Хна - гідна суперниця великих косметичних марок.
 Порошок хни - одне з найкращих (і бюджетних) коштів по догляду за волоссям. Хну можна використовувати з різними цілями: фарбування, лікування, терапія. Паста хни, змішана з іншими інгредієнтами, зробить ваше волосся блискучим і слухняним як якщо б ви побували в салоні краси.

Її Величність ХНА!

Хна являє собою порошок, одержуваний з висушеного листя лавсонії. На Сході її традиційно використовують для фарбування волосся, лікування сухої себореї, зміцнення і поліпшення росту волосся, для лікування випадіння волосся. Хна є натуральним продуктом, що харчує волосся і не містить хімічних сполук (аміаку, оксидантів або інших шкідливих речовин) на відміну від хімічних барвників.

При фарбуванні волосся хною крім самого порошку лавсонії можна використовувати також ефірні масла, лікувальні трави і молочна сироватка. Пошкоджені або знебарвлені волосся фарбуються дуже сильно, для хімічно завитого або сивого волосся хна не підходить. Після фарбування хною достатньо довго не можна робити хімічну завивку і користуватися хімічними барвниками - результат може бути непередбачуваний.

Для фарбування в залежності від довжини вашого волосся вам знадобиться 1-3 пакетика порошку хни (в даний час її можна купити практично в будь-якому косметичному маназіне), старий рушник, широка пензлик, невелика керамічна мисочка, крем, гумові рукавички, купальна шапочка або пластиковий пакет . При цьому треба пам'ятати, що барвник наноситься на чисті злегка вологе волосся.

Залийте хну окропом у керамічної ємності, потім поставте на парову баню і доведіть до стану густої сметани. У хні не повинно залишатися грудок. Фарбування краще всього починати з потилиці. Потім нанесіть фарбу на тім'яну і скроневі частини голови, а на закінчення прокрасьте волосся по всій довжині. Необхідно стежити за тим, щоб хна не потрапляла на шкіру.

Після того, як ви пофарбували все волосся, помасажуйте їх, щоб хна лягла рівномірно. Оберніть голову пластиковою плівкою або пакетом, уклавши при цьому на лобі по лінії росту волосся «рулик» з вати, а зверху оберніть рушником.

Сама процедура фарбування займає приблизно - 1, 5 2:00 (найкраще в цьому випадку провести перед фарбуванням тест на одного пасма, що дозволить безпомилково визначити, скільки часу хна повинна залишатися на волоссі для досягнення бажаного тону). Так як хна не є хімічним препаратом, їй потрібен час, щоб добре закріпитися на волоссі. Але результат перевершує очікування.

Ви можете прискорити процес фарбування за допомогою фена. Після того, як час фарбування минув, слід добре промити волосся. Волосся слід промивати до тих пір, поки вода, що стікає з них, не стане абсолютно чистою. Після фарбування волосся набуває гарний насичений колір, здоровий блиск, стають більш густими і пишними. Крім цього хна створює своєрідний захисний шар, що оберігає волосся.


«Руді» секрети.

Перед нанесенням на волосся в розведену окропом хну можна додати масло жожоба або реп'яхову олію, що дозволяє досягти подвійного ефекту: завдяки маслу фарба лягає більш рівномірно і одночасно зміцнює коріння волос.Также для досягнення ефекту синергії можна розводити хну НЕ окропом, а гарячої молочною сироваткою, що дозволить додати блиск і гладкість вашому волоссю.

За допомогою рослинного масла можна і нейтралізувати занадто яскравий колір. Необхідно підігріти трохи рослинного масла (краще на паровій бані) і ретельно втерти в фарбоване волосся, почекати поки вони трохи підсохнуть і вимити голову шампунем. Якщо результат не особливо помітний повторіть процедуру.

Хна має звичай вицвітати. Але не використовуйте хну частіше, ніж раз на два місяці. Від частого використання виникає зворотний ефект: волосся стає тьмяним. Якщо ви хочете оновити стару забарвлення, зробіть це за допомогою ополіскування. Для цього розведіть 1 пакетик хни в 1л окропу (пропорції можна змінити в залежності від довжини волосся). Ретельно профільтруйте суміш, остудіть і обполосніть нею волосся.

Красива палітра.

За допомогою хни можна отримати практично всі наймодніші відтінки, починаючи від вогненно-рудого і закінчуючи яскраво-каштановим. Якщо ви хочете добитися глибокого каштанового відтінку на темному волоссі, додайте в хну 1-2 столових ложок розчинної кави.

А якщо вас приваблюють бордові відтінки, розведіть хну не в воді, а в гарячому буряковому соку. Хна може допомогти перетворитися і в брюнетку, для цього її треба змішати з басмою - фарбувальний порошок, що видобувається з листя індиго, в рівних пропорціях.

Щоб домогтися більш цікавих відтінків можна змішати хну з відварами з ромашки (ромашка надає волоссю красивий золотистий відтінок), липового цвіту (каштановий відтінок), цибульна лушпиння (теплий коричневий відтінок або пурпурний, якщо цибуля «синій»), обліпихи, календули, пижма ( варіанти жовтуватих відтінків) або соку ягід бузини (фіолетово-червоний, пурпурний) або малини (червонуваті).

Отже, порошок хни - одне з найкращих (і бюджетних) коштів по догляду за волоссям. Хну можна використовувати з різними цілями: фарбування, лікування, терапія. Паста хни, змішана з іншими інгредієнтами, зробить ваше волосся блискучим і слухняним як якщо б ви побували в салоні краси.
Автор: Інна Сєдих


 Висівки для краси та здоров'я - дешево і сердито!
 Висівки - побічний продукт розуміли зерна, притому не лише пшениці, є ще пшеничні, житні, рисові, навіть мигдальні висівки. Але можна відзначити, що найбільше застосування, і як продукт, що використовується в сільському господарстві, і як харчова добавка на нашому столі, знайшли пшеничні висівки.

По суті, висівки - це відходи, отримані при помелі зерна. Приблизно п'ята частина його йде в висівки, а решта в борошно, але при цьому ці відходи - настільки унікальна річ, що важко ними НЕ захоплюватися. За допомогою висівок можна почистити кишечник, скинути зайву вагу, з висівок, або, у всякому разі, з їх додаванням, можна приготувати чудові косметичні засоби - маски, скраби, відвари.

Якщо, ви вважаєте, що використовування висівок є новим словом в дієтології та косметології, то ви не праві. Можна сказати, що в даному випадку, нове - це добре забуте старе. Про користь висівок людство знало давно. Ще Гіппократ, знаменитий лікар стародавності, говорив про користь висівок і рекомендував їх своїм пацієнтам як засіб для очищення шлунку і кишечника і нормалізації травлення. Застосовували запарені висівки і в народній медицині на Русі як послаблювальну і нормалізує травлення засіб, при отруєннях, для лікувальних ванн, як пом'якшувальний засіб при псоріазі, екземі, сухості шкіри.

У Франції придворні лікарі використовували висівки як засіб від серцевих недуг. Жінки завжди знали, що якщо при умовно використовувати відвар висівок (пшеничних, вівсяних, ячмінних), то шкіра стане гладкою і ніжною. У Японії рисові висівки в якості засобу для вмивання користувалися великою популярністю у всіх верств населення.

Висівки для здоров'я

 Висівки для краси та здоров'я - дешево і сердито!
   При виготовленні борошна вищих сортів, в висівки (відходи) йдуть квіткова оболонка (шкірка) зерна, зерновий зародок і алейроновийшар, це саме ті частини, в яких зосереджено 90% біологічно активних компонентів цільного зерна. Клітковина, вітаміни групи В, вітаміни А і Е, мікроелементи, необхідні для нормального протікання обмінних процесів в організмі: калій, кальцій, фтор, мідь, цинк, магній, хром, селен та ін., - Все це є в висівках.

Головна цінність висівок - це, безумовно, харчова клітковина, яка є живильним середовищем для нормальної кишкової мікрофлори. У момент проходження по кишечнику висівки розбухають, утворюючи м'яку масу, яка очищає кишечник від продуктів розпаду, токсинів і канцерогенів. Регулярне вживання висівок може позбавити від звичних запорів і запобігти їх появі в майбутньому.

Вхідні до складу висівок харчові волокна зв'язують холестерин, тому висівки часто рекомендують застосовувати з метою профілактики атеросклерозу. Виявлено позитивну дію висівок при цукровому діабеті, помічено, що вони знижують рівень цукру в крові.

Жовчогінний ефект висівок забезпечується стимулюючим впливом їх на загальну рухову здатність травного тракту (механічна стимуляція). У вигляді харчової добавки висівки ефективні при порушеннях функції печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, хронічних захворюваннях шлунка і кишечника. Правда, приймати їх слід тільки в період ремісії, коли немає гострого процесу.

Крім білка, висівки багаті поліненасиченими жирними кислотами, які беруть участь в енергетичному жировому обміні, у формуванні оболонок клітин, в імунній відповіді.

Приймати висівки можна порекомендувати всім зацікавленим в правильному харчуванні, збереженні здоров'я, молодості і краси. А ось в якому вигляді додати їх у ваше меню, це вже справа смаку. Зараз великою популярністю користуються булочки і хліб з висівками. Можна додавати висівки в супи, каші, м'ясні страви. А можна і просто приймати як ліки: 1 столову ложку висівок змішати з невеликою кількістю води (або кефіру), почекати кілька хвилин, щоб вони розбухнули, і з'їсти за 15 хвилин до їжі, обов'язково запити великою кількістю води (не менше склянки). Не скажу, що б це було дуже смачно, але результат того вартий!

 Висівки для краси та здоров'я - дешево і сердито!
 Проявляти зайве завзяття не слід, добова доза висівок повинна бути не більше 30 гр., Інакше замість користі можна навпаки, отримати шкоду у вигляді загострення захворювань кишечника, здуття живота, метеоризму і інших неприємностей. Вводити висівки в раціон слід поступово, і аналізувати свій стан, якщо відчуваєте неприємні відчуття з боку травного тракту, краще обмежитися висівковий хлібом.

Висівки для схуднення

Висівки не просто корисні для здоров'я вони наші надійні помічники в боротьбі із зайвою вагою. Рослинні волокна, яких багато в висівках, погано перетравлюються, набухаючи в шлунку і збільшуючи об'єм з'їденої їжі, вони створюють ілюзію ситості, і ми довше не відчуваємо голоду. Ну і, крім того, незважаючи на велику кількість цінних біологічних речовин, у висівок дуже низька харчова цінність.

Висівки гарні для регулювання обміну речовин в організмі. Клітковина не має властивість спалювати жир, але вона виконує дуже важливу функцію і впливає на саму причину ожиріння - порушення обмінних процесів в організмі. Висівки сприяють поліпшенню перистальтики товстої кишки і моторики кишечника в цілому, що є профілактикою запорів, які також в деякій мірі сприяють набору зайвої ваги.

Окрім додавання висівок в страви, для зниження ваги можна порекомендувати наступний напій: залийте склянку висівок 1 л. гарячої води, доведіть до кипіння і кип'ятіть 15 хв. на слабкому вогні, процідіть. Пийте по 125 мл 3-4 рази на день до їди.

Висівки, як компонент домашньої косметики

Для поліпшення стану шкіри, особливо чутливої, схильної до запалення і лущення, має сенс ввести в харчування висівки. А такі висівки як мигдальні і рисові дуже широко використовуються в різних косметичних засобах. У домашній косметиці популярні маски із заварених висівок з молоком - для пом'якшення шкіри, ліфтингу і м'якого пілінгу.

• Для обличчя

- Маска від зморшок.   Жовток розітріть з 5 г мигдальних висівок, додайте воду до отримання пасти м'якої консистенції. Масу нанесіть на проблемну частину обличчя і шиї і залиште на 1-1, 5:00, під час процедури розслабте м'язи обличчя, змийте маску теплою водою.

- Маска універсальна . На водяній бані розігрійте 2 стіл. ложки меду, додайте 2 стіл. ложки пшеничних висівок і сік 0, 5 лимона. Теплу суміш нанесіть на обличчя на 30 хв., Змийте теплою водою. Маска добре освіжає і живить шкіру.

 Висівки для краси та здоров'я - дешево і сердито!
 - Очищення шкіри обличчя отрубямb . Для очищення шкіри обличчя годяться пшеничні, вівсяні, рисові висівки або розмочений м'якуш висівкового хліба. Процедура: змочити шкіру теплою водою, висівки залити невеликою кількістю води і розмішати до утворення кашки. Нанести рукою кашку на шкіру обличчя, при цьому злегка протерти підборіддя, ніс, лоб і щоки. Коли виникне відчуття, що вся маса вільно рухається по шкірі, змити висівки водою.

- Дуже хороший ефект дає умивання висівками жирної шкіри , В цьому випадку для змивання слід брати гарячу воду (36 ° С), а потім обполоснути обличчя підсоленій прохолодною водою.

• Для тіла

- Маска для тіла.   Залити півсклянки висівок гарячим жирним молоком, дати їм трохи настоятися і нанести кашку на шкіру (шию, плечі, груди і т.д.), накрити шкіру рушником і полежати 20 хвилин, а потім все змити в душі.

- Ванна з висівками.   200 г висівок загорніть в подвійний шар марлі і підвісьте на кран так, щоб струмінь води стікала по мішечку. Наповнивши ванну водою, поговоріть в ній мішечок з висівками. Після такої ванни витирати шкіру не слід.

Після цих процедур з'являється приємне відчуття чистоти і м'якості шкіри

• Для волосся

- Для оздоровлення волосся застосовують відвар з висівок , Який містить величезну кількість поживних мікроелементів, значно поліпшують харчування волосся і додають їм шовковистість.

Готується він так: 250 грамів висівок залити двома склянками води, довести до кипіння, відставити на десять хвилин, потім знову довести до кипіння і вже остаточно відставити для настоювання. Відфільтрувати вийшов настій і теплий відвар рясно нанести на волосся на голові. Одягти утеплюючий ковпак (або обернути голову рушником) і через двадцять п'ять-тридцять хвилин сполоснути волосся теплою водою.

Трьох-чотирьох таких сеансу звичайно досить щоб волосся стали шовковистим і блискучим.
Автор: Ольга Травлеева