Шипшина - джерело вітамінів
 У природі все за правилами: після зими приходить весна, після весни - літо, а після літа настає осінь. Осінь - та пора, коли багато літні плоди ще тільки-тільки дозрівають. Наприклад, у вересні-жовтні дозрівають ягоди шипшини. Червоні, пурпурні, помаранчеві - вони заворожують погляд і так ваблять до себе.

Шипшина відноситься до роду дикорослих рослин сімейства Рожеві. Найпоширенішим є шипшина травневий. Чагарники зазвичай досягають у висоту від 1 до 5 метрів, пагони покриті колючками. Цвіте шипшина блідо-рожевими квіточками, плоди злегка овальні або кулясті, з великою кількістю горішків всередині.

Плоди найкраще збирати на стадії повної зрілості, але встигнути до заморозків, і потім засушувати (у сушарці або печі). Зберігати слід в скляному посуді, подалі від сонячного світла, накривши горловину марлею і кришкою. Також можна у полотняних мішечках. Не тримайте плоди в поліетиленових пакетах - вони просто запліснявіють.

До складу шипшини входять різні вітаміни (найбільше вітаміну С), біоактивні речовини, органічні кислоти, ефірну олію, мікроелементи (марганець, магній, фосфор, залізо, кальцій), пектин, каротин, дубильні речовини та інше. Аскорбінової кислоти в ягодах в 10 разів більше, ніж в чорній смородині. І що дивно, в 50 разів більше, ніж у лимоні, саме тому шипшина так цінний для медицини. Він має протизапальну, кровоспинну, сечогінну, вітамінним діями, зменшує ламкість капілярів і стимулює регенеруючу активність організму.

Плоди шипшини зазвичай використовують для приготування чаю, киселю, сиропів і соків. Їх можна їсти свіжими і сушеними. З пелюсток роблять варення, використовують в лікеро-горілчаному виробництві та ефірно-олійної промисловості.

 Шипшина - джерело вітамінів
 Лікуємося шипшиною
Восени, коли організм людини схильний до простудних захворювань, шипшина стане найкращим лікарем. Приготуйте чай або відвар з плодів шипшини   і пийте перед сном для профілактики. Також рекомендований при застуді, загальної слабкості і гарячковому стані. Вам знадобляться такі інгредієнти: шипшина - 5 ст. ложок подрібнених ягід, вода - 1 літр, цукор - за смаком. Варити на слабкому вогні близько 10 хвилин, потім дати настоятися ще 10 хвилин і процідити. Пити можна і гарячим, і холодним. Цукор додавайте до смаку, можна замінити медом.

Настої з шипшини використовують у народній медицині для лікування скарлатини, туберкульозу, запалення нирок, при хворобах шлунка, кишечника і печінки. Відвар з плодів показаний для підвищення гемоглобіну. Медичні препарати на основі шипшини допомагають при авітамінозах, лікуванні цинги, недокрів'ї, атеросклерозі, кровотечах і гіпертонії. З насіння готують масло, яке має ранозагоювальну і протизапальну властивості.

Свіжі пелюстки квіток використовують при гноїння очей . Досить 100 г пелюсток і 1 склянку води. Варити настій протягом 4:00, застосовувати у вигляді примочок.

Для лікування екземи та фурункульозу використовують мазь з пелюсток шипшини . Свіжі або вже сухі пелюстки варять протягом 20 хвилин в меду в пропорції 1: 1 на водяній бані. Маса охолоджується і наноситься 3 рази на день на 10 хвилин на уражені ділянки шкіри.

Шипшина для краси
У косметології шипшина також знайшов своє місце. Настої з пелюсток тонізують і освіжають, маски з плодів шипшини пом'якшують і живлять вітамінами.

- Поживна маска для сухої шкіри . Інгредієнти: 1 ст. ложка плодів шипшини, 1 склянку окропу, 1 ст. ложка сиру. Ягоди подрібнити, видаливши насіння, залити окропом і варити 10 хвилин на слабкому вогні. Відвар процідити, кашку розтерти з сиром і 1 ст. ложкою відвару. Готову масу накласти на обличчя і через 15 хвилин зняти ватними подушечками, змоченими в зайвому відварі. Особа обполоснути водою.

- Маска з шипшини для нормальної шкіри . Інгредієнти: 5 стиглих ягід винограду, 1 ст. ложка відвару з шипшини, 1 ст. ложка нежирної сметани. Всі продукти змішати і розтерти в загальну масу, нанести на обличчя і змити через 15 хвилин.

- Маски з шипшини для жирної шкіри.   Добре очищає пори. Інгредієнти: 1 ст. ложка соку, віджата з стиглих ягід шипшини, 1 ст. ложка перетертих стиглих ягід журавлини (або брусниці), пшеничне борошно. Змішайте всі продукти і нанесіть отриману масу на обличчя, через 15 хвилин змийте прохолодною водою.

- Маска для освітлення веснянок . Інгредієнти: 2 ст. ложки свіжого листя рослини, ½ склянки окропу, 1 ст. ложка огіркового соку, ½ ст. ложки сметани. Листя подрібнити, залити окропом і закритому посуді наполягати 15 хвилин. Процідити, кашку з листя змішати з соком і сметаною. Нанести масу на пігментні плями або веснянки на 20 хвилин, потім зняти ватними подушечками, змоченими в настої з шипшини.

Тонізуюча маска для волосся . Інгредієнти: 2 ст. ложки шипшини, 1 склянку окропу, 1 ст. ложка лимонного соку і 1 ст. ложка вівсяної муки. Шипшина залити окропом і настоювати протягом 30 хвилин. Процідити. Тільки 2 ст. ложки настою змішати з соком лимона і борошном. Маску рівномірно розподілити по волоссю, через 20 хвилин змити звичайним шампунем.

Купуємо шипшина
Якщо ви не встигли зібрати і заготовити плоди шипшини, їх можна придбати в аптеках. Одна упаковка сухих плодів коштує в середньому від 30 до 70 рублів. Масло шипшини - 130-200 рублів за баночку об'ємом 50 мл. Пляшка сиропу об'ємом 250 мл обійдеться вам в середньому до 70 рублів.
Автор: Alesya Marchenko


 Масло каріте
 Масло ши надзвичайна багато основними жирними кислотами, володіє чудовою здатністю проникати в структуру шкіри і волосся, що забезпечує максимальне живлення і зволоження.

Масло каріте, або ши, уже давно відомо африканським народам. Протягом століть його застосовують в нетрадиційній медицині. Воно здавна стало невід'ємною частиною побуту народностей Африки. Маслом ши роблять енергійний масаж новонародженим, його також використовують для загоєння пуповини. У сучасній косметології та виробництві косметичних засобів це масло використовують всього 20 років.

Само масло добувають з м'якоті кісточок плодів дерева Ши (Butyrospermum Parkii), яке росте в Судані і декількох африканських країнах. Масло отримують у вигляді пресування відбірної сировини, потім рафінують. Виходить тверда неоднорідна маса, кремового кольору, яка тане при температурі тіла. Зберігати масло слід при температурі, що не перевищує кімнатну, в щільно закупорених судинах, подалі від денного кольору.

Хімічний склад

Масло каріте, або ши, являє собою щільне масло з легким кремовим відтінком, складається головним чином з тригліцеридів (до 80%) і неомильних жирів (до 17%):

 Масло каріте
   • миристиновая кислота
• пальмітинова кислота
• cтеаріновая кислота
• oлеіновая кислота
• лінолева кислота (3-8%)
• ліноленова кислота
• арахінова кислота
• 45-48% жиру
• 10% протеїну
• 25-30% вуглеводів

Косметичні олії ши

Неомиляемие жири, які входять до складу масла, проявляють регенеруючі властивості і активно стимулюють синтез колагену. Крім того, вони володіють чудовими сонцезахисними властивостями і є природними УФ-фільтрами. Також, що входять до складу масла карите тригліцериди впливають на бар'єрні властивості шкіри.

Основні властивості масла

• захист від зовнішніх впливів
• етественно УФ-фільтр
• зволоження
• стимуляція регенеративних процесів
• усунення сухості і роздратування
• профілактика передчасного старіння
• підвищення тонусу і пружності шкіри
• насичення вітамінами

Цікаво!   Масло каріте досить швидко вбирається. При цьому не залишається неприємного відчуття жирності, шкіра стає гладкою на дотик.

Протипоказання до застосування

Відносно недавно з'ясувалися протипоказання   до цього маслу. Так як воно в складі містить натуральний латекс, на масло каріте може бути алергія у людей, чутливих до латексу.

Важливо!   Неможлива «передозування» масла - шкіра вбере рівно стільки, скільки їй необхідно.

Способи застосування

 Масло каріте
 Масло ши тане при температурі людського тіла. Однак, щоб спростити процедуру його використання, можна помістити його на водяну баню при температурі 40-50 ° С і нагріти до придбання рідкої консистенції.

- Зволоження шкіри тіла:   кілька крапель розігрітого масла взяти кінчиками пальців рук і втирати в шкіру легкими масажними рухами.

- Суміш для обвітрених рук:   взяти по 1 чайній ложці масел ши, календули і волоського горіха, підігріти на водяній бані до 37-38 ° С, ретельно помішуючи. Масажними рухами суміш втирати в шкіру рук і пальців.

- Поживна маска:   взяти 1 жовток і 1 чайну ложку пропущеної через м'ясорубку лимонної цедри, змішати і добре розтерти, залишити в закритій посудині на 15-20 хвилин. Потім додати по 1 чайній ложці олії ши і масла волоського горіха і все ретельно розмішати. Суміш нанести на шкіру товстим шаром і залишити до висихання. Потім маску зняти і зробити холодний компрес.
Автор: Інна Сєдих