Секрети домашнього приготування скрабів
 Виробники косметичних засобів подбали про мільйони жінок, випускаючи всі необхідні засоби для догляду за шкірою. Але й самі творці часто використовують у складі своїх коштів народні рецепти приготування скрабів. Чому б і нам не згадати про ці, трохи забутих рецептах, і іноді робити для себе корисні засоби своїми руками. Для когось це буде зайвим приводом побалувати себе домашніми «штучками», а для когось стане приємним експериментом. У кожному разі, скраби, приготовані в домашніх умовах із звичайних інгредієнтів нічим не поступаються магазинним і навіть бувають набагато ефективніше. Домашні скраби не складні в приготуванні і досить доступні для всіх, а сам процес приготування дуже цікавий і захоплюючий.

Домашні скраби відмінно впораються з основним завданням видалення відмерлих клітин і посприяють кращому обміну речовин і кровообігу, що дуже важливо для здоров'я та краси самої шкіри.

Тепер непосрдественно про рецепти.

Для сухої і чутливої ​​шкіри   обличчя краще підійдуть скраби з більш ніжними щадними абразивними частинками, що не подряпають шкіру і не викличуть роздратування. Тому краще використовувати дуже дрібно змолоти сіль, вівсяні пластівці або штучні частки (наприклад, пластикові кульки).

Рецепт № 1

Змішайте чайну ложку дрібної морської солі з невеликою кількістю вершків (сметани). І отримане засіб нанесіть на шкіру, уникаючи області навколо очей.

Рецепт № 2

Змішати 3 столові ложки вівсяних пластівців (заздалегідь подрібнених в кавомолці, якщо є така можливість) з 3 столовими ложками молока, вершків або води. Суміш розмішати і дати постояти їй 30 хвилин, після чого нанести на шкіру і помасажувати пару хвилин.

Рецепт № 3

Для даного рецепту знадобиться кілька ягід будь-якого винограду (6-7 штук) і мелені вівсяні пластівці. Всі інгредієнти змішати і залишити на кілька хвилин для набухання пластівців. Після чого готовим скрабом помасажувати шкіру протягом п'яти хвилин і змити теплою водою.

Після використання таких скрабів шкіра стане м'якою, гладкою і ніжною.

Для жирної та змішаної шкіри обличчя   підійдуть скраби, в чий склад входять більше грубі абразивні частинки (сіль, подрібнені кісточки або горіхи), які більш ефективно очищають шкіру від забруднень, тим самим зменшуючи жирний блиск. Але користуватися потрібно такими скрабами обережно, оскільки є вірогідність пошкодити шкіру.

Рецепт № 1

Дві столові ложки вівсяних пластівців змішати з однією чайною ложкою меленого рису, рослинної олії (оливкової олії) і теплої води. Такий скраб позбавить шкіру від жирного блиску, звузить пори - і шкіра стане гладкою. Засіб підійде і для проблемної шкіри.

Рецепт № 2

Змішати 3 столові ложки вершків (йогурту) з однією столовою ложкою натурального меленої кави. Проте, використовувати такий скраб потрібно дуже акуратно, оскільки частинки кави можуть попастися дуже великими і гострими.

Цей рецепт примітний тим, що кава можна використовувати, після того як він вже випита, але пити його доведеться без добавок, цукру і всього іншого, щоб кавова гуща була натуральною. Так що, рецептик, як кажуть, для душі і тіла.

Скраб з кавовими частинками, змішаними з живильним кремом відмінно підійде для смаглявої шкіри.

Рецепт № 3

Найпростіший і невигадливий складу цього скрабу дозволить використовувати його в будь-якому місці: на курорті, в гостях або коли просто потрібно швидко привести шкіру в порядок. Вологий ватний диск (просто шматочок вати), який умочують в питну соду або звичайну сіль (краще дрібну) - ось весь рецепт. Цим диском акуратно помасажувати шкіру і змити залишки солі або соди теплою водою. Результатом буде гладка і добре очищена шкіра.

Рецепт № 4

Ще один простий експрес-рецепт скрабу для жирної шкіри. Пів чайної ложки цукру змішати з мильною піною і отримане засіб наносити на шкіру масажними рухами, після чого ретельно змити теплою водою.

Рецепт № 5

П'ять ягід полуниці (суниці) змішати з 3 ложками оливкової або рослинного масла і додати 5 ложок дрібної солі. Цей скраб з чарівним ароматом полуниці відмінно очистить і заспокоїть шкіру. Замість ягід полуниці і олії можна використовувати часточки апельсина і теплу воду - такий скраб підійде і для нормальної шкіри.

Таке очищає засіб, як скраб, необхідно не тільки особі, але і тілу.   Тому ось кілька домашніх рецептик і для такого випадку.

Рецепт № 1

І знову допоможе кави. Дві чайні ложки кавової гущі змішати з двома чайними ложками сметани. Можна для настрою додати трохи крапель ароматного масла. Цей скраб подарує приємні ароматні відчуття і зробить шкіру ще красивішим.

Рецепт № 2

Прекрасно підійде для тіла скраб з волоськими горіхами. Для цього потрібно взяти столову ложку вівсяних пластівців, три столові ложки вівсяної муки, одну столову ложку роздрібнюваних волоських горіхів і стільки ж пшеничного борошна. Все це змішати з невеликою кількістю теплої води до отримання кашки. Такий скраб дуже ефективний і корисний.

Рецепт № 3

Цей скраб підійде як для тіла, так для жирної шкіри обличчя. Змішати по одній чайній ложці солі (сіль будь-яка, але дрібна), імбиру, кориці і подрібненого мускатного горіха з невеликою кількістю теплої води до отримання маси консистенції сметани. Це засіб не тільки з приємним пряним ароматом, але і з антибактеріальними, цілющими властивостями.

Приємних і корисних Вам хвилин у приготуванні скрабів!
Автор: Анастасія Райкова


 Кріп і петрушка - чудова пара в зеленій домашній косметиці
 Літо - таку пору року, коли все навколо росте, цвіте, зріє, зріє і зеленіє ... гріх не скористатися дарами природи, які неначе спеціально призначені, щоб давати нам силу, здоров'я і красу. Всі ми знаємо що, ягоди, фрукти, овочі, трави і квіти можна з успіхом використовувати для приготування в домашніх умовах масок, лосьйонів, тоніків, притирань та інших засобів. Ну і, звичайно, невибаглива городня зелень - кріп і петрушка - які ростуть буквально на будь дачі, на будь-якому городі. Смак і аромат цих скромних трав роблять смачніше і корисніше будь-яку страву, будь-який салат. Цілющі властивості цих рослин назавжди забезпечили почесне місце в харчовому раціоні людини - і в «зеленої аптечці», і в «зеленої косметичці».

І це цілком справедливо - регулярно вживаючи в їжу петрушку, кріп ми зміцнюємо здоров'я, а на зовнішній вигляд ми можемо впливати відразу з двох сторін: зовні і внутрішньо. У двох столових ложках дрібно нарізаної зелені (1: 1) міститься приблизно третину добової норми провітаміну А, дві третини норми вітаміну С, велика частка заліза. А такі мікроелементи як титан, бор, мідь, миш'як, які, звичайно ж, відносяться до отрут, у малих дозах здатні відновлювати організм людини після перенесених важких захворювань. Крім того, і в петрушці, і в кропі є вітаміни В1, В2, фолієва кислота, а також солі калію, магнію, фосфору, ферментні речовини, в тому числі інулін, регулюючий обмін глюкози в крові. І все це багатство в легко засвоюваній формі.

Регулярне вживання зелені кропу і петрушки в їжу вже, саме по собі, благотворно і оздоравлівающе впливає на шкіру обличчя, на волосся. А за багато століть практики у прекрасної половини людства накопичилося чимало рецептів застосування петрушки, кропу і його насіння зовнішньо, в косметичних цілях.

Чим же така хороша петрушка як косметичний засіб?

Список її корисних якостей досить значний:
- Сприяє загоєнню ран, опіків і виразок, діє як дезінфікуючий засіб;
- Знімає почервоніння шкіри, подразнення і набряклість;
- Освітлює шкіру;
- Освіжає і тонізує шкіру;
- Оберігає шкіру від зморшок, особливо гарна півника для догляду за ніжною шкірою навколо очей;
- Допомагає позбутися вугрів і прищів.

 Кріп і петрушка - чудова пара в зеленій домашній косметиці


Настій зелені петрушки   застосовується як лосьйон для тонізації, і додання свіжості шкірі обличчя, в якості компресів при набряклості повік. Столову ложку зелені петрушки заливаємо окропом (200 мл) і наполягаємо. Коли температура настою знизиться до кімнатної, проціджуємо його через марлю, - настій готовий до вживання. Можна проціджений відвар розлити у формочки для льоду і заморозити. Якщо щоранку протирати обличчя таким косметичним льодом, то шкіра обличчя помітно посвіжішає, освітлиться, а дрібні зморшки розгладяться.

Омолоджуюча маска для сухої шкіри

Дві чайні ложки знежиреного сиру змішайте з чайною ложкою відвару петрушки, чайною ложкою будь-якого рослинного масла і чайною ложкою лимонного соку.

Нанесіть на очищену шкіру обличчя на 15-20 хвилин, змийте прохолодною водою.

Відбілююча маска , Готується з подрібнених і потолченних свіжого листя і кількох ложок кисляку. Маску наносять на обличчя на 15 хвилин, після чого змивають теплою водою або відваром ромашки.

Антицелюлітна маска:   в дрібно нарізану зелень петрушки (50 г) додайте 200 г меду, перемішайте і нанесіть на розігріту після душу шкіру. Через 10-15 хв., Змийте маску теплою водою.

Ополіскувач для волосся

Якщо волосся стало тьмяним і слабкими, петрушка кучерява додасть їм силу і блиск. Свіжу зелені петрушки (50 г) заливаємо киплячою водою (500 мл) і тримаємо на слабкому вогні, підтримуючи кипіння, протягом 15 хвилин. Після охолодження відвар проціджуємо, і ополіскувач готовий.

Подбає петрушка і про красу наших зубів, у всякому разі, канадські фахівці з Університету Торонто стверджують, що, гілочки свіжої петрушки кожен день достатньо для попередження карієсу. Особливо це важливо для регіонів з пониженим вмістом фтору у воді. Петрушці дуже багата фтором і допомагає зубної емалі протистояти карієсу.

Подрібнена зелень петрушки - хороший засіб для зняття болю при укусах бджіл і комарів.

Від прищів і вугрової висипки допоможе свіжий сік петрушки. Зелень пропустіть через м'ясорубку або соковижималку. Уражені місця змащуйте соком петрушки 2-3 рази на день протягом місяця.

Почесне місце серед зелених косметологів займає і кріп

Ця запашна травичка, як і петрушка, омолоджує, позбавляє від веснянок, відбілює, освіжає шкіру обличчя, позбавляє від набряків під очима, бореться з прищами і вуграми.

 Кріп і петрушка - чудова пара в зеленій домашній косметиці


Маска для жирної шкіри

Свіже яблуко натріть на тертці і змішайте з подрібненою зеленню кропу, можна додати сюди і петрушку. Ложка кефір або нежирного йогурту зіграє роль згущувача. Нанесіть маску на очищене обличчя і тримаєте близько 20 хвилин, потім вмивайтеся холодною водою.

Маска для жирної шкіри укропно-дріжджова

Розвести 25 г свіжих дріжджів свіжим соком кропу. Нанести суміш на шкіру обличчя і шиї товстим шаром. Хвилин через 15, коли маска підсохне, і ви відчуєте стягнутість шкіри, змийте її теплою водою.

Маска для в'янучої шкіри

Змішайте в рівних кількостях сік алое та кропу. Обличчя і шию протріть настоєм зеленого чаю. Коли шкіра підсохне нанесіть на неї суміш кропу і алое ковзаючими рухами. Подушечками пальців обережно вбийте суміш у шкіру обличчя. Таку процедуру потрібно робити через день раз 10-12.

Лосьйон для в'янучої зморшкуватої шкіри

Якщо з'явилися помітні ознаки старіння шкіри, спробуйте вранці і ввечері обмивати обличчя настоєм кропу з розчином солі (1/2 чайної ложки солі на склянку води). Сіль краще взяти морську, але можна і звичайну кухонну.

Добре тонізує і підтягує шкіру заморожений в кубиках настій кропу і липи. Столову ложку сухого кропу треба змішати з такою ж кількістю квіток липи, залити склянкою окропу. Остиглий настій розлити у формочки, заморозити і протирати обличчя кубиками льоду.

Подбаємо про «дзеркалі душі»

Напружений ритм сучасного життя роблять негативний вплив не тільки на шкіру обличчя, але і на здоров'я очей. Очі зазвичай втомлюються від роботи за письмовим столом при поганому освітленні, від довгого читання або сидіння за комп'ютером. Якщо погляд погас, а повіки почервоніли і набрякли, - на допомогу прийдуть кріп і петрушка.

З насіння кропу, можна зробити хороший настій для промивання очей. Чайну ложку насіння залити половиною склянки окропу, настояти не менше години, процідити і промивати очі цим настоєм.

Від набряків повік допоможуть компреси з суміші кропу і петрушки. Свіжу подрібнену зелень петрушки і кропу змішайте, і просто накладіть на повіки. Зверху можна накрити вологою марлею або тонкою тканиною. Відпочиньте хвилин 15-20, в тиші, із закритими очима, і світло краще прибрати.

Якщо в подрібнену зелень ви додасте трохи сметани і отриману суміш взобьёте, то вийде своєрідний крем, який також можна накладати на повіки. 20 хвилин вистачить щоб зняти з повік набряки і прибрати мішки під очима.

  Зазвичай скептики заявляють що, в наше століття супертехнологій, смішно і несерйозно використовувати всі ці бабусині рецепти - відвари, напари, домашні креми та маски. Метушні, мовляв, багато - толку мало. Ну, з кремами може і дійсно багато метушні, а ось маски і лосьйони зовсім не вимагають для свого приготування багато сил і часу.

Домашня косметика часто, не тільки не поступається за ефективністю фірмової, а й перевершує її за якості і результату. А головне - вона завжди свіжа і не містить парабенів, сумнівних барвників та ароматизаторів, або тих компонентів, які викликають у вас алергічну реакцію. Ну, а крім того, робити косметику своїми руками з таких ароматних запашних трав не тільки корисно, але й просто приємно!
Автор: Ольга Травлеева