Кислий помічник
 Кефір - кисломолочний продукт, що володіє характерним смаком, консистенцією і ароматом. Цей продукт дуже корисний для нашого організму.

Він відмінно регулює мікрофлору кишечника, так як дуже близький до неї за своїм бактеріологічному складу. Одночасно з цим, кефір сприяє поліпшенню процесів травлення, засвоєнню інших продуктів. Мікроорганізми, присутні в ньому у великій кількості заважають розмноженню патогенних і гнильних мікроорганізмів.

Іншою важливою функцією кефіру є те, що він здатний виводити з організму токсини і шкідливі речовини.

У кефірі міститься молочна кислота, яка є потужним антисептиком.

Кефір показаний при різних захворюваннях, таких як: дитячий дисбактеріоз, анемія, рахіт, запалення легенів.

  Вживання кефіру знижує ймовірність розвитку харчової алергії у дітей.

Корисний кефір і після тривалого вживання антибіотиків. Він є одним з головних компонентів харчування в реабілітаційному періоді після перенесення важких захворювань і операцій. Так як основні поживні речовини присутні в легкозасвоюваній формі. Кисле середовище, яке утворюється в шлунку при його вживанні, сприяє засвоєнню кальцію, заліза і вітаміну D.

Крім того, кефір дуже популярний, завдяки своїм дієтичним властивостям, змісту невисокого кількості калорій, що сприяє зниженню ваги, а отже, зменшує ймовірності таких захворювань, як рак, нирково-кам'яна хвороба, цукровий діабет.

Кефір є також одним з найбільш ефективних і потужних засобів краси.

Але при деяких захворюваннях використання цього продукту в харчуванні дійсно вимагає обережності. Наприклад, міцний кефір не показаний пацієнтам, що страждають на виразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки, гіперацидним (тобто з підвищеною кислотністю) гастритом, панкреатитом.

Очищення шкіри обличчя за допомогою кефіру

Чистота - це головна складова здорової, гладкої шкіри. Очищати особу можна шляхом звичайного вмивання, але досягти більшого ефекту можна, використовуючи спеціально приготовані лосьйони, що включають до складу кефір.

Він чудово очищає шкіру будь-якого типу. Для того, щоб очистити її досить змочити ватний тампон в кефірі і ретельно протерти обличчя.

Для жирної шкіри   краще використовувати кефір, постоявший в теплому місці дві - три дні. Так як для даного типу шкіри краще підійде більш кислий продукт. Благотворно вплине і умивання сироваткою.

Для очищення шкіри від відмерлих клітин ефективна наступна суміш, приготовлена ​​на основі кефіру. Подрібніть рисову, пшеничну або вівсяну крупу. До одній столовій ложці борошна додайте кефір і доведіть до стану кашки. Масажними рухами втирайте не тільки в шкіру обличчя, але і шиї. Після змийте теплою водою.

• На основі кефіру можна приготувати відлущуючий крем . Для цього необхідно розтерти один жовток, додати 100 мл кефіру. Після додати і ретельно перемішати 50 г горілки і сік, отриманий при вичавлюванні половини лимона. Такий крем не тільки чудово очистить, а й подпитает й відбілити шкіру.

На основі кефіру в домашніх умовах можна приготувати велику кількість масок.

Вони дуже корисні для шкіри, тому що активізують кровообіг, тонізують шкіру і стягують пори.

Якщо ж у вас суха шкіра , То перше, що їй необхідно - це пом'якшення. Саме тому в масках для сухої шкіри завжди присутній масло.

• 2 ст. ложки кефіру, 1 ст. ложку сиру, 2 ст. ложки оливкової олії, 1 ст. ложка морквяного соку. Все ретельно перемішати і нанести на шкіру обличчя і шиї на 20 хвилин, після змити теплою водою.

У літній час можна приготувати і таку маску:

• Розтерти ягоди малини, вишні та полуниці. До 2 ст. ложкам перетертих ягід додати 2 ст. ложки кефіру і 1 ст. ложку сметани.

Змити через чверть години теплою водою.

• Можна приготувати маску і з додаванням відвару лікарських трав.   Для цього 1ч. ложку ромашки, шавлії залити 100мл окропу і дати настоятися під кришкою 15хвилин. 3 ст. ложки відвару змішати з 3 ст. ложками кефіру і 3 ст. ложками картопляного крохмалю або рисового борошна. Через 15 хвилин змити теплою водою.


Догляд за волоссям за допомогою кефіру


У тому, що волосся потребують ретельного догляду, немає сумніву. Адже існує ряд факторів, що впливають негативно не тільки на зовнішній вигляд, але і на здоров'я волосся. До таких факторів можна віднести фарбування, хімічну завивку, використання гарячого фена. А також тугі зачіски, начісування, застосування синтетичної косметики. Позначаються на здоров'ї волосся вагітність і зміна клімату.

Поряд з косметологічними засобами, кефір так само допомагає надавати волоссю свіжий, доглянутий вигляд.

  Кефір є традиційним народним засобом по догляду за волоссям. Він містить біокультури, які зміцнюють коріння волосся, покращують структуру волосся, нормалізують гідро - ліпідний баланс шкіри голови.

Для волосся сухого типу характерні "пухнастість" і ламкість. Сухе волосся січеться, шкіра голови може лущитися. Для таких волосся підійдуть живильні, регенеруючі маски. Ось приклад однієї з них:

• Перемішайте жовток з 1 ч. Л. касторової олії, додайте в суміш 3 ст. л. кефіру, ще раз перемішайте і нанесіть на волосся. Після надіньте шапочку для душу, обмотайте рушником і тримайте під нею волосся 1:00. Потім ретельно вимийте.

  Для жирного волосся   характерно надмірне виділення шкірного сала. Таким волоссю притаманний матовий, тьмяний колір, пониклий вигляд, тенденція до склеювання і утворення стійких пасом При такому типі волосся підійде маска, для приготування якої необхідний відвар коріння чемериці. Для цього потрібно взяти 100 г коренів і проварити в 500 мл трипроцентного оцту до уварювання в половину обсягу. Отриманий відвар змішувати з кефірної сироваткою в рівному співвідношенні і втирати в шкіру голови протягом двох тижнів.

  Вживання кефіру в народній косметиці налічує вже не одне століття, має велику популярність в сучасному світі, оскільки не тільки вельми ефективно, але й доступно.
Автор: Раневська Єлизавета


 Зелений чай як засіб омолодження.
 Кожна японка знає те, чого не знає кожна європейська жінка. Сьогодні в нашій рубриці «Народна косметологія» рецепти краси - з Японії та Китаю!

Чайна церемонія - в ім'я краси.

Організм кожної жінки знає, як регенерувати шкіру, однак через високого темпу життя, забруднень навколишнього середовища, стресів, депресій шкірі часто потрібна допомога. Застосування натуральної й ефективної косметики - відмінне рішення багатьох проблем, пов'язаних зі здоров'ям взагалі і красою зокрема.

Тисячоліттями стародавні рецепти засобів по догляду за шкірою трималися в секреті, так як спочатку створювалися тільки для еліти. Саме таким засобом і був чай, особливо зелений. Але китайське і японське ставлення до краси і засобам для її підтримки в корені відрізняється від європейського. Для жінки Країни Великої Стіни або Країни Вранішнього сонця догляд за собою - це ритуал кшталт знаменитої чайної церемонії.

Китаянка або японка ніколи не стане займатися собою між справою. Для неї використання косметичних засобів, зокрема зеленого чаю - це можливість прикрасити не стільки себе, скільки своє життя, оживити повсякденність, насолодитися кожним її миттю.

Зелений чай відноситься до неферментованого чаїв, тому зберігає вітаміни (більше 10 видів) і корисні речовини (кальцій, цинк, йод, селен, мідь, залізо, марганець, фолієва кислота, феноли, теїн і т.д.).

Про можливості найпоширенішого чайного поліфенолу EGCG (він реактивує вмираючі клітки шкіри: при контакті з ним старі клітини починають ділитися і виробляти більше енергії) знали еше в Древньому Китаї, тому зелений чай використовували для виготовлення кремів, тоніків, лосьйонів проти старіння шкіри.

Завдяки вмісту вітаміну В2 чай надає стимулюючу дію на шкіру, робить її більш еластичною, заспокоює і знижує лущення.

Лукавий погляд:   покладіть на очі попередньо заварені теплі пакетики із зеленим чаєм, потримайте 15-20 хвилин, поки не охолонуть, і забудьте про втому і мішки під очима. Якщо немає зеленого, можна скористатися і чорним чаєм.

Ніжні щічки:   заморозьте заварений зелений чай у формочках для льоду і протирайте вранці обличчя. «Чайний лід» буде тонізувати шкіру. Подібна процедура особливо корисно для шкіри, схильної до жирності, так в результаті відбувається звуження пор.

А для нормальної або сухої шкіри можна зробити медову маску: змішайте 100 г меду і 2 столові ложки зеленого чаю, і нанесіть на обличчя на 10-15 хвилин, потім змийте прохолодною водою. Протипоказаннями до такої масці можуть бути близько розташовані судини / купероз.

З сухого чаю можна приготувати дуже хорошу заспокійливу маску для шкіри обличчя, шиї і області декольте. Для цього необхідно стовкти 2 чайні ложки зеленого чаю без добавок до стану порошку і змішати з 4 чайними ложками рисового борошна (можна купити практично в будь-якому великому супермаркеті, в магазинах з китайськими і японськими товарами, а якщо не вдається купити, то можна приготувати самим: 4 чайних ложок «з гіркою» нешліфованого рису подрібнити за допомогою кавомолки), додати кип'яченої теплої води, добре перемішати до стану однорідної маси. Після вмивання нанести маску на обличчя рівномірним шаром. Через 5-10 хвилин змити. Маска сприяє усуненню пігментних плям, підтримці в хорошому стані, позбавленню від зморшок, лущення.


Зелений чай бореться з бактеріями, що викликають прищі, знімає почервоніння і запалення, а також нормалізує дисбаланс гормонів.

Щоб позбавиться від вугрів, наприклад, потрібно пити близько 6-8 чашок зеленого чаю на день до покращення симптомів і робити аплікації з настоєм зеленого чаю на уражені ділянки. Для цього опустіть шматок марлі, складений вдвічі необхідного розміру, в настій теплого чаю і опустіть на обличчя або спину, потримайте 15-20 хвилин, повторіть пороцедуру якщо необхідно. Якщо вогнище ураження невеликий, то можна просто прикладати теплий чайний пакетик до запаленої ділянки. Настій чаю «висмоктує» токсини з шкіри завдяки наявності в чаї антиоксидантів.

Чайна ванна.

Для підвищення тонусу і стимуляції клітин шкіри можна приймати «чайні» ванни. Заваріть 6 столових ложок сухого зеленого чаю на 0, 5 літра води, дайте настоятися і вилийте в теплу ванну. Для досягнення естетичного ефекту і ароматерапії можна кинути у воду квітки жасмину або пелюстки троянди або додати відповідне ефірна олія.
Автор: Інна Сєдих