Достатньо купити в аптеці ефірне масло м'яти і в домашніх умовах влаштовувати сеанси ароматерапії. Давайте ближче познайомимося з властивостями цієї оригінальної субстанції - і, можливо, скоро ви забудете про багато проблем із самопочуттям!

При яких станах допоможе м'ятна ароматерапія?

* Проблеми, пов'язані з травленням

Якщо шлунково-кишковий тракт є вашим вразливим місцем, а кольки, спазми, напади нудоти, застій жовчі, нетравлення - постійні супутники, цілющі властивості м'ятного ефіру помітно полегшать неприємні відчуття, викликані прийомом їжі.

* Простудні захворювання

Міжсезонні насморки, всілякі хвороби горла типу ларингіту, ангіни, бронхіти і напади кашлю помітно слабшають і переносяться легше завдяки дії ментолу - діючої речовини олії м'яти.

 М'ятна ароматерапія


* Косметичні проблеми і хвороби шкіри

Якщо вам не подобається відображення в дзеркалі через нежданих гостей у вигляді розсипу вугрів, «застуди» на губах або більш серйозних захворювань шкіри типу екземи та кропив'янки, варто спробувати це масло. На природі воно врятує від неприємних відчуттів після укусів комах. Візьміть до відома: чим більше дозування рідини, що наноситься на шкіру, тим більше розігріваючий ефект можна відчути на собі. І навпаки: у невеликих концентраціях м'ятний ефір заспокоїть шкіру, прибере почервоніння.

* Збуджений стан нервової системи

Не важливо, чим була викликана буря емоцій у вашій душі: гнівом, страхом, люттю, ревнощами, роздратуванням або ви просто втомилися від надмірної розумової навантаження і потрібно зняти напругу. У всіх випадках м'ята нормалізує ваш внутрішній стан, заспокоїть, зробить сон безтурботним, а пробудження приємним.

* Необхідність відновити сили після хвороби або депресії

Неприємні наслідки потрясінь для організму у вигляді занепаду сил, хронічної втоми, відновлення після травм або тривалої хвороби ефективно знімаються при проведенні регулярних сеансів приємною м'ятною ароматерапії.

 М'ятна ароматерапія


У якому вигляді можна застосовувати м'ятна олія

Познайомтеся ближче з можливостями використання м'ятного ефіру і підберіть для себе оптимальний варіант для домашньої ароматерапії:

1. Додавання в ванну

Щоб поніжитися в ароматній ванні, досить додати 8-10 крапель на загальний обсяг рідини. Майте на увазі, що масло і вода не «дружать» між собою, тому для помітного ефекту слід спочатку додати краплі м'ятного ефіру до склянки молока, йогурту або столовій ложці солі, а вже після додати у ванну.

 М'ятна ароматерапія


2. Вдихання парів

Неодмінні атрибути - глибока тарілка з гарячою водою, великий махровий рушник і пара крапель олії м'яти. Додавши останнє в гарячу воду, накрившись з головою рушником, вдихати ароматні пари до 5-10 хвилин із закритими очима.

3. Використання аромаламп

Спосіб увазі проникнення молекул м'ятного ефіру через дихальні шляхи. Достатньо мати в наявності спеціальну аромалампу, в яку додати 2-4 краплі олії в розрахунку на 10 м 2   кімнати.

4. Використання в парній

Любителькам лазень і саун можна порекомендувати таку суміш: до 0, 5 л води додати пару ложок солі і 3-4 краплі ефірного масла. Отриману рідину плескати на камені, змочувати віники, протирати полиці.

5. Приготування масок для обличчя

Пару-трійку крапель м'яти слід додати в чайну ложку масла-основи типу абрикосового, оливкового, персикового і нанести на обличчя. Для процедури достатньо 3-5 хвилин.

Використовувати м'ятна олія в ароматерапії не слід майбутнім мамам і діткам до 6 років, прихильникам гомеопатії в період лікування. Слід бути акуратними і людям з чутливою шкірою, не забуваючи провести попередній тест на чутливість.

Ще Гіппократ і Авіценна визнавали за ефірним маслом м'яти одну з лідируючих позицій серед інших ароматів. Гріх не скористатися тисячолітнім досвідом людства, щоб стати бадьоріше, здоровіше, красивіше - і все це завдяки натуральному недорогому засобу.
Автор: Яна Колосовська


 Вершкове масло в догляді за обличчям
 Ми звикли чути, що вершкове масло жахливо шкідливий продукт, і все через холестерину ... Одного разу Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила, що холестерин, який міститься в тваринних жирах, є наиглавнейшим винуватцем атеросклерозу.

І ось, з тих самих пір, медики і преса буквально накинулися на всі продукти, так чи інакше містять холестерин.

Але маслу дісталося більше за інших. Якщо в нашій країні тільки лякали небезпекою вживання вершкового масла, то в Європі і США його вигнали з прилавків магазинів, замінивши маргарином.

Принесло це користь? Тепер багато вчених вважають, що ні.

 Вершкове масло в догляді за обличчям


Що ж таке вершкове масло?

Це харчовий продукт, одержуваний сепаруванням або сбиванием вершків, як правило, з коров'ячого молока.

Вершкове масло містить:   жиророзчинні вітаміни А, D, E, K, 50-85% молочного жиру, 20 незамінних жирних кислот.

При цьому слід врахувати, що вітамін А міститься тільки в вершковому маслі, і ні в одному з рослинних.

Тому у тих, хто з'їдає в добу 40-50 г вершкового масла міцні кістки, хороші зуби, пишне волосся і гострий зір.

Масло корисно так само для підняття імунітету, статевої системи і для набуття гладкої шкіри.

У сезон застуд і вірусів масло повинне входити в раціон всіх людей, бажаючих залишатися здоровими.

До речі без холестерину статеві органи не можуть нормально функціонувати. Звідси гормональні збої у жінок і низька потенція у чоловіків.

Холестерин так само бере участь у синтезі вітаміну D.

Вчені вважають, недостатня кількість холестерину в крові веде до зниження інтелектуальних здібностей.

Крім того, розвивається депресія, організм швидше старіє.


Але масло можна вживати не тільки всередину.

Вершкове масло використовується в домашній косметиці якраз з метою омолодити обличчя, зробити його гладким, позбутися від дрібних зморшок.

 Вершкове масло в догляді за обличчям


Маска для сухої, нормальної та комбінованої шкіри

1ст. ложку м'якого вершкового масла змішати з 1 курячим жовтком, добре збити, нанести на обличчя на 20 хвилин.

Зняти серветкою і вмитися теплою водою.

Маска, що надає шкірі гладкість і красивий відтінок

1 ст. ложку ромашки аптечної залити 1/2 склянки окропу, настоювати 2:00 під кришкою, процідити, взяти 1 десертну ложку настою і розтерти з 1 ст. ложкою вершкового масла, нанести на обличчя на 20 хвилин.

Зняти серветкою і вмитися залишилися ромашковим настоєм. Через півгодини можна вмитися прохолодною водою.

Маска омолоджуюча

Зварити в мундирі картоплину, очистити, швидко перетворити на пюре, розтерти з 1 ст. ложкою вершкового масла і додати стільки теплих вершків, щоб вийшла сметанообразная маса. Нанести на обличчя на півгодини.

Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

Маска поживна

Залити 2 ст. ложки вівсяних пластівців гарячими вершками, накрити кришкою і дати розбухнути. Злегка остудити, додати 1 ст. ложку вершкового масла і 1 чайну ложку меду, добре розмішати. Нанести на обличчя на 20 хвилин.

Змити теплою водою.

Маска відбілююча

1 ст. ложку вершкового масла змішати з 1 чайною ложкою лимонного соку. Нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити теплою водою

Маска зволожуюча

1 ст. ложку вершкового масла змішати з 1 ст. ложкою м'якого сиру, додати 1 ст. ложку натертого на тертці огірка, добре перемішати, нанести на обличчя на 25 хвилин. Зняти ватяним тампоном, змоченим в теплій воді.

Вмиватися водою кімнатної температури.

Маска фруктова вітамінна

Змішати 1 ст. ложку меду з 1 ст. ложкою вершкового масла. Перетворити в пюре третю частину середнього банана.

Все перемішати, нанести на обличчя на 20 хвилин.

Зняти ватяним тампоном, змоченим в слабкій теплій заварці зеленого чаю.

Через 5 хвилин вмиватися водою кімнатної температури.
Автор: Наталя Алексєєва