Желатин для краси
 Желатин звичний на кухні, практично всі ми використовуємо його для приготування десертів, холодців. Харчова промисловість використовує желатин для приготування цукерок і згущення різних рідких добавок.

Отримують желатин з кісток, шкіри, сухожиль, зв'язок тварин, найчастіше корів, і рідше з риб'ячих залишків. Кістки знежирюють, дроблять, висушують, виварюють, і вимочують у слабкому розчині соляної кислоти. Потім фільтрують і згущують. Отриманий після всіх цих дій продукт не має смаку і запах, надходить у продаж у вигляді порошку і пластинок.

Желатин містить: білки, жири, вуглеводи, амінокислоти і сліди деяких мікроелементів.

Желатин не розчиняється у холодній воді, а тільки розбухає. Для того щоб він розчинився, рідина з желатином підігрівають на водяній бані. Але доводити до кипіння і кип'ятити желатин можна.

У медицині желатин використовується для поліпшення складу крові, а так само для якнайшвидшого зрощування кісток після переломів.

Желатин корисний для суглобів, нігтів і волосся.

У косметології використовуються желатинові маски для обличчя . Завдяки тому, що по суті своїй желатин є колагеном, він не просто робить благотворний вплив на шкіру, він уповільнює старіння, зберігаючи на довгі роки її пружність.

У магазинах продається величезна кількість продукції з колагеном за різними цінами, найчастіше не малим. Однак корисні маски можна приготувати самим в домашніх умовах. Желатинові маски містять молекули колагену, які здатні проникати в глибокі шари шкіри. Особливо желатинові маски корисні в'янучої шкірі, при перших з'явилися зморшках. Такі маски усувають млявість шкіри, роблячи її пружною і еластичною.

 Желатин для краси


Маска, що розгладжує зморшки

20 г желатину замочити в склянці води, почекати поки розбухне, додати 35 г гліцерину і 1 чайну ложку меду. Поставити на водяну баню і в теплому вигляді нанести на обличчя в декілька шарів.

Змити через 20-25 хвилин теплою водою, вмитися прохолодною.

Маска поживна

1 чайну ложку желатину залити невеликою кількістю води і дати розбухнути. Потім розчинити на водяній бані, додати 1 ст. ложку м'якоті ківі перетвореного на пюре, добре розмішати, накласти на обличчя на 25 хвилин. Зняти ватяним тампоном, змоченим в теплій воді. Вмиватися прохолодною.

Якщо шкіра дуже жирна, то замість ківі додають м'якоть грейпфрута.

Маска для в'янучої сухої шкіри

Замочити 1 чайну ложку желатину, розтопити на водяній бані. Додати яєчний жовток, добре перемішати і нанести товстим шаром на обличчя. Змити через 20 хвилин ватним тампоном, змоченим у теплій воді, вмитися прохолодною.

Під час маски обличчя повинне бути розслабленим, краще в цей час полежати в темній кімнаті.

Після курсу таких масок шкіра пом'якшиться, стане еластичною.

Маска зволожуюча і пом'якшувальна

1 чайну ложку желатину залити 1/4 склянки холодного молока, почекати поки желатин набубнявіє, розпустити на водяній бані, додати ще 1 ст. ложку молока, розмішати, остудити, нанести на шкіру на 20 хвилин. Зняти ватяним тампоном, змоченим в молоці. Через 5 хвилин вмиватися холодною водою.

Для зміцнення волосся і їх зростання

1 ст. ложку шампуню перемішати з 1 чайною ложкою желатину і дати желатину набрякнути.

Волосся помити, розчесати і нанести желатинову масу на коріння волосся, добре втерти і розподілити по всій довжині.

Через 20 хвилин вимити голову, змивши желатиновий шампунь великою кількістю води. Волосся злегка віджати і дати їм висохнути природним шляхом. Вони будуть слухняними і добре вкладуться в будь-яку зачіску.

Якщо волосся довге, то порцію використовуваного шампуню і желатину потрібно подвоїти.
Автор: Наталя Алексєєва


 Пассифлора
 На Заході це рослина найчастіше називають пасифлора, тому як місіонери побачили в складному будова квітки символ страстей Господніх. А в нашій країні кавалерські зіркою. Розводять для краси. А насправді пасифлора цінне лікарський і косметичний засіб.

Пассифлора   - Passiflora incarnate   - Потужна багаторічна ліана. Її лазающий гладкий трав'янистий стебло досягає 1, 5-18 метрів. На стеблах знаходяться вусики для лазіння.

Трироздільна листя завдовжки до 18 см і шириною до 10-20 по краях зубчасті сидять на довгих черешках. Зверху вони тьмяно-зелені, по жилах злегка опушені.

Великі квітки з подвійною оцвітиною, до 8-9 см в діаметрі розташовуються по одному на довгих квітконосах.

Вони складаються з п'яти вузьких чашолистків з шіловіднимі виростами і фіолетовим віночком з п'яти вільних пелюсток і торочкуватої двошарового коронновідного освіти з злегка хвилястих ниток теж фіолетового кольору з яскраво забарвленими кінчиками. Цвіте пасифлора все літо.

Плід - зеленувато-жовта їстівна ягода. При дозріванні опадає.

 Пассифлора


Лікарськими є трав'янисті стебла, трава і плоди пасифлори. Стебла містять: вітамін С, флавоноїди, кумарини, алкалоїдів, хінони . Трава пасифлори містить: вітаміни, флавоноїди, алкалоїди, сапоніни, кумарини, хінони, глікозид . Плоди містять: велика кількість вітаміну С, макро і мікроелементів .

Рідкий екстракт пасифлори продається в аптеках. Продають її і в капсулах. Застосовується при неврастенії, безсонні, головного болю, хронічному алкоголізмі, при конвульсіях, клімактеричних розладах і при лікуванні хвороби Паркінсона.

Екстракт можна приготувати і в домашніх умовах:

1 частина сухої сировини залити 10 частинами окропу в емальованій каструлі, накрити кришкою, поставити на водяну баню і кип'ятити 15-20 хв. Процідити, перелити в каструлю і тримати на вогні, поки об'єм рідини не зменшиться вдвічі.

При лікуванні хвороби Паркінсона її екстракт застосовують як заспокійливий засіб.

Препарати пасифлори не можна вживати при вагітності та при грудному вигодовуванні дитини.

Пассифлора вважається безпечним рослиною, але при передозуванні можливі галюцинації.

Тривало приймати пассифлору не слід.

Відваром пасифлори протирають шкіру обличчя для додання їй свіжості.

А з плодів пасифлори готуються не лише кулінарні страви, а й маски для обличчя.

Маска, що омолоджує для будь-якого типу шкіри

Плід пасифлори розрізати навпіл, видалити насіння і перетворити його в пюре.

Взяти 2 ст. ложки м'якоті, додати 1 ст. ложку сметани і 1 чайну ложку меду. Добре перемішати і нанести на обличчя на 20 хвилин.

Змити теплою водою.

 Пассифлора


Маска для в'янучої шкіри

2 ст. ложки м'якоті пасифлори змішати з 1 ст. ложкою картопляного крохмалю і додати стільки молока, щоб вийшла консистенція сметани.

Нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити теплим відваром петрушки. Через 5 хвилин вмиватися охолодженим відваром петрушки або протерти обличчя кубиком льоду.

Маска для жирної шкіри

1 ст. ложку розім'ятої м'якоті пасифлори змішати з 1 яєчним жовтком і 2 краплями лимонного соку.

Нанести на обличчя на 10-15 хвилин.

Змити трохи теплою водою. Вмиватися мінеральною водою без газу.

Маска зволожуюча

1 ст. ложку пюре пасифлори змішати з 1 чайною ложкою оливкової олії і 1 ст. ложкою протертого сиру. Добре розмішати, нанести на обличчя на 15 хвилин.

Змити теплою заваркою зеленого чаю. І через 5 хвилин сполоснути холодною водою або протерти шкіру кубиком льоду.

Маска, що знижує утворення зморшок

2 ст. ложки м'якоті стиглого плоду пасифлори змішати з 1 яєчним жовтком і 1 ст. ложкою густих вершків, добре перемішати. Нанести на обличчя на 15 хвилин. Зняти, ватяним тампоном, змоченим у теплій воді. Потім в ідеалі вмиватися відваром ромашки аптечної і не витирати обличчя.
Автор: Наталя Алексєєва


 Цукор: шкода здоров'ю і користь красі
 Кілька десятиліть поспіль лікарі всього світу в один голос говорять, що цукор - продукт шкідливий. І що людство століття чудово обходилося без цукру. Взагалі-то, цукор, у звичній для нас формі, дійсно з'явився відносно недавно. На Русі про нього дізналися в XIII столітті, на царському столі він з'явився в XVI столітті.

А народу він став більш менш доступний лише за Петра I, який видав указ, згідно з яким московський купець Павло Вестов повинен був містити цукровий завод і торгувати солодощами.

Спочатку весь цукор робили з цукрового очерету.

І лише в 1747 році німецький хімік Маргграф виявив, що цукровий буряк також містить цукор.

І, з тих пір, третина цукру споживаного в світі виготовляється з буряка.

Рафінований цукор в природі не зустрічається, але ті чи інші його форми типу фруктози, глюкози, інуліну, лактози та інших міститься практично у всіх продуктах харчування.

 Цукор: шкода здоров'ю і користь красі


Цукор присутня не тільки в овочах, фруктах, молоці, горіхах, але навіть у корі дерев.

А от рафінований цукор   вже створення рук людських і промислове виробництво в наш час надто їм зловживає, додаючи його майже у всі продукти, навіть в мариновані огірки, ковбаси та сосиски, не кажучи вже про цукерки, печиво, торти, газуваннях.

Натуральний природний цукор організму необхідний для створення глікогену   - Речовини, що живить м'язи, серце, печінка. Він так само потрібен для розвитку мозку і його плідної роботи.

Якщо глюкози не вистачає , То починається запаморочення, серцебиття, з'являються нудота, сонливість, порожнеча в голові.

При надлишку ж рафінованого цукру   люди стають млявими, швидко втомлюються, їм постійно потрібно допінг. Чи не звідси офісна звичка постійно пити каву?

А лікарі з Лондонського Дослідницького Медичної Ради, провівши ряд досліджень, виявили, що рафінований цукор призводить до змін бактерій на слизовій оболонці кишечника, що в результаті може викликати онкологію.

Крім того звичка їсти солодкі продукти негативно впливає на імунітет, людина часто застуджується і захворює інфекційними хворобами.

Цукор заважає організму засвоювати вітаміни й мінеральні речовини.

Від цукру підвищується адреналін, холестерин, ласуни схильні до неуважності, неспокою і раннього старіння оргазму. Коротше від цукру повніють, старіють і дурнеют. Сумна історія ... Що ж робити? Замінити в харчуванні цукор медом, сухофруктами. А цукор використовувати зовнішньо - ось тут-то він і попрацює косметологом, який поліпшує нашу зовнішність.

 Цукор: шкода здоров'ю і користь красі


Деякі маски з цукру:

Маска живить

Змішати 1 ст. ложку подрібненого цукру або цукрової пудри з 1 ст. ложкою перетвореного на пюре ківі і 1 ст. ложкою сметани. Добре перемішати і накласти на обличчя на 15 хвилин.

Маска, що надає гладкість

1ст. ложку меду змішати з 1 чайною ложкою цукру, ретельно перемішати і нанести на обличчя на 15 хвилин.

Добре змити теплою водою, а потім вмитися холодним ромашковим чаєм (1 пакетик на 1/2 склянки окропу, настоювати 10 хвилин).

Маска очищаюча

1 ст. ложку цукру добре перемішати з 1 яєчним білком. Наносити на обличчя шарами - 2-3 шари. Спочатку перший, коли підсохне другий, потім третій.

Потім обережно почати масажувати обличчя круговими рухами. Потім змити маску водою кімнатної температури, протерти обличчя кубиком льоду і нанести зволожуючий крем.

Маска особливо підходить для жирної пористої шкіри. Але її не можна накладати на шкіру навколо очей.

Маска омолоджуюча

1 чайну ложку цукру перетерти до однорідної маси з шматочком ананаса розміром зі столову ложку або трохи більше.

Нанести на обличчя на 15 хвилин, змити водою кімнатної температури і вмитися прохолодною мінеральною без газу.
Автор: Наталя Алексєєва