Лимонад
 Цей бадьорий золотисто-жовтий шипучий напій асоціюється у нас з літом і святами. Але взагалі-то, справжній лимонад це зовсім не та солодка шипучка, що стоїть на прилавках супермаркетів. Натуральний лимонад виготовляється зі свіжих лимонів.

Лимонад чудово втамовує спрагу в спеку, і його пили ще до нашої ери. Це був не газований прохолодний напій з приємним смаком. Вперше письмово лимонад був згаданий 600 років до нашої ери.

Але справжній розквіт лимонадної історії почався у Франції в XVII столітті.
Лимонад тоді часто готували з мінеральної води, яку доставляли з цілющих джерел, лимонів і іноді додавали цукор. Скоро лимонад став улюбленим напоєм аристократії.

З Франції лимонад швидко перекочував до Італії, де лимони ростуть удосталь. У Росії лимонад з'явився в XVIII столітті, коли його привіз з Європи Петро I. І відразу ж сподобався наближеним царя і просто багатим людям. А те, що ми маємо зараз, це вже винахід XX століття з його технологіями газування і бутилювання.

 Лимонад
 Але ми будемо дбати про здоров'я і красу за допомогою натуральних інгредієнтів.

- Відомо, що лимон виводить з організму токсини і розчиняє жирові відкладення.
- Натуральний лимонад допомагає позбутися від каменів у нирках. Сік 1 лимона розчиняється у воді, додається 1 ст. ложка меду, заливається 1 літром кип'яченої води, розмішується і випивається протягом дня. Цей напій бадьорить за рахунок вмісту вітамінів і мікроелементів, примушує світитися шкіру зсередини.
- Влітку він допомагає перенести спеку.

- Цим же напоєм ввечері можна протирати шкіру, шию, декольте і залишати рідина на 10-15 хвилин. Можна просочити напоєм марлю і покласти на шкіру. Потім вмиватися кип'яченою водою.

 Лимонад
   А ще ввечері, після робочого дня можна зробити корисні маски з лимона . Деякі з них:

- Для сухої шкіри
Змішати 1 ст. ложку сиру з 1 ст. ложкою сметани і ½ чайної ложки лимонного соку. Нанести на шкіру на 10 хвилин. Змити теплим відваром петрушки або теплою водою, нанести живильний крем.

- Для нормальної шкіри
Натерти на тертці 1 огірок, додати 1 ст. ложку перемелених на кавомолці вівсяних пластівців і ¼ чайної ложки лимонного соку, перемішати, накласти на шкіру на 10 хвилин, змити кип'яченою водою кімнатної температури і нанести зволожуючий крем.

- Для жирної шкіри
Змішати ½ чайної ложки лимонного соку, 1 ст. ложку борошна і 1 яєчний білок. Нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

- Для будь-якої шкіри
1 ст. ложку лимонного соку змішати з 1 ст. ложкою меду. Нанесіть маску на обличчя за допомогою пензлика на 15 хвилин. Змити кип`яченою водою кімнатної температури.

- Маска поживна
Змішати 1 чайну ложку сиру, ½ жовтка, одну дрібно натерту моркву і ¼ чайної ложки лимонного соку, перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити теплою, потім прохолодною водою.

- Для втомленою в'янучої шкіри
1 чайну ложку лимонного соку змішати з 1 жовтком і 1 чайною ложкою оливкової олії. Нанести на 10 хвилин, змити тампоном, змоченим у відварі петрушки або теплою водою. Змастити шкіру живильним кремом.

- Лосьйон для обличчя
Змішати ½ склянки густих вершків, 1 яєчний жовток і 1ст. ложку оливкової олії, ретельно перемішати і додати 2 ст. ложки горілки, 2 ст. ложки лимонного соку, знову все перемішати. Вживати, як звичайний лосьйон. Зберігати в холодильнику.

Якщо лимонний сік щодня втирати в нігті, що вони стануть твердими і блискучими.

Для блиску і пишності волосся після кожного миття обполіскувати волосся водою, підкисленою лимонним соком. 1 ст. ложку на 1 літр кип'яченої води.

І найголовніше, не забувати вживати лимони всередину у вигляді напоїв і просто соку, розведеного водою, якщо робити це постійно, то результат приємно здивує і тонусом, і підтягнутою шкірою.
Автор: Наталя Алексєєва


 Житній косметолог
 У XXI столітті більшість з нас крутиться цілий день як білка в колесі. Особливо дістається жінкам. Плюс ще стреси, несприятлива екологія великих міст, неправильне харчування. І про здоров'я нерідко ми починаємо замислюватися тільки тоді, коли вже щось починає хворіти. У той час як зовсім поруч в магазині або навіть в кіоску нас чекає і лікар, і косметолог за дуже невеликі гроші.

Це я про житньому хлібі . Лікарі кажуть, що він особливо корисний при настанні негоди, сльоти, морозів, коли все менше сонця і вітамінів.

Медики минулих століть писали, що біднота, незважаючи на одноманітне мізерне харчування, рідко хворіє і страждає від авітамінозів, бо щодня вживає в їжу житній хліб - продукт на 100% натуральний, джерело корисних речовин і вітамінів.

На жаль, сучасні люди недооцінюють житній хліб і купують його не так часто, як слід було б. Багато хто боїться набрати зайві кілограми і не підозрюють, що від житнього хліба не повніють, так як його клітковина малокалорійні, не утворює жиру, і в той же час досить швидко втамовує голод і не дозволяє переїдати.

Житній хліб не тільки знижує рівень шкідливого холестерину в крові, він ще й підтримує нормальний рівень цукру в крові і не дає розвинутися цукровому діабету. Клітковина, яка міститься в житньому хлібі, знижує потребу в інсуліні. Серед любителів житнього хліба майже немає сердечників.

Груба структура житнього хліба покращує роботу шлунково-кишкового тракту, виводить з організму шлаки, токсини, та інші шкідливі речовини. Великим плюсом є і те, що при виготовленні житнього хліба не використовують дріжджі.

 Житній косметолог
   У багатьох країнах житній хліб стали випікати, переконавшись у його здатності запобігати онкологічні захворювання.

При пережовуванні житнього хліба очищаються ясна і зуби і до старості залишаються здоровими.

У житньому хлібі містяться: вітаміни В, Е, РР, клітковина, амінокислоти, калій, магній, марганець, цинк, залізо та інші необхідні організму макро- і мікроелементи.

Тим, у кого підвищена кислотність шлункового соку, лікарі рекомендують вживати в їжу житньо-пшеничний хліб.

Дослідження, що проводяться в багатьох країнах, доводять, що вживання в їжу такого хліба знижує ризик захворювань серця і судин, зберігає високий імунітет і працездатність.

 Житній косметолог
 Крім того житній хліб є прекрасним косметологом . Ще красуні Давньої Русі використовували його з великою ефективністю для збереження та підтримки своєї краси.

- Скраб з житнього хліба   для жирної, комбінованої і нормальної шкіри
Розрізати хліб на скибочки і злегка підсушити. Подрібнити до крихт і пересипати в банку, додати 1 десертну ложку чайної соди, 1 десертну ложку кухонної солі дрібного помелу, все добре перемішати. Після вмивання, не витираючи рушником, взяти трохи скрабу з банки, змочити водою і помасажувати шкіру цим скрабом протягом 2-3 хвилин. Сполоснути обличчя прохолодною водою.

- Маска з житнього хліба відбілююча
1 невеликий шматочок житнього хліба подрібнити і залити гарячим молоком так, щоб рідина тільки покрила хліб. Дати набрякнути. Натерти на тертці добре очищений корінь хрону товщиною і довжиною в мізинець. Змішати його з хлібом, додати 1 чайну ложку меду і 1 ст. ложку м'якого сиру, добре переміщати. Нанести на 5 хвилин, зняти тампоном, змоченим в молоці або вершках. Вмиватися прохолодною заваркою зеленого чаю.

- Маска з житнього хліба зволожуюча
100 гр. чорного хліба залити відваром кропиви або теплою водою так, щоб рідина тільки закрила хліб, дати насититися, розім'яти до кашки. Додати ½ помідора проверчені на м'ясорубці, перемішати, накласти на 20 хвилин на обличчя. Змити водою кімнатної температури.

- Для зміцнення, кращого росту і блиску волосся
250 гр. житнього хліба залити окропом на 2:00. Процідити. Втерти рідину в коріння волосся і добре змочити волосся, надіти поліетиленову шапочку, зверху укутати рушником. Через 40-50 хвилин вимити голову відповідним за типом волосся шампунем і сполоснути теплою водою з додаванням 2 крапель ефірного масла лаванди на 1 літр води. Застосовувати 1-2 рази на тиждень протягом 1, 5 - 2 місяців.

- Маска для ослабленого волосся
250 гр. подрібненого житнього хліба залити підігрітою сироваткою і настоювати протягом 3-4 годин на кухні. Процідити, додати 1 ст. ложку касторової олії і 1 чайну ложку меду, розмішати, втерти в коріння волосся і розподілити по всій довжині. Через 1:00 змити шампунем і обполоснути відваром трав (деревію, кропиви, липи, м'яти, ромашки, календули). Після курсу таких масок волосся стане більш густими і пишними.
Автор: Наталя Алексєєва