Правила знайомства з органічною косметикою
 Все більше людей давно втомилися від хімії і зацікавлені натуральною косметикою, яка діє на організм найбільш дбайливіше і делікатніше. А коли є попит, то ростуть і пропозиції: зараз на косметичному ринку безліч всіляких засобів з органіки. Але чи всі вони такі хороші? І про що варто пам'ятати перед їх придбанням?

Перед тим як завести близьке знайомство з органічними засобами краси, пропонуємо взяти на замітку кілька корисних рекомендацій:

1. Не довіряйте кожній етикетці

Напис «природний» або «натуральний» аж ніяк не завжди означає, що засіб складається тільки з компонентів, знайдених в лісі чи в полі. Приміром, пляшечка з позначкою «органічний» повинна містити не менше 95% органічних інгредієнтів. Ті ж кошти, які позначені словом «натуральний» або «зроблено з органічними компонентами» цілком можуть містити й шкідливі речовини.

 Правила знайомства з органічною косметикою


2. Шукайте кокосове масло

Цей компонент - як у чистому, так і в змішаному з іншими інгредієнтами вигляді - володіє чудовими косметичними властивостями. Багато косметологи називають його найдивовижнішим і природним продуктом краси серед доступних нам сьогодні. Кокосова олія добре зволожує шкіру, надає життю сухим волоссям, застосовується в якості основи і для зняття макіяжу. Це чудо-масло можна придбати в продуктових супермаркетах. Бажано знайти пляшку з позначкою «Extra Virgin» (перший віджим).

3. Мінерали - безпечна хімія

Хоч і мінеральна косметика не зовсім належить до органіки, складаючись з подрібненого оксиду цинку, оксиду заліза, діоксиду титану і слюди. Ці речовини можна отримати тільки в лабораторних умовах. Але на відміну від чистої хімії, мінеральні засоби найбільш безпечні, оскільки вони не містять консерванти, парабени, хімічні барвники та ароматизатори, які шкодять шкірі і можуть викликати алергічні реакції.

4. Вибирайте бессульфатние шампуні

Сульфати - інгредієнти в шампунях, який утворюють хорошу піну -Мають вельми неоднозначну репутацію. Багато експертів-косметологи і лікарі рекомендують уникати будь-яких шампунів з пенообразователями натрію лауретсульфата і лауретсульфата амонію в якості основних інгредієнтів. Чому? Лабораторні дослідження показали, що продукти, які закінчуються на "пов" (наприклад, сульфат лаурет натрію, поліетиленгліколь, Oleth, myreth і цетеарет) мають позитивний результат тесту на 1, 4-діоксан - нафтохімічний канцероген.

5. Кращі зволожувачі - масла

Для тих, хто тільки збирається переходити на органічну косметику, рекомендується почати з безпрограшного варіанту - придбати натуральні масла. Кокосова олія, масло жожоба, мигдальне олія, оливкова олія і будь-який інший вид органічних масел чудово зволожує шкіру обличчя і тіла.

 Правила знайомства з органічною косметикою


6. Натуральне мило не сушить шкіру

Багато видів мила фактично позбавляють шкіру вологи. Дотримуйтеся натурального мила з суперзволожуюча компонентів, включаючи козяче молоко, масло ши, гліцерин, оливкова олія. Для власниць чутливої ​​або проблемної шкіри можливо підійдуть засоби з вмістом натурального йогурту, меду, молока.

7. Замініть засіб для зняття макіяжу маслами

Якщо вам набридло звичайне молочко або лосьйон для зняття макіяжу, сміливо пробуйте звичайні холодного віджиму оливкова або мигдальне масла. І економніше, і корисніше.

 Правила знайомства з органічною косметикою


8. Розкрийте секрет Аргана

Чудовий помічник для тих, у кого сухі, сильно кучеряве і неслухняне волосся - засоби на основі арганового масла. Його добувають в Марокко з ядер дерева арганії. У них міститься багато вітаміну Е і незамінних жирних кислот. Масло можна застосовувати як для волосся, так і для тіла.

9. Уникайте пальмової олії

Пальмова олія часто знаходиться не тільки в популярних продуктах харчування (печиво, морозиво, попкорн та ін.), Але і в багатьох косметичних засобах. Організація «Грінпіс» закликає тих, хто стурбований глобальним потеплінням і поганою екологією, не купувати продукти з пальмовою олією. Тим більше воно не особливо корисно для нашого організму.

10. Геть алюміній з дезодорантів!

До складу звичних нам дезодорантів нерідко входить алюміній та інші хімічних речовини, які здатні сильно дратувати ніжну шкіру пахв. Скористайтеся альтернативними засобами без алюмінію, тайським кристалічним каменем або алунитом. Останній з них може прослужити вам більше 2-х і навіть 3-х років. Перед застосуванням каменю його слід намочити і не забути потім дати йому висохнути, а тільки потім закривати упаковку. Він не залишає слідів на одязі, на відміну від алюмінесодержащіх дезодорантів.

 Правила знайомства з органічною косметикою


11. Замість тонера - лимонний сік

Якщо у вас дуже жирна шкіра, то вам повинно бути складно обійтися без тонерів. Але нерідко вони містять не особливо корисні для шкіри компоненти, та й коштують недешево. Є чудова альтернатива - звичайний лимонний сік. Ще краще якщо до соку половини лимону додати 1/2 склянки гамамелісу і 1/2 склянки теплої води.

12. Відмовтеся від кремів для гоління

Дослідження показали, що креми для гоління відмінно замінює оливкове масло. До всього іншого воно ще й непогано зволожує шкіру.

13. Не все те добре, що органіка ...

На жаль, не всі органічні засоби однаково підходять для всіх. Приміром, у той час як все, що містить кокосове масло, алое вера, ромашки і зеленого чаю є безпечними для вас, деякі масла можуть посилити акне або прищі при наявності у вас жирної шкіри. Продукти, отримані з фруктів, можуть викликати алергію і роздратування. Тому пробуйте все нове обережно і при можливості проконсультуйтеся з фахівцем.

Природного вам краси!
Автор: Альбіна Рогова