|
Аспірин всім нам добре відомий з дитинства. А, судячи з американським книгах і фільмах, американці приймають його від усіх хвороб. За статистикою ж у світі щороку споживається понад 80 млрд таблеток аспірину. Крім вживання всередину, аспірин використовується в косметології.
Аспірин
-
ацетилсаліцилова кислота - Acidum acetylsalicylicum
- Лікарський засіб, що володіє протизапальну, жарознижувальну і знеболювальну дію.
Першим синтезував ацетилсаліцилову кислоту Шарль Фредерік Жерар в 1853 році.
А зразки придатні для медичного застосування отримав в 1897 році Фелікс Хоффман, в лабораторії фірми Bayer AG, ця фірма і зареєструвала нові ліки під торговою маркою аспірин.
Сам же Хоффман відкрив лікувальні властивості аспірину, намагаючись знайти ліки від ревматизму для свого батька.
Але в 1899 році перша партія ацетилсаліцилової кислоти вийшла в продаж, як жарознижуючий засіб.
Його болезаспокійливі і протизапальні властивості були відкриті пізніше.
Спочатку аспірин продавався у вигляді порошку, а з 1904 року став випускатися в таблетках.
Після багаторічних досліджень в медичному журналі New England Journal of Medicine була опублікована стаття, в якій говорилося, що регулярне вживання аспірину знижує ризик інфаркту.
Пізніше було визнано, що аспірин є непоганою профілактикою онкології.
Але в основному аспірин застосовують для зниження температури, для зняття головного болю і як противоревматическое засіб.
Завдяки тому, що аспірин розріджує кров, його в невеликих дозах застосовують для профілактики інфарктів, тромбозів, для зниження внутрішньочерепного тиску при головних болях.
Аспірин приймають після їди, запиваючи великою кількістю води.
Більше 3 г на добу застосовувати його не рекомендується.
Не можна приймати всередину ацетилсаліцилову кислоту людям, організм яких схильний до внутрішніх кровотеч, а так само при порушеннях роботи печінки і нирок.
Небажаний прийом аспірину при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, особливо при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.
У косметичних цілях аспірин використовують як пілінгу при жирній шкірі.
За допомогою аспірину можна позбутися від вугрової висипки.
Аспіринові маски є так само хорошою профілактикою різних запалень.
Маска з аспірину для жирної шкіри
1 таблетку аспірину потовкти, додати трохи води, щоб вийшла густа кашка, і додати 1 чайну ложку рідкого крему.
Нанести на обличчя на 8 хвилин, обережно помасажувати і змити кип'яченою водою кімнатної температури.
Маска для сухої шкіри
1/2 таблетки аспірину перетворити в кашку за допомогою води і додати 1 ст. ложку рідкого крему, нанести на 5-6 хвилин, змити водою кімнатної температури.
Для дуже жирної шкіри маски робляться 2 рази на тиждень, для інших типів шкіри не частіше 1 разу на тиждень.
При висипу маски проводяться курсами - 14 масок - 1-2 рази на тиждень.
Маска, що очищає для жирної шкіри
1 таблетку аспірину за допомогою води перетворити в кашку і додати 1 десертну ложку рідкого меду, добре перемішати, нанести на обличчя на 10 хвилин.
Змити злегка теплою водою.
Маска, що очищає для сухої шкіри
1 таблетку аспірину перетворити в кашку за допомогою огіркового соку, додати 1 ст. ложку йогурту без добавок, добре розмішати, нанести на обличчя на 7-8 хвилин. Змити теплою водою.
Маска для нормальної шкіри
1 таблетку аспірину перетворити в кашку, додати трохи кип'яченої води, додати половинку ківі перетвореного на пюре, добре перетерти масу і нанести на обличчя. Обережно масажуючи шкіру залишити на 8 хвилин. Змити кип`яченою водою кімнатної температури.
|
Влітку багато, навіть професійні, косметологи радять забути про блага цивілізації і скористатися благами, які дарує природа. Відмінне оздоровлюючу і омолоджуючий засіб - чорна смородина.
У західноєвропейській медицині вона відома з XV століття, а більш докладний опис про неї відноситься до другої половини XVII століття. Культивувати чорну смородину почали в XI -XII століттях. В кінці XVII століття в Італії та Франції чорну смородину стали використовувати, як лікарський засіб.
Чорна смородина - це чагарник з сімейства крижовнікових висотою до 1-2 метрів. Трьох-п'яти лопатеві листи пухнасті по жилах знизу і з масляними залозками знаходяться на черешках. Квітки дрібні найчастіше жовтувато-зелені, рідше білі зібрані в пухкі висячі знічується кисті. Цвіте чорна смородина з травня по червень.
Плід - чорна ягода, злегка кислувата на смак. Дозрівають плоди в липні - серпні.
Вся рослина має приємний аромат.
Батьківщиною чорної смородини вважають Центральну Європу та Азію. У дикому вигляді чорна смородина росте в лісах і на вологих лісових луках європейської частини Росії, в Сибіру, на Уралі і Середньої Азії.
Культивується в садах.
У лікарських і косметичних цілях використовуються
плоди, бруньки і листя
чорної смородини. Плоди збирають повністю зрілими. Нирки заготовляють ранньою весною, сушать або зберігають у спирті. Ще нирки можна заморожувати.
Листя смородини зривають зі середньої частини пагона, до дозрівання плодів в червні - липні, сушать в тіні. Листя повинні бути не пошкодженими, зеленими і приємно пахнути.
Ягоди чорної смородини містять: вітаміни В, P, С, пектин, цукри, органічні кислоти, глікозиди, ефірна олія, дубильні і фарбувальні речовини, мікроелементи - йод, цинк, залізо, марганець, молібден, барій, мідь, кобальт.
Листя і бруньки містять: вітамін С., дубильні речовини, ефірну олію.
Ягоди чорної смородини знижують артеріальний тиск, цукор в крові, очищають судини, зміцнюють серце, нерви, позбавляють від депресії, поліпшують сон, роботу шлунково-кишкового тракту, виводять надлишки холестерину, солі важких металів і токсини.
Плоди і листя використовують при інфекційних захворюваннях, застуді, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки. Відвар з листя при діареї.
Зовнішньо при шкірних захворюваннях і висипах.
Сік з ягід змішують з медом і приймають при захриплості і кашлі.
Сік в лікувальних цілях приймають кілька разів в день в дозах від чайної до столової ложки.
Сушені плоди заварюють і п'ють при захворюваннях сечовидільної системи.
Для зміцнення імунітету
5 ст. ложок сухих плодів залити 1 літром окропу, настоювати 1:00 в термосі, пити, як чай протягом дня.
Чорна смородина чудовий косметичний засіб. Якщо використовувати її весь сезон, то легко з попелюшки перетворитися на принцесу.
Маска відбілююча і тонізуюча
1 ст. ложку ягід чорної смородини розтерти, віджати сік і змішати його з 1 ст. ложкою сиру, намазати на обличчя. Змити через 15-20 хвилин водою кімнатної температури.
Маска від веснянок
1 ст. ложку недостиглих ягід чорної смородини стовкти толкушкой, додати 1 чайну ложку меду і декілька крапель лимонного соку, добре перемішати, нанести на веснянки, на півгодини, змити водою кімнатної температури.
Маска для в'янучої шкіри
Ягоди чорної смородини перетворити на пюре, взяти 1 ст. ложку маси і додати 1 чайну ложку меду, добре розтерти, нанести на обличчя на 20 хвилин, змити теплою водою.
Для вмивання
1 чайну ложку подрібнених сухих листя чорної смородини залити 1 склянкою окропу, настоювати 20 хвилин, процідити, остудити. Вмиватися вранці і ввечері.
Шкіра стане гладкою і м'якою, придбає природний свіжий колір.
Маска, підтягуюча овал обличчя
2 ст. ложки подрібнених, ягід чорної смородини змішати з 1 чайною ложкою меду і 1 яєчним білком, добре перемішати, нанести на обличчя на 10-15 хвилин.
Змити водою кімнатної температури.
Косметика з чорною смородиною
Лінія догляду для тонкого волосся Nature Secrets "Розмарин і чорна смородина" від Oriflame
Шампунь Timotei "Півонія і чорна смородина" природний обсяг для нормального волосся
Мило "Чорна Смородина & Інжир" від CND
Amor Amor від Cacharel - парфуми з нотами чорної смородини
Крем проти мімічних зморшок Dr. Scheller з екстрактом чорної смородини
|
|
|
|
|
|