Гліцерин в домашній косметиці
 Напевно, всі знають, що гліцерин входить до складу багатьох косметичних засобів. Не в останню чергу це пов'язано з тим, що гліцерин добре розчиняє багато речовин Представляє він собою безбарвну в'язку рідину з солодкуватим смаком. За цю солодкість він і отримав свою наукову назву - глікос - солодкий.

Відкрив гліцерин в 1779 році шведський учений К. Шеєле.

У природі гліцерин перебуває у формі гліцеридів - основних компонентів природних жирів і рослинних олій.

Отримують гліцерин, як побічний продукт при виробництві мила.

У 1938 був розроблений метод синтезу гліцерину з пропілену, цим методом виробляють значну частину гліцерину.

Гліцерин розчиняється у воді і спирті, кипить при 290 С.

Гліцерин використовується не тільки в косметиці, але і в харчовій промисловості при виробництві кондитерських виробів, його додають в цукерки і торти, у фармацевтичній промисловості при виготовленні лікарських препаратів. І в деяких інших областях.

Але нас в даний момент гліцерин цікавить з точки зору поліпшення зовнішності.

Гліцерин пом'якшує, зволожує, очищає шкіру, допомагає розгладжувати зморшки. І деякі домашні косметичні засоби з нього:

Лосьйон

Взяти по 1 ст. ложки сухого подрібненого листя м'яти і квіток ромашки аптечної, добре перемішати і залити 1 склянкою окропу, поставити на вогонь, довести до кипіння, зменшити і варити на самому тихому вогні півгодини, зняти з вогню, накрити кришкою і дати охолонути, процідити.

Додати 1 чайну ложку гліцерину і 2 ст. ложки рожевої води, перемішати, перелити в пляшку.

Використовувати як звичайний очищаючий лосьйон. Крім того він пом'якшить і зволожить шкіру.

Маска, що очищає для жирної шкіри

1 чайну ложку гліцерину розвести в 1/4 склянці води, додати стільки білої глини, щоб вийшла консистенція густої сметани і нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

Маска зволожуюча

1 чайну ложку гліцерину змішати з 1 чайною ложкою меду, додати 4 ст. ложки свіжого огіркового соку, все добре перемішати. Додати 1 чайну ложку толокна, розмішати і нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити прохолодною водою.

 Гліцерин в домашній косметиці


Маска поживна

1 чайну ложку гліцерину змішати з 1 чайною ложкою оливкової олії, додати 1 яєчний жовток, добре розмішати, нанести на обличчя на 10 хвилин.

Змити водою кімнатної температури.

Маска омолоджуюча

1 чайну ложку гліцерину змішати з 1 ст. ложкою алое, нанести на обличчя за допомогою пензлика. Змити через 10-15 хвилин кип'яченої водою кімнатної температури.

  Маска, що дає матовість шкірі

1 чайну ложку гліцерину змішати з 1 ст. ложкою кип'яченої води. Додати стільки подрібнених на кавомолці вівсяних пластівців, щоб вийшла консистенція крему. Нанести на обличчя 15 - 20 хвилин, змити прохолодною водою.

Для жирної шкіри з прищами

1 чайну ложку гліцерину змішати з 2 ст. ложками потрійного одеколону і чотирма ложками охолодженої кип'яченої води. Протирати цією сумішшю обличчя щоранку до повного зникнення прищів.

Маска для шовковистості шкіри

Зварити картоплину в мундирі, швидко очистити і перетворити в пюре, додати 1 чайну ложку меду, 1 чайну ложку гліцерину і 1 десертну ложку оливкової олії, добре розмішати і нанести на обличчя на 20 хвилин. Змити теплою водою, потім прохолодною.

Маска для в'янучої шкіри

Яєчний жовток збити з 1 десертною ложкою вершкового масла, додати 1 ст. ложку відвару ромашки аптечної і 1 чайну ложку гліцерину. Добре перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

Маска для посилення росту волосся

Змішати 1 ст. ложку гліцерину з 1 ст. ложкою касторової олії, 1 ст. ложкою меду і 2 зубчиками часнику розчавленого.

  Добре перемішати до утворення однорідної суміші, нанести на чисті і сухі волосся на півгодини.

Змити теплою водою і вимити волосся шампунем.
Автор: Наталя Алексєєва


 Сім горішків для жіночої краси та здоров'я
 Волоський горіх дивовижне і унікальна рослина, практично всі його частини володіють високими біологічно активними властивостями, і знаходять своє застосування в тій чи іншій області забезпечення життєдіяльності людини. Але, звичайно, в першу чергу, ми любимо ці горіхи за те, що вони просто-напросто дуже смачні, і в сирому вигляді, і в злегка обжаренном! І не просто смачні, але й надзвичайно корисні! Жири, білки, вітаміни і мінеральні речовини, все уміщається в ядрах цього плоду.

П'ять-сім горіхів на день, і ви збагатите свій раціон цінними ненасиченими жирними кислотами, в тому числі і омега-3. Омега-3 - це загальна назва трьох поліненасичених жирних кислот: альфа-ліноленової, ейкозапентаєнової, докозагексаєнової. Альфа-ліноленову людський організм не здатний синтезувати, дві інші може, але тільки з тієї ж альфа-ліноленової.

Джерел цієї цінної кислоти не так вже й багато - морська риба, лляне і гірчичне масло, гриби рижики та ось, горіхи, треба сказати, прекрасний і смачний джерело. Високим вмістом поліненасичених жирів омега-3, поліфенолів, мінералів і вітамінів пояснюються хороші антиоксидантні властивості волоських горіхів, їх позитивний вплив на стан серцево-судинної системи, роботу мозку, омолоджуючу дію.

Керівник робіт з вивчення властивостей горіхів в Пенсільванії (США) Джо Вінсон стверджує, що у волоських горіхах міститься в два рази більше антиоксидантів, ніж в інших горіхах: мигдалі, арахісі, фундуку, кешью та інших. Причому, за його словами, антиоксиданти волоських горіхів мають чудово високу якість у порівнянні з горіхами інших видів, а ще високоякісний білок і рекордне вміст вітаміну Е. Плюс, в горіхах багато клітковини, яка поряд з горіховим маслом покращує роботу кишечника, посилюючи його перистальтику. А як ми знаємо, хороша робота кишечника - запорука краси шкіри!

Багато біоактивних речовин містять також листя горіха, зелена шкірка, перегородки плодів. Вживати їх у їжу, звичайно, не варто, а от використовувати для виготовлення різних лікувально-профілактичних препаратів і косметичних засобів можна і потрібно!

Горіхова косметика
У косметиці широко використовуються ядра, шкірка зелених горіхів, шкаралупа зрілих горіхів, листя і м'якоть околоплодников.

Ядра
Ядра волоського горіха, безсумнівно, найцінніша частина горіха - в них є всі необхідні речовини для підтримки життя людини, близько 20% білків, приблизно 75% цінних калорійних жирів, вітаміни A, B1, B6, С, Е, Р, дубильні речовини, ефірні масла, фітонциди. З ядер можна приготувати досить ефективні поживні косметичні креми та маски.

- Живильний крем з ядер
Два-три ядра горіха, розтерти і змішати з 25 грамами вершкового масла і однією чайною ложкою соку з кислих ягід і фруктів.

- Горіховий очищаючий лосьйон
Ядра (4-5 горіхів) очистити від шкірки, ретельно розтерти, потім потроху, при помішуванні, влити чверть склянки теплої води. Утворену суміш необхідно процідити через чисте полотно. Вийшло горіхове «молочко». На його основі робимо лосьйон. Для цього на водяній бані розпустіть дрібно наструганний шматочок туалетного мила (15 грам) в половині склянки води, додайте 15 грам бджолиного воску, прослідкуйте, щоб він розтанув. Тепер в цю гарячу суміш обережно влийте горіхове «молочко», перемішайте, перелийте в пляшечку, і додайте 100 грамів камфорного спирту або горілки. Такий лосьйон можна використовувати для протирання шкіри будь-якого типу, він добре очищає шкіру, надає їй свіжий, доглянутий вигляд, скорочує пори.

Найцінніший для шкіри компонент ядер - горіхове масло . Масло волоського горіха явдяєтся важливим компонентом багатьох бальзамів, кремів і засобів для обличчя, волосся, тіла. Можна його використовувати і в чистому вигляді, воно добре розподіляється по шкірі, швидко вбирається, роблячи шкіру ніжною, гладкою, шовковистою і пружною.

Горіхове масло рекомендують втирати в шкіру голови при випаданні волосся, їх ламкості і надмірної сухості. Придбати горіхове масло можна в аптеках, супермаркетах, косметичних магазинах.

 Сім горішків для жіночої краси та здоров'я
 - Горіхове масло
Деяка кількість свіжого горіхового масла можна отримати в домашніх умовах. Для цього розітріть «в пил» кілька ядер волоського горіха, помістіть натерту горіхову масу в капронову мішечок (можна використовувати старий панчіх). Здавлюючи мішечок, ви будете видавлювати крапельку горіхового масла на поверхню капрону. Як бачите, це нескладно, от тільки багато масла ви таким кустарним способом не отримаєте. Але його вистачить, щоб змастити потріскані губи, або повіки при кон'юнктивіті, залікувати невеликий опік.

Перегородки
З перегородок волоського горіха можна зробити настій, який допоможе позбутися пітливості ніг:

- Настій з перегородок
Подрібнюємо перегородки волоського горіха, заливаємо окропом (2 столових ложки перегородок на склянку окропу), наполягаємо 30 хвилин. Виливаємо вийшов настій в миску з теплою водою і опускаємо ноги на 20 хвилин. Якщо робити таку ванночку кілька разів на тиждень, то про проблему пітливості ніг скоро можна буде забути.

Шкаралупа
Шкаралупа волоського горіха також містить досить великий набір корисних речовин: вітаміни, мінерали, дубильні речовини, глюкозиди, алкалоїди, органічні кислоти. Правда, подрібнити тверду шкаралупу в домашніх умовах завдання не з легких. Але якщо озброїтися терпінням і молотком, нагородою вам буде цілющий порошок, з якого можна робити настої, відвари, а також використовувати для приготування крему-пілінгу для рук і тіла.

 Сім горішків для жіночої краси та здоров'я
   - Крем-пілінг
Для виготовлення такого крему вам знадобляться: півсклянки густої сметани, дві столові ложки порошку з шкаралупи, дві столові ложки натертої редьки, три столові ложки відвару ромашки. Змішайте всі компоненти, помістіть готовий крем в холодильник на 5 хвилин. Охолоджену суміш нанесіть на руки, а через 10 хвилин змийте теплим молоком.

 Сім горішків для жіночої краси та здоров'я
 У промислових умовах з шкаралупи волоського горіха роблять ніжні скраби для шкіри обличчя. Такий скраб дбайливо масажує шкіру, очищає, видаляє ороговілий шар і робить загальний стимулюючу дію.

Листя
Міцний відвар листя і околоплодника волоського горіха застосовують для зростання і зміцнення волосся, для боротьби з висипом вугрів, пітливістю рук і ніг.

- Відвар
Приготувати відвар нескладно: 4 столових ложок листя горіха залийте 0, 5 літрами води, кип'ятіть на повільному вогні 15 хвилин, процідити. Ванни з відвару листя очищають шкіру, знімають роздратування, роблять шкіру гладкою і бархатистою. Для приготування ванн використовують як свіжі, так і сухі ДіСтено волоського горіха.

- Горіхова ванна
Змішайте 5 столових ложок шавлії і 7 - 8 столових ложок сухого листя волоського горіха, заваріть крутим окропом і настоюйте півгодини. Влийте настій у воду для прийняття ванни.

 Сім горішків для жіночої краси та здоров'я
 Молодо, зелено - а як корисно!
Незрілі плоди волоського горіха абсолютно особливий продукт. Величезний набір біоактивних речовин забезпечує комплексне оздоровчий вплив буквально на всі системи організму. Звичайно, просто так жувати зелені волоські горіхи, особливо з шкіркою, я не закликаю, думаю, на смак вони не дуже приємні, але з них можна приготувати дуже корисні косметичні і лікувальні препарати.

- З дрібно нарізаних зелених молодих плодів готують лікувальні настоянки на спирту, горілці, навіть очищеному гасі, а потім за певною схемою вживають їх і зовнішньо і всередину.

- Для лікування шкірних проблем, хвороб суглобів, варикозного розширення вен, можна застосовувати масляну настоянку зелених горіхів. Для її виготовлення 7-10 нарізаних зелених горіхів заливають оливковою олією (0, 5 літра) і наполягають два місяці на сонці.

 Сім горішків для жіночої краси та здоров'я
 - Ну і звичайно, забарвлення волосся! З соку зеленої шкірки можна приготувати прекрасну натуральну фарбу для волосся. Щоб домогтися каштанового відтінку волосся зробіть наступний відвар для полоскання: 3 столові ложки подрібнених зелених оболонок (чи листя) горіха проваріть 10 хв. в літрі води, процідіть, охолодіть. Міняючи концентрацію відвару, ми змінюємо інтенсивність забарвлення. Щоб домогтися радикальної зміни кольору, зафарбувати сивину, з шкірки зелених горіхів можна приготувати справжню фарбу, але тут доведеться повозитися. Зелену, потемнілу шкірку горіхів спочатку кип'ятять 3:00 у воді, потім проціджують, випарюють до густоти. У вийшла густу масу додають рослинне масло в пропорції 1: 2 і кип'ятять на слабкому вогні до отримання кремовою пасти темно-бурого кольору. Цією фарбою фарбують волосся в темно-коричневий колір.

Думаю, переконувати в користі волоського горіха нікого і непотрібно, ми всі любимо його з дитинства. От тільки іноді забуваємо або лінуємося використовувати всі його чудові якості по максимуму. Всього семи середніх горіхів в день достатньо, що отримати денну норму необхідних організму антиоксидантів, енергетичне підживлення. Але не втрачайте з уваги, що і листя, перегородки, шкаралупу, зелену шкірку також можна застосувати з користю для нашого здоров'я і краси!
Автор: Ольга Травлеева