|
Пам'ятаю, в одному з випусків КВН чоловік виявляє в саквояжі зібралася на відпочинок дружини величезна кількість кремів і дивується, - Лена! Навіщо тобі крем для засмаги та від засмаги ?! Багато чоловіків взагалі нічого не розуміють в жіночих справах, тим більше в засобах по догляду за обличчям і тілом. А жінкам насправді потрібні кошти і для засмаги, і від засмаги, особливо на відпочинку.
Особливо обережними із засмагою потрібно бути людям, у яких багато родимок і пігментних плям, чиї близькі родичі страждали меланомою, у кого були серйозні сонячні опіки в дитинстві, людям з білою легко обгорає шкірою, рудими і світлим волоссям і очима.
Рівне засмагнути без опіків допомагає
рибне меню
, Так як в рибі багато напівнасиченому жирних кислот, які оберігають від УФ-променів.
А руйнування колагену і відновленню еластичності шкіри сприяє морквяний сік.
Фахівці радять так само вживати в їжу молоко, цитрусові, чорну смородину, бобові, вітаміни Е і С, а так само цинк. Але чи користуватися добавками вирішує кожен сам.
Але про кремах теж забувати не слід.
Сонцезахисні засоби потрібно наносити заздалегідь, так як вони починають діяти тільки через 15 - 20 хвилин після нанесення їх на шкіру.
Оновлювати захист потрібно кожні 2 - 3:00, а так само після купання або витирання рушником. До того ж помічено, що якщо не лежати на пляжі, а ходити по березі моря, річки, озера, засмага буде рівніше.

Безпечніше і корисніше зіграти в ранні ранкові години. Можна загоряти так само після 17 годин увечері. Найнебезпечніше перебувати на сонці з 12 до 16 годин.
Прекрасної захистом від сонячних променів вважається
міцний чай
.
Виходячи з будинку навіть не на пляж, рекомендується протирати обличчя чайною заваркою.
Засіб від засмаги з жовтка
Жовток від свіжого яйця розмішати і змастити ним рясно обличчя.
Після того, як жовток підсохне на обличчі, змити його водою з милом.
Це засіб захищає не тільки від засмаги, але і від обвітрювання.
Лосьйон від засмаги
2 ст. ложки подрібнених свіжих кореневищ купени і 1 чайну ложку її ж квіток залити 1 склянкою горілки, настоювати 7 - 10 днів в темному місці, наприклад, в коморі. Процідити, віджати.
Частина, яка вживається для протирання, розбавляти кип'яченою водою кімнатної температури в пропорції 1: 1.
Протирати обличчя вранці і вдень, за годину до виходу на сонце. Зберігати лосьйон в холодильнику.
Маска для захисту від сонця, вітру і пилу
1 яєчний білок змішати з 1 чайною ложкою меду, 1 ст. ложку рому, 1 невеликий помідор і 1 огірок, пропущений через м'ясорубку. Нанести на попередньо очищену шкіру обличчя на 25 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

Настоянка, що захищає від засмаги
1/4 склянки натертого на тертці огірка залити 1 склянкою горілки. Настоювати 2 тижні в темному місці, час від часу струшуючи. Процідити. Використовувану частина настойки розводити кип'яченою водою кімнатної температури 1: 1.
Протирати вранці і ввечері.
Якщо ж все-таки обгоріли, то ароматерапевти радять прийняти
трохи теплу ванну
, Додавши в неї по 8 - 10 крапель ефірного масла лаванди і ромашки.
Лаванда зніме запалення і не дозволить поширитися інфекції, а ромашка зніме біль і печіння.
Лід з відвару буркуну
для заспокоєння шкіри після перебування на сонці, вітрі, пилу
2 ст. ложки подрібненого листя буркуну залити 1 склянкою теплої води і настоювати 1 добу. Влити в форму для заморожування льоду, поставити в камеру.
Протирати обличчя, приходячи додому після сонячного дня.
Крім усього іншого протирання цим льодом покращує кровообіг і надає шкірі хвилюючий аромат лікеру.
Зробити жирну шкіру свіже і світліше допоможе маска з білка
Збити білок для отримання щільної піни по краплі додати одну чайну ложку соку будь-яких ягід (полуниці, малини, вишні і т.д.), перемішати, нанести на обличчя на 10 хвилин, змити теплою водою.
|
Здавалося б, що органічні, натуральні речовини, які все більше заслуговують популярність в косметиці, не можуть нашкодити нам. Але, на жаль, не всі природні компоненти в косметичних засобах однакові безпечні. Зрозуміло, вони набагато нешкідливіше, ніж хімія. Однак не все так просто ...
Дійсно, шанувальників натуральної косметики стає все більше. Помічаючи на етикетці звітного тюбика слова «природне», «органічне», ми часто хапаємо це засіб, впевнено вважаючи, що не тільки приносимо користь собі, а й навколишньому середовищу. Але міра і обережність потрібні у всьому. І навіть самі натуральні інгредієнти в косметиці не завжди безпечні як для вас, так і для світової екології.

Існує кілька натуральних компонентів, з особливостями яких варто познайомитися особливо, оскільки вони можуть таїти в собі небезпеку не тільки для нашої шкіри, але і здоров'я в цілому. Тому, якщо ви підозрюєте, що який-небудь засіб завдає вам шкоди, то не поспішайте відразу звинувачувати продукти хімічної промисловості - цілком можливо, що винна якраз ваша природна косметика. Ось кілька органічних інгредієнтів, з якими потрібно бути особливо уважними:
Кукурудзяний крохмаль
У більшості випадків, кукурудзяний крохмаль - це ніжний натуральний інгредієнт, який чудово зволожує шкіру. Але комусь він може просто не підійти, а то й зовсім викликати грибкові інфекції, особливо коли його використовують зовнішньо на тіло як дезодоранту. Якщо у вас є реакція на кукурудзяний крохмаль, то замініть його краще порошком марантовим кореня.
Ефірні олії ладану і сандалового дерева
Популярні, ароматні ефірні масла ладану й сандалу використовуються в багатьох натуральних продуктах. Але особливо концентровані засоби цілком чреваті алергічними реакціями для представниць з чутливою шкірою. Окуляри на користь альтернативних ароматів можна дати ще й тому, що в останні роки, дерева, які виробляють ці ефірні масла, опинилися під загрозою зникнення через надмірну їх експлуатації.

Евкаліпт
Масло евкаліпта нерідко міститься в дезодорантах, лосьйонах і милі. Воно добре не тільки своїми ароматичними, але і антибактеріальними властивостями. Але, незважаючи на непоганий антимікробний ефект, це засіб цілком може стати причиною контактного дерматиту і зруйнувати природний бар'єр шкіри на тривалий час. Особливо загрожує роздратування тим, у кого розацеа.
Ланолін
Ланолін - це масло, одержуване з овечої вовни. Якщо ви дотримуєтеся вегетаріанського способу життя, то краще його уникати. Це досить поширений косметичний компонент відомий своїми пом'якшуючими властивостями, але при цьому є відчутним подразником. Якщо у вас помічені алергія на шерсть, то продукти з ланоліном можуть викликати висипання або роздратування шкіри, що, швидше за все, спричинить за собою розсипи акне.
Масла лаванди і чайного дерева
Незважаючи на те, що кошти з лавандою часто позиціонуються як розслаблюючі, вони також здатні викликати дерматит при використанні їх у догляді за шкірою. Ці натуральні компоненти можуть збільшити чутливість вашої шкіри до сонячних променів і сприяти утворенню пігментних плям, або зміни кольору шкірного покриву. Лабораторні дослідження підтвердили, що масло лаванди і чайного дерева каталізують продукти андрогенів - чоловічих гормонів, що імітують дії естрогену (жіночого гормону, що відповідає за ріст тканин молочної залози). Тому краще використовувати подібні натуральні компоненти тільки в ароматерапії.

Екстракти лимона і лайма
Коктейль з цитрусових може бути ефективним у боротьбі з акне і жирним блиском. Від косметики з такими сонячними компонентами виходять приємні аромати, але щодня застосовувати їх не варто. Через високу кислотності тривале їх застосування може спричинити за собою висушування, подразнення шкіри і збільшення ризику сонячних опіків. Не забувайте і про те, що цитрусові для багатьох - сильні алергени.
Пальмова олія
У косметичній промисловості виробники зазвичай використовують пальмову олію в якості базового інгредієнта, але через його руйнівних наслідків для навколишнього середовища, краще його уникати, або шукати продукти - його замінники. Масштабне виробництво пальмового масла веде до великому розповсюдженню вирубки лісів, порушення природної середовища для життя тварин в Малайзії та Індонезії, в тому числі що знаходяться під загрозою зникнення орангутангів.

М'ята
Якщо вас постійно турбують потріскані губи, то винуватцем може бути ваш бальзам для губ. Тим більше, якщо до складу засобу входить м'ята. Спочатку застосування м'ятного бальзаму дарує чудові відчуття м'якості і охолоджуючої свіжості, але постійне його використання може призвести до лущення, набряків і подразнення губ надалі. В якості косметичного інгредієнта м'ята здатна значно підвищити гіперчутливість шкіри.
Безпечної вам краси!
|
|
|
|
|
|