Віват, Король!
 Королем овочів у Франції називають шпинат. Не тільки у Франції, але і в багатьох інших країнах Західної Європи, в США і Японії шпинат є одним з найулюбленіших і цінних овочів.

У Росії, на жаль, шпинат не настільки популярний. Хоча в Росії шпинат відомий ще з часів Анни Іоанівни, правда, в той час їм ласувала тільки знати.

Чи знаєте ви, що всього 250-300 гр. шпинату на добу допомагає м'язам зменшити витрату кисню на 5%, що дозволяє спортсменам і людям фізичної праці легше справлятися з навантаженнями.

Шпинат городній - Spinacia oleraceae L.   - Однорічна трав'яниста рослина з сімейства лободових. У шпинату стрижневий стебло, і основна маса коренів розташована у верхніх шарах грунту. Прикореневі листя округлої або овальної форми зібрані в розетку. Квітконосне розгалужений стебло досягає висоти від 40 до 110 см.

Зеленуваті дрібні квітки зібрані в колосовидні-волотисте суцвіття. Цвіте шпинат в червні-серпні. Шпинат - дводомна перекрестноопиляющихся рослина. Плід - сіро-коричневий горішок овальної форми, спаяний в клубочок.

Дикий шпинат росте на Україні, на Кавказі, в Середній Азії. Культивується як овочева і лікарська рослина практично у всіх країнах світу.

 Віват, Король!
 Для лікарських і косметичних цілей   листя, стебла і квітки шпинату збирають з травня по серпень

- Трава шпинату містить: вітаміни - В3, В6, РР, Р, D, К, Н, Е, С, жири, білки, екстрактивні речовини, вуглеводи (сахароза, глюкоза, фруктоза), сапоніни, каротиноїди, органічні кислоти, флавоноїди, мінеральні солі - йод, залізо, фосфор, калій, магній, кальцій, натрій ...

- Шпинат є продуктом дієтичного харчування і допомагає схуднути.

- У лікувальних цілях використовують відвари, настої, молоде листя шпинату у відварному або свіжому вигляді.

- Препарати з шпинату мають протизапальну, протицингового, сечогінну, вітрогінну властивостями. Вони посилює перистальтику кишечника і збуджує діяльність травних залоз, тому французи називають шпинат мітлою для шлунка.

- Народна медицина застосовує шпинат при недокрів'ї, гіпертонії, туберкульозі, захворюваннях нервової системи, цукровому діабеті, ентероколіті, гастриті, для профілактики пародонтозу, при метеоризмі і запорах.

- Шпинат використовується в дієтичному дитячому харчуванні, так як сприяє поліпшенню росту у дітей.

- Корисний шпинат школярам, ​​студентам і всім людям, що займаються розумовою працею, оскільки дозволяє легко справлятися з великими розумовими навантаженнями.

- Взагалі ж шпинат корисний людям будь-якого віку для підтримки здоров'я, а також видужують після важкої хвороби.

- Учені говорять, що шпинат є ефективним засобом профілактики онкології і допоміжним лікарським засобом при променевої хвороби.

- Відвар з шпинату
1 ст. ложку свіжої трави шпинату залити 1 склянкою гарячої води в емальованій каструлі, довести до кипіння і кип'ятити на повільному вогні 10-15 хвилин. Наполягати 1:00, остудити, процідити, вживати по ¼ склянки 3-4 рази на день.

Шпинатом можна лікуватися при захворюваннях нирок, печінки, дванадцятипалої кишки і жовчного міхура!

 Віват, Король!
   - Шпинат широко використовується в їжу, його доповідають в борщі, супи, яєчню, гасять. У цій якості він так само надає лікувальну дію. Притому при варінні зберігається більша частина цінних речовин містяться в шпинаті.

- У Європі в XVI-XVII столітті випікали хліб з борошна, отриманого з насіння шпинату, який дуже високо цінувався.

- Шпинат використовується в харчовій промисловості для фарбування кремів, морозива і соусів в зелений колір.

Використовується він і в парфумерії . А також в домашній косметології .

- Маска зі шпинату омолоджуюча
50-80 гр. шпинату залити молоком і зварити в емальованій каструлі на повільному вогні до м'якості. Повинна вийти кашка. Покласти її на марлю і потім на обличчя, шию і декольте. Змити ромашковим чаєм або теплою водою через 15 хвилин. Нанести на обличчя живильний крем.

- Маска зі шпинату поживна
100 гр. шпинату промити, залити ½ склянки окропу і відварити до м'якості. Остудити, додати 1 чайну ложку меду і 1чайную ложку морквяного соку. При бажанні можна додати ½ чайної ложки оливкової олії. Все перемішати і поклавши між шарами марлі накласти на обличчя, шию, декольте. Змити трохи теплою заваркою зеленого чаю. Через п'ять хвилин вмитися прохолодною водою і накласти зволожуючий крем.
Автор: Наталя Алексєєва


 Осінні дари
 Ось і осінь. Я дуже люблю цю пору року. Воно мене заспокоює. Останні теплі дні нагадують про минуле літо, а дощі, вірніше, їх вид з вікна або шум, заспокоюють. Але осінь, це не тільки своєрідний релакс, але це ще й можливість побалувати себе, і зовні, і зсередини.

Достаток дешевих сезонних фруктів і овочів радує і розбурхує фантазію. Але так як я мешканка сільської місцевості, то в основному всі овочі я беру зі свого городу. Але все ж і для городян таке розмаїття має місце, що, загалом, не дуже б'є по кишені саме восени.

Ну а тепер ближче до справи. За літо, звичайно, ми всі покращали й засмагли, але от сильна спека серйозно вдарила по імунітету. Всю осінь і навіть зиму я дуже люблю готувати гарбуз . Про неї вже стільки всього написано, що повторюватися не хочу, але от уявляю на ваше огляд вельми корисний і не складний рецепт, який не тільки смачна, але також прекрасно підвищує імунітет, нормалізує роботу кишечника, а значить, робить нас не тільки здоровими, а і красивими:

Візьміть середню гарбуз (1, 5 - 2 кг), зріжте кришечку і вичистіть насіння. Всередину такого горщика покладіть таку суміш: склянка рису, відвареного до половини готовності, змішайте із жменею промитого ізюму (також можна додати жменьку порізаної кураги) і жменею подрібнених горіхів (тут справа смаку, краще взяти фундук або волоські, хоча і мигдаль буде хороший). Заповнений горщик поставте на години півтори в духовку. Коли страва буде готове, перед подачею до столу заправте його столовою ложкою меду (якщо немає алергії, якщо є - то краще їсти без такої заправки).

 Осінні дари


Доступність слив   восени радує шкіру моїх подружок. Сама я сливу не дуже люблю і вважаю, що як у харчуванні, так і в косметології необхідно керуватися правилом, якщо подобатися, то можна, якщо ні - краще не ризикувати. Шкіра, як один з найбільш важливих органів людини, не повинна бути піддослідним кроликом, якщо ви не впевнені в засобі. Ви ж не будете їсти те, що вам неприємно, знаючи, що ваш кишечник обов'язково вам недобре відповість?

Для приготування маски з слив, візьміть три - чотири ягоди, зніміть шкірку і вийміть кісточки; розімніть м'якоть ложкою, додайте трохи меду або масла (можна соняшникова або оливкова, все залежить від типу шкіри, не забувайте про існування лляного, кукурудзяного і т.д.). Ця масочка добре живить і зволожує шкіру.

Мені довелося працювати тривало час з однією дуже приємною жінкою. Тетяна в свої п'ятдесят п'ять на стільки і не виглядала, а головне - вона не таїла своїх рецептів краси. В основі її головною дієти був Рис . Цією дієтою вона починала користуватися з самого початку осені і до весни. Так як влітку наш організм і без того в напрузі: від змін погоди, спекотного сонця, смогу тощо; то його краще не напружувати ще більше, інакше результат може бути не передбачуваний.

Щодня з ранку вона з'їдала ложку відвареного без солі рису на порожній шлунок, а перед виходом з дому випивала склянку теплої води і могла поснідати чимось легким. Потім за годину до сну вона з'їдала знову ложку свежеотваренного рису з вареним яблуком або грушею, запиваючи все відваром даних фруктів без цукру. Взагалі рис має властивість витягати з організму зайву сіль, а варені яблука і груші покращують травлення, оскільки містять пектин.

Морквою   зловживати я не рекомендую, так як каротин корисний тільки в малих дозах, вчені стверджують, що у великих - він токсичний для нашого організму. Їхні західні колеги попереджають, що шкідливо часто пити фруктові свіжовичавлені соки, оскільки фруктоза дуже швидко всмоктується в кров. Можливо тому любителі «свежачка» частіше страждають на цукровий діабет. А в нашій країні такі свіжовичавлені соки особливо актуальні саме восени. Так що майте на увазі.

 Осінні дари


Всією сім'єю ми збираємо пізні сорти яблук   і ... засушувати їх. Сухофрукти це не тільки компоти або пироги, а також чудовий перекус. Я часто засиджуватися допізна, і якщо вечеря була годині о сьомій вечора, то вже в одинадцятій шлунок просить навой порції їжі. Горсточка сушених яблук або груш підійде якнайкраще: і калорій мало, і користі більше, ніж від чашки кави (чаю) з печивом або бутербродом. Сухофрукти містять багато мінералів і вітамінів, які нам необхідні, особливо восени та взимку. Але і ними не варто зловживати саме в сухому вигляді. Як говоритися, гарного помаленьку.

Восени, після перших заморозків, я ще збираю горобину   і розкладаю ще на папері (деку) в кліті (можна на балконі), можна їх і засушити. Ці диво-ягоди теж додаються в компот разом з сухофруктами, а ще я додаю їх у воду для ополіскування в лазні. Дві жмені ягід трохи запарюються в гарячій воді (але не окріп), потім вода розбавляється до потрібної температури, а вийняті ягоди, складаються в марлевий мішечок і розминаються. Мішечок разом з розім'ятими ягодами кладеться назад у воду.

 Осінні дари


Приємною вам осені!
Автор: Надія Лобанова