Натуральні маски для волосся
 Вирішити проблему з волоссям можна корекцією харчування, додатковим прийомом вітамінних комплексів і регулярним використанням натуральних масок для волосся.

Волосся   - Це візитна картка будь-якої жінки, але, на жаль, не всіх нас природа обдарувала густою і блискучою шевелюрою. Якщо Ви все ж хочете мати красиві і здорові волосся, то найпростішим і ефективним засобом захисту та догляду є маски - вони оберігають волосся від агресивного зовнішнього середовища, роблять їх більш блискучими і шовковистим.

Часто ми нехтуємо масками для волосся, обмежуючись бальзамом, а іноді й одним шампунем. Бальзам і кондиціонер призначені для того, щоб знизити негативний вплив на волосся шампуню, а також по максимуму забезпечити волосся поживними речовинами. Маска ж повинна стати регулярною процедурою. Вона дозволяє швидко наситити волосся поживними речовинами, зволожити, відновити, усунути видимі пошкодження, зміцнити їх структуру, надати волоссю блиск.

Живильні і зволожуючі маски потрібні всім типам волосся. Прояснені волосся сильно висушені, тому живити і зволожувати їх треба мінімум 2 рази на тиждень. Жирним волоссям потрібні адсорбуючі маски на глиняній основі. Жирне волосся, особливо, якщо вони довгі, частенько поєднуються з сухими кінчиками. У цьому випадку жирним корінню потрібна адсорбція, а кінчиків необхідне живлення і «склеювання». Для кінчиків потрібна маска іншого типу. Якщо волосся сильно січеться, їм потрібні масляні маски.

Застосування маски для волосся залежить від стану самих волосся - якщо вони в критичному стані, то маски роблять 2-3 рази на тиждень, в профілактичних цілях досить одного разу на місяць. Вирішивши самостійно робити собі маски для волосся, потрібно дотримуватися кількох простих правил. Найважливіше - наносити на волосся слід тільки свіжоприготовлену натуральну маску. Тримати склад на волоссі потрібно строго обумовлений час, після чого волосся необхідно ретельно промити.

Будь-які маски, за винятком тих, що повинні вирішувати проблему жирних коренів, потрібно наносити приблизно з середини голови. Волосся у прикореневій частині ще досить сильні, вони ще не ушкоджені, тому їм такий експрес-метод не потрібен. Краще маски наносити, опустивши голову вниз, втираючи у волосся, не чіпаючи шкіру голови.

Маски для сухого і нормального волосся

• Взяти 1 яйце, 1 чайну ложку гліцерину, 1 чайну ложку яблучного оцту і 2 столові ложки касторової олії. Отриману суміш втирають в коріння волосся і по всій довжині волосся, залишають на 30-40 хвилин. Голову укутують нагрітим рушником. У міру остигання рушник потрібно змінювати. Процедуру проводять 1-2 рази на тиждень. Після закінчення процедури волосся помити з шампунем.

• На волосся рясно нанести розігріту кисле молоко або ряжанку. Потім покривають голову целофаном і пов'язують теплою хусткою. Через 20-30 хвилин їх ще раз змащують кисляком і кінчиками пальців масажують шкіру голови протягом 3-5 хвилин. Потім кілька разів промивають волосся гарячою водою без шампуню або мила.

• Взяти 2 жовтки, 2 столові ложки реп'яхової олії, 3 столові ложки настоянки арніки, 1 жовток, 1 столову ложку майонезу, 1 чайна ложка меду і 2 подрібнених зубчики часнику. Отриману суміш втирають в коріння волосся і по всій довжині волосся, залишають на 30-40 хвилин. Голову укутують нагрітим рушником. У міру остигання рушник потрібно змінювати. Потім кілька разів промивають волосся гарячою водою без шампуню або мила.

• Взяти 1 столову ложку касторової олії, 1 столову ложку оливкової олії, 1 чайну ложку шампуню для сухого волосся. Маску втирають в шкіру голови, потім утеплюють рушником. Через 2:00 змивають теплою водою. Після цього обгортання шампунь можна не вживати.

• Взяти 1 яєчний жовток, 1 столова ложка рослинної або оливкової олії, 1 чайна ложка меду, 1 чайна ложка хни і 1 чайна ложка коньяку. Цей склад повинен знаходитися на голові приблизно 30-40 хвилин.

• Взяти 4 столових ложок морквяного і 2 столових ложок лимонного соку. Всі компоненти перемішати і додати склянку відвару м'яти перцевої. Після миття втерти суміш у волосся, потримати 5 хвилин і добре все змити.

• Взяти дві жмені трави чебрецю розтерти в ступці і залити 0, 5 л киплячої мінеральної води, остудити і процідити. Після чергового миття нанести настій на волосся і обернути голову рушником на 15 хвилин.

• Взяти 3-6 столових ложок безбарвної хни (залежно від довжини волосся) залити окропом, щоб стала густа маса, накрити кришкою, настояти 15 хвилин. Розігріти майже до кипіння на водяній бані 4-5 чайних ложок реп'яхової олії. Влити масло в хну, так, щоб кашка після додавання стала рідкуватий пастою, накрити щільно кришкою, дати охолонути. У суміш додати 2-3 чайної ложки вітамінів А і Е. Нанести на чисте волосся, попередньо підігрів, на 2:00. Робити 1-2 рази на тиждень.

Маски для жирного волосся

• Взяти 1 чайну ложку меду, 1 чайна ложку лимонного соку, 1 подрібнений зубчик часнику, 1 чайну ложку соку столітника. Компоненти змішують, і отриману пасту наносять на вологе волосся. На голову необхідно одягнути целофан і укутати товстим махровим рушником. Змити через 30-40 хвилин теплою водою без мила. Якщо після застосування останньої маски залишився запах часнику, промийте голову водою з додаванням гірчиці, а потім - ще раз чистою водою. Ці склади можна також використовувати перед миттям голови.

• Взяти 100 г зеленої цибулі, подрібнити і розтовкти до появи соку, додай 25 г коньяку. Суміш нанеси на волосся, одягни целофановий пакет і обмотай голову рушником. Змити теплою водою через годину.

• Взяти 300 г свіжих або заморожених ягід чорниці, подрібнити міксером і залити 1 склянкою окропу. Коли кашка охолоне, нанеси її на волосся. Накрити голову поліетиленовою плівкою, а зверху обгорнути рушником. Змити через 30 хвилин.

• Взяти 100-150 г чорного хліба залити киплячою водою в невеликій кількості. Коли суміш охолоне до кімнатної температури, отриману кашку втирайте в голову. Накрити голову поліетиленовою плівкою, а зверху обгорнути рушником. Тримайте 20-30 хвилин. Потім змийте теплою водою без мила.

• За 30 хвилин до миття втирайте в шкіру голови і на волосся суміш з 1 чайної ложки меду, 1 чайної ложки соку алое, 1 чайної ложки лимонного соку, 1 жовтка, 1 зубчики натертого часнику.

• Змішати 1 сирий жовток з 1 чайною ложкою коньяку. Після миття втирайте суміш у шкіру голови, тримайте 10 хвилин, а потім промийте волосся.

Маски для зміцнення волосся

• Перемішати 2 чайних ложки меду і реп'яхової олії і додати 2 жовтки. Отриману суміш втерти в шкіру голови, а через 40 хвилин змити. Робити маску раз на тиждень протягом 2-3 місяців.

• Змішати по 1 столовій ложці квіток ромашки, липи і листя кpaпіви, залити склянкою окропу. Через півгодини процідити і додати кілька крапель вітамінів А, В1, В12 і Е. Потім покришити в суміш трохи житнього хліба і через 15 хвилин нанести на голову. Зверху надіти поліетиленову шапочку і через 1-1, 5:00 добре промити голову водою.

• Залити 3 столові ложки листя 1 л. гарячої води і настоювати 30-40 хвилин, процідити і відразу ж нанести на коріння чистого волосся не рідше за 1-2 разів на тиждень.

• Взяти 1 столову ложку оливкової олії, сирий жовток, 1 столову ложку меду - все добре перемішати і втирати цю масу в корені волосся. Не змиваючи, гарненько укутати голову рушником на 1:00. Помити голову з шампунем.

• Взяти 3 столові ложки коренів аїру проварити в 0, 5 л 9% оцту на малому вогні 15 хвилин. Процідити, остудити і втирати в коріння волосся.

• Взяти 1 столову ложку гірчиці в порошку і 2 столові ложки міцно завареного чорного чаю і 1 жовток. Нанести на 30 хвилин. Потім змити водою, шампунь не потрібно. Робити раз на 3-4 дні, поки не буде стійкого ефекту.

Спеціальні засоби для волосся

• Взяти 1 чайну ложку касторової олії, 1 чайну ложку реп'яхової олії, 2 чайних ложки лимонного або березового соку. Всі компоненти ретельно змішуються, акуратними рухами втираються у волосся і шкіру голови, витримуються під утеплювальної шапочкою 1-2 години. Після цього голову миють теплою водою з використанням яєчного жовтка. При цьому спочатку голову слід просто обполоснути водою, а потім застосовувати яєчний жовток. Можливе використання будь-якого іншого замінника шампуню на основі яйця. Застосовувати цю маску можна щодня.

• Взяти 1 частина трави подорожника, 1 частина трави кропиви, 1 частина ромашки аптечної, м'якуш житнього хліба. Одну столову ложку цього збору заливають 1, 5 склянками окропу і залишають на 2:00. Потім настій проціджують і розм'якшують в ньому відокремлений від корок житній хліб. Отриману кашку наносять на волосся, а голову покривають поліетиленовою плівкою і накривають товстим махровим рушником. Дія маски - близько 1:00. Після цього її змити теплою водою.

• Візьміть по 1 чайної ложки ромашки, звіробою, кропиви, листя берези і залийте половиною склянки рослинного масла. Щільно закрити банку і настоювати в темному місці не менше тижня. Потім процідити. Маслянисту рідину наносять на волосся, а голову покривають поліетиленовою плівкою і накривають товстим махровим рушником. Тримати маску нужно1-1, 5:00. Після цього її змити теплою водою з шампунем.

• Голову помити шампунем, нанести жирний кефір від коренів до кінчиків. Замотати в поліетилен, зверху обв'язати махровим рушником. Тримати 40 хвилин. Робити 1 раз на тиждень. Потім змити і промити невеликою кількістю шампуню.
Автор: Інна Сєдих