Любіть, дівчата, імбир!
 Багатьом знайомий свіжий, пряний, вишуканий аромат і злегка гіркуватий, терпкий і зігріваючий смак імбиру - популярної східної спеції і унікального лікарської рослини.

Імбир відомий людству вже більше двох тисяч років, і з тих пір причин любити і захоплюватися цим дивовижним рослиною стає все більше. Найчастіше, на прилавки імбир потрапляє у вигляді порошку або кореня химерної форми. Правда, називати його коренем не зовсім правильно, кореневище імбиру це не корінь в прямому сенсі, а підземний пагін, від якого відходять численні надземні стебла, що тягнуться до сонця і світла, і додаткові корені, що поглинають поживні речовини з грунту. Саме в кореневище і зберігається все те, що дає імбиру чарівну силу -Численні корисні амінокислоти, мікроелементи, цукру, смолисті речовини, а також ефірні масла (близько 3%). Смолам - цінгеролу, гингеролу та іншим - імбир зобов'язаний своїм пекучим смаком, а ефірним оліям (основний їх компонент цінгіберен) - пряним запахом.

 Любіть, дівчата, імбир!
   Як приправа до різних страв імбир вельми популярний, він надає приємний смак смаженої свинини, паштетів, домашня ковбаса, запеченої качці і грибам. Його додають в супи, присмачують рибу, меленим імбиром ароматизують тісто і різні солодкі страви. У багатьох країнах популярна випічка з імбирного тіста, зокрема розписні імбирні пряники у вигляді чоловічків, зірочок, сердечок, тварин та інше. Казкові будиночки, стіни і дах яких зведені з імбирного тіста, прикрашеного сніжної цукровою пудрою, марципанами, мармеладом і цукерками, - прийнято ставити під ялинку на Різдво в багатьох західних країнах.

Але цінний імбир не тільки своїми гастрономічними якостями, не менш важливі для нас його лікарські властивості.

Цілюща сила імбиру
Імбир має таким великим спектром впливу на організм, що важко навіть перелічити всі його лікувальні властивості. Він має знеболюючу, протизапальну, протиалергічну, розсмоктуючою, спазмолітичну, жовчогінну, збудливим, загоюючим, потогінну, тонізуючим, бактерицидну, противірусну, антибактеріальну дію і багатьма іншими.

У східній медицині імбир давно використовується при лікуванні порушень опорно-рухового апарату, в тому числі ревматизму та остеоартриту, оцінила протизапальні, знеболюючі та Хондропротекторні властивості імбиру і офіційна медицина. На основі численних досліджень по вивченню дії імбиру при артрозі, були створені препарати на основі імбиру і альпінії, у тому числі «Зинаксин», який вельми успішно застосовується при лікуванні суглобів.

Входить імбир і до складу багатьох лікарських препаратів протизастудного і противокашлевого призначення - сиропів, пастилок, льодяників.

А ще імбир покращує мозковий кровообіг, зміцнює судини, покращує пам'ять і здатність до навчання, знижує артеріальний тиск, допомагає в лікуванні атеросклерозу.

Щоб застосувати цілющу силу для профілактики і зцілення недуг не обов'язково поспішати в аптеку, достатньо мати у своєму розпорядженні свіже кореневище (купити в супермаркеті) або хоча б пакетик меленого імбиру.

- Настоянка для підвищення імунітету
Така настоянка буде хороша для профілактики простудних захворювань. Приготувати її не складно: приблизно 100 грам свіжого кореня імбиру очистіть від шкірки, натріть на тертці і залийте спиртом (або хорошою горілкою) 500 мл, додайте 50 грам меду. Дайте настоятися протягом двох тижнів у теплому місці, зрідка струшуючи. Процідіть і пийте після їди по чайній ложці. Для додання настоянці вишуканого свіжого аромату можна додати в неї цедру лимона, грейпфрута, лайма.

Ну, а якщо профілактиці ви належної уваги не приділили і все-таки підхопили застуду або грип, допоможе швидко вилікуватися імбирний чай.

 Любіть, дівчата, імбир!
 - Імбирний чай
Дрібно ріжемо невеликий шматочок імбиру (або натираємо на тертці) в чайник для заварювання, додаємо чай (чорний або зелений), заливаємо окропом і наполягаємо кілька хвилин. Перед вживанням можна додати в чай ​​скибочку лимона і мед.

До речі, в глінтвейн (гаряче червоне вино), поряд з корицею, мускатним горіхом, гвоздикою і кардамоном, також зазвичай входить і імбир.

- Имбирная растирка для суглобів
При болях у суглобах допоможе розтирання із самостійно приготовленого імбирного масла. Для його виготовлення натертий корінь свіжого імбиру заливаємо невеликою кількістю рослинного масла і даємо настоятися кілька тижнів у темному місці. Можна в цю суміш додати трохи прополісу.

- Компрес з імбиру
При болях у суглобах і хребті можна використовувати наступний компрес: змішати 2 чайних ложки імбиру і чайну ложку куркуми з підігрітим рослинним маслом. Тепер викладаємо отриману суміш на марлю (4-шару), поміщаємо на хворе місце, зверху прикриваємо вощеного папером, залишилося утеплити і зафіксувати компрес.

Ну, я думаю, ніхто вже не сумнівається, що імбир потрібне і корисне рослина для всієї родини, але все-таки у жінок до нього є особливий інтерес, косметологічний!

Імбир для красивої шкіри і стрункої фігури
Яскраво виражені протизапальні і тонізуючі властивості імбиру в поєднанні з його здатністю впливати на кровообіг, привернули увагу до цієї пряності всього косметологічного наукового світу.

 Любіть, дівчата, імбир!
 Екстракти з імбиру, витяжки знайшли своє місце в багатьох косметичних засобах, особливо для жирної молодої шкіри, шкіри з акне, а також і для в'янучої шкіри, яка втрачає пружність і еластичність. Багато косметичних марки з успіхом використовують імбир в косметиці для попередження старіння шкіри, можна згадати Chanel - серія Precision, або GARNIER - серія Ультра-ліфтинг.

Ретельно дослідивши властивості імбиру в лабораторних умовах, фахівці встановили, що він поряд з тонізуючу дію, також активно перешкоджає мікросокращенія шкіри, і таким чином здатний загальмовувати основну причину появи мімічних зморшок.

Незважаючи на те, що на ринку зараз з'явилося досить багато кремів, лосьйонів, миючих засобів та іншої косметики для обличчя, тіла і волосся, що містить імбир, неважко зробити імбирний крем, маску або тонік для обличчя самостійно. Поєднуючи імбир з іншими натуральними засобами і маслами, такими як мед, настої трав і квітів, сік лимона або граната, масло лайма, кунжутну олію, масло мигдалевого горіха, масло зародків пшениці, рожеве масло, екстракт абрикосових кісточок, і т.д., ми можемо домогтися дуже гарного результату.

- Маска для поліпшення кольору обличчя
Столову ложку тертого свіжого імбиру (або чайну ложку порошку) змішуємо з однією столовою ложкою білої глини і столовою ложкою настою ромашки. Наносимо на шкіру обличчя, через 10 хвилин змиваємо і наносимо на обличчя улюблений живильний крем.
Кількість імбиру в цій масці можна варіювати залежно від ступеня чутливості шкіри.

- Антицелюлітний скраб
Для приготування скрабу змішуємо порошок імбиру (або свіжий тертий імбир) з оливковою олією, додаємо жменю дрібної морської солі або кавової гущі і кілька крапель ефірного масла цитрусових, або кориці. Наносимо на проблемні ділянки шкіри і масажуємо протягом 10 хвилин.

- Имбирная масажна суміш
Змішуємо 2-3 чайні ложки імбиру в порошку з натуральним рослинним маслом (оливковою, кунжутним, мигдальним чи персиковим), приблизно 150 мл. Приготовану суміш застосовуйте для масажу проблемних зон стегон, живота і сідниць протягом 7-10 хвилин. Легке печіння в розтирати ділянках шкіри свідчить про те, що імбир почав діяти, якщо печіння дуже сильне - змийте масажну суміш з тіла, швидше за все, концентрація для вашої шкіри занадто велика. Виправити це нескладно, додайте олії в готову масажну суміш. Для досягнення цілющого ефекту імбирний масаж досить проводити один раз на тиждень.

- Імбирний мед
Беремо шматочок свіжого імбиру (8-10 см), очищаємо від шкірки, натираємо на дуже дрібній тертці, сік з решти волокон вичавлюємо в кашку (щоб нічого не пропало). Додаємо кашку з меленого імбиру в 300 -500 мл меду (за смаком), перемішуємо, зберігаємо в холодильнику. Використовуємо як запашне лікувальний ласощі, а також при застудах і для їх профілактики, як масажний засіб, як компонент для масок для обличчя і тіла.

 Любіть, дівчата, імбир!
 До речі, імбирний чай, що підвищує імунітет, зігріваючий і проганяє застуду, має дуже приємний «побічний ефект», він не дає накопичитися зайвим кілограмам за довгі зимові місяці. Імбир здатний «розганяти» уповільнений обмін речовин, так що він є перевіреним і ефективним засобом для схуднення!
Автор: Ольга Травлеева


 Какао-какао
 Пам'ятається, десь у 90-х роках була така весела пісенька про какао ... А якщо серйозно, то какао - дуже корисний напій. Не так давно вчені з Корнельського університету в Нью-Йорку провели випробування і встановили, що в какао антиоксидантів більше, ніж в чаї і в червоному вині.

За те, що ми маємо можливість пити какао, ми повинні дякувати предкам племені майя. У них навіть легенда тобто про походження какао:

Жив-був колись, в незапам'ятні часи, садівник, який вирощував найпрекрасніші дерева і квіти. Одного разу він виростив у своєму саду малоприметного деревце і назвав його какао. У дерева були чарівні плоди, довгастої форми і гіркі на смак, але напій, приготований з них, дарував людині радість і силу. Багато хто, розсмакувавши його, стали дарувати за нього садівнику багато золота, його поважали, ним захоплювалися. І садівник так зізналася, що викликав гнів богів, наслав на нього безумство. Охоплений люттю, садівник став трощити свій сад і знищив всі чудові дерева, крім одного. Врятованим деревом і виявилося какао.

Какао - Theobroma cacao   - Вічнозелене дерево з сімейства мальв до 12 метрів у висоту. Листя у какао шкірясті, блискучі, у вигляді загостреного овалу.
Дрібні рожево-білі восковидні квітки найчастіше виступають прямо з кори старого дерева у вигляді пучків - на поверхні стовбура і великих гілок.

Дерево цвіте і плодоносить протягом усього року. Довгий плід у формі огірка до 20-40 см завдовжки зріє на дереві приблизно чотири місяці. У міру його дозрівання шкіряста і частково одревесневать оболонка плоду змінює колір: в одного сорту - з червоного до кармінового, потім яскраво-червоного, оранжевого або червонувато-бурого; в іншої - із зеленого на жовтий.

 Какао-какао
   Усередині плоду в п'ять рядів розташовуються мигдалеподібні насіння - какао-боби, які занурені в липку рідину, легко застигає на повітрі в білувату м'якоть. При цьому кожне сім'я оточене пергаментним шкіркою з двома маслянистими лопатями.

Найбільший урожай збирається в липні-вересні. Плоди какао аборигени зрізають з дерева мачете або ножем на довгій жердині. Зібраний урожай складається в кошики і виноситься на галявину, де звалюється в купи. Потім кожен плід розкривають вручну і витягують насіння - какао-боби.

У дикому вигляді какао дерево виростає на узбережжі Мексики, в Центральній і Південній Америці. Обробляється у всіх тропічних країнах. Найбільше какао виробляє Еквадор, так як там ростуть і дикі дерева какао, утворюючи цілі гаї, і закладені величезні плантації культурних дерев.

У кулінарних, медичних і косметичних цілях використовують насіння какао. Оболонка містить алкалоїд теобромін.

Насіння какао містять: білки, крохмаль, клітковину, жирне масло, дубильні речовини, органічні кислоти, червоний пігмент, сліди кофеїну, кальцій, залізо, магній, калій і натрій, теобромін - алкалоїд зі стимулюючою дією.

Цілющі властивості какао
Фармацевтична промисловість використовує какао при виготовленні проносних і знеболюючих свічок, різних лікувальних мазей.

- Народна медицина призначає какао для відновлення сил після важкої роботи, перенесеної хвороби, для зняття головного болю при мігрені, для лікування від депресії, при виразці шлунка і при бронхіальній астмі.

 Какао-какао
   - Напій з какао-порошку нормалізує рівень холестерину, підтримує функцію кровотворення, прискорює загоєння ран, пригнічує ріст бактерій, знімає біль при ангіні і перешкоджає утворенню зубного каменю на зубах.

- Алкалоїд - теобромін, що міститься в напої, піднімає настрої, бадьорить, дає заряд енергії і не дає сидіти без діла.

- Виразкова хвороба шлунка
Взяти по 40-50 гр порошку какао, вершкового масла, меду, 2 свіжих курячих жовтка, все перемішати до отримання однорідної маси. Приймати по 1 ст. ложці кожні 3-4 години за 30 хвилин до їжі і через 1:00 після їжі протягом 2-3 тижнів. Через 2 тижні перерви курс повторюють.

У косметичних цілях
Давно помічено, що маски з какао для обличчя покращують колір, розгладжують дрібні зморшки і живлять шкіру.

- Щоб шкіра стала м'якою і бархатистою, роблять найпростішу маску з какао.
2 ст. ложки какао порошку насипають в емальований або глиняний миску і додають кип'ячену воду до отримання сметаноподібної консистенції. Нанести масу на обличчя, шию, декольте на 10-15 хвилин, змити водою кімнатної температури.

- Маска для жирної і нормальної шкіри
Змішати 2 ст. ложки какао-порошку, 2 ст. ложки меленої кави і 4 ст. ложки теплих вершків. Нанести на обличчя, шию, декольте на 10-15 хвилин. Змити теплою водою.

- Для старіючої шкіри
Взяти 1 ст. ложку порошку какао, додати 1 ст. ложку толокна, 1 ст. ложку меду і 2 ст. ложки трохи теплих вершків, нанести на обличчя на 10-15 хвилин, змити теплою водою.

- Маска з какао для каштанових і темного волосся
До 2 ст. ложки какао порошку додати 2 ст. ложки хни, 2 краплі рожевого ефірного масла, розвести теплою водою. Нанести на волосся по всій довжині на півгодини. Волосся стануть блискучими, шовковистим, пухнастими і міцними. Світле волосся стануть рудуватими.

- Маска для будь-якого волосся
Змішати 1 чайну ложку какао зі ½ склянки кислого молока або кефіру, додати 1 яйце, все перемішати. Нанести на волосся по всій довжині за півгодини до миття. Одягти поліетиленову шапочку і обв'язати голову рушником. Вимити волосся шампунем відповідним вашому волоссю. Сполоснути відваром з трав.
Автор: Наталя Алексєєва